Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 40 artıyor - Yeni Vergi Zamları Kapıda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba strike
    Bunlaf daha iyi günler sanırım, barzaninin petrolü kapattıktan sonra alınamahan ticaret vergisi olan 500 milyon da bizden çıkarılacak umuyorum yani motorinden sonra,barzaniye olan ambargonun acısını da bu millet benzine zam olarak çekecek, bunları göre göre oy verenlere bunlar revadır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Bizim için "malum parti gitsin de ülke batsın diye düşünüyorlar" diyip kızıyorlar. Ne kadar da haklısınız. Batalım yahu! İnşallah batarız!

Bakın şu foruma kaydolduğumda 3,5 TL civarına benzin aldığımı hatırlıyorum. O zamanlar henüz ÖTV indirimi gelmemişti motora, o haliyle bile 0 CBF 150'yi 3900 TL satın almıştım.

Asgari ücret artıyor diye pohpohladığı her geçtiğimiz gün alım gücümüz daha da azaldı. Maaş 1 kalem zamlanıyor ama elektrik, su, doğalgaz, yakıt, kira, gıda, vergi 10 kalem... Yol yaptı, cami yaptı, hastane dikti diye bayıldık oyları. Evet metro yaptı, birinin yapımında da bizzat ben çalıştım. Yaptı mı? Yaptı!

Ancak bu terazi bu yükü artık kaldırmıyor. Bir kısım yalaklar jiplerde gezerken, vatandaşın geri kalanı asgari ücret altında inim inim inliyor. Ülke yapay bir bolluk içinde büyüyor, borç stoğu artıyor ancak bütün bu para ensesi kalın kaymak tabakanın cebine giderken, canım vatandaşım her geçen gün daha da fakirleşiyor. İşin kötüsü hayatında bolluk, varlık görmemiş garibim yurdum insanının ne durumda olduğunu fark edebileceği bir medya da kalmadı etrafında... Ekonomi çok iyi, dünya lideri vs. vs. derken boş mastürbasyon yapıp duruyoruz. Laf edince solcu diyorlar, çapulcu diyorlar. Abicim ben sen çocuğuna 1 ekmek fazla götür, iyi okullarda okut, güzel bir gelecek yarat diye çabalıyorum. Sonra haşmetlimize en ufak laf edince "uuuuuuuuu". Gelir adaletsizliğinden şikayet edince "ama haşmetlimiz şunu bunu yaptı". E abicim ben senin cebine girmeyen haram paraları da sorguluyorum. Yardım edeceğine biat kusup dil atma tekniğini geliştiriyorsun.

İşte bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı batalım da kurtulalım. Halkımız ekonominin de dış politikanın da nasıl iyi gittiğini bir de gerçekten görsün ve hissetsin. Ülkenin beyaz yaka diye tabir edebileceğiniz kesimi borç içinde, ancak 3-5 aşağı maaşla da olsa kendini geçindirip aç kalmayacak şartlarda yaşayabilir, varsa birikiminden kullanabilir. Asgari ücretle 7 çocuk geçindirip, ekonominin çok iyi olduğunu iddia eden sevgili yurdum insanımın, işsiz kalıp, bir de üstüne devlet yardımları kesildiğindeki halini merak ediyorum. Biraz görsün "ehonomi çoh eyi" mi değil mi?

Ben razıyım abi! Motorumu da satarım, işimden de vazgeçerim, birikimimi de yakarım. Yeter ki şu ülkenin saf ve temiz vatandaşları siyasal islamın ne olduğunu bir yakından görüp tatsın. Dürüstlük, namus, hak-hukuk gibi kavramların dinle, namazla, duayla olmayacağını anlasın. Her başı secdeye değenin dünya malına tamah etmeyeceğini düşünmesin. Sola da sağa da giden paranın, harcanan vergilerin hesabını sormayı öğrensin. 5 çocuk yapıp büyüyünce bakarlar diye çocuklarına umut bağlayacağına, bir çocuk yapıp "yetiştiririm bunu elbet" diye kendine umut bağlasın...

Söylenecek şey çok, ama anlayan maalesef yok... Dibi görmeden çare yok arkadaşlar. Vurduğu yerden seksin!
    bursagsli, Shrieker, xawa ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    alp_tunay ve kurubuz bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    yav bu milletin çoğu kendi dilinde okuduğunu anlamada bile dünyanın en gerizekalı ilk 10 luk kısmında çıktı ne yazıp çiziyoruz.
    eşşek sopadan anlarmış, bu moron sürüsü olan %50 de yaşamadan anlamıyacak
    boklarında boğulsunlar
    alp_tunay bunu beğendi.

Biraz da sol yanıma bas ehonomi çohh iyi allah başımızdan eksik etmesin dünya lideri, korkusuz lider, israyile özür dilettik, fetö-pkk bitiyor falan filan. Ben hiç bir şeyi tasvip etmediğime göre vicdanen rahatım sizin gibilere müstahak her şey.

Evetçiler nasıl eğleniyor muyuz?
    Shrieker bunu beğendi.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Ne çok seviyor devletimiz bizi,baksanıza öpüp öpüp duruyor!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Türkiye'de motorlu araç olmasa vergi sistemi çöker..

Motosikleti
    Duke 200
    Binek araçları satıp 4x2 pickup alma zamanı gelmişti çoktan. En azından 20bin€ luk araca 100bin₺ ödüyorsunuz. Binek olsa 200bin₺ olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

O değil de japonlardan bu salaklığı beklemezdim. Fabrikayı sakaryaya kurun sizin 1.8 hibrit ch-r lere ötv indirimi olacak dediler. Fabrika kuruldu üstüne ötv zammı geldi. Şimdi ch-r vergisi de yıllık 4000₺ oldu🤣

Motosikleti
    olacak
    Kişi başına gelirimiz de 13000 dolar olacakmış hahaha, ama hiç kimse farkında değil 10000 doları vergi olarak geri ödeniyor. Ehehwhwhwühahhaohoho

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler selam herkese iyi geceler. Bu ne anlama geliyor acaba açıklayabilecek var mı? Neyin savunma ve güvenliğidir bu?

Ağbal, yüzde 40'lık zammın ardından söz konusu verginin kullanılacağı alanla ilgili ise ''Başta savunma güvenlik harcamaları olmak üzere çok önemli tedbirler almak gerekiyordu. Bunlardan biri de yüzde 15 yerine yüzde 40 oranında artırılmasıydı.'' ifadelerini kullandı.

http://www.yenisafak.com/ekonomi/bak...lamasi-2798084

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    anladığım kadarıyla henüz motosikletlerde vergi arttırımı yok, binek araçlar için yazmışlar?

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    araç sahiplerine hiç iyi haber duydunuz mu

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler selam herkese iyi geceler. Bu ne anlama geliyor acaba açıklayabilecek var mı? Neyin savunma ve güvenliğidir bu?

Ağbal, yüzde 40'lık zammın ardından söz konusu verginin kullanılacağı alanla ilgili ise ''Başta savunma güvenlik harcamaları olmak üzere çok önemli tedbirler almak gerekiyordu. Bunlardan biri de yüzde 15 yerine yüzde 40 oranında artırılmasıydı.'' ifadelerini kullandı.

http://www.yenisafak.com/ekonomi/bak...lamasi-2798084
    itiraz mekanızmasına karşı "vatanın savunmasınadamı harcamayalım nasıl sorular bunlar sen vatan hainisin" demek için önceden hazırlanılan bir kılıftır.
    mazeretlerinde; edilgen çatıda ki gizli özne "ekonominin içine sıçtık"
    dolayısıyla hedef değiştirmek için kullanılan bir taktiktir
    twisten ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Duke 200
    Alıştıra alıştıra yapsalardı bari yüzde 40 zam mı olur ayıp ya. 2800₺ olan vergi 4000₺ ye çıktı her ay bi ev kirası da arabaya ödeyeceğiz

“Kurumlar vergisinin ve motorlu taşıtlar vergisinin ekonomimizdeki üretimi ve tüketimi negatif anlamda etkileyeceğini zannetmiyorum"
    Almanya ya kolay gelsin

Dedik demedik mi , bu ülke vergilerle ayakta duruyor diye. Üretim yok , Satacak yer de kalmayınca vergilere yüklenecekler, yeni vergi çeşitleri çıkartacaklar sonra da vergileri zamlayacaklar. Beter Ol yurdum insanı.
    Kimse ülkenin batmasını beklemesin. Daha 2023 de kullanamadığımız benzinimizi bedavaya satacağız , boru da satacağız. Onlardan gelen nakit akışı ile 1-2 köprü yapıp onun da parası bitince işte o zaman tekne hızla su almaya başlayacak ve bunun geri dönüşü olmayacak.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeneye girerken alırlar. Ayrica günluk faiz işliyor.

.
    Muayene 2019 da , 6 ay da geç yaptırırım. İsterse saatlik faiz alsın. Konu para değil.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maaşlı çalışan isen yandın:

zira gelir vergisi üçüncü dilimi de zamlanıyor, %10
    motosiklet en az %20 zamlanndı; ortalama %20 daha fazla vergi ile zamlı kullanacaksın
    motosikletin benzini de zamlanıyor her ay
    şimdi de mtv'sine %40 varan zam geldi.

yani;
    bir anda;
    maaşın yıllık toplam 1200 lira net düştü. fakirledin yani. yüzde 10 fakirledin.
    ama motosiklet giderlerin ise yıllık ortalama 500-2500 lira arasında arttı

eghonomi çogheye ya diyenin, hüloğğ diyenin canını yakarım...
    enflasyon 9.5a düşecek diyenin sülalesine söverim.
    h...s... diyorum,
    yani danışmanın dediği gibi "hadi canım sen de"

sakinim, tamam.
    Budur, başka bir şey söylemeye gerek yok.
    Ağır metal insanı...

Ayşegul Hn. Öncelikle YAYINDA VE YAPIMDA EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ALLAH BELASINI VERSİN demek istiyorum

Bu hökümet hergün bizi DATMİN EDİYOR, artık kıçımız üstüne oturamaz olduk

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)