Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2 Motorcunun Hayatını Kaybettiği Kaza Kask Kamerasında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    kavşak olan bir yere her ne olursa olsun bu hızlarla girilmez, girilmemeli. kendi adıma konuşmak gerekirse trafikte her türlü mallığı yapıyorum da şu kavşaklara boş dahi olsalar durabilecek hızlarda giriyorum.
    tıra suç bulmak isterdim fakat adam fıtı fıtı dönüşünü yapıyor. gençlerin vadesi dolmuş..
    aquarist4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.

Çok hızlılar gibi...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Tırcı kesin bakmıştır!!!!
    Ama kesin kimseyi görememiştir!!!
    Nedense rahmetlilerden biri de ''dragcı'' :(

Mekanları cennet olsun...

Şimdi Kanal D haberlerinde çıktı. Tır şoförü %75 hatalı bulunmuş.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Videoyu yavaşlatarak izleyin, tır motorları görerek dönüşe başlamış.

Allah rahmet eglesin. Bizlere ders olsun.

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Allah rahmet etsin,sevenlerine sabırlar versin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah rahmet eylesin , sevenlerine sabır versin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeste şoföre suç bulmuş. Hızlı gidenin hiç mi suçu yok ? Bende ağır vasıta şoförüyüm. Ordan öyle dönülür. Gelenler zaten motor olduğu için görünmüyor. Birde hızlılar hiç görünmez. Kamyon görüntüye girdiğinde zaten dönüşü bitirmek üzere. Yani motorcuları görüp yola atlama yok. Onlar ortada yokken dönmeye başlamış. Yol boşken başlamış yani.

Eğer orada u dönüşü yapılmaz levhası yoksa kamyoncunun bir suçu yok. Zaten öyle bi durum olsa mahkeme serbest bırakmazdı. Ayrıca tır değil kamyon o. Römorklu kamyon. Katarda denir.

Yinede üzüldüm Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.
    Merhaba trafikte serit ihlali asil kuraldir buyuk kabahattir hizli gitmek sadece 8 de 2 kusurdur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı mstnggt500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kameralı olan kişi benim yakın arkadaşım ve gerçekten hızlıydılar bunu kimse inkar edemez. Tır sürücüsüne nasıl suç bulucaksınız ki adam yola baksa boş olduğunu görse 3 -5 saniye sonra siz çıkıyorsunuz bir anda hızlılar çünkü görüntüleri bende görmemiştim ama bugün görünce şok oldum içim acıdı... Lütfen arkadaşlar aşırı hız yapmayalım otoban da önünüzü görürsünüz boş yolda basarsınız bende yaptım ama bulvarlar böyle şeylere uygun değil tekteker arif örneği de var işte... Sırf ben bu yüzden geçen Xmax 250 aldım normalde 600 lük veya 1000 lik alıcaktım amacım apaçilik değil sıralı 4 silindir sesi içindi ama son olaylardan sonra bir süre vazgeçtim ama yine motor kullanmayı seviyorum ve kullanıyorum tekerinize taş değmesin Allaha emanet olun...
    Basiniz sag olsun ben 150 km tahmin ediyorum hizlarini bu motorda abs yokmu ? Teker kiledi galiba bu kadar hiza ne gerek var

Ama biz bosa konusuyoruz insanin basireti baglanir bazen

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok uzuldum. Allah rahmet eylesin ikisine de.

Motorcuyla tircinin hatalari uzerine konusulabilecek bir noktada degiliz bence. Burada cok baskasinin olusu, kazasi uzerine ahkam kestikten sonra bir yerini kiranlar, hatta hayatini kaybedenler gorduk.

Sadece ibret alalim canlar. Ibret alalim.
    velizrsln, Shrieker ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allah rahmet eylesin..

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Sanki arkadaki rahmetli kurtaracak gibi geldi. Ama nedense ön fren yerine arka frene daha çok basıyor gibi. Yoksa motor öyle yalpalamaz.

Sanki yeterince duracak mesafesi vardı, en azından motoru düşürmeden çarpmış olsaydı hızı çok daha az şekilde çarpardı. Ama motor düşünce yapacak bir şey kalmamış.

Allah rahmet eylesin. Sanıyorum öndeki motorun plakası da 17 :(
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bana göre o mesafede durma ihtimalleri yok.

160km hızla giden ve çok iyi fren sistemine sahip 4 tekerlekli aracın durma mesafesi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    tır şoförünün ölenlerin aileleri tarafından temizlenmesi dinen caizdir

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tır şoförünün ölenlerin aileleri tarafından temizlenmesi dinen caizdir
    Ulemadan fetva çıktı.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu ikindi yine o bölgeden geçrken andık rahmetli Yunus'u..

o bölge otoban bağlantı bölgesi.
    hız 120 civarı ve o motosiklet ve özellikle Yunus için kolay bir fren mesafesi. ama "beklemiyorlar" bu olayı..

kazadan hemen önce yokuş çıkarken dikkat edin, yolun ucu görünmezken öndeki bir kaç araç yavaşlıyor ve fren lambaları yanıyor ve sonra o düzlüğe giriyorlar. orada bir yol tıkanması yahut bir olay öncden sinyalini veriyor zaten.. Hani , İlkay Abi'nin ( COQ) dediği gibi, yola bir top fırlarsa, arkasından bir çocuğun çıkmasını beklemek gibi..
    burada dikkat çekmek istediğim, " Periferik Görüş "

aklıma gelseydi o bölgeyi fotoğraflardım. kameralarda görüldüğü gibi değil. S şeklinde geniş ve yokuşlu bir viraj...

bu videodan çıkarılacak en net ders, her an durabileceğiniz hıza göre kullanın.
    gitmek değil, durmak önemli..

arkadaki kullanıcı, öndekini görüp panikleyip yatırmış.

kısaca, ecelin bu hali nasipmiş rahmetlilere...
    kalanlara sabır diliyorum :(
    ferhatkars, sdt ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Allah rahmet eylesin. Bu gün başıma gelen ve dikkatli, yavaş olmasam (90km bölünmüş karayolu) 3 ufak kaza riskini anlatıcam sizlere insanımızın ne kadar mal olduğunu (%50 %60) anlayacaksınız.

1. Olay: Bölünmüş yola çıkıyorum, yanımda 34LS sonunu hatırlamadığım beyaz bi Renault megane veya clio (yenilerden ve muhtemelen ilaç tanıtımcısı) adam yola çıkıyor ama hız 40 km geçmiyor bi baktım elinde telefon onunla uğraşıyor. Önüne geçsem yanına yaklaşsam vs belki beni ezecek korna çalıyorum ne oldu diyor telefon işareti yapınca saçma salak hareket edip basıp gidiyor.

2. Olay: Önümde giden kırmızı bi araç bolunmuş yolun sağında benzinlik, özel okul vs olan bölüme yaklaşıyor bende yeterli takip mesafesi ile arkasındaydım. Benzinliğe gelmeden frene basıyor, benzinliğe girecek diye düşünüp hızımı 60 70 kmlere düşürüp mesafeyi açmaya çalıştım. Benzinliğe girmedi sinyal vermedi ama hala frene basıyor yavaşlamak için o an girişin yasak olmasına rağmen özel okula gireceği aklıma geldi ve hızımı 30km düşürdüm. Korna çaldım sinyal vermediğini işaret ettim ama amcam mal mal bakmaya devam etti.

3. Olay: Özel okula 10 15 m kala bu yasak girişi kaçıran biri emniyet şeridinden geri geri (4lü falan yakılık değil) geliyor. Arkadan gelen araçlar dan kurtulmak ve onların geçmesi için emniyet şeridine geçmiştimki o aracı gördüm ve zar zor kendimi sağ şeride attım.

Bu 3olay toplam 3 km içinde ve benim her zaman gittiğim yolda oldu o yüzden tehlikeli durumları önceden sezmek çok önemli. Olmaz denen şeyleri bu ülkede ki mallar yapabiliyor. Çok dikkatli olalım.
    yürekçe, Shrieker, _chaotic_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki arkadaki rahmetli kurtaracak gibi geldi. Ama nedense ön fren yerine arka frene daha çok basıyor gibi. Yoksa motor öyle yalpalamaz.

Sanki yeterince duracak mesafesi vardı, en azından motoru düşürmeden çarpmış olsaydı hızı çok daha az şekilde çarpardı. Ama motor düşünce yapacak bir şey kalmamış.

Allah rahmet eylesin. Sanıyorum öndeki motorun plakası da 17 :(
    Kazayı televizyonda izlediğimde bende aynı şeyi düşünmüştüm. Arkadaki düşmeden çapraz sürse kurtarabilirmiş gibi geldi.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Maalesef Aşırı Hız. Tırcılar Kamyoncular bazen kural tanımaz oluyorlar buda benim kazaya ramak kala anım. Ben Arkamdaki artcim korkuyor diye yavaş gidiyorum arkamda kimse olmasa apaci gibi kullanır kamyona carpardım buyuk ihtimalle 2 motorcununda vadesi dolmuş Allah Rahmet eylesin, Böyle kazalar Ders Niteliginde maalesef

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)