Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yanlarından geçen motosiklet ölümüne sebep oldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Yanlarından geçen yarış motosikletinden korkup motosikletin dengesini kaybederek yola savrulan sürücü ile kuzeni otomobilin altında kaldı

Adana'da yanlarından geçen yarış motosikletinden korkup motosikletin dengesini kaybederek yola savrulan sürücü ile kuzeni, otomobilin altında kaldı. Kazada bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, olay Çukurova ilçesi baraj set üstünde meydana geldi. İddiaya göre, Muharrem Oğuzhan Y.’nin kullandığı yarış motosikleti, Mustafa Turhan (25) idaresinde ve yanında kuzeni Ayşe Durmaz’ın (28) bulunduğu motosikletin yanından süratli bir şekilde geçti. Motosikletin rüzgarının etkisiyle Mustafa Turhan kullandığı motosikletin dengesini kaybedince kuzeniyle yere düşerek savrulup karşı yönden gelen Ferit G. (38) yönetimindeki otomobilin altına girdi. Motosiklet sürücüsü ile kuzeni, otomobilin altında metrelerce sürüklendi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kadının hayatını kaybettiğini belirlendi. Mustafa Turhan Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. Polis olaya karışan yarış motosikleti ve otomobil sürücüsünü gözaltına aldı.

Bu arada, set üzerinde trafik yaklaşık 1.5 saat çift taraflı trafiğe kapatıldı. Bu sırada set üzerinde olan toplu taşıma aracındaki vatandaşlar araçlardan inip yaya olarak yola devam etti. İki kadın ise bütün bunlar yaşanırken Seyhan Baraj Gölü manzaralı fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Kaynak : Haber7
    LiseliMotorc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Allah rahmet eylesin. bu kadar savuruyor mu birde dibindenmi geçmiş adam aşırı panik yapmış çok değişik.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her gün neler çekiyorum o setin üstünde. Olayı buradan duyuyorum. Allah rahmet eylesin.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    otobanda iki şerit yanımdan geçmişti de aklım çıkmıştı. yüksek süratler sıkıntı, egzoz da varsa korkutmuştur. yazık olmuş
    computeus bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu özellikle yapıyorlar. o yüksek desibelli sesi hususi olarak tatbik ediyorlar.

bu sebepten taksirle ölüme sebebiyet vermekten yargılanmalılar diye düşünüyorum.
    Loeb, aquarist4, MSMorkan ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda iki şerit yanımdan geçmişti de aklım çıkmıştı. yüksek süratler sıkıntı, egzoz da varsa korkutmuştur. yazık olmuş
    Benzer şekilde yanımdaki şeritten 2 hayabusa geçmişti. Ben 110-120 ile gidiyorken o kadar hızlı kaybolduklarına göre herhalde 300 küsürdü hızları. Motorun üstünde zıplamıştım resmen.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Yanindan gecti diye sesten korkup savrulma olayi bana cok gercek gelmiyor. Her korkmada yola savrulsak motor ustunde adam kalmazdi. Başka birsey...
    roadpeople ve velizrsln bunu beğendiler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanindan gecti diye sesten korkup savrulma olayi bana cok gercek gelmiyor. Her korkmada yola savrulsak motor ustunde adam kalmazdi. Başka birsey...
    Hayır gayet gerçek.

Benzer durum benim de başıma geldi. İlk motorum 250 cc'lik ile Susurluk'u geçip Balıkesir'e doğru fıtı fıtı giderken yanımdan marka modelini bile anlamadığım 2 tane it oğlu it öyle bir geçti ki ve tabi yakınımdan ve tabi tam yanımda gaza daha da yüklenerek, diğer arkadaşların dediği gibi motorun üstünde zıplamıştım anlık korkudan.

Boş yolda sakin sakin giderken aynanda hiç görmediğin bir şeyin yanıbaşından aşırı ses çıkararak ve hızlıca geçmesi tüm dikkatini dağıtıyor.

En yakın zamanda yakalanır ve @hokahey'in dediği gibi taksirle ölüme sebebiyet vermekten yargılanır umarım.
    MSMorkan, aquarist4, artemis99 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bazen hayal edemeyiceğiniz sesler ve egzozlar duyabilirsiniz. Benim supertenerede bile usta boğaz egzoz yaptığında yanında durduğum mağazaların vitrinleri sallanıyor. Allah bilir nasıl bir motorla yanlarından nekadar süratli geçtiler.. Burada tek etken ses değil yani. Uzun süre konsantre şekilde yolda gidiliyorsa yanınızdan geçip ve görüş alanınıza birden giren çok hızlı bir cisim ister istemez dikkat dağıtabilir.

Allah rahmet eylesin. Çok üzücü böyle haberleri okumak.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kız kardeşimle Nazilli’ye gitmiştik. R25 vardı altımızda. Orta şeritte sakin sakin gidiyorduk. Sonra sağımızdan bi anda 4 silindirin biri geçti. Yol bomboş olmasına rağmen soldan değil sağdan geçti.

Ciddiyim korkudan şerit değiştirdim. Elim ayağım titredi. Bir anda. Beklemiyordum. O hızla şehiriçinde o gürültüyü.
    halilom bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ya arkadaşım siz olayın nasıl olduğunu biliyomusunuz? Adamın gerçekten süratli olduğunu? Dibinden geçtiğini?

Ölen arkadaşımızın mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin ama diğer motorcu ya beddua nedir ya? Belki suçu yok gazladı geçti, scotercı acemiydi bakıcam diye düştü belki ? Bende bilmiyorum. Bilmediğim içinde böyle konuşamıyorum. Ne meraklısınız gömmeye anlamadım. Varsa hatası zaten o vicdan azabı onu yer bitirir yapmayın gözünüzü seveyim ya. Ben burada racingciyi savunmak için konuşmuyorum ama belki günahını alıyosunuzdur, olmamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız kardeşimle Nazilli’ye gitmiştik. R25 vardı altımızda. Orta şeritte sakin sakin gidiyorduk. Sonra sağımızdan bi anda 4 silindirin biri geçti. Yol bomboş olmasına rağmen soldan değil sağdan geçti.

Ciddiyim korkudan şerit değiştirdim. Elim ayağım titredi. Bir anda. Beklemiyordum. O hızla şehiriçinde o gürültüyü.
    Bende benzeri durumları yaşadım bi kaç kere, sağımdan değil solumdan gazlayarak geçtiler, gayette kendi şeridinden kurallara uyarak geçti ama yinede zıpladım motorun üstünde. Napsın şimdi bu adam binmesin mi 4 silindirli makinaya abi? Bende alıcam bigün bi 4 silindir, binmeyeyim mi? Sırf sesi için alıcam zaten.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Allah rahmet eylesin.

Fotograftaki motor (600rr galiba) kaza yapanlara mı ait yoksa kazaya sebep olan kişi sürücü geri mi dönmüş?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi

Dün iş yerinden izin alıp gün içinde motosikleti vizeye götürdüm oradan çıkışta da Karşıyaka Çarşı'sına 5 dakika girip çıktım. Dönüşte Altınyolda orta şeritte hız limitlerinde seyrederken (şeridimin de ortasındayım) bir anda yarım kol sağımdan scooter'lı bir sürücü geçti ve irkildim. Diğer şeritler müsaitken benim şeridimde ve sağımda ne işin var arkadaş? O anda kendi şeridimdeki bir çukurdan kaçmak için küçük bir manevra yapsam beni de kendini de öldüreceksin.. Belki bir dakika sonra derinlerden gelen 4 silindirin modifiye egzozlu sesini duymaya başladım, kulaklığıma rağmen (kulağımda kulaklıkla düşük seste müzik dinlerim uzun yolda) sol şeritte düşük viteste yüksek devirle yanımdan geçerken sanki kulaklarımı yırttı. Küfür etmemiş olsam da iyi şeyler düşünmedim hakkında. Kullandığımız araç ne olursa olsun, gerek yayalara gerekse de diğer araç sürücülerine empati ve dikkatle yaklaşalım.

Gayet gercek olabilir. Ben bile arabayla giderken yanimdan hizli ve sesli 4 silindir motor gecince bir hass... oluyorum. Cunku o ses aniden geliyor. Motor ustundeki biri cok kolay anlik tepki olarak gidona frene vs hamle yapip motorun dengesini bozabilir

Bence fazlasıyla gerçekçi. Arabadayken dahi yanımdan bir anda büyük bir ses patlaması ile geçen bir motor duyduğumda oturduğum koltukta zıplıyorum panik halde acaba noluyor, biri bana mı çarpacak diye.

Ölenlere rahmet diliyorum. Böyle sürenlerin de hangi şekilde olursa olsun tez vakit bu yollardan çekilmelerini diliyorum.
    EldekiDebryj ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım siz olayın nasıl olduğunu biliyomusunuz? Adamın gerçekten süratli olduğunu? Dibinden geçtiğini?

Ölen arkadaşımızın mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin ama diğer motorcu ya beddua nedir ya? Belki suçu yok gazladı geçti, scotercı acemiydi bakıcam diye düştü belki ? Bende bilmiyorum. Bilmediğim içinde böyle konuşamıyorum. Ne meraklısınız gömmeye anlamadım. Varsa hatası zaten o vicdan azabı onu yer bitirir yapmayın gözünüzü seveyim ya. Ben burada racingciyi savunmak için konuşmuyorum ama belki günahını alıyosunuzdur, olmamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Bende benzeri durumları yaşadım bi kaç kere, sağımdan değil solumdan gazlayarak geçtiler, gayette kendi şeridinden kurallara uyarak geçti ama yinede zıpladım motorun üstünde. Napsın şimdi bu adam binmesin mi 4 silindirli makinaya abi? Bende alıcam bigün bi 4 silindir, binmeyeyim mi? Sırf sesi için alıcam zaten.
    Bir, sigarayı yer gibi içip, bırakıcam deyip bir türlü bırakmak istemeyenleri bir de 4 silindir sesinin aşkını anlamam. Ben de 4 silindir vardı sattım, sesini hiç aramıyorum, iki silindirin sesi daha tok geliyor ve hafif titreşim hoşuma gidiyor. Burası motosiklet forumu elbette birbirimizi kollayacağız ama bu demek değil ki çürük elmaları sepetten atmayacağız. Motosikleti satın aldığımdan beri Akrapoviç Titanyum Egzoz satın almayı istiyorum ama alamıyorum, konu parasal değil. Motosikleti karşımdaki evin önüne zincirliyorum, otopark yok. Sabah 06:00 - 06:30 aralığında motosikleti çalıştırdığımda çevreye vereceğim rahatsızlığı düşünüyorum ve vazgeçiyorum. Komşuma çocuklu misafir geldiğinde motosikletimi boşa alıp 100 metre kadar itip ilerde çalıştırıyorum çocuk uyanmasın, rahatsızlık vermesin ailesine diye. Hala daha stok egzozla kullanıyorum, bu kafayı değiştirmedikçe de egzozu değiştiremeyeceğim herhalde. Her zaman söylediğim şey, biraz empati kurun ki antipatik olmayın..

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir, sigarayı yer gibi içip, bırakıcam deyip bir türlü bırakmak istemeyenleri bir de 4 silindir sesinin aşkını anlamam. Ben de 4 silindir vardı sattım, sesini hiç aramıyorum, iki silindirin sesi daha tok geliyor ve hafif titreşim hoşuma gidiyor. Burası motosiklet forumu elbette birbirimizi kollayacağız ama bu demek değil ki çürük elmaları sepetten atmayacağız. Motosikleti satın aldığımdan beri Akrapoviç Titanyum Egzoz satın almayı istiyorum ama alamıyorum, konu parasal değil. Motosikleti karşımdaki evin önüne zincirliyorum, otopark yok. Sabah 06:00 - 06:30 aralığında motosikleti çalıştırdığımda çevreye vereceğim rahatsızlığı düşünüyorum ve vazgeçiyorum. Komşuma çocuklu misafir geldiğinde motosikletimi boşa alıp 100 metre kadar itip ilerde çalıştırıyorum çocuk uyanmasın, rahatsızlık vermesin ailesine diye. Hala daha stok egzozla kullanıyorum, bu kafayı değiştirmedikçe de egzozu değiştiremeyeceğim herhalde. Her zaman söylediğim şey, biraz empati kurun ki antipatik olmayın..
    Bende bunu yaptım. O racingci kasıtlı bişey yaptıysa (ki böyle sonuçlanacağını tahmin etmemiştir) bariz suçludur, cezasını alır. Bu durum netleşsin haberlerini alırız herhalde. Ama daha fol yok yumurta yok var sayım üzerinden adama beddua yağdırmak nedir? Ben alırsam egzosumuda takarım, mahallede gazlamam ama usulünce çalıştırır yürürüm. benim arabamda da komple boğazdan egzos, down pipe, düz boru, son susturucuda warex var. Ama nerde sıkacağımı nerde duracağımı biliyorum şikayet almadım hiç. Fotoğrafta görüyoruz ki kazanın olduğu olay ne ara sokak nede yaya geçecek bi yol. Ben motosiklet kazalarında gereğinden fazla üzülüyorum, arkadaşlarımıda kaybettim. Burada rahmetli olan arkadaşımızada çok üzüldüm fakat emin olduğum bişey var ki hepimiz daha çok o motorcu üzülüyodur. Yolunu bulup basmış, ben ak niyetli bi davranış olduğunu düşünmüyorum kesinlikle. Zaten böyle bişeyi bilinçli yapsa panikle kaçar giderdi. Bilmiyorum 2 taraflı düşünmek lazım. İstemeyerek bile olsa böyle bi duruma sebebiyet vermek ömür boyu psikolejik sıkıntı demek, ben o arkadaşada üzülüyorum bu sebepten dolayı. Umarım bi suçu günahı yoktur, ödenemeyecek bi vebal almamıştır.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motosiklet sitesi diye motosikleti övecek değilim. Yüksek cc özellikle racing motora binenlerin çoğu şımarık. Otobanda en sağ şeritten giderken, bariyer ile araba arasında en az 250-300 km hız ile geçti. Araba bildiğin sallandı. En ufak bir panik yapsam kazaya sebebiyet verebilirdi
    Modırsaykıl ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Göz önünde bulundurmanız gereken bir olay da o set üzerinin Adana’nın en büyük trafik sorunlarından biri olduğu. Gidiş ve geliş dar bir yol. Bir tarafınız göl, diğer tarafınız ise uzun süre yuvarlananileceğiniz yüksek bir yokuş. Yıllardır ehliyeti olup yolu çok uzatarak da olsa o yolu kullanmayan insanlar tanıyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    4 silindir, açık egzoz hatta, 3 silindirler bile devir 10 binlerde ve 4-5-6. viteslerde ise, kısa süreli bir korku,konsantrasyon dağılması yapabilir. Bu 100 kişide 1 kişinin hakimiyetini kaybedeceği bir hal alabilir, belki de daha düşük bir oranda.

Ben biraz daha kaderci yaklaşıyorum galiba. Allah rahmet eylesin.
    Birkan07, twisten, 07mehmet07 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)