Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Park Sistemi. Nasıl Çalışır? (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İçine kaskınızı, topcase (arka çantanızı), eldiveninizi, bellik ve dizliğinizi koyabildiğiniz, montunuzu asabildiğiniz bir dolap ile beraber ön tekeri zincirlemenize sağlayan aparata sahip olan motosiklet parkları Fransa, İsviçre, İtalya ve İspanya’dan sonra İngiltere ‘de de kullanılmaya başladı.

Kaynak: Motoaktuel.com

zenon, cece89, kemboo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    OOOO millet aya biz yaya
    red-kit, labirent ve AFAROZ bunu beğendiler.

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    bu park sistemi türkiyede barınabilir mi ??
    red-kit bunu beğendi.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    En güzeli ağacın altına gölgeye çek. Kaskı montu vs. esnafa ver, emanet et ve git. Adam kapatana kadar dön yeter
    fearlesboyy bunu beğendi.

Darısı Türkiyenin başına

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta Türkiye'de hiç kimse bu tarz bir şey alıp otoparka koymaz çünkü o bilinç yok ne yazık ki.İkincisi koysa bile bunu millet söker kilo ile eskicilere satar.Olsa bizim için çok çok güzel olur hep istediğim aradığım şey,özellikle alış-veriş merkezlerinde ama Türkiye gibi ilkel bir ülkeye ve mal düşmanı bilinçsiz bir halka çokta uygun olduğunu düşünmüyorum.
    cece89 bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    ilerde belki..

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şerefizim benim aklıma gelmişti :)

Güzel amma bizim buaralarda motorla beraber götürürler bunu
    fearlesboyy ve Motork08 bunu beğendiler.
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Optimum avm de yıllardır bundan var zaten. Çok pratik, çok memnunum kullanmaktan. İçini de temizleseler güzel olacak, çok tozlanıyor Yeni bir şeymiş gibi lanse edilmesi saçma.
    dockerengin bunu beğendi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox

bu biraz daha pratik ve motorun devrilmesini engelliyor
    bundan esinlenerek kendi park yerime bundan yaptım
    otomatik kilit sistemi yok fakat devrilmeye karşı süper bir stant

[IMG][/IMG]
    papazkemal ve dockerengin bunu beğendiler.

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    bu dolaptan bostancı büyük isparkta vardı. adaya giderken a bu ne güzelmiş, kaskı falan atarım içine dedim. biraz uğraştım, açamayınca bekçiye sordum ama ne olduğundan haberi bile yoktu.
    dockerengin bunu beğendi.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu dolaptan bizim ülkeye kursunlar, hırsızlar onu da motorla beraber kaldırıp hurdacıya satmazsa bende bişey bilmiyorum. Demiri iyi para eder

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Adamların calacagi yoksada sırf kendini test etmek için bu mekanizmayi görünce çalmaya kalkar valla dakka sürmez nası sökerim nası götürürüm planları bazen diyorum abartıyomuyum ama adam betona sabitlenmis basket potasını çalmış neyin dolabı neyin parkı bizim için yapılcak en güzel şey motorun kontağını kapatıp bi güzel dua etmek
    Otomano bunu beğendi.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Dolapları çalıp hurdacıya satarlar yine çalarlar burası Türkiye
    OnurTr bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bizimkiler olayı kökten hallederler. Önce anahtarların hepsini kopyalatırlar. Sonra kalabalık bir günde ordaki motorların alayını gotururler. İçindeki malzemelerle hemde

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda o sistemi ikinci güne bırakmazlar onu da çalarlar...her taraf "hırsız" dolu...gerçi balık baştan kokar...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Bıktım bu milleti aşağılayan "bizden bir ... olmaz" diyen zihniyetten, nede meraklıymışsınız kendinize sövmeye......
    İhtiyaca binaen AVM lerin oto parklarına yapılır ve güv. görevlileri tarafından da güvenliği sağlanırdı hiç bir halt ta olmazdı.
    Ankaranın en büyük avm sine git motor sayısı bir elin parmağını geçmez. Sayı arttıkça sorun haline gelir ozaman çözüm aranır ve böyle sistemlere ihtiyaç duyulur... sonuç olarak güvenlik açısından bir sıkıntı olmaz diyorum çünkü belirli noktalarda yapılır güvenliği sağlanır yada paralı olur özel sektör değerlendirir 10 oto nun gireceği yere 25 motor koyarım diyen bir sivri çıkar sende paranla hizmet alırsın
    en kötü ihtimalle "Türkiye gibi ilkel bir ülkeye ve mal düşmanı bilinçsiz bir halka ..." diyen birisi bile çıkıp paralı "motopark"(isim babasıda ben olayım) diye hizmet verir belli olmaz....
    muvodo bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı medir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıktım bu milleti aşağılayan "bizden bir ... olmaz" diyen zihniyetten, nede meraklıymışsınız kendinize sövmeye......
    İhtiyaca binaen AVM lerin oto parklarına yapılır ve güv. görevlileri tarafından da güvenliği sağlanırdı hiç bir halt ta olmazdı.
    Ankaranın en büyük avm sine git motor sayısı bir elin parmağını geçmez. Sayı arttıkça sorun haline gelir ozaman çözüm aranır ve böyle sistemlere ihtiyaç duyulur... sonuç olarak güvenlik açısından bir sıkıntı olmaz diyorum çünkü belirli noktalarda yapılır güvenliği sağlanır yada paralı olur özel sektör değerlendirir 10 oto nun gireceği yere 25 motor koyarım diyen bir sivri çıkar sende paranla hizmet alırsın
    en kötü ihtimalle "Türkiye gibi ilkel bir ülkeye ve mal düşmanı bilinçsiz bir halka ..." diyen birisi bile çıkıp paralı "motopark"(isim babasıda ben olayım) diye hizmet verir belli olmaz....
    Aşağılama değil ne yazık ki acı gerçekler.Yaşınızı,kaç sene motosiklet kullandığınızı yada hangi şehirlerde yaşadığınızı bilmiyorum ama ne yazık ki Türkiye'nin durumu tam olarak benim önceki mesajımda belirttiğim gibi.Genel olarak bilinçsiz,cahil,bencil bir halkınız arada çok iyi ve bilinçli insanlar var ama sayıları az.

Zaten arkadaşlar belirtmiş;bu sistem Türkiye'de var ben de yeni öğrendim.Ama toz içinde boş boş duruyor kimse ne işe yaradığını bilmiyor bakımını vb yapılmıyor.Şu anda belli şehirler hariç genel olarak bu sistemin tutunabileceğini sanmıyorum.Alış-veriş merkezleri otoparklarına koysa gerçekten çok güzel olur.Motorcuların o alış-veriş merkezinden alış-veriş yapmasına vesile olur.

Gelelim Türkiye'ye;Bilmiyorum bu forumu takip ediyormusunuz ama son 6 ayda sadece bu forumda duyurulan çalıntı motosiklet sayısını ben takip edemedim.Gelişmiş ülkelerde bu kadar fazla hırsızlık olduğunu sanmıyorum.Kaldı ki bahsettiğimiz ülke logar kapaklarının çalınıp kilo ile hurdacılara satıldığı bir ülke.Geçen senelerde oturduğum apartmanın altında kapalı mekandan eski motosikletimin aküsü çalındı.Polis ne hırsızı bulabildi ne de hırsızı bulmak için bir çaba gösterdi ama fırça atar gibi tavsiye vermek ile yetindi; "motorunu kapılı yere koy".Apartman girişine koydum komşular kasti olarak çizdi.İş yerindeki otoparka bırakıyorum motosikleti kurcalamayan kalmıyor.Daha geçen gün bir komşumuzun arabasının önündeki Opel amblemi çalındı.Geçen sene iş yerimize gelen telefon hattının kabloları çalındı.Evet yanlış duymadınız direklerdeki kablolar sökülüp çalındı.Motorcu arkaşlarımın defalarca çantalarından eldivenler çalındı seleleri yakıldı çizildi yırtıldı vb..Bunlar sadece benim başıma gelen olaylar.Ve ben şu anda çok küçük bir kasabada oturuyorum büyük şehirde otursam kim bilir başıma neler gelecek.Özetle farklı şehirlerde geçen 30 senelik yaşamım sonucunda sana rahatlıkla söyleyebilirim ki bu halk mal düşmanı,bencil ve sadece ve sadece kendi malına kıymet veren bir halk kendi malına bir şey oldu mu kıyameti koparır ama başkasının malına gönül rahatlığı ile zarar verme hakkını kendisinde görür,bu hak kendi canına bir zarar geldi mi çığlıkları dünyanın öbür tarafından duyulur ama komuşusunun yada yanı başındaki adamın canına kastediliğinde,aynı ülkede yaşayan insanlar acı çekerek öldüğünde sesini çıkarmaz kuzu kuzu oturur "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" di mi? .Buna ek olarak hırsızlık artık ülkemizde son derece doğal karşılanan bir durum artık polis bile bir şey demiyor hırsızlıktan almak gerçekten zor.Ama imam-cemaat ilişkisi başımızdakiler ne ki bu halk ne olsun?

Son olarak dediğim gibi bu sistem bir kaç yer hariç Türkiye'de tutmaz.Ya sökülüp çalınır,ya bir vatandaş bunlara tekme atar güç denemesi yapar yada arkadaşarın söylediği gibi ne işe yaradığı bilinmez öyle boş boş durur.
    J3ASKAN, cece89 ve ///MPOWER bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Bence ümitsizliğe gerek yok hepsi düzelecek, yılmak yok bu ülke için çalışacağız.... Önce kendi nefsimizden sonra kendi Çocuğumuzdan başlayarak düzelteceğiz ... Yaş 32 Ankara'da yaşıyorum
    Thracian bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Kullanan ülkelere bakıp bir sıralama yapacak olursak Türkiye'ye bu sistem belki bir 60 yıl sonra gelebilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler