Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zamlara Rağmen Geçtiğimiz Yıl Motosiklet Satışları Artış Gösterdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tuik raporuna göre 2016 Ocak-Kasım,2017 Ocak-Kasım tarihleri kıyaslandığında motosiklet satışlarında %9.5'luk artış gözlendi.

Özellikle 0-50,50-100 ve 251-500 cc segmentlerinde artış gözlenirken,diğer segmentlerde düşüş gözlendi.

Yine elektrikli motosikletlerde ciddi bir satış artışı söz konusu.

dasmehdix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Mart ayında satış yasak heralde hocam
    mustafa_325, mesmeyut ve macAs bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı dasmehdix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayında satış yasak heralde hocam
    Ben Moted'in raporundan aldım bu bilgileri,siz söyleyince fark ettim

Evet, Mart ayı yok raporda

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Ben hep söylüyorum abi.. Zam bitarafımızı 'okşadıkca' biz daha çok 'zevk' alıyoruz. Çatııır çatııır da satmaya devam edecekler.
    sparrow07 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    50cc ve elektrikliler artmış diğerleri düşmüş. Buradan milletin motosiklet almaya gücünün yetmediği sonucu çıkar.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Demek ki tüm fakirler bizim forumdaymış
    computeus ve BlackGhost bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük seviyormuşuz ıhımm pardon pahalı.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ne artışı, artış sadece toplamda 14000 adet. Peki neyin satışı artmış?
    1. 50 cc ve altı artış: 9300 adet
    2. 50-100 cc arası artış: 3000 adet
    3. 250-500 cc arası artış: 650 adet
    4. Elektriklide artış: 5200 adet.

Toplamda 14.000 adet artış var görünüyor. Aslında dişe dokunur cc'deki tek artış 250-500 cc arası sınıfta, o da sadece 650 adet. Geri kalan tüm sınıflarda (100-1800 arası)aslında düşüş var. Peki ne kadar düşüş var: toplamda 3500 adet düşüş var! bu da geçen yılın 100 cc üzeri tüm kategorilerde de toplam yaklaşık % 2.8 azalış demek.

Alıntı In Flames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu segmentlerde motor satışının artması,ekonomik krizlerde ekmek tüketiminin artması gibidir(nasıl ama)

Adamlar arabalarını satıp ulaşım sorununu da belki bu ufak cc ler ile halletmeye çalışıyorlar ?

Motor satışlarının %50 si büyük kentlerde olduğunu varsayarsak(salladım) belki de trafik çilesinden bıkan insanlar da olabilir bunlar,evet olabilir.
    bencede

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hayatta ilk defa bir fare, batmak üzere olan bir gemiye doğru yüzüyor...

Churchill, bir milletvekilinin Muhafazakâr Parti’den ayrılıp, seçim kazanma şansı adeta sıfır olan bir Liberal Partiye geçmesi üzerine şöyle demiş;
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta ilk defa bir fare, batmak üzere olan bir gemiye doğru yüzüyor...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Artışın tek bir nedeni var o da yeni ehliyet yasası. Siz asıl bu sene olacak düşüşü görün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sayin cumhurbaskanimiz buyumenin %11.1 olarak aciklandigini soylemis. E cok iyi degil mi?

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/201...lari-aciklandi
    http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...-11-1-2570808/

Mansetler: Dev buyume. Turkiye hem dunya lideri, hem Avrupa'yi dorde katladi.

E bakin ordumuz da sinir disi operasyonlarda fetihler uzerine fetihler gerceklestiriyor...

Herkes niye sikayet ediyor anlamakta zorlaniyorum... Kacirdigim bir nokta mi var yoksa?

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin pahalılığı, trafik sıkışıklığı, ehliyet yasası gibi olgular da etkilemiş olabilir. Yoksa halkın alım gücü azaldı.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Churchill, bir milletvekilinin Muhafazakâr Parti’den ayrılıp, seçim kazanma şansı adeta sıfır olan bir Liberal Partiye geçmesi üzerine şöyle demiş;
    Churchill'e bir mülakat esnasında "eşcinsel misiniz?" diye sormuş muhabir. Churchill yanıt olarak: "ne farkeder, ülkeyi kıçımla yönetmiyorum ki" demiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Churchill'e bir mülakat esnasında "eşcinsel misiniz?" diye sormuş muhabir. Churchill yanıt olarak: "ne farkeder, ülkeyi kıçımla yönetmiyorum ki" demiş.
    Amerika'da Danica Roem isimli açıktan transgender biri Virginia eyaletinde seçim kazandı. Karşısındaki de kendini homofob olarak nitelendiren bi republican'di. Herif nasıl kullandı bunu seçim boyunca, nasıl saldırdı kampanya boyunca kadına, pardon adama

Kadın seçimi kazandı, gazeteciler seçimi kaybeden adam hakkında ne diyeceksiniz diye sordular. Kadın "artık seçim için yarışmıyoruz. Ben onu mecliste temsil ediyorum. Ve mecliste temsil ettiğim kişiyi kötüleyemem" dedi.

Karakter budur işte... Din, politik görüş, ırk, millet, cinsiyet vs. bir yana. Önce insanız. Unutmamak lazım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc ve elektrikliler artmış diğerleri düşmüş. Buradan milletin motosiklet almaya gücünün yetmediği sonucu çıkar.
    TÜİK artmış diyorsa artmıştır. Sonuçta onlar da motosiklet. Ha 1000RR almışsın, ha 25cc elektrikli, aynı şey. Milletin alım gücü artmış yani.
    May the Force be with McLaren Mercedes

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da Danica Roem isimli açıktan transgender biri Virginia eyaletinde seçim kazandı. Karşısındaki de kendini homofob olarak nitelendiren bi republican'di. Herif nasıl kullandı bunu seçim boyunca, nasıl saldırdı kampanya boyunca kadına, pardon adama

Kadın seçimi kazandı, gazeteciler seçimi kaybeden adam hakkında ne diyeceksiniz diye sordular. Kadın "artık seçim için yarışmıyoruz. Ben onu mecliste temsil ediyorum. Ve mecliste temsil ettiğim kişiyi kötüleyemem" dedi.

Karakter budur işte... Din, politik görüş, ırk, millet, cinsiyet vs. bir yana. Önce insanız. Unutmamak lazım.
    Valla çok saygıdeğer amerigan siyasetçileri yapabilir böyle naif hareketler. Başkanlarını örnek alıyorlardır

Büyük başkan bu olayı duysa eminim şöyle derdi:

Motosiklet sayısı artmış 2017 de.
    Ama fark ettiyseniz kücük cc motorlarda oran artışı söz konusu. Cc büyüdükce fiyatlar orantısız artmakta yani bize hitap etmiyor.
    Bu yıl, bu fiyatlar ile %20 ile %30 arası düşüş olacağını tahmin ediyorum. Sadece küçük cc motorlar satılmaya devam edecek 50 cc ile 200 cc arası motorlar da etkilenme daha az olacak görünüyor.
    200 cc üstü tüm motosikletlerin nerdeyse tamamı satışta düşüş'e geçecek. Tabi bu değerlendirme sıfır motosiklet için geçerli

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok saygıdeğer amerigan siyasetçileri yapabilir böyle naif hareketler. Başkanlarını örnek alıyorlardır

Büyük başkan bu olayı duysa eminim şöyle derdi:

https://i.hizliresim.com/0EkNJV.jpg
    27 tane meşhur psikiyatrist, Trump'un yaşayışını, söz, tavır ve davranışlarını akademik olarak inceleyip kitap yazdılar. Best seller oldu.

https://www.amazon.com/Dangerous-Cas.../dp/1250179459

Herifin ruh hastası olduğu resmen tescillenmiş oldu. Kitap çok popüler olunca Trump temiz kağıdı almak zorunda kaldı.

Düşünsenize böyle bir olayı Türkiye'de... Nice olur o doktorların hali

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)