Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan Düştü, Sürüklenerek TIR'ın Altından Geçti. Sapasağlam Kurtuldu! (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Amerika'nın California eyaletinde otobanda yaşanan motosiklet kazası görenleri şok etti. Akıl almaz kaza da Kawasaki Z1000 motosiklet sürücüsü tank slapping (tokatlama) problemi yaşayıp motorunun kontrolünü kaybetti ve motosiklet devrilerek sürüklenmeye başladı. Motorcu aynı anda sağından geçmekte olan TIR'ın altına giriyor ve hiç bir şey olmadan TIR'ın diğer tarafından dışarıya çıkıyor.

Filmlerdeki aksiyon sahnelerini aratmayan kaza anı motosiklet sürüsünün kask kamerasından anbean kayıt edildi. Dünyanın en şanşlı motosiklet sürücüsü kazası ufak sıyrıklar ile atlatmayı başardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Videoyu birkaç kez izledim O.o motosiklet çok değişik yalpalıyor sanki motorda bir sıkıntı olmuş gibi. Adamda hiçbir suç yok; nerden bilebilir motorun yalpalayacağını, ne yapabilir ki... Ama enteresan bir şekilde kazayı çok ucuz atlatıyor denebilir, ne yalan söyleyeyim onun adına çok sevindim kimse motosiklet üstünde kendi suçu olmayan bir durumda böyle bir kaza yapmayı hak etmez (yanlış anlamayın demek istediğim, motosiklette hız yapanlar, makas atanlar, diz değdirerek viraj alanlar aldıkları riskin farkındadır ama durduk yere düz giderken motorun yalpalamaya başlaması tamamen farklı bir durum). Ne diyelim şans ondan yanaymış .

edit: Videoyu birkaç kez daha izledim, hızı benim düşündüğümden daha fazlaymış, videonun öncesinin olmaması da beni şüpheye götürdü (hatta videonun başında tek tekeri yeni bitirdiğini de düşünmeye başladım). Eğer durum böyleyse aldığı riskin karşılığını bulmuş olabilir gene de adama birşey olmaması insanı mutlu ediyor geçmiş olsun, trafikte tehlikeli ve riskli hareketler yapıyorsa bundan sonra 2 kere düşünmesi dileğiyle...

Tamam bu sefer kesin öldüm derken ölmediğini anlayınca gelen şokla karışık sevinç muhteşemdi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şanslıymış, azrailin tatilde olduğu zamana denk gelmiş
    levend84 bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gösterge panelini sansürlemiş. Tırın 100km/saat hızla gittiğini varsaysak, muhtemelen hızı 200km/saat'e yakın.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    bence din dil ırk gözetmeksizin gitsin fakir fukarayı doyursun
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Doğrudan lastiklerin altına girebileceği gibi Tırın yan koruma demirine takılıp diğer taraftan çıkamayabilirdi de, müthiş..

Emri hak vaki olmamış, insanı ölümden eceli korurmuş..

Kazanın olma sebebi arka lastiğin patlaması olabilir mi? Kaza sonrası yerinde olmaması aklıma bunu getirdi.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Verilmis sadakasi varmis... Sevindirici.

Gidon damper'i onemli bi sey anlasilan, ozellikle agresif geometrili motosikletler icin... Edinmek lazim. Duz yolda sacmasapan bi kaza yasamamak icin...

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Dizlik ya da motosiklet pantolunu olsa daha da az hasar alacaktı. Tırın altında ezilmemesi şartıyla tabi :D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Allahım sen anladın, inşallah, amin.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge panelini sansürlemiş. Tırın 100km/saat hızla gittiğini varsaysak, muhtemelen hızı 200km/saat'e yakın.
    Hizi o kadar degil sanki. Acikcasi olayin teker yapma sonrasi oldugundan suphelenmekteyim. Cunku videonun basi eksik. Motor agir, suspansiyon orta halli, teker sonrasi anlik dusuk rake acisi ve kisa trail motosikletin stabilitesini bozdu muhtemelen. Yoksa duz yolda cok mumkun gorunmuyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Adamlar her konuda bizden iyiler.
    Kaza yapmayı bile iyi beceriyorlar.
    Baksana kazaya.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    elimde helvayla öylece kalakaldım
    levend84, mustafa_325, MSMorkan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    muhteşem ya ağzım açık izledim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    "I'm not dead" diyerek sevinmesi...

Yaşanan adrenalini tahmin edebiliyorum. Bundan 9 yıl evvel benzeri bir kazada motorumun ön lastiğinin minibüsün arka lastiği önüne sıkışıp sürüklendiğimde de benzer bir cümle kurmuştum. O lastiklerin altında ezileceğini düşünüp canlı kurtulmak yaşadığım en berbat deneyimlerden biriydi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende 80 km hızla duvar dibine sürterek virajı zor almıştın ve olayı yaşadığım yerin yaklaşık 200 metre ilerisinde motoru durdurup hüzünlü bir şekilde arka egzoza baktım.

"eğer motoru yeterince yatırmasam duvarın arkasından şarampole yuvarlanırdım, len olum adam gibi sürmeyip 130 lira verdiğin daha sıfır egzozu duvara sürte sürte çizdin gerizekalı" dedim kendi kendime.

yani 80 km hızlı yüksek bir yerden uçuş yapıp ölmekten kurtuldum ama kalıcı hasarı egzoz aldı ona üzüldüm.

kahrolası bir araba yüzünden, yavaş gidiyordu ve ben sollamaya çalışınca oda hızlandı ve arabayı solladığımda artık viraja girmiştim ve resmen duvar ile yol arasındaki o 90 derece açıyı ortalayarak zor geçtim virajı.

bir an duvarda şu şekil bir dönüş yapacağım sandım ama duvarda 1 metre yükseklikteydi yani duvarı aşıp uçma riski yine var.

Alıntı Pangaea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu birkaç kez izledim O.o motosiklet çok değişik yalpalıyor sanki motorda bir sıkıntı olmuş gibi. Adamda hiçbir suç yok; nerden bilebilir motorun yalpalayacağını, ne yapabilir ki... Ama enteresan bir şekilde kazayı çok ucuz atlatıyor denebilir, ne yalan söyleyeyim onun adına çok sevindim kimse motosiklet üstünde kendi suçu olmayan bir durumda böyle bir kaza yapmayı hak etmez (yanlış anlamayın demek istediğim, motosiklette hız yapanlar, makas atanlar, diz değdirerek viraj alanlar aldıkları riskin farkındadır ama durduk yere düz giderken motorun yalpalamaya başlaması tamamen farklı bir durum). Ne diyelim şans ondan yanaymış .

edit: Videoyu birkaç kez daha izledim, hızı benim düşündüğümden daha fazlaymış, videonun öncesinin olmaması da beni şüpheye götürdü (hatta videonun başında tek tekeri yeni bitirdiğini de düşünmeye başladım). Eğer durum böyleyse aldığı riskin karşılığını bulmuş olabilir gene de adama birşey olmaması insanı mutlu ediyor geçmiş olsun, trafikte tehlikeli ve riskli hareketler yapıyorsa bundan sonra 2 kere düşünmesi dileğiyle...
    Youtube sayfasında kazayı yapan ve videoyu yükleyen kişi, açıklamalarında büyük harflerle ÖN KALDIRMADIĞINI söylüyor. Trafik 120-130 km/h ile ilerlerken trafiğin önüne geçmek için yolu kontrol ettikten sonra aniden gaz açıp birinci vitesten ikinci vitese geçtiğini ve videonun tam bu anda başladığını söylemiş. Yaptığı ilk hatanın gaz verirken ağırlığını çok fazla arkaya vermesi ve engebeli yolda gaz açmanın ön tekeri aşırı derecede hafiflettiğini belirtmiş.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Türkiye'den örnek verirsem 42 ton basarı olur tırların. Amerika'da daha fazladır bence.

Teker başına 3.5 ton düşer. Dorsedeki tekerlere daha fazla düşeceğini düşünürsek 4-5 ton diyelim.

Yani bi insanın üstünden geçse pestili çıkar. Yolda asfalta yapışmış hayvanların üstünden tır kamyon geçtiği için öyle oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)