Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 40 artıyor - Yeni Vergi Zamları Kapıda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zam gelmeden alın diyenler,Zam olunca almıcakmısınız diyenler,
    siz aldınız da zam bitti mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu tip haberlere artık üzülmüyor, aksine seviniyorum. Bunların başımızdan gitmeleri ancak destekçilerini iyice süründürdüklerinde gerçekleşecek. O zamana kadar sabırla bu kazıkları sineye çekip bekleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarısız yönetimi bu şekilde kendi kuyusunu kazarak bitecek. Ellerinde olsa sevenlerinden vergi almayıp sadece karşı olanlardan alırlar. Onların ileri demokrasisi ve üstün adaleti bunu gerektirir.
    Emin misiniz? Son 10 yılda eğitimsizlerin gelirleri artarken eğitim almış kesimin gelirleri düşmüş. Emin misiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dibi görmeden çare yok arkadaşlar. Vurduğu yerden seksin!
    Sevgili arkadaşlar, kötülüğün dibi yoktur, bunu hiç unutmayın !

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Herkes bastakilere sövmüş ama yarın seçim olsa yine onlar kazancak, deveye diken hesabı, o hesabı geçince de bakıyorsun hertürlü hile, yalan dolan bunlarda, o kadar beddua ediyorum tutmuyor, inancımı yitirdim bunlar yüzünden

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Üzerine bir bardak soğuk meyveli gazoz için diyeceğim ama...

Ona da zam gelmiş

"Meyveli gazoz ve enerji içeceğine vergi: Kola üzerinden yüzde 25 alınan ÖTV, yılbaşından itibaren meyveli gazozlar ile enerji içeceklerinden de alınmaya başlanacak. Bu düzenlemeyle 500 milyon lira gelir sağlanacak."

Ekonomik tedbirler kapsamında, ÖTV ye tabi motorlu araçlarda kullanılan; iç don, içlik .... .... ...
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Meyveli gazoza %25 ötv gelmiş..

http://www.bloomberght.com/haberler/...in-ana-hatlari

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    vergi sistemimiz çok adeletsiz. ötv nin vergisini, verginin vergisini dahi ödüyoruz. Aldığımız maaşın yarısını vergilerle geri devlete veriyoruz.
    mesela aracı alırken devlete vergisini öde,
    kullanırken yakıt alacaksın yine vergisini öde,
    yetmedi 6 ayda bir mtv öde,
    senin vergilerinle yol yaptık yolu kullanırken yine parası öde,
    aracı bakıma soktun yedek parça aldın onların vergisinide sen öde.

Ama benim asıl kızdığım nokta insanımız. Bizler bir hışım tepki gösteririz yazarız çizeriz asarız çizeriz ama çabuk unuturuz o yüzden medya da sağolsun gündemi değiştiri verir. Motosiklete ek gümrük vergisi geldi 2 gün konuşuldu forumda sonra konu başlığını ana sayfada görmedim. herkes tepkisi buralardan sosyal medyadan gösterdi. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali bu işler böyle olmaz o kadar motor grubu derneği var birisi çıkıp toplanalım tepkimizi gösterelim dedimi. Başka bir ülkede sen böyle vergileri dayaycaksın halk ertesi gün toplanır meclis binasına. sigara kağıdınada ötv gelecekmiş. zaten sigaradan dünyanın parasını kazanıyorsun. parası olmayan tütün sarıyor bari ona karışma. dün bu tütün kağıdı mevzusuna sigaraya bıraktım.

İşin özü keşke bir şekilde tepkimizi koyabilsek ama buralardan değil.

Halk ağır vergiler altında eziliyordu....
    bu laf kulaklarımda çınlıyor bu aralar.
    -Black- bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergi sistemimiz çok adeletsiz. ötv nin vergisini, verginin vergisini dahi ödüyoruz. Aldığımız maaşın yarısını vergilerle geri devlete veriyoruz.
    mesela aracı alırken devlete vergisini öde,
    kullanırken yakıt alacaksın yine vergisini öde,
    yetmedi 6 ayda bir mtv öde,
    senin vergilerinle yol yaptık yolu kullanırken yine parası öde,
    aracı bakıma soktun yedek parça aldın onların vergisinide sen öde.

Ama benim asıl kızdığım nokta insanımız. Bizler bir hışım tepki gösteririz yazarız çizeriz asarız çizeriz ama çabuk unuturuz o yüzden medya da sağolsun gündemi değiştiri verir. Motosiklete ek gümrük vergisi geldi 2 gün konuşuldu forumda sonra konu başlığını ana sayfada görmedim. herkes tepkisi buralardan sosyal medyadan gösterdi. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali bu işler böyle olmaz o kadar motor grubu derneği var birisi çıkıp toplanalım tepkimizi gösterelim dedimi. Başka bir ülkede sen böyle vergileri dayaycaksın halk ertesi gün toplanır meclis binasına. sigara kağıdınada ötv gelecekmiş. zaten sigaradan dünyanın parasını kazanıyorsun. parası olmayan tütün sarıyor bari ona karışma. dün bu tütün kağıdı mevzusuna sigaraya bıraktım.

İşin özü keşke bir şekilde tepkimizi koyabilsek ama buralardan değil.

Halk ağır vergiler altında eziliyordu....
    bu laf kulaklarımda çınlıyor bu aralar.
    Tepki göstermek mi? OHAL var, adamın ümüğünü sıkarlar, bide fetöcü olursun neye uğradığını şaşırırsın, minareyi çalan kılıfını hazırlarmış
    -Black- bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Milletçe ayaklanmalıyız ama öyle böyle deyil o zaman işler değişir

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu zammı yapamazsınız!

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, vergi artışlarını açıkladı.

En ağır artış Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde, daha doğrusu otomobil vergilerinde

Çünkü “ticari araç” vergileri yeniden değerleme oranında artırılıyor fakat otomobillerde vergi artış oranı yüzde 40.

Bunun adı vergi değil “zulümdür”.

Bir yandan “Tüm vatandaşlarımızı otomobil sahibi yaptık” diye övüneceksin, diğer yandan otomobil sahibi olmak için dişinden tırnağından artırmış, ince ince hesaplar yapmış vatandaşa bindireceksin; yok öyle şey.

Vatandaş otomobilini alırken vergisini de düşünüyor, ona göre hesap yapıyor.

Devlet ise “Tuttum bir kere” diyerek kıstırdığı vatandaşa vergiyi fahiş artışlarla bindiriyor.

Ancak ben size söyleyeyim, böyle bir artış “yasal” değil.

Tam aksine gayri yasal.

Öncelikle Anayasa’nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor.

Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil.

Ki zaten mümkün de değil.

Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu’nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel.

Kanun diyor ki: “Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.”

Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50’sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20’sini geçmemek üzere azaltabilir.”

Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7’nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir.

O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur.

Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır.

Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.

Tabii Türkiye’de yargı diye bir şey kaldıysa.

Fatih Altaylı
    artemis99 ve Shrieker bunu beğendiler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Hani kaynar kazanın ısısını yavaş yavaş arttıracaktınız? Hani biz durumu anlayamadan haşlanıp ölecektik! Birden bire koca meşe kütüğünü yanan ateşe atmakta nedir kardeşim!?

En çok üzüldüğüm şey kurunun yanında yaşın yanması. Oy vermediğim, desteklemediğim halde bu meletlerin başına ne b.k geliyorsa aynı ızdırabı da bizimde çekmeye mahkum olmamız.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

BAkanın açıklaması

"Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak artıyor. Eğer biz bu düzenleme yapmasaydık MTV, 2018 yılında yüzde 15 oranında artacaktı. Örneğin bu sene 500 lira MTV ödemiş bir vatandaş, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık 575 lira ödeyecekti. İki taksite böldüğümüzde yaklaşık olarak 32,5 lira fazla ödeyecekti. Şimdi biz yasal bir düzenleme yaptık. MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır. Bu rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene 500 ödedi, gelecek sene 575 ödeyecekti. Şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde. Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Vatandaşın bu konudaki tepkisine hak veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyarlı olsunlar, başımızın üstüne. Burada bir sorun yok”

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bakan ne demiş? Anlayan beri gelsin.700 değil o zaman 1000 ödeyelim. Yok , 5000 ödeyelim komple rahat edelim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zammı yapamazsınız!

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, vergi artışlarını açıkladı.

En ağır artış Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde, daha doğrusu otomobil vergilerinde

Çünkü “ticari araç” vergileri yeniden değerleme oranında artırılıyor fakat otomobillerde vergi artış oranı yüzde 40.

Bunun adı vergi değil “zulümdür”.

Bir yandan “Tüm vatandaşlarımızı otomobil sahibi yaptık” diye övüneceksin, diğer yandan otomobil sahibi olmak için dişinden tırnağından artırmış, ince ince hesaplar yapmış vatandaşa bindireceksin; yok öyle şey.

Vatandaş otomobilini alırken vergisini de düşünüyor, ona göre hesap yapıyor.

Devlet ise “Tuttum bir kere” diyerek kıstırdığı vatandaşa vergiyi fahiş artışlarla bindiriyor.

Ancak ben size söyleyeyim, böyle bir artış “yasal” değil.

Tam aksine gayri yasal.

Öncelikle Anayasa’nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor.

Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil.

Ki zaten mümkün de değil.

Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu’nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel.

Kanun diyor ki: “Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.”

Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50’sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20’sini geçmemek üzere azaltabilir.”

Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7’nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir.

O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur.

Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır.

Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.

Tabii Türkiye’de yargı diye bir şey kaldıysa.

Fatih Altaylı
    Merak etmeyin ohal e bağlarlar bununda. Ne yasası ne mahkemesi
    Shrieker ve hasmet bunu beğendiler.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAkanın açıklaması

"Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak artıyor. Eğer biz bu düzenleme yapmasaydık MTV, 2018 yılında yüzde 15 oranında artacaktı. Örneğin bu sene 500 lira MTV ödemiş bir vatandaş, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık 575 lira ödeyecekti. İki taksite böldüğümüzde yaklaşık olarak 32,5 lira fazla ödeyecekti. Şimdi biz yasal bir düzenleme yaptık. MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır. Bu rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene 500 ödedi, gelecek sene 575 ödeyecekti. Şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde. Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Vatandaşın bu konudaki tepkisine hak veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyarlı olsunlar, başımızın üstüne. Burada bir sorun yok”
    Bu salak saçma açıklama hakkında çok şeyler yazmak istiyorum fakat maçam yemiyor doğruya doğru

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bakan son sözleri ile vatandaşı salak yerine koymuş. Önceden alım gücü vardı. Şimdi alım gücü diye birşey kalmadı. Mazota zam yaptılar, mtv ve tüm vergiler ayrı bir zam daha geldi. Şimdi lpg ye de 13-17 kuruş arası zam gelmiş. Benzine zam da eli kulağındadır. Devletin başındakiler gelsin sadece 1 ay, fazla değil 1400 TL ye ev geçindirsinler. Eğer 1400 TL ye yaşıyorsa herşey %500 zam gelsin. Ama kimin umrunda tabi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Millet bu kadar vergi manyağı yapılmaz. Yakında Q klavye kullananlardan %40 F klavye kullananlardanda %18 vergi alırsalar şaşmayın. Davutoğlunun seçim döneminde akp çok oy kaybedecek demiştim çıktı ve şimdide 2019 seçimlerindede bu gidişatla çoook oy kaybettirecek.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ercument, kurubuz, Salurbey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakan ne demiş? Anlayan beri gelsin.700 değil o zaman 1000 ödeyelim. Yok , 5000 ödeyelim komple rahat edelim.
    Hemen aciklayayim. Sayin bakanimiz kisaca soyle demis anladigim kadariyla:

"Simdi biz sizi bagirta bagirta $!&@cez. Tabi aciyinca tepki vermenize hak veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyarlı olsunlar, başımızın üstüne."

Satir aralarini okuyacak olursak ta sanirim "tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bakin" demek istemis gibi geldi bana. Yaniliyor olabilirim tabii ki.
    Mertcan39, Salurbey ve zabuzaretta bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Neee? Sadece yüzde 40 mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Size insan gibi söyledik geçin o köprüden diye.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)