Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletli maganda kamerada... "Adam ol sağa çek!"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bunlar yüzünden aksiyon kameramı kullanmıyorum. yahu hava güzel olur biraz sürüş yapayım diye yeşilliğin olduğu yerlere giderim hem sürüş hem çekim ilerisi için güzel anılar ama bunlar yüzünden kafada kamerayı gören çıktı manyak diye düşünüyor.

artık aksiyon kamerayı sadece dalışlarda kullanıyorum
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu neyin siniri , neyin öfkesi mutsuzluğu anlamadım ki . tertemiz ciğerli motorun var, vlog yapacak vaktin, motosikletine binen kız arkadaşın var neyin eksik de hayatta bu kadar hırçınsın arkadaş. ?
    araştırsan güzel bir semtte büyümüş eğitimli bir ailenin üniversite okuyan çocuğudur.
    artık yoldaki her motorcuya selam veremiyorum maalesef.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kafasına bir tane aksiyon kamera takan, aşağıdakine dönüşüyor.
    https://youtu.be/Gb6CYvo-JIQ

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ulan trafik kazalarında hep güzel insanlar eksiliyor. Bunun gibileri de çoğalıyor işte.
    Bune ve nines bunu beğendiler.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kaçarken motor istemsiz tekere geldi. Kadını yola bırakacaktı az daha :D

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    buradan artçı arkadaşa sesleniyorum, şu artığın motoruna binme gerekirse taksi paranı biz veririz.
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    alacan haydarı inecen arabadan al sana batu al sana batu diyicen.aga o kadar küfürü ben yesem batuyu direk gidonun üstüne tersten oturtmuştum hatta o batu burdaysa gelsin oturtayım. Ayıp denen bişey var arkandaki kıza artistlik yapacam diye adamın onuru gurururuyla oynamanın ne anlamı var. ama gün gelir kızın yanında biri batunun dişleri verir eline gönderir.Çok başarılı sığırsal bi çalışma gerçekleştirmiş . Malbey adam çizgiden çıkıyo iyi sen ne arıyon yol ayrım çizgisinde

Yerin dibini yol açın kardeş benim az işim var 😓. Ben video ya bakarken utandım. İsin kötü yanı bizede bu motorcu gibi araba sürücüleri denk geliyor.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Milletce psikolojimiz bozuldu...O kadar cok algimizla oynandiki kacinilmaz sonuc gerceklesti herkes birbirini dusman olarak goruyor...

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Kim bağırıyo diyorum,arkada kız arkadaşı varmış.Arkada ki kıza daha çok üzüldüm, inşallah bu videoyu onlar da izlerde bol bol ders alırlar.Hala ben haklıyım diyorsa en kısa zamanda bıraksın bu motor işini.

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu neyin siniri , neyin öfkesi mutsuzluğu anlamadım ki . tertemiz ciğerli motorun var, vlog yapacak vaktin, motosikletine binen kız arkadaşın var neyin eksik de hayatta bu kadar hırçınsın arkadaş. ?
    araştırsan güzel bir semtte büyümüş eğitimli bir ailenin üniversite okuyan çocuğudur.
    artık yoldaki her motorcuya selam veremiyorum maalesef.
    En takdir ettiğim yorum üstad.. Tebrik ederim sen ve senin gibi düşünenleri.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kişilik bozukluğu olan magandaya motosikletçi denmez. suratını kapatmak için motor sürüp kask takan bir haysiyetsiz. kısa zamanda motorunun pert olması dileğiyle. ve bunun gibi aynayı kırıp kaçan tüm motosiklet sürenlere aynı dileklerde bulunuyorum.
    Motoru niye pert oluyor gebersin it motor sağlam kalsın, kendisi bilimum boku yiyecek sinyalsiz şeritler değişecek aralardan makas atacak ön kaldıracak ama kendisiyle aynı hatayı yapan gördümü sağa çek diyecek, bi gün bi sağa çekerler bunu bi daha o sağdan çıkamaz burası istanbul kimse boş değil.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ekşideki yorumlara bakılırsa rezil olduk şimdik trafikteki sürücüler maalesef önyargı ile bakacaklar bize...
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    2012 Aprilia Scarabeo 200
    Bu forumda yüze yakın motorcu otocu kamyoncu taksici videosu izlemişimdir, 100 de 99 unda hatanın biz motorculara ait olduğunu söyleyebilirim, hemen sinirlenmeyin okumaya devam edin
    Biz motorcular trafik kurallarına uymuyoruz, evet çok net, uymuyoruz ama magandalık mı yapıyoruz, hayır aslında bu kurallar motorun ruhuna göre tasarlanmamış, bundan dolayı biz motorcular trafik kurallarına uymadığımız zamanlarda aslında diğer sürücülerden tölerans beklediğimiz anlarda oluyoruz. Yani motorsikletin ruhunu onu sürmeyenlerinde anlayıp, bir de üstüne bunu diğer araçları sürerken ki davranışlarına yansıtmalarını bekliyoruz.

Ben motorsiklet otomobil ve kamyon sürücüsüyüm, motosiklet sürmeme rağmen diğer araçları sürerken 100 de 100 olarak motorculara dikkat edemiyorum. Çünkü motosiklet çevik bir alet ve her motorcunun tepkisi birbirinden farklı, dolayısıyla saygı göstermek için şeridin sağına çekilirken birden arkamdan gelen motorcununda kontra ile şeridin sağına bir saniyeden kısa sürede geçtiğine şahit olabiliyoruz, böyle durumlarda motorsiklet süren arkadaş kasten yaptığımızı bile düşünebiliyor.

Dolayısıyla bu işin sorumluluğu 100 de 99 motorculara aittir.
    Ama Batu arkadaşımızda içimizden biri, bazılarımızın mahallesinde oturuyo olabilir sıradan arkadaşları olan sıradan bir insan bazen bu hareketleri yapan bir canavara dönüşebiliyor, işte burda devreye psikoloji giriyor. Bunun ölçülebilir bir şey olmamasından sebep Batu gibi arkadaşlarımız trafiğe çıkabiliyor araba sürebiliyor.

Bende Batu’luk yaptım.
    Etrafımda hala Batu’lar var.
    Napıyorum biliyor musunuz, Batu’ların arabalarına yolcu olarak binmiyorum, motorsikletlerine artçı olmuyorum. Hatta bazılarına hayatta başarılar diliyorum.

Derslerle ilgili toplumca sıkıntılarımız var. Toplum ders vermezse toplum toplum içinde boğulur. Ders vermek Batu’nun yaptığı hareket değildir. Batu arkadaşımız ders verdiğini düşündüğü için hastadır. Hasta bir toplumda yaşıyoruz. Hepimiz hastayız, çoğumuz bu hastalığın doktorunun muayenehanesine girmedik. Ama hepimiz ismini biliyoruz.

Psikolog.
    Veya daha ucuz yollusunu söyleyeyim çünkü psikoloğa gitmek için fakir bir memlekette yaşıyoruz.
    Sevgi abi sevgi. Hayatı sevin insanları sevin.

Bende Batuydum dedim ya.
    Bir gün şu dersi aldım.
    Çok tatlı bi otomobil sürücüsü, bana şöyle söyledi.
    “Beyefendi afedersiniz canınızı tehlikeye attım. Siz veya ben haklı olsam da bu sizin canınızdan önemli değil. Lütfen motordan inin sakinleşene kadar sizin yanınızda kalıyım, bende oğlumun mezarına gidiyorum. Sizi böyle bırakamam bana çok kızar. O da motorları çok severdi.”

O gün Batu’nun arkasındaki kız arkadaşına evrildim. O günden sonra kendi hatalarımın faturalarını diğer sürücülere kesmeyi bıraktım.

Biz keyfi olmadığında, sevgilisiyle kavga ettiğinde, mutsuz olduğunda... karşıdan karşıya geçerken daha umursamaz olabilen bir milletiz. Hani çarparsa çarpsın mk zaten sinirliyim, mutsuzum...

İşte motorsiklete o zamanlarda binmeyin bunları aşamadıysanız. Önce kendinizi, sonra artçınızı, sonra motorsikletinizi sevin ki bunlar yaşanmasın..
    iguven, araltı ve PiedPiper bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Benim kaskımda 2 senedir kamera var hiçbirzaman trafikte kamera için aksiyon aramadım... Kamera takanlara giydirmeyelim. Kamerayı güvenlik ve hobi amaçlı kullananlar çoğunlukta.
    Herkes kamera alsın. Kazalarda yalan beyanda bulunan kuraltanımaz arabacılara deliliniz olur.

Ayrıca kasktaki kamerayı gördükten sonra uslubü tamamen değişen omurgasızlara çok sefer şahit oldum.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi motorcular olarak trafikte görünmüyoruz ama biz motordayken trafikteki bütün araçları ve boşlukları görebiliyoruz doğal olarak heryerden geçebiliyoruz. Taaaaki bir gerizekalı sinyalsiz dönüş yapana kadar veya sinyalsiz şerit değiştirene kadar veya kırmızı ışıkta geçene kadar veya son dakikada sapak kaçırıp ani manevra yapana kadar görebiliyoruz. Bizim aralara girmemiz kimseye zarar vermez sinyalli şekilde serit değiştirelim yeter. Arabalar bizi göremedikleri için onlar sinyal kullansın ki biz onları her zaman görüyoruz bizim için önemli olan şey arabaların sıradaki hamleleri. Hamlenizi belli edin arabacılar. Sinyal, 4 lü yakmak, döneceğiniz sapağa gelmeden önce o şeride geçmek yani aniden değil, arabandan inerken bi kapıyı yarım arala arkaya bak gelen yaya veya bisikletli veya motosikletli var mı? Sağa çekerken bi sağa sinyal ver, parketceksen geri geri gelceksen 4lü yak işaret ver...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Aynı zamanda haftada 7 gün toplam 210 km kadar araba kullanıyorum. Motosiklet kullanıcıları genelde gençler olmasına rağmen arabalardan daha mantıklı araç kullanıyorlar sinyalliler ve daha kontrollüler bunu rahatlıkla gözlemleyebiliyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Benim merak ettiğim bu kırrım keko ceza alacak mı bayağı şikayet eden olmuş..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Arkadaşlar merhaba,
    Ben otomobil kullanıcısıyım. Konuyu görüp geldim ve görüntülerden oldukça aşırı derecede rahatsız oldum. Ben yol olsun trafik olsun motorsiklet sıkıştırmam, trafik olur yada sabit hızda oluruz yol veririm buraya kadar problem yok.

Aşırı trafik olduğu zamanlarda ön taraf, arka taraf, sol dikiz aynası gibi sürekli kontrol edeceğimiz alanlarda bu 3 grubu kontrol etmeden önce sağ tarafta olmayıp, sol ön arkayı kontrol edip ne olur olmaz sağ tarafa tekrar bakayım dediğinizde aniden belirip vuracağım diye korktuğum motorcu tipleri 1, kafasına kask takıp sırf video izlenimi alacağım diye absürt absürt hareketler yapan, makas atıp kural ihlali yapıp önüne araç çıktığında bu yol benim kurallara niye uymuyorsun diye tartışma çıkaran tipler 2. Aşırı derecede rahatsızım ve gerçekten çok aşırı derecede nefret edilmeye başlandı. Benim babam yıllarca motor kullandı bende çok bindim, bu yüzden sinir, nefret gibi duygularımı bastırabiliyorum. Allah yardımcınız olsun. Herkes kurallara uysa hiç bir sıkıntı çıkmayacak. Ülkece eğitim şart diyeceğim bu gördüğünüz vatandaş güya eğitimli kadir has üniversitesi bitirmiş.

Ayrıca bir motor şeritte ilerlerken şeridin sağına yada soluna geçtiğinde ters taraftan burnunu sokan araç kullanıcıları, ne olur yapmayın şöyle şeyler.

Gelelim bu arkadaşa: @crxforever arkadaşın dediği gibi eğitimli biri güya. Şikayet etmek isteyen olursa:
    https://www.facebook.com/batuerturk?ref=br_rs
    https://tr.linkedin.com/in/batu-erturk-1878b960
    https://www.instagram.com/batuerturk/
    https://www.instagram.com/bbcustomgarage/
    Bir kaç özel bilgi daha var ama bunlar yeterli olur sanırım.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Önce kendi kullanımına bakın;
    Hız, makas, emniyet şeridi ihlali..
    Pişşt maganda, bizden değilsin!
    erenedip bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    la bu bizim eski iş yerinde grafikerdi ya la çok efendi çocuktu demekki mt serisi bu çocuğuda bozdu vay bee..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet şeridinde aşırı hızlı gidiyo biri çıkarsa duramaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)