Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 40 artıyor - Yeni Vergi Zamları Kapıda

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.medyafaresi.com/haber/fatih-altayli-mtv-artisi-yasal-degil/842093

Fatih Altaylı bu vergi zammının yasal olmadığını kanuna dayanarak açıklamış. Ve herhangi birinin mahkemeye başvurması bu artışı iptal eder...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    %40 mtv zamla ile terörü bitirecekmiş birileri ahahahha hey senin karşındaki ülkeler acaba teröre destek verirken senin ülkenin kaç katı harcama yapıyor acaba?

Birde arkadaşlar bur da herkes akp ye oy verenlere koyun diyor da asıl koyunlar biziz hala seçimle gideceğini düşünen koyun demokrasi yanlıları var hala muhalif partilerden medet uman koyunlar var hala oturduğu yerden bir şeyler olmasını bekleyen koyunlar var acaba kim daha iyi kandırılıyor bir düşünün.Cahil okumamış koyunlar akp inanır okumuş koyunlar ise demokrasiye.Türk milleti şuan öksüz TBMM bizi temsil etmiyor.Akp gerçkete %10 oy bile alsa %50 almış gibi gösterecekleri sistem ellerinde.Yani ne yapsalar yeri şuan ondan zevk almaya bakın.Kimse kimseyi kandırmasın büyük bir koyun sürüsüyüz tek farkımız bazı koyunlar kafasını kaldırıp olan bitene bakıyor ve kısık kısık meeeliyor o kadar.
    drtayfun bunu beğendi.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KArdeş yasal olmasa nolur, adamlar yasaya bakmıyor ki. KHK diye ucube bir şeyle istediğini yapıyor, yaptırıyor.

Danıştay yaz saati uygulamasını iptal ediyor, bakan bir KHK ile halledeceğiz biz sürmesini istiyor diyor. Bitti gitti. Halk da bunlara hala şak şak yapıyor. Bu kadar düşünceden ve farkındalıktan yoksun insanla normal aslında...
    twisten bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ülkede yasal olmayan çok şey gerçekleşiyor hatta yasal olarak gerçekleşen şeylerden daha fazla yasal olmayan şeyler gerçekleşiyor ve buna itiraz edilse işe yarayacağını sanan bir kitle hala var, seviyorum o kitleyi valla çok minnoşlar.

Adam 5-6 ay önce daha sayılmamış çuval çuval pusulalar varken ülkenin yarısının haklı itirazına karşılık oy sayımını bitirip "Atı alan Üsküdar'ı geçti." dedi daha ne desin ne duymak istiyorsunuz anlamıyorum? Daha ne desin!? Hazmedemiyorum artık... İçimdeki kin, nefret ve öfke gençliğimle birlikte büyüyerek koca bir alev topuna dönüştü, bir dokunan bin ah işitiyor artık benden. Nihat Genç diyordu ya böcek sürüsü bunlar diye, böceklere haksızlık ediyormuş onu anladım.

twisten ve fatih.met bunu beğendiler.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben AKP li arkadaşlarla muhattap olmak istemiyorum artık, düzgün tartışılmıyor bile argümanları yok çünkü.
    tanertc bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Münkir münâfıkın soyu
    Yıktı harap etti köyü"
    ölüsüne bir tas suyu
    dökenin de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kaçacaksın bu ülkeden sktiredeceksin her şeyi aileni akrabanı vatanını bırakıp gideceksin.

Esas dünyanın anasını belleyenn ülkelerde yaşayacaksın. Güçlünün yanında olacaksın güçcüzlerin anasını belleyeceksin...

Sonra da türkiye deki forumlara girip. Yönetime sallayacaksın... valla misss

Yaşasın amerika en büyük trump
    Becerebilirseniz tavsiye ederim. Zam yok, motosiklet araba ucuz, alım gücü yüksek, kavga gürültü yok, şucu bucu ayrımı yok, herkes işini yapıyor, işler tıkırında gidiyor. Sistem öyle kurulmuş ki ülkenin başına Trump gibi bir dallama geçtiğinde bile eli kolu bağlı. Ne bulunduğu şehirdeki polise sözü geçiyor, ne herhangi bir hakime, ne medyaya, ne de vergi dairesine... Çünkü hepsi olması gerektiği gibi bağımsız. Bu arada Trump'a hakaret etmek serbest burda... İfade özgürlüğüne giriyomuş.

Ama ben ülkemi çok seviyorum. Dövizle askerliği 6000 Euro olarak ödemiştim. Ama süreç bitmeden önce devletimiz dövizle askerliği 1000 Euro yapmış. Başka bir iş için konsolosluğu aradığımda lafı geçince "dilekçe yazın, 5000 Euro iade edilsin size" dediler.

Dünya bana güzel...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bende 4 yıl Londra'daydım, 3 kere Cenevre'ye çağırdılar iş için fakat gönlüm el vermiyor. 10 kişi yanımda götürme hakkı verseler,onlarda kabul etse giderim ama diğer şekilde insan özlüyor. Bir de vatan meselesi var,kızıyorum ben de ama 10 kişi alıp gitsem bile içim burulur :(

Keşke sağlam bir lider gelse 100 yıllık reform programı yapsa gelişek ilerlesek... Aynı Rönesans ve Reform dönemi gibi bir aydinlanma çağı yaşasak...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    "Kuvvetmira" gelip de bize bunun ne kadar gerekli , hatta dünyanın heryerinde yapılan olağan bir zam olduğunu henüz açıklamadı. Ben onu bekliyorum gözlerim yaşlı.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yeni kaydolan bir görevli vardı ismini hatırlayamadım, ben esas onu bekliyorum.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bu arada zamn %40 değil arkadaşlar, %40 olan baz oran. Yani aracın değeri nispetinde onun üzerine binecek. %68'e kadar yolu var. Bir de gelir vergisi kısmı var ki orta gelirli kesime direkt 1200 TL girmiş durumda (en az). Halihazırda maaşınızdan kesilen hayvani vergilere ek olarak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 4 yıl Londra'daydım, 3 kere Cenevre'ye çağırdılar iş için fakat gönlüm el vermiyor. 10 kişi yanımda götürme hakkı verseler,onlarda kabul etse giderim ama diğer şekilde insan özlüyor. Bir de vatan meselesi var,kızıyorum ben de ama 10 kişi alıp gitsem bile içim burulur :(

Keşke sağlam bir lider gelse 100 yıllık reform programı yapsa gelişek ilerlesek... Aynı Rönesans ve Reform dönemi gibi bir aydinlanma çağı yaşasak...
    Bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım demiş... Yazdiklarim gercek olsa da ciddi degildi. Forumda yazdiklarimi cekemeyip pasif agresif bosalanlar motosiklet disinda tek eglencem. Suursuz milliyetcilerimiz eline firsat gecse nasi satar vatani habersizler, ayni suursuz dindarlarimizin uc kurus icin dini pazarladigi gibi...

Bir alinti:

"Hz. Ömer (ra), sessizce, Allah Resûlü'nün dinlenmekte olduğu odaya girer. Bir an çevresine göz gezdirir. Odasının bir yanında işlenmiş bir deri, bir diğer köşesinde de, içinde birkaç avuç arpa bulunan küçük bir torba vardı. İşte Allah Resûlü'nün odasında bulunan eşyalar bundan ibaretti. Bu manzara karşısında ağlamaya başlayan Hz. Ömer'in (ra) hıçkırıkları Allah Resûlü'nü uyandırır. Kalkınca hasırın vücudunda iz yaptığını, kan oturduğunu gören Hz. Ömer (ra) ise omuzları sarsıla sarsıla ağlamaya başlar.

Peygamber Efendimiz (sav) hayretle sorar:
    "Ey Hattab oğlu! Niçin ağlıyorsun?"
    "Ey Allah'ın Elçisi! İranlılar imparatorlarını saraylarda yaşatırken, Bizanslılar Kayserlerini lüks ve ihtişama boğmuşken sen ki Allah'ın Elçisisin… İzin versen de, biz de seni…"

Maksat anlaşılmıştır, Allah'ın Elçisi (asm), gelecekteki halifesinin sözünü hüzünlü bir tebessüm, tatlı bir el işareti ile keser ve "Bu dünya hayatı sadece bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı " (Ankebut, 29/64) ayetini okuduktan sonra ekler:
    "İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!.."
    Jemand bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Anaları ağlayacak olan yine AKP'liler kardeş.Benim çok da umrumda değil açıkcası.Her biri açlıktan ölene kadar sesleri çıkmayacak.Çıkmasın umrumda da değil.Çocukları giyecek çorap bulamayacak bulmasınlar yine umrumda değil.Benim keyfim yerinde.İsterse Türkiye yansın hiç umrumda değel.Anal muayene yapılanların çoğu zaten AKP'li asgari ücretli çalışan adamlar.Bana ne onlardan.Ölseler ne eksiğim olur yaşasalar ne artısı olur.RTE gider başkası gelir.Çomarlar kemik atana havlamazlar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anaları ağlayacak olan yine AKP'liler kardeş.Benim çok da umrumda değil açıkcası.Her biri açlıktan ölene kadar sesleri çıkmayacak.Çıkmasın umrumda da değil.Çocukları giyecek çorap bulamayacak bulmasınlar yine umrumda değil.Benim keyfim yerinde.İsterse Türkiye yansın hiç umrumda değel.Anal muayene yapılanların çoğu zaten AKP'li asgari ücretli çalışan adamlar.Bana ne onlardan.Ölseler ne eksiğim olur yaşasalar ne artısı olur.RTE gider başkası gelir.Çomarlar kemik atana havlamazlar.
    Değil.
    AKP'nin iki temel güruhu var, biri fasfakirler, diğeri yeniTürkiye zenginler. Zenginleri kenara aldım zaten, fasfakirlerin de yaşamsal harcamalar dışında hiç bir harcamaları, ekonomiye katkıları yok. Düşman oldukları, bitirmek istedikleri orta sınıf / beyaz yakaya giren çıkan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Becerebilirseniz tavsiye ederim. Zam yok, motosiklet araba ucuz, alım gücü yüksek, kavga gürültü yok, şucu bucu ayrımı yok, herkes işini yapıyor, işler tıkırında gidiyor. Sistem öyle kurulmuş ki ülkenin başına Trump gibi bir dallama geçtiğinde bile eli kolu bağlı. Ne bulunduğu şehirdeki polise sözü geçiyor, ne herhangi bir hakime, ne medyaya, ne de vergi dairesine... Çünkü hepsi olması gerektiği gibi bağımsız. Bu arada Trump'a hakaret etmek serbest burda... İfade özgürlüğüne giriyomuş.

Ama ben ülkemi çok seviyorum. Dövizle askerliği 6000 Euro olarak ödemiştim. Ama süreç bitmeden önce devletimiz dövizle askerliği 1000 Euro yapmış. Başka bir iş için konsolosluğu aradığımda lafı geçince "dilekçe yazın, 5000 Euro iade edilsin size" dediler.

Dünya bana güzel...
    Bu saydıklarını yaşayıp oradan referandumda evet oyu atacağını söyleyerek insanların yediğine içtiğine yatak odasına vs. karışanı bize reva görüyorsun. Birde pişkin pişkin akıl veriyorsun.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kamuya ait 10 yılını doldurmuş lojmanları da ihale usulü ile satacaklar mış.

Çok merak ediyorum, elde avucta birşey kalmayınca kendilerini mi satacaklar.
    Dökme suyu ile değirmeni daha nekadar döner sanıyorlar?
    Ekonomi çok iyi deyip , milleti fais vergilerin üzerine birde zam yaparak ezmek nasıl bir iyileşme ve zihniyet.

Allah belalarini versin. Umarım bu dünya da yaptıklarınizın karşılığı öbür tarafa kalmaz.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamuya ait 10 yılını doldurmuş lojmanları da ihale usulü ile satacaklar mış.

Çok merak ediyorum, elde avucta birşey kalmayınca kendilerini mi satacaklar.
    Dökme suyu ile değirmeni daha nekadar döner sanıyorlar?
    Ekonomi çok iyi deyip , milleti fais vergilerin üzerine birde zam yaparak ezmek nasıl bir iyileşme ve zihniyet.

Allah belalarini versin. Umarım bu dünya da yaptıklarınizın karşılığı öbür tarafa kalmaz.
    Son cümleniz bana unakıtan'ı hatırlattı hani şu karısı rüyasında abd'de bi hastane görmüştü

Fahiş vergi muhabbetine dönersek bence az bile umarım %40 değil %90-100 falan yaparlar. Çünkü belkide bu vergi artışı bizim bunlardan kurtulmamız için son şanstır. Belki de yedikleri kaba sıçıyorlar... Hoş böyle düşünsem de aklıma YSK' nın yaptığı kanunsuzluk geliyor, tekrar karamsarlığa düşüyorum :(

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu gece çıkartacakları KHK ile alayınızı yarın sabah alcaklar
    twisten, sailor33 ve hasmet bunu beğendiler.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gece çıkartacakları KHK ile alayınızı yarın sabah alcaklar

İşten güçten kitap okuyamıyoruz ... İçerde bol bol okuruz bizde
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Demokratik yollar ile gideceklerini sanmam, boşuna heveslenmeyin derim. Adam ülkenin rejimini tek kalemde değiştirdi, sizce demokrasi ile gideceğe mi benziyor oradan? Alışmak veya terketmek lazım diye düşünüyorum.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)