Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletliye Tekme Tokat Dayak Kameralara Böyle Yansıdı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bence motorcu arabadan inenler destek vericek diye korkmuş yoksa bırakmazdı 3-5 tane daha vurabilirdi arabadan gelen tepkiyi bilemedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    gereksiz atar yapmış. yol ver geçsin kameran var git savcılığa başvur. hangi biriyle başedeceksin. öte yandan adama sövdü etti durdular hocam hocam yahu orada araçlardan iniliyorsa yapılacak şey bellidir dalarsın döversin yada dayağını yersin. saçma sapan birşey. ha orada şikayet edeceğim filan demişte şikayet mikayet ettiğini düşünmüyorum.

sonuç: toplum gözünde kask kamerası ile dolaşan motosiklet sürücüsü otomatik olarak belasını arayan tip olarak gözükmeye başladı. bende artık aksiyon kameramı sadece denizde kullanıyorum
    yeditepely bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Nası ağam paşam çekti şöför inince hahah
    Kıvan Ç bunu beğendi.

Hakkettiği dayağı hemen yemiş helal olsun kendisine

Artis Motorcu 00:35 (Yüksek ses tonuyla) Hareket yapma lann
    Artis Motorcu 00:38 (Cılız bi sesle) Aağğğhhhhgggg
    Artis Motorcu 00:43 Vurmayın laynn

Adama yumruk atarken vurmayın lağğğnn diye bağırıyor. Adamlara o kadar hakaret et el hareketi çek sonra adam durunca motordan in. Façan yemiyosa uzayıp devam edeceksin niye durupta kendini madara ediyosun. Ne bekliyodu durmaktaki amacı neydi yani ? O hareketlerden sonra git, hocam bunu alın
    Minübüs şöförü başta bi tarttı, baktı zayıf köfti bi karakter salladı yumruğunu.
    Yanındaki elemanlar şöför gibi çıkmadı ama, öyle olsaydı daha neşeli bi video olurdu
    Şahsen ben bu elemanın tatlı tatlı dayak yemesini keyifle izleyebilirim.
    Bugün buna yarın sana duyarı kasanları pek takmıyorum, çünkü kimseye kuru kuruya atar yapmıyorum. Yada trafikte bi taksiciyi, minibüs şöförünü döverek eğitebileceğime, motosiklet farkındalığı yaratabileceğime inanmıyorum.
    yilmazozkan, crxforever ve 07DFB18 bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Motorlu arkadaş ilk başta lavuğun direk boğazına yapışsa 2 tane yumruk çaksa adam gık diyemezdi çok korkak ve salak birine benziyor. Baktı motorcuda iş yok direk üstüne gitmiş yavşak...

Motorlu da arabadaki lavuğa sinirlenmiş el kol yapmış bunda ne var ? Parmak yazmışlar bende sandım orta parmak yapmiş falan.Orta parmak yok ileriyi işaret ediyor eliyle.

Motorlunun hatası küfretmek, onu da bi anlık sinirle yapmış. Ardından lavuğun yanına gidince uslubunu düzeltmiş (ilk an)...... Keşke kafayı çaksaymış direk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Rambolar sakin olun untumayın siz düştüğünüzde 1000 metre kare yeri yakıyorsunuz ateş olup patlıyorsunuz :D daramalı tüfeklen yerde delik açıp içinden geçiyorsunuz

RPG yi elinizle atıyorsunuz asudhuashduash tamam sakinim

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle yapardım, böyle yapardım yorumlarını okuyunca aklıma bir fıkra geldi;
    Temel ile Dursun adamın birisi ile kavgaya tutuşmuş. Fakat adamın bileği çok güçlü ikisinin de hakkından geliyormuş.
    Dayaktan bunalan Temel karşı kaldırıma kaçınca adam Dursun'u hırpalamaya devam etmiş.
    Temel karşı kaldırımdan bağırıyormuş;
    - " Ula Dursun piçaklasana! , piçaklasana!.."
    Dursun güç bela cevap vermiş;
    - "Piçaklayacağum ama ayağa kalkamayrim!.."

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisi durdurup dayak yemek nedir ya.
    Önce atarlanıp hareket çekiyor.
    Sonra aman abi yapma abi.

Bende de kamera var.
    Ben ne zaman dayak yerim acaba.
    Kıvan Ç bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    ya hala şu arabacıları savunan var. ışıklarda yeşil yandığı halde ilerlemeyen araca korna çaldım diye ne kavgalar çıktı. alayı geri zekalı bu arabacıların.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    beyninin pekmezini akıtmadan biten böyle videoların sahiplerini şiddetle kınıyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motovloger şurdan ilham almış.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parmak yapmış!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şimdi motorcu minibüse yanlış yapıyor diye kızmış. Videoya bakıyoruz, motosikletli sürekli emniyet şeridinde. Polise verirse kafadan ceza yiyecek, bir. Başka bir taşıtı taciz ettiği için ceza yiyebilir, iki. Ondan sonra ancak minibüs şoförünün ona vurmasına sıra gelir ve minibüs şoförü ceza alır, tabii onda da motosikletlinin el hareketleri tahrik unsuru sayılabilir. Şahsen, hiçbir şey şiddete başvurmanın gerekçesi olamaz diye düşünüyorum ama yasalar biraz farklı işliyor.
    Motorcunun yapması gerekenler: Öncelikle düzgünce şeritte gitmesi lazım, ondan sonra gördüğü kural ihlallerini emniyete bildirebilir. Kimin nesi olduğu bilinmeyen adama el hareketi çekilmez. En fazla, el hareketi çekmeden yanına gider konuşursun.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Klasik servis şoförü ben bizim şirketin servisine bile kırk yılda bir bindiğimde sürücüye takılıyorum taksiciler bir siz iki diye ama benim bahsedeceğim olay bambaşka.

Benim de kask kameram var üşenmezsem mutlaka çekim yapıyorum sohbet ediyorum ama hiç bir kavgam kask kamerasına denk gelmedi (ki sık sık kenara çekip arabamdan ya da motorumdan inip kavga etmişliğim var, sinirli mizacım var kötü bişey biliyorum) ya kamerayı gören sürücüler cidden dikkat ediyor ya da bende tuhaf bir şans var Bir başka olay velev ki böyle bir kavgaya karıştım ben utanırım onu yayınlamam ya, şurda şoföre hocam dedikten sonra o herif sana ilk tribini yaptığında çenesine bi tane geçireceksin o amca yerde baygın yatarken o sürede de aynı yumruktan yemek isteyen diğer saz arkadaşları gelirse ya dayak yersin ya da kaçarsın iki halukarda da bi dingili indirmiş olmak yanına kar kalmalı. Şu dayağı yedikten sonra bunu yayınlamak akla fikre sığmıyor.

Özet: Kavga kötü bişeydir. Savaşmayın sevişin.

ortada bir yanlış var iyi kötü güçlü güçsüz şekilde tepki koyması gerekiyor yoksa hepimiz motor kullanıyoruz daha erken ölücez, dış etkenler bunun gibi gundiler motorcunun verdiği tepkiyi şahsi algılıyorlar ve kavga çıkıyor, motorcu o durumda orda durmasa devam etse piskolojikmen rahatsız olurdu, tepki vermese bu devran böyle gider, yanii sonuç olarak asıl salaklardır burada motorcuyu suçlayan motorcular

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    kafasına 3 kuruşluk actioncam takan rossi oluyo sevdiğimin yerinde

Böyle tipler olduğu sürece ne kültür gelişir ne bi pok olur.motor süren eleman donuna kadar haksız ve aptal.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortada bir yanlış var iyi kötü güçlü güçsüz şekilde tepki koyması gerekiyor yoksa hepimiz motor kullanıyoruz daha erken ölücez, dış etkenler bunun gibi gundiler motorcunun verdiği tepkiyi şahsi algılıyorlar ve kavga çıkıyor, motorcu o durumda orda durmasa devam etse piskolojikmen rahatsız olurdu, tepki vermese bu devran böyle gider, yanii sonuç olarak asıl salaklardır burada motorcuyu suçlayan motorcular
    Emniyet şeridini ihlal eden mi iyi? Sizi bilmem, ben videoda iki tane haksız gördüm. Motorcu diye de yanlışı görmezden gelecek değilim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridini ihlal eden mi iyi? Sizi bilmem, ben videoda iki tane haksız gördüm. Motorcu diye de yanlışı görmezden gelecek değilim.
    hayat kusursuz 4/4 değildir, yanii hiç bir motorcu emniyet şeridine dikkat ederek gitmiyor, araba gibi giderseniz daha tehlikelidir özellikle bizimki gibi gelişmekte olan ülkelerde, yanii bu görüşünüz sayesinde motosiklet gelişmiyor, muhtemelen motosiklete verdiğimiz vergileride hak görüyorsunuzdur
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    speederbike
    Yüksek vergiyi haksız bulmam vergi vermemem için gerekçe değil. Kaldı ki trafik kuralları konusunda epey katıyımdır. Diğer araçlar yüzünden motosikleti şeritte sürmekten çekiniliyorsa insanlar motosiklet sürülmemelidir. Diğer sürücülerin kurallara uymaması motosiklet kullanıcılarına kurallara uymama hakkı vermez. Sizinle benim farkım şu, videodaki olaya bizden onlardan diye bakmıyorum ve iki hatalı insan görüyorum. Siz, sizden olanın hatasını maruz görüyorsunuz, ya da ben öyle bir izlenim elde ettim.

Motosikleti
    MT-07
    Anladığım kadarıyla arkadaş türkiyede yaşamıyorsun sen. Bilenler için söyleyeyim. Bugün beylikdüzünden silivriye gidiyordum. Hava güzel olunca bir çıkayım dedim. Büyükçekmeceye inen S virajı die tabir edilen yerden. Tüyaptan aşağıya inen yol. 70km/sa hızla iniyorum. Virajın ortasında kendini bilmez bir gereksiz benim üstüme arkadan gelip az daha vuruyordu. Gerekçesi ise dallamalık. Haliye emniyet şeridine attım kendimi ve peşinden gittim. 60-70 yaşlarında skoda yeti gri bir suv. Ben şimdi bu adamla kavga etsem gelişine elimdeki eldivenler ile vursam ne olacak? Motorcu yaşlı adamı dövdü? Peki minibüs şöförüne geçirsem ne olacak? Tebiyesiz motorcu kendi hayatını önemsedi die suçlanacak.

Emniyet kurallarında katıyımı falan geç. Hergün istanbul trafiğinde hem 4 teker hem 2 teker geziyorum. Akşam iş çıkış saatinde maslaktan çık trafiğe gir araçlarla aynı şeritte dur kalk yap. O elindeki telefon olan terbiyesizler nasıl da seni görmeden üstüne kırar, bide kırdığı gibi yoluna sana bakmadan bile devam eder fikrin olmaz.

Geçiniz bu işleri. O minibüs şoförü tek olsa öyle saldırmağa cesareti olmaz. O motor büyük bir apaçi motoru ve egzosu olsa altına yapar heybetini görünce. Şehirlerarası yollarda neden kimse emniyet şeridine girmiyor?

O trafik kurallarında katı olan arkadaşlar umarım 4 teker ile gezip önüme gelip sinyal vermeden yada bir yerden kaynak yapıp önüme geçmeğe yada sıkıştırmağa çalışırsınız arabamı. Bakalım iki araç bir olup nasıl bariyerlere gidiyoruz.

Bu işler saygı ile saygı ile biter. Hiçbir avrupa toplumunda insanlar araba kullanırken elinde telefon ile gitmez. Sağa sola umarsızca dalmağa çalıimaz. Yada telefonda dizi izlemeğe çalışmaz.

Ben akşamları emniyet şeridinde polis arabalarını kendime siper alıp gidiyorum. Burada insanlar trafikte bekliyor die motorların üstüne kırıyorlar. Onunla aynı anda beklemeleri gerekiyormuş gibi yada makas atarken motor önünde duraamazmış. Çünkü babasının malı yol die.

Madem kanun var. Ben sana başka bir kural daha söyleyeyim. Yolda giderken camdan bişey atamazsın. Cezası da var. Bak bakalım neler atıyorlar...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)