Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

2 Motorcunun Hayatını Kaybettiği Kaza Kask Kamerasında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar öldü artık bu saatten sonra tırcı 8 de 8 suçlu olsa ne olacak?Biz motosiklet sürücüleri olarak hayatta kalmak istiyorsak diğer sürücülerin hatalarını telafi edecek şekilde sürmek zorundayız.
    Kesinlikle katılıyorum ve farklı bir şey de söylemiyorum zaten. Demek istediğim şey bahsettiğim tarz yorumların gerçekten üzücü olduğu.
    doghouse bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX 150
    kontrolsüz kavşağa yaklaşırken zaten yavaşlaması gerekirdi sanki. tırın geçiyor olmasına gerek var mıydı. tek teker arif de benzer bir olayda vefat etmişti. Allah rahmet eylesin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef Aşırı Hız. Tırcılar Kamyoncular bazen kural tanımaz oluyorlar buda benim kazaya ramak kala anım. Ben Arkamdaki artcim korkuyor diye yavaş gidiyorum arkamda kimse olmasa apaci gibi kullanır kamyona carpardım buyuk ihtimalle 2 motorcununda vadesi dolmuş Allah Rahmet eylesin, Böyle kazalar Ders Niteliginde maalesef
    https://www.youtube.com/watch?v=bmkCkLey90s
    Sinyal minyal hiçbi şey yok. Bi de bunların zifiri karanlıkta, lamba olmayan yerde arka stopları yanmadan bu manevrayı yapan alt türleri var. Ayıoğlu ayının oğlu.

Siz gene iyisiniz bunu stopları yanıyor.
    4KORSAN bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    - TIR ları yola çıkartmayalım.

- Kamyoncuları hadım edelim çoğalmasınlar.

- Bütün yolları sadece motosikletlere tahsis edelim diğer araçların hepsini imha edelim.

- Bariyerleri sökelim yerine çiçek dikelim.

- Asfaltı zımpara gibi yapalım hiç kaymasın.

- Doğa ana ile anlaşma yapalım yollara yağmur hiç yağmasın.

Biz yine bildiğimiz gibi kullanalım.

Diyor ve ölmeyeceğinizi sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Bu videodaki mantalite ile motosiklet kullananlar eninde sonunda tatsız bir durum ile karşılaşacaktır. Bu olayda TIR sadece emri-hak için vesiledir.

Allah kullarına kullanması için akıl vermiş, kullanmak lazım.

Allah rahmet eylesin , kalanlarına sabırlar dilerim.
    Jemand, nazar48, emremm ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamyon şoförü küfür haketmiş sonuna kadar, kardeş sen de 50 yazan yerde hala 100le kavşağa geliyorsun, kavşağa gireken az yavasla aq. tek kişi olsam daha hızlı kullanırdım diyorsun bir de. kural sadece kamyon için değil, motorlar içinde var.

herkes kurallara uysa zaten kaza maza olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

nebi nin videosu vardı ona cevaben yazmıştım ama mesajı silinmiş.
    mesajım 1. sayfaya geçmiş, hızım o an 85 idi ekranda hızı nasil gordunuz acaba ayrica kavsaklara gelince arac var ise cok dikkatliyimdir ki kurallarda da kavsaklar ve tepe ustlerinde hızın 3/1 oranında dusulmesini yazmaktadir.
    Yamaha MT-09 Nebi IRMAK
    YouTube Kanalı ;
    https://www.youtube.com/c/nebiirmak

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla trafik raporunda yüzde 75 tırcı hatalı...demek ki orası bir kavşak falan değil ve ışık yok. Yani bodoslama girersen yola suçlu olursun. Tabi motorsikletlerde limitinin üzerinde seyir ediyor ve kaçınılmaz son.
    Shrieker bunu beğendi.

Bazan insanın basireti baglanır görmez. Allah rahmet eylesin

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Allah rahmet eylesin,

Geçen sene daytona ile viraj yapmak için bende o yolu çok sık kullanıyordum. Tatlı iniş çıkışlarıolan dıştan içe yüksek hızlarda yatabileceğiniz asfaltı güzel virajlar var. Ama mersin'de motosiklet kullanan her sürücü bilir ki, zamanında yapan mühendis arkadaşlar aşırı geniş kavşaklar yaptıkları için otoban haricinde ortada gaz açmaya müsait hiçbir yer yok...
    yürekçe bunu beğendi.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    https://www.youtube.com/watch?v=VDyG2jgINeA?t=47s

Saniye 47'den itibaren izleyin.

131 KM hızla giderken yaptığım duruş. Sizce arkadaki arkadaşın mesafesi veya hızı bu videodakinden farklı mı?

Ölenlere rahmet diliyorum.
    Bu konudan çıkarmak istediğim ders motor sürmeyi değil, hızlı gitmeyi değil, viraj yapmayı değil, motorla önce fren yapmayı öğrenelim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajım 1. sayfaya geçmiş, hızım o an 85 idi ekranda hızı nasil gordunuz acaba ayrica kavsaklara gelince arac var ise cok dikkatliyimdir ki kurallarda da kavsaklar ve tepe ustlerinde hızın 3/1 oranında dusulmesini yazmaktadir.
    kavşaklarda araç olsa da olmasa da kontrollü ve yavaş geçilir.

hızın en net göründüğü yer ise burası kamyon sola dönmeye başlamış bile. ayrıca 85 ile 100 arasında da dağlar kadar fark yok.

46. snye de 100 47. snyde 101 ancak 3 saniye sonra 50 de 73 e düşmüş hız. aralarda gösterge parladığı için görünmüyor.

kıssadan hisse kamyon 2 snye daha geç başlasaydı dönüşe kamyona yapışmıtın. buarada küfürüne sonuna katılıyorum. ben olsam aynı şekilde küfür ederim.

Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şimdi tırın hatalı olduğuna şüphe yok. Yalnız haberden tır şoförü beraat mı etmiş, yoksa tutuksuz yargılanma kararı mı verilmiş anlamadım. Beraat etmişse bütün eleştirilere katılıyorum. ama yok, sadece tutuksuz yargılanma denmişse ortada anormal bir durum yok bence. Sonuçta, bir kişinin suçluluğuna mahkeme sonunda karar verilir. Mahkeme sonuçlanana kadar tutuklamak peşin ceza demektir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    allah rahmet eylesin belki biraz daha yavaş olsalardı ya durabilirlerdi yada ters şerite atlayıp kurtulmaya çalışırlardı yalnız o yol nereye dönüyor merak ettim çünkü tır karşı şeridin otoyoluna kırıyor yani burada bi kırmızı ışık filanda olmalı diye düşünüyorum

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Kaza anına bakınca aklıma ilk gelen soru, neden yavaşlamadan devam ettikleri.
    Çünkü römorklu kamyon zaten kavşaktan çıkmak üzere yani virajı alalı çok olmuş.
    Kamyonun bulunduğu pozisyona göre de şoförün motosiklet kullanan kişileri fark etmesi neredeyse imkansız.
    Çünkü kör noktaya dayanmış yol çizgisi.

Bir dikkatimi çeken diğer hususlar da babasının söyledikleri.
    Profesyonel motorcu: Hata yaparsa da kazaya veya ölüme sebebiyet vermeyecek gibi bir algıya sahipler.
    Tüm ekipmanları vardı: Olması yasal zorunluluk zaten.
    Kamera vardı: Aslında kamyon şoförünün kurtuluşu o görüntüler olacak veya olmuş bence.
    Yeni motosikleti deneyecekti: Profesyonel motorcunun pist dışında bu tür hareketleri yapmaması gerektiğini bilmemek profesyonellik değildir.

Hatalı veya değil iki can daha Hak'kın rahmetine kavuştu.
    Allah rahmet eylesin. Mekanları Cennet olsun.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu kaza rahmetli babamın bir sözünü hatırlattı. Çarpma, çarptırma çarptıktan veya çarptırdıktan sonra kimin haklı veya kimin haksız olduğunun bir önemi yok derdi. Yani her zaman tedbir kendimizi başkalarının insiyatifine bırakmamak lazım. İşte bu olayda % 100 haklı olsan ne olur haksız olsan ne olur?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi tırın hatalı olduğuna şüphe yok. Yalnız haberden tır şoförü beraat mı etmiş, yoksa tutuksuz yargılanma kararı mı verilmiş anlamadım. Beraat etmişse bütün eleştirilere katılıyorum. ama yok, sadece tutuksuz yargılanma denmişse ortada anormal bir durum yok bence. Sonuçta, bir kişinin suçluluğuna mahkeme sonunda karar verilir. Mahkeme sonuçlanana kadar tutuklamak peşin ceza demektir.
    Muhtemelen tutuksuz yargılanmak üzere bırakmışlardır..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Furkany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax250
    Trafik kurallarına göre kamyon hatalı.
    Hayatta kalma kurallarına göre motorcu... Allah rahmet eylesin.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ölen arkadaşlara Allahtan rahmet, geride kalan aile ve dostlarına sabır dilemekten öte, onlar için yapabileceğimiz bir şey maalesef yok.

forum, zaten bir paylaşma ortamı olduğu için bazı tavsiyelerde bulunmaya gerek gördüm. aşırı hız konusuna yeterince değinen olmuş. ben fren tekniğine vurgu yapmak istiyorum.

bu başlıkta "dört tekerli bir araç bile şu kadar mesafede dururken..." diye bir yorum okudum. eğer 4 tekerli araçların daha kısa mesafede durduğunu sanıyorsanız, siz de fren yapmayı bilmiyorsunuz. böyle düşünüyorsanız kendiniz deneye yanıla da öğrenemeyeceksiniz demektir. gidin eğitim alın.

çoğu kullanıcı ön freni yeterince kullanmıyor. çoğu kullanıcı panikleyince arka frene fazla abanıp tekeri kilitlemekte. epeyce kişi, fren yaparken motorun üzerinde yükselip hava direncini arttırmayı, ağırlığını arkaya doğru kaydırmayı bilmiyor. forumun yarısı frenle birlikte debriyaja basmalı mı, yoksa basmamalı mı konusunda farklı düşünmekte; hangisi doğru bilmiyoruz.

bir başka yorumda "o hızda frenle kurtaramazdı ama kontra yapsaydı belki..." gibi bir cümle gördüm. başkasının vebaline girmeyelim. o hızda kaçınma manevrası yapılamaz. önce fren yapıp hızını 50 civarına düşürmelisin ki kaçınma manevrası yapabilesin.

forumu iyi okuyun. çok tecrübeli arkadaşlarımızın yazdığı çok faydalı tavsiyeler var. forumlarda, kitaplarda araştırma yaparken yarış teknikleri ile güvenli motosiklet kullanma tekniklerini birbirine karıştırmayın.bizim derdimiz bir virajı birkaç milisaniye önce dönmek değil, varacağımız yere kazasız ulaşabilmek olmalı.
    Gouranga ve sdt bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Haber ile ilgili sosyal medya ekşi sözlük üzerindeki yorumlar.. " https://eksisozluk.com/mersinde-iki-...?a=popular&p=1 "
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Allah Rahmet eylesin, arkada bıraktıklarına Allah'tan sabır dilerim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de bu videodan motosiklet sürücülerinin aşırı hızlı tedbirsiz oldukları sonucuna vardım. Yolda karşıya geçmek için boşluk arayan bir tır gördüyseniz her an çıkabileceğini göz önünde bulunduracaksınız. Yok göremediyseniz o zaman yola hakim değilsiniz demektir ve hızlı gitmeyeceksiniz. İki motorcunun birden aynı tuzağa yakalanmış olmalarından bence ikisi de yolun devamını tam olarak göremiyorlardı.
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)