Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 40 artıyor - Yeni Vergi Zamları Kapıda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    En düşük sıfır arabanın 60bin tl olduğunu varsaydım.Bir haber okudum ve benim bundan sonra bu tarz haberlerle olan sözüm bitti.

http://www.arabalar.com.tr/agustos-2017-satis-rakamlari

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En düşük sıfır arabanın 60bin tl olduğunu varsaydım.Bir haber okudum ve benim bundan sonra bu tarz haberlerle olan sözüm bitti.

Satışlarda, %2,27 azalma varmış. Millet yemiyor, içmiyor araba alıyor. İlginç..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Terbiyesizce yorum yapacağınıza tepkinizi insan gibi verin foruma bayanlar da giriyor. Moderatörler nerde???

İlk sayfadan son sayfaya okuduğunuzda kimlerin terbiyesizce ve gerizekalıca yazdığını anlarsınız zaten...

Hükümet vergiler konusunda bu şekilde halka eziyet etmeye, kanını emmeye devam ederse ciddi anlamda oy kaybeder açık ve net.
    Vatandaşa bu kadar da yüklenilmez.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar durumlara kufreden adam varken bu hukumete hanginiz oy verdi yav onlar bi ciksin ortaya bisey dicem. Neticede aramizdaki her 2 kisiden biri bunlari getirdi basimiza. Cikin ortaya

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar durumlara kufreden adam varken bu hukumete hanginiz oy verdi yav onlar bi ciksin ortaya bisey dicem. Neticede aramizdaki her 2 kisiden biri bunlari getirdi basimiza. Cikin ortaya
    "Niye küfrediyonuz olm, forumda aile var" türü pasif agresif tepkileriyle kendilerini belli ediyorlar

Ama bir yandan da acıdığı için "oy kaybederler, kötü olur" şeklinde uyuz-kibar tarzda tepkilerini de dile getiriyorlar...

Velhasıl herkes tepkili... de iş işten geçti... Şimdi düzgün bir yönetim gelse bile, ki yakın zamanda mümkün değil, en az 10 sene çıkar bu durumun acısı.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

%80 i kredi bunların, olmayan parayla alınan şeyler... yazık günah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:13 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    First laydimizin sadece çantası 210 binlira giyimi kuşamını düşünemiyorum bile..

https://eksisozluk.com/emine-erdoganin-cantasi--2534746
    niye öyle diyosun, kdv ötv siz ucuza geliyodur onlar. . . .

bakalım nasıl verecekler bunların hesabını..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    1999 depreminden sonra cep telefonlarına BİR DEFALIK ek vergi gelmişti, bunlar gelince baktı iyi iş... Sürekli yaptılar,ses çıkmadı. Yetmedi ötv ye de KDV koydular yetmedi... Vergiyi gümrüğü arttırdılar yetmedi.. O da yetmedi.. TELSİZ KULLANIM ÜCRETİ DİYE BİR GARABET UYDURDULAR.... AYLIK 1.65x12=~20TL senelik... Her telefondan alınıyor. En son MTV ödemeye gittiğimde vergi dairesi müdürlükte sordum, BU NE ? -Telefon! NİYE telsiz parası alıyonuz, her ay hangi kanunla para kesiyonuz dedim.. Bizimle (MALİYE BAK: VERGİ DAİRESİ) alakası yok, bilmiyoruz, bilgi edinmeden sorun öğrenin dediler..

İktidar olursak halkın üzerindeki vergi yükünü hafifleteceğiz, ötv yi kaldıracağız diyen bir tane politikacı var mı?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Uygulanan yanlış ekonomik politikalar sebebiyle geldiğimiz nokta bu.

Devlet,durma noktasına gelen ekonomiyi hareket ettirmek için harcamalarını arttırdı,sonuç vergilerin artması. Hepsi kısa vadeli çözümler,sürdürülebilir değil.

Vatandaşın canı iyice yandığında seçimlerde tercih yeni birinden yana olacak. Her zaman böyle olmuştur,geçmiş dönemlere ve dünya siyasi tarihinde örnekleri çokça mevcut.

Gelen yeni kişi durumu ne kadar değiştirecek soru işareti? 16 yıl birçok yapısal sorunu çözmek için iyi.bir süreydi,tüm yetki tek hükümetyeydi. Bakın 1 adam 1 şehri nasıl değiştirdi Yilmaz Büyükersen , Eskişehir Belediye Başkanı. Örnek olsun. Şehir yönetimi ile ülke yönetimi tabi ki aynı değil fakat mevzu vizyon.
    drtayfun bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    koskoca dünyanın bilmem kaçıncı büyük ekonomisi,
    meyveli gazozdan gelecek paraya kaldı ise,
    kapatalım dükkanı.

in da osman gazi bridge ...

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    aramızda akp ya da rte sevdalısı birileri varsa bize açıklasın, bu yapılan millet aşkına mı yoksa nemalardaki güzellik mi???

"Böyle vergi olurmu" diye ağırlığını koyarmı acaba biri?
    İyi polis , kötü polis oynanıyor olabilirmi?
    Halk gözünde +10 Bonus point alırmı?
    Sonrasında da ver mehteri olurmu?
    Bakalım göreceğiz...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Halkın anlamadığı çoksey var , bunlardan biri,i yi polis kötü polis olayı. Sanki emirler tek kişiden gelmiyor.

Ama bu para işi,öyle hayt huytla değişmez matematik. 1+1 dünyanin her yerinde 2'ye eşittir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyesizce yorum yapacağınıza tepkinizi insan gibi verin foruma bayanlar da giriyor. Moderatörler nerde???

İlk sayfadan son sayfaya okuduğunuzda kimlerin terbiyesizce ve gerizekalıca yazdığını anlarsınız zaten...

Hükümet vergiler konusunda bu şekilde halka eziyet etmeye, kanını emmeye devam ederse ciddi anlamda oy kaybeder açık ve net.
    Vatandaşa bu kadar da yüklenilmez.
    Ülke yönetmeyi kolay mı sanıyorsun. Bütün dünya bizle uğraşıyor. Dünya devi olmak fedakarlık gerektirir ve biz tüm müslümanları temsil eden koruyup kollayan lider bir ülkeyiz. En ufak vergide veryansın edecekseniz nerede kaldı vatan sevdanız. Ne mutlu o şehit ailelerine ! Ekonomide, eğitimde çağ atladık. Bize sormadan ortadoğuda kuş uçmuyor artık. Bunlar hepsi kıluşdaroğlu. Merkel bizi boşunamı kıskanıyor. Bunların hepsi Barzanici fetöcü Kefenle geldik biz kefenle. Gerekirse tezek yakarız, vanaları kapatırız, ekmek bulamazsak pasta yeriz ama reisi yedirmeyiz.
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ne yani şimdi, sigara çok pahalı ,alamıyoruz diyenlerin son çaresi sarma sigara da yasak mı ? 3 yıl hapis falan ? Anlamadım.
    http://www.milliyet.com.tr/torba-tas...onomi-2528115/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yani şimdi, sigara çok pahalı ,alamıyoruz diyenlerin son çaresi sarma sigara da yasak mı ? 3 yıl hapis falan ? Anlamadım.
    Muhtemelen Trumph bizimkinin kulağını çekti.
    Bak her yerde tütün satılıyor bizim cigara şirketleri zarar ediyor dedi
    Bizim ki de emredersiniz deyip döndü.
    Ama bizim millet çok sever tütünü demeye kalktıysa muhtemelen asıl dünya lideri merak etme onu da biz satarız demiştir.
    Yakında malbuş parlakahmet marka tütünler tekel bayilerinde satılmaya başlar.
    Tarihe bir not olarak buraya yazmış olalım.
    Sonra
    ' bak ben dediydim'
    Demek çok zevkli oluyor.

Gerçi bizim hükümetin icraatlarının sonucunu kestirememek için gerizekalı olmak lazım ya!
    Neyse.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

"esnaf bu zammın bazı sıfır araçlarda %50 hatta %70 oranlarına çıkacağını söylüyor"

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında kaçacaksın bu ülkeden sktiredeceksin her şeyi aileni akrabanı vatanını bırakıp gideceksin.

Esas dünyanın anasını belleyenn ülkelerde yaşayacaksın. Güçlünün yanında olacaksın güçcüzlerin anasını belleyeceksin...

Sonra da türkiye deki forumlara girip. Yönetime sallayacaksın... valla misss

Yaşasın amerika en büyük trump

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derince kazın kuyusun
    inim inim inilenilesin
    kefenin diken iğnesin
    verenin de
    "Münkir münâfıkın soyu
    Yıktı harap etti köyü"

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla; hazır, paketlenmiş halde satılması yasak. Kilitli poşete 10-20 tane koyup satıyorlar ya, o yasak.
    Bence mantıklı bir karar. Satıcı içine ne koyuyor, nasıl koyuyor belli değil.

Açık tütün içmek isteyen, alsın tütününü kağıdını kendi sarsın. Saramıyorsa da bunun makineleri var. Şak şak 5 saniyede sigarayı veriyor eline.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)