Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dubai Polisine Uçan Motosikletler Verildi

Motovento
    REKLAM ALANI

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman, teknolojinin herhangi bir dalının Türk eline mahkum kalmamış olmasına şükrederim.

Çok eğlenceli geliyor, şu an motosiklete binip keyif çatan, yüzlerce kilometre yol alan insanların bundan 132 yıl önce içten yanmalı ilk motosikletin meydana gelişi esnasında bir elinde sigara, bir elinde kabak çekirdeği ile "yannnız çoh yakar bu , neden yapıyon ki? Ata biniyok?" diye yorum yaptığını bir düşünsenize. Hiç sırıtmadı değil mi? Şu anda vuk'u bulan da bu işte, hem bir şey üretilmez, herhangi bir fikir geliştirilmez; ancak bir ürün ortaya çıkacağı zaman en mükemmelinin icra edilmesini bekler, hani mükemmeliyetçi ya. Ama konu kritik yapmakya gelince, herkes Aristoteles.

Her konuda fikir sahibi olma gibi bir zorunluluk hissetmeyin arkadaşlar, inanın bazı konularda susup sadece baktığınızda edineceğiniz bilgi, komik yorumlar getirmekten daha erdemli bir mertebeye çıkartacaktır sizleri. Öğrenmek, bildiğini paylaşmaktan daha yararlıdır. Bundan 2 sene önce heyecanla görmeyi beklediğimiz uçan bir araç var ortada, yorumların eğlenceliliğine bakın. 20 dakika uçuyormuş... Akıl fakirleri, en az yakan motosikletin peşinde koşarken adamların karayı dahi kullanmadığı bir araç için yaptıkları yorumlar, sadece komik geliyor.
    Haksız mıyım ama, şehir içinde 8 litre yakıyo Superduke...

Şaka şaka, benzin ucuz burda...

Karayı dahi kullanmayan araçlardan ben de çok etkileniyorum bazen... helikopter olsun, uçak olsun...

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Her zaman, teknolojinin herhangi bir dalının Türk eline mahkum kalmamış olmasına şükrederim.

Çok eğlenceli geliyor, şu an motosiklete binip keyif çatan, yüzlerce kilometre yol alan insanların bundan 132 yıl önce içten yanmalı ilk motosikletin meydana gelişi esnasında bir elinde sigara, bir elinde kabak çekirdeği ile "yannnız çoh yakar bu , neden yapıyon ki? Ata biniyok?" diye yorum yaptığını bir düşünsenize. Hiç sırıtmadı değil mi? Şu anda vuk'u bulan da bu işte, hem bir şey üretilmez, herhangi bir fikir geliştirilmez; ancak bir ürün ortaya çıkacağı zaman en mükemmelinin icra edilmesini bekler, hani mükemmeliyetçi ya. Ama konu kritik yapmakya gelince, herkes Aristoteles.

Her konuda fikir sahibi olma gibi bir zorunluluk hissetmeyin arkadaşlar, inanın bazı konularda susup sadece baktığınızda edineceğiniz bilgi, komik yorumlar getirmekten daha erdemli bir mertebeye çıkartacaktır sizleri. Öğrenmek, bildiğini paylaşmaktan daha yararlıdır. Bundan 2 sene önce heyecanla görmeyi beklediğimiz uçan bir araç var ortada, yorumların eğlenceliliğine bakın. 20 dakika uçuyormuş... Akıl fakirleri, en az yakan motosikletin peşinde koşarken adamların karayı dahi kullanmadığı bir araç için yaptıkları yorumlar, sadece komik geliyor.
    Ağzına sağlık, anlatmak istediğim buydu ama köre hayatı anlatmaktan daha zor buradaki zatlara laf anlatmak. Anca eleştirsinler icraat sıfır.
    bursalıali bunu beğendi.
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

başka isim bulamamışlar mı
    pervanesiklet falan

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yine Yazıyorum Forum Sığ insan kaynıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haklı eleştirilere de açık olmak lazım. Velhasıl bunun ortaya bağdaş kurulanından yapmaya karar verdim. İsmini de "uçan halı" koyacağım. Sıkıysa almasın Dubai polisi.

Alış fiyatını makul tutup yedek parçadan kitlemeyi planlıyorum. Bence yirmi tane alırlar

Üstelik istediğim kadar havada kalabilecek. Sanayide kendi kendine elektrik üreten manyetik motor yapan amcalar varmış. Onlarla temasa geçeceğim.

Hatta üzerine konvansiyonel başlık koyup füze savunma sistemi olarak kullanılabilir bile belki. Bu konuda da sayın cumhurbaşkanımızdan destek istiyorum.

Anlayacağınız turnayı gözünden vuruyorum, ve herşeyi de bu foruma borçluyum.
    _chaotic_ bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan biz eleştiriyoruz, biz eleştiriyoruz diye siz de bizi eleştiriyorsunuz. muhaha.

bir paradoksun içindeyiz yemin ederim.
    kemboo bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    O zaman yallah Arabistana!

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bu sekilde bir arac yapilmasi mukemmel. Bunu ureten kisileri tebrik ediyorum ve gelismis versiyonlarını merakla bekliyorum. Belki ilerde bunlari kullanacagiz.

Bu aleti alan ve reklam yapan dubaiyi bir kez daha arapliklarini gosterdikleri icin şaşırmıyorum. Su haliyle polisin bir isine yarayabilecegini zannetmiyorum. Ancak reklamin iyisi kotusu olmaz diye bosuna dememisler. Bakin burda bile konuşuluyor.

Gelismis bir ulke bu tip oyuncaklarla hava atan ulkeleri suan uflese yerle bir eder. O yüzden boyle sacma harcamalara saçma demek gerekiyor. Bizim ornek almamiz gereken petrol icen araplar değil, tek tusla dunyada arap birakmayacak kadar güçlü olan teknoloji ulkeleri. Ki bu aleti de uretenler onlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Haberi dikkatli okuyun arkadaşlar, motosiklet daha satın alınmamış. Polisin desteğiyle firma tarafından sunumu yapılmış sadece. Motorun ne zaman trafiğe çıkabilir duruma geleceği belli değil.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    elalemin ürettiği teknolojiyi petrol karşılığı alıp üstüne onunla artislik yapmak bana saçma geliyor. Buna bizim oralarda "elin s.kiyle gerdeğe girilmez" derler

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Maharet insanlardan acziyeti yoksulluğu kimsesizliği gidermektir...

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    20 dakika çalışıp 20 km menzili olup 70 km hız yapmasının tartışılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Belliki üzerine motosiklet pozisyonunda oturulan uçabilen büyük bir drone yapılmış. Zaten o teşkilattaki araçları bilenler vardır Motosiklete bile ihtiyaçları olacağını düşünmüyorum. Buradaki amaç dubaideki kritik noktalarda özellikle gökdelenlerin arasında zaman zaman devriye gezep raporlama yapabilecek acil durum anında yere inip müdahale edebilecek bir araç. Bence çok iyi düşünülmüş bir araç zaten zaman içinde geliştirilecektir.
    bursalıali bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    20dk demişsinizde bu araç böyle kalmaz dünyada herşey gelişiyor seneye bakarsınız 1 saat havada kalanını yaparlar 150km hıza çıkanını yaparlar bence önemli olan bir yerden başlamak
    bursalıali bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    adamlar 70 km/s hıza ulaşabilen, 20 dakika boyunca gidebilen uçan bir motosiklet yapmışlar,
    daha 1 dakika havada kalıp da 10 km/s hıza çıkabilen bir model yapamamış birileri gelip ne kadar da rahat çamur atabiliyor.
    enteresan...
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Elestirilen aletten ziyade bunun polis teskilatina katilmasi... Sacma. Gosteris amacli. Diger araclari gibi.

Bu tip bir arac polisin gercekten isine yarayacak bir sey olsa Dubai'den cok once bati ulkeleri edinirdi. Olmasa bile yapilmasi icin sirketleri ve universiteleri fonlardi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dikkat etsin kırmızıda geçmesin.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Yerli ve milli miymiş acaba onu belirtmemişler. Eğer yerli ve milli ise beğendim. Yoksa beğenmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

Biz ülke olarak bir şey icat etme veya bir şey üretme işleri ile alakalı olmadığımız için, son kullanıcı olarak çok kolay b.k atabiliyoruz çünkü bizim işimiz o şeyi üretmek değil. Her konuda çok kıskanç bir milletiz ama şu üretim konusunda kimseyi kıskanamadık. Ülkemizde yapılabilen tek şey inşaat maalesef. Devletimizin de üretim gibi bir çabası yok. Üretilen bir şey üzerine kol gibi vergileri koyarak üreticisinden çok daha fazla gelir elde ediyor devlet. Bu sefer son kullanıcı o şeye kol gibi para ödeyince beklenti tavan yapıyor, yurt dışında 5000 euro yani oranın para birimi ile 5000 birim (adam orada euro kazanıyor tl kazanmıyor) olan ürüne buradaki vatandaş 40.000 TL yani 40.000 birim para ödüyor. Bu sefer 40.000 liralık motosiklete irc lastik koymuşlar oluyor. Kardeşim o aslında 40.000 liralık motosiklet değil. Yurt dışındaki adam aynı motosikleti 2 maaşı ile alırken sen burada belki 2 yıllık maaşınla alıyorsun. Yani boş konuşuyoruz ama aynen devam. Devletimize para lazım, şükür edeceğiz halimize.

Ben doğdum, Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili, jeopolitik öneme sahip bir ülke, öleceğim hala aynı pozisyonda. Hepimiz milliyetçiyiz ancak, beceriksiz yönetimlerin faturalarının vatandaşın sırtına vatandaşın milliyetçilik duyguları ile oynayarak yüklenmemesi gerekiyor. Şu an ülkenin özeti budur. Ülkeyi yönetenler sorumluluk almıyor. Kahvehanede batak oynayabilecek kapasitede adamlar, ülkenin çeşitli bakanlıklarının başlarına oturtuluyor. Şimdi siz bu gidişat ile, bir şeyin düzeleceğine inanıyor musunuz?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bunlar ilk porche lamborghini polis arabası yapmışlardı yıllar önce o zamanlarda türk forumlarında yüzlerce sayfa konusu olmuşdu..

Adamlar reklam , piar yapmak nedir iyi biliyorlar bu işi... devamlı isimlerinden adlarından söz ettiriyorlar parada lebiderya deniz..

onlarda biliyor sizin burda eksi yada olumsuz yazdıklarınızı umurlarındamıdır değildir alalım 10 tane koyun polis envanterine demişlerdir kullanılmasada en kötüsü çölde çürür gider diğer pahalı lüks araçlar gibi ama reklamımızda çok iyi olur ...

Dünya zaten drone çağına girdi çinliler insanlı uçan dronelar yapıyor ve bunu geliştiriyorlar , japonlar arabanızı taşıycak mobil dronelar üstünde çalışıyor .. dock station lar olucak arabanızla giriceksiniz arabanıza drone kitlenip sizi istediğiniz noktaya arabanızla uçurarak götürücek. Bunlar üstünde ciddi çalışmalar var.
    bursalıali bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elestirilen aletten ziyade bunun polis teskilatina katilmasi... Sacma. Gosteris amacli. Diger araclari gibi.

Bu tip bir arac polisin gercekten isine yarayacak bir sey olsa Dubai'den cok once bati ulkeleri edinirdi. Olmasa bile yapilmasi icin sirketleri ve universiteleri fonlardi.
    Dubai son zamanlarda gittiniz mi bilmiyorum şu an shangai geçmiş durumda araçla ve helikopterle giremiyeceğiniz pek çok alan bulunuyor. Bu bölgelere başka birşeyle girilmesi mümkün değil. Özellikle son 3 senedir dubaiye gitmiş olan arkadaşlar varsa amacına yönelik nedemek istediğimi size tekrar aktarabilir. Avrupa veya amerikada bu şekilde yapılaşma görebileceğinizi düşünmüyorum. Şu an en yakın shangai var bu yapılaşmaya örnek fakat oradaki yollar daha düzenli. Belli bölgelerde istanbulda bile görev yapması doğru olabilir. Çok kullanışlı ve amacına çok uygun bir alet olduğunu tekrar belirtmek isterim. Batıda başta bmw ve bir çok markanın bu tip prototip araçlar üzerine yoğun olarak çalıştıklarını ve geliştirmeye çalıştıklarını hatırlatmama gerek yok sanıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)