Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeniköy motosiklet kazası. Yeni evli çift bu kazada ağır yaralandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    75 yasinda ne isin var direksiyon basinda be amca gaza basip gitmekle frene basip durmakla araba kullanmis olmuyorsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Doblo hatalı fakat hız çok yüksek..
    jackonbir bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Allah rahmet eylesin. Nazi kaskı ne kadar korumuştur acaba.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala hayattalar

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yazık olmuş...
    Yaralananlara acil şifalar...
    İstanbul'da köyündeki gibi araç kullananlar hiç bitmeyecek...
    O halde yola sığır çıktığında durabilecek hızda gitmeliyiz...
    Motosiklet sürücüsü uygun hızda gidiyormuydu? Hayır...
    Bizler uygun hızda gidiyormuyuz? Hayır...
    Allah yardımcımız olsun...
    Olcay Avşar bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk olarak bu kazada yaralanan insanlara geçmiş olsun dilerim. Umarım ölüm yada sakatlık olmaz, kusa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Ayrıca fikrimi belirtmem gerekirse tüm motosiklet ile araç kazalarında suçlu aramanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Evet kanun ille de bi tarafı suçlu bulacak o ayrı konu. Ama biz motosiklet sürücüleri her ne şekil kaza olursa olsun biz suçluyuz. Çünkü eğitimsiz, cahil, psikolojisi bozuk insanlarla aynı trafikte olduğumuzu unutuyoruz. Yeşil yanıyor ise yol benimdir, basar geçerim demekle olmuyor bu işler. Yeşil yansa da, yol senin olsa da her an herşeyin olabileceğini ihtimal dahilinde bulundurup sürmeliyiz bu aracı. Emniyetle durabilecek, manevra yapabilecek hızları aşmamalıyız. Çevre kontrolünü öğrenmeliyiz artık. Bir araç yola çıkmadan onu hareketlerinden anlayabilmeliyiz. Yol benim dersen basarsan çocuk fırlar, kedi fırlar yada malın biri U döner dönülmez yerden, ÖLÜRSÜN... Haklı olmak fayda etmiyor. Olası her kazada motorcu cezanın kendisine kesileceğini bilmeli. Motosiklet sürücüsünün cezası ya ölümdür ya sakatlık :( en iyi ihtimal bikaç gün yatakta acı çeker :(

Motosikleti
    Honda Forza 250
    böyleleri yüzünden biz canımızdan oluyoruz simdi kim zamanı geri getiricek kim eskisi gibi o insanları geri geetirebilecek?aynan yokmu senin serefsiz belanı allahtan bul lan cıkma lan sen trafiğe dangalak

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazi kaskı olduğunu nasıl anladınız, belki kaza yaptıklarında farklı bir kask kullanıyorlardır.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    olaya baktığımda doblo sürücüsünün ağır kusurunu görüyorum ancak motosiklet sürücüsünün da hem hızlı hem de dikkatsiz olduğunu da görüyorum, hiç ani frenleme yapmıyor, bodoslama giriyor, o mevkide her yerden araç çıkacağını biliyorum, artçın var hele de senin eşin, hızına dikkat etmek sürekli önüne bakmak lazım, hele artçın varsa birkaç misli dikkatli olmalısın, mesuliyet sende.

ayrıca doblo sürücüsü iyi durumda değil ki araba kontrolden çıkmış, bariz yavaş yavaş dönüyor, amcanın bilinci tam açık değil belli, vale uyarmış falan gibi bir durumda yok adamlar koşup herhalde arabayı durdurmaya çalışıyorlar, büyük ihtimal amca içeride bilinçsiz ya da şokta.

çok geçmiş olsun hepsine, keşke hiç olmasa böyle kazalar, ben de geçenlerde ufak ama başka türlü olsa ciddi olacak bir kazayı ufak tefek ağrılar ve kırık bir çamurlukla atlattım, tamamen benim dikkatsizliğim ile oldu, karşı tarafın hatası vardı ama benim dikkatsizliğimi telafi edecek türde değildi, sonuçta olan bana oldu, dikkatli olsaydım şimdi sağım solum ağrımıyor olacaktı, kaporta bizi hele artçın varsa iki can taşıyor oluyorsun. dikkatli olalım arkadaşlar, moto kullanmak macera işi değil hele istanbul'da hiç değil.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazi kaskı olduğunu nasıl anladınız, belki kaza yaptıklarında farklı bir kask kullanıyorlardır.
    olabilir. Paylaştığı vidyoların resimlerinde nazi kaskı gördüm. Bu kazada normal kask da belki fayda etmeyebilir. Kötü çarpmış.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Damına koduklarımın hangi biri ayna kullanıyorki yanlarına gelip söylesen üste çıkıyor it herifler...Keşke o kadar hızlı sürmeselerdi...Keşke..Allah acil şifalar versin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu a.q. Doblolarını İst da adam akıllı kullanana niye rastlamıyorum?Son 2 aydır full trafikteyim hepsi sorunlu.Dikkat edin özellikle arka camında tuğra bulunanlar ayrı gezegende yaşıyorlar..
    Tuğralı görünce uzak duruyorum, bana uzak allaha yakın olsun.
    sandıkçı bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ticari araçlardan uzak durun.Bırakın birbirlerini gebertsinler.Nerde neanderthal varsa ya Connect yada Doblo kullanıyor.Şu arabalar daha da pahalı olsa da araba alcak paraları olmasa trafiğe çıkmasalar.Koduğumun sığırları.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Şu adamlara benzerim diye ticari araç alamıyorum.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğri oturup doğru konuşalım. Öncelikle her iki tarafada geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Bu kazada her iki tarafta suçlu bunun 10 suçu arabada 5 suçu motorda diye bir şey yok ikiside aşırı suçlu. Araç sürücüsü o manevradan ötürü suçlu motor sürücüsü arkasında artçısı olmasına rağmen o kadar hızlı ve dikkatsiz kullandığı için suçlu. Yani arabacıya burada geçiriyorsunuz ama motosiklet kullandığınız için motorluyu haklı çıkarmayın hemen. Eğer o motor yavaş seyrediyor olsaydı frenlemek için durmak için fırsatı olurdu. Sırf motorcu olduğu için motorluyu haklı görenler orada doblo değil başka bir motorlunun manevra yaptığını bir düşünsünler. O zaman hangi tarafı haklı bulacaklardı.Benim arkamda eşim olacak ve hızlı gideceğim olacak iş değil.Bilakis daha dikkatli daha kontrollü ve daha yavaş sürmeliydi.
    sey_47, Metela, jackonbir ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapan cift sanayide komsumun kuzeni ve esi. nazi kaski kullaniyorlar. Yasak U donusu yapan araca carpiyorlar.

Kuzenin aort damari yirtiliyor, beyin kalp ve kemik ameliyati gecirecek ikinci defa bu gece, yogun bakimda, durumu krtitik. Esinin bel kemigi ve sag kolu kirik.

Doblo surucusu de yogun bakimda.

Doblo surucusunun olmesini degil sakat kalmasini temenni ederim. Kisa ve oz gecmis oldum boylece.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah şifa versin inşaallah.

Kimin suçlu olduğunun hiç önemi yok, kimin hayati tehlikesi var o önemli. Hayatlarımızı ve sevdiklerimizin hayatlarını, birilerinin trafik kurallarına uyması ihtimaline mi teslim etmeliyiz?

Daha önce yine böyle bir araç sürücüsüne forum ahalisi olarak saydırırken aklıma gelen bir benzetmeyi tekrar edeyim. Bu tür araç sürücüsüne sığır diyerek hakaret ediyoruz ya, ya gerçekten yola bir sığır fırlarsa? Bir sokak köpeği de olabilir, daha kötüsü bir çocuk da olabilir. Ne yapacağız, o zaman da duramayacak bir hızda sürdüğümüz için sığırı/köpeği/çocuğu mu suçlayacağız.

Yıllardır çok kez söyledim tekrar edeyim, arkadaşlar gerçekten görünmüyoruz. Aynadan bakıldığında bir arabanın üçte biri, belki de dörtte biri kadar yer kaplıyoruz aynada. E birazda hızımız fazla ise görülme ihtimalimiz daha da azalıyor.

100 km/h hız ile gidildiğinde 2 saniyede 50 metreden fazla yol kat ediyoruz. Bir çoğumuz aynı zaman araba da kulanıyoruz, bu gün bir tahmini hesap yapalım bakalım yola çıkmadan önce aynadan arkayı kontrol ettiğimizde kaç metre geriyi görebiliyoruz?

Kaza bu, hepimizin başına gelebilir. Allah hepimizi korusun, kaza yapan arkadaşlara şifa versin inşaallah.

Fakat ne kadar çok dikkat eder, defansif sürer, hızımızı kontrol edersek o kadar kaza ihtimallerini azaltırız. Sığırlar her zaman olacak, her zaman başkaları yüzünden kazaya karışma ihtimalimiz olacak, ama en azından uygun hızda gidersek kazadan sonra hastaneye götürülmektense seke seke ayağa kalkıp motorumuzun hasarına üzülelim.

Allah acil şifalar versin, kalıcı hasarlar kalmasın inşaallah.
    Erdost, hachiko, RoofRoof ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticari araçlardan uzak durun.Bırakın birbirlerini gebertsinler.Nerde neanderthal varsa ya Connect yada Doblo kullanıyor.Şu arabalar daha da pahalı olsa da araba alcak paraları olmasa trafiğe çıkmasalar.Koduğumun sığırları.
    Onlar almıyor ki bu araçları, patronları alıyor. Mazotları da şirketten.
    Sonra bunlar direksiyona oturunca birden erkeklikleri kabarıyor, kendilerini bir halt sanıp başlıyor makas atmalara, milletle yarışıp aşağılık komplekslerini tatmin etmeye.
    Olan masumlara oluyor sonunda da.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Olcay konuya cok dogru bir açıdan yaklaşmış.

Kaza yapan arkadaşlar,inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Allah kimseye yaşatmasın :(
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre çarpma anında motorun hızı oldukça yüksek. Öncesinde mutlaka fren yapmış olacağını da hesaba katarsak ne kadar hızlı olduğunu daha iyi tahmin edebiliriz. Hep söylerim, bizim insanımızın en büyük problemi risk algısının olmamasıdır. Yollarda kimse çok hızlı gittiğinin farkında değil, mal gibi araç sürüyor. Kenarda bir adet yola çıkmaya hazır Doblo görüp de çıkmayacağını varsayarak kaçış imkanı olmayan o dar yolda aynı hızda gitmeye devam etmek bile bile ladestir. Rahatlıkla öngörülebilecek bir durumda araca göbekten tam gaz girmişler. Olaya başka bir açıdan bakayım, bu arkadaşın altındaki motorun Harley Davidson olması parasının bol olduğunu gösterir. Genelde bu durumdaki insanların küçük hacim motorla tecrübesi fazla olmuyor. Aldıkları eğitimlere güvenerek uzun yol sürüşlerinde boy gösteriyorlar ama işte böyle durumlarda çuvallayabiliyorlar. Olay bana göre tecrübe eksikliğidir. Doblo zaten suçlu, ona diyecek yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)