Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeniköy motosiklet kazası. Yeni evli çift bu kazada ağır yaralandı

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul Sarıyer'de park halinde olduğu yerden “U” dönüşü yapan hafif ticari araca, süratli seyir halinde olan motosikletli 6 aylık yeni evli çift çarparak takla attı. 2'si ağır 3 kişinin yaralandığı kazada, motosikletin üzerindeki kadının yere savrulması ve motosiklet sürücünün aracın altında yaklaşık 15 metre sürüklendiği o dehşet anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kaza, önceki gün saat 12.20 sıralarında Sarıyer Yeniköy 'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İsmail Bülent Acun 34 ET 556 plakalı hafif ticari araçla, cadde üzerindeki bir restorana midye getirdi. Yaklaşık 4 dakika sonra geri dönerek aracına binen sürücü Acun, çalıştırarak bulunduğu yerden “U” dönüşü yapmak istedi. O esnada Tarabya’dan İstinye istikametinde eşi Saadet İrem Altaca Bozok ile süratli seyir halinde olan 34 DB 1366 plakalı motosikletin sürücüsü Hasan Bozok, sert bir şekilde araca çarparak takla attı.

Çarpma sonrası motosikletin üzerindeki kadın yere savrulurken, sürücü Bozok ise halen dönmeye devam eden aracın altında yaklaşık 15 metre sürüklendi. Kaldırımdaki valelerin kendisini uyarması üzerine sürücü, sürüklenen adamı fark ederek durdu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine İstinye itfaiye istasyonuna bağlı ekip sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi, aracın altında sıkışan motosiklet sürücüsü Bozok'u kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Allah yardımcıları olsun inşallah kurtulurlar ve sağlıklarına da kavuşurlar.

Koca yol, bomboş, aşırı bir süratleri yok.
    Kendini yolların fatihi sanan yine bir hafif ticari araç sürücüsünün ihmali.
    Görünür olmak önemli.
    Şu an karar verdim.
    Motorumda beyaz çakarlar var, benden önceki sahibi taktırmış. kimsenin gözünü almayayım diye kullanmıyordum sadece düz şekilde yakıyordum, bundan sonra çakar modda süreceğim şehir içinde.
    Varsın göz alsın, görmedim diyip benim canımı alacaklarına onların gözü bir kaç saniye rahatsız olsun.
    Polis ceza yazarsa da öder yine yakmaya devam ederim.
    Maalesef başka formulü yok bu işin onu anladım.
    Kızıl pars, Akias, G-Strider ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    mondial mt 125
    araba gelirken bekleyen araba sürücüleri ,nedense motosiklet gelirken aynı hassasiyeti göstermiyor, her sabah ve akşam bu tip olayları en az 3 kere yaşıyorum, önüme çıkan arabalar, belediye otobüsleri, ayna kullanmak veya arkayı kontrol etmemekle alakası yok, tamamen motosikleti önemsemiyorlar o yüzden.
    bursalıali ve fatih.met bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    İnşallah can kaybı olmaz, çok kötü olmuş.

Bazen sisli - yağmurlu havalarda çakarları açıyorum ama tedirginim.
    Acaba birileri rahatsız olur mu diye falan.
    Zaten kalabalıkta riskli kullanmam ama yine de üstüme çıkmaya çalışanlar çıkıyor.

Arkadaş görünür olabilmek için daha ne yapalım?
    Şimşek mi çaktıralım nedir?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bu a.q. Doblolarını İst da adam akıllı kullanana niye rastlamıyorum?Son 2 aydır full trafikteyim hepsi sorunlu.Dikkat edin özellikle arka camında tuğra bulunanlar ayrı gezegende yaşıyorlar..
    Shrieker, Bilalancer, nokiaxxx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dilerim yaşarlar ve kalıcı sakatlıkları olmaz. Korkunç bir kaza. Motor biraz hızlı, ama bu elbette u dönüşü yapan öküzü affettirmiyor. Şehir içinde yapabileceğiniz en iyi şey dikkatli olmak ve hızlı gitmemek. Daha yavaş olsa yine çarpacaktı belki ama bu kadar ağır bir kaza olmazdı.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Adam kaçmaya mı çalışıyor, niye altında motor sürücüsü varken hala arabayı sürüyor!!!! İnanılmaz!

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Invoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam kaçmaya mı çalışıyor, niye altında motor sürücüsü varken hala arabayı sürüyor!!!! İnanılmaz!
    "Ağır yaralanan araç sürücüsü B.A ise yine ambulansla Ulus’ta özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı." olarak geçilmiş sitede, dönmeye başladığında sinyallerin çalışmadığı gibi döndükten sonra da kameraya doğru sileceklerin çalıştığı gözüküyor ve çarpmadan sonra direksiyon hareket etmeden bir daire çiziyor neredeyse araç, darbe etkisi ile kemeri takılı değilse kişinin içeride hareket etmiş ve yaralanmış/aracının hakimiyetini kaybetmiş olabilir. ha işin tuhaf yanı yine sitede " Kaldırımdaki valelerin kendisini uyarması üzerine sürücü, sürüklenen adamı fark ederek durdu. " olarak geçilmiş tuhaf cidden.

çakar için mercekli ise ve odak noktası yukarı bakmıyorsa fazla rahatsızlık verir mi ki ?
    Kızıl pars bunu beğendi.

böyle sığır milletinizin... sağa sola baktığını hiç sanmıyorum karşı tarafdan gelen arabayıda görmüyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Invoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ağır yaralı ve kendinde değil.
    jackonbir bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    çakar için mercekli ise ve odak noktası yukarı bakmıyorsa fazla rahatsızlık verir mi ki ?
    Ben merak edip arabanın içinden baktım, düzgün ayarlanmış ise bir rahatsızlık vermiyor.
    Ama virajlarda, rampalarda, yoldaki kasislerde vs karşı taraftaki sürücünün gözüne gelebiliyor.
    Akias bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Motorun yolun durumuna göre sürati fazla :( Haklı olmak işe yaramıyor.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Daha yeni evlilermis. Allah sifa versin izlerken icim parcalandi umarim yakin zamanda iyilesirler.

Doblo suruculeri psikoteknikten faydalanmalidir 3u 5i degil %99 tum doblocular katil gibi kullaniyor arabayi. Allahin barzolari altinizdaki tenekeye mi guveniyorsunuz motosiklet bile pestilini cikarmis surucunun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke o motorsikletin yerine orada bir tır olsaydı.. keşke..
    Bilalancer bunu beğendi.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Merak edenler için olay yeri 2015 çekimleri mevcut
    G-Strider bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke o motorsikletin yerine orada bir tır olsaydı.. keşke..
    öyle olsa o araç o dönüşü yapmazdı sorun da o.
    Adam aynaya bir göz atıyor, beyninin refleks olarak görmeye programlandığı bir çift far yoksa şeritte basıyor gaza çıkıyor yola.
    Eğitimsiz ve dikkatsiz bir göz şeridin ortasında seyreden tek farlı eni arabaya göre az olan nesneyi yok sayıyor.
    Sürücüye sorduklarında arkama baktım boştu manevraya başladım şimşek gibi geldi bana çarptı diyecektir kesinlikle.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kaza fotoğrafları paylaşılmış.
    İnşallah iyileşirler iyi olurlar.

https://www.facebook.com/tmsia07/posts/1743651858987703

Kaza haberi ; Dün sabah bir arkadaşımız ve eşi sabah kahvaltıya giderken çok büyük bir kaza geçirdi. Doblo hatalı ve 75 yaşında refleksi kalmamış bir amca, dönülmemesi gereken yerden dönüyor, Şuan karı koca acıbadem maslak hastanesinde yatıyorlar, Allah yardım etsin, dualarınızı eksik etmeyin lütfen.
    Fotoğraflar.
    https://i.hizliresim.com/1GZznA.jpg
    https://i.hizliresim.com/XE3OD7.jpg
    https://i.hizliresim.com/Gy4Lp2.jpg
    https://i.hizliresim.com/mJNvrR.jpg

Her kaza videosunda "bu kazadan kaçınabilmek için ne yapmalıydı?" diye kendime soruyorum. Bu kazada yapılabilecek bir şey var mıydı?

Belki biraz daha düşük hızda seyredebilirdi. (Videodan hızını kestiremiyorum fakat yerleşim yeri içinde hız sınırı olan 50 km/s'nin üzerinde gibi.)
    İçinde sürücüsüyle park halinde olan her aracın aniden yola çıkacağını varsayıp hızı ve konumu ona göre ayarlayabilirdi.
    Chopperrider'ın dediği gibi motoruna iki adet çakar takıp daha görünür olabilirdi.

Aklıma bunlar geldi. İnşallah sağ salim sevdiklerine kavuşurlar.
    sey_47 bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ölüm doblosu

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kaza videosunda "bu kazadan kaçınabilmek için ne yapmalıydı?" diye kendime soruyorum. Bu kazada yapılabilecek bir şey var mıydı?

Belki biraz daha düşük hızda seyredebilirdi. (Videodan hızını kestiremiyorum fakat yerleşim yeri içinde hız sınırı olan 50 km/s'nin üzerinde gibi.)
    İçinde sürücüsüyle park halinde olan her aracın aniden yola çıkacağını varsayıp hızı ve konumu ona göre ayarlayabilirdi.
    Chopperrider'ın dediği gibi motoruna iki adet çakar takıp daha görünür olabilirdi.

Aklıma bunlar geldi. İnşallah sağ salim sevdiklerine kavuşurlar.
    İstediğiniz kadar çakar alın hala motosikleti araçtan saymayanlar var, kimsenin günahını almak istemiyorum bazıları sizi görse bile nasıl olsa durmak zorunda, çarparsa olan ona olur diyerek motosikleti küçük görüp, kural ihlali yapabiliyor. Bu kazada motosiklette çakar olmasa bile hepimiz biliyoruz Harley Davidson kendi gelmeden sesi geliyor yani sürücünün fark etmemesi için sağır olması lazım. Ayrıca orada bildiğim kadarıyla 50 km hız sınırı var fakat motosiklet biraz süratli gibi, 50 km ile gitse doğal olarak durmak için daha fazla mesafesi olacak ve hasar ciddi anlamda azalabilir hatta abs varsa kaza bile olmayabilirdi. Neyse hepimizin arada kurallara uymadığı olmuştur kimseyi hor görmeyelim ama yaptığımız hatanın sonucunun ne kadar ağır olabileceği bu videoda kanıtlanmış. Gerçi kural ihlali yapmasak bile otobanda içimizden geçmeye çalışan canavarlar olduğu sürece ciddi tehlike altındayız. Neyse umarım en kısa sürede sağlığına kavuşurlar, Allah şifa versin diyelim, o değilde yeni evlilermiş cidden çok üzüldüm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)