Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kuryeler Sıkıntılı. Kaportaları kendi bedenleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

“Araç sürücülerinin bizi fark edip, saygı göstermesi halinde biz de yayalara aynı saygıyı gösteririz. ”
    Yazıp yazıp sildim, çoğu kötü şeylerdi, insan hekettiğini yaşar, bunun gibi kendi bokunda boğulur. Zihniyet ve zeka bu olduğu sürece durum böyle devam eder.
    pea bunu beğendi.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla uzunca bir suredir motosiklet surucusu olarak motosikletli kuryelerin saygi gorebilmesi icin oncelikle onlarin surusunde bir duzeltme olmasi gerektigi kanaatindeyim.

Su an ortalik kask kamerali, altinda motosiklet yerine otomobil olsaydi ne tarz bir hayvanlik yapacaksa aynini yapip sadece motosikletli oldugu icin madur rolu oynayan, kendini hakli sanan binlerce surucumuz + duran trafikte kopekleme giden bir ton motosikletli kuryemiz var.

Madur edebiyatina gerek yok burada. 15 senede 13 kaza yaptim mesela. Siz kac tane yaptiniz? Kacinda kendinizi kanunen belki hakli olsaniz bile sorguladiniz? Kacindan kurtulabilirdiniz? Yoksa cogunda yol hakki sizindi ama siz yine de dusup bir yerlerinizi mi incittiniz ya da kirdiniz?

Iste bunlar hep egitim, kultur.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    30 saniye trafik beklememek için otobüs durağı olan kaldırıma çık,
    80'le sol şeritte tedirgin gittiğim E5'te, 100+ hızla Cbf150'yle makas atarak dibimden git,
    deponun üstündeki bavuldan önünü göreme,
    açık kaska sıkıştırılmış telefon ve ağızda sigara ile sür,
    sonra saygı istiyoruz, kaporta biziz.

Saygı kazanılır, kaporta da aslında o giymediğin koruma ekipmanları.

Sözüm yukarıda yazdıklarımı yapanlaradır. Düzgün sürüp de saygısızlığa uğrayan motosiklet sürücüsü görmedim zaten.
    retox70 bunu beğendi.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet gençler, başlığı okudum her zamanki gibi şaşırmadım.

Kuryeler kaldırımda sürüyor ölsünler ✔
    Arabalar da bize saygı göstermiyor ✔
    En son saygı görecek kişiler pideciler ✔

Arkadaşlar durumun farkında mısınız siz? Bütün bunların sebebi 3. dünya ülkesi olmamız olmasın? Ben atayım size tikleri...

✔ Trafikte kural yok, nizam yok.
    ✔ Maaş az, pideci asgari ücrete talim. "Nasıl daha fazla kazanırım?" diye düşünüyor.
    ✔ Kaldırımda gitmenin cezası yok. Polis gördüğü 10 kaldırımcıdan 9'una ceza yazmıyor.
    ✔ İşsizlik çok. Kurye "5-6 paketi geç götürsem patron beni kovar mı?" diye gaza asılıyor.
    ✔ Adalet yok. Plakasını takan, düzgün süren adama devlet geçiriyor. Plakayı kapatıp HGS'den kaçak geçsen, çevirmeden kaçsan kimse seni kovalamaz.
    ✔ Liyakat yok, kurallara uymak yok. Seneler önce Honda scooter sahibi kurye gözümün önünde mercedese arkadan çarptı. Sürücü indi "Kardeşim geçmiş olsun sende bir şey yok umarım. Tutanak tutalım." dedi. Kuryede ehliyet yok. "Başkası gelsin." diyen adama cevap "sigorta da yok".
    ✔ Eğitim yok. Abartısız söylüyorum ben ehliyetimi 2 dakikada aldım. 3 tane duba koydular, sekiz çiz dediler. 1.yi çizdim, 2.yi çizdim, 3.ye dönerken "Arkadaş yeter öğle yemeği de mi yemeyelim?" diye durduruldum. Sınav 90. Şimdi zorlaştırsalar da bu daha çok yeni olan bir şey.
    ✔ Ekipman yok. Dizlik, eldiven vs. söylemiyorum bile. Kask bile yok. Takanlar da yoğurt kovası misali şapka niyetine kafasının üzerinde gezdirip polis görünce kafasına geçiriyor.

Siz her ne kadar kuryecilere ayrı, trafiktekilere ayrı suç bulsanız da, bütün bu minik şeyler bu ülkenin genel sorunudur. Bizi kıskanan Almanların teknolojisine ve hayatına sahip olmak için, Alman disiplini olmadan uğraşıp duruyoruz. O disiplin olmayınca da böyle oluyor işte.

Sen polisini denetlemez, yatmasına izin verirsen o da kaldırımda giden pideciye ceza yazmaz. 3 kuruş alan pideci, kovulmamak için kaldırımdan sürer. Ceza yemediğini gördükçe de sürmeye devam eder. Dandik eğitimle ehliyet almış bir dünya insan motorcuları sıkıştırır. Kuryeler de "bizi sıkıştırıyorlar" diye ağlayıp kaldırımda yayaları sıkıştırır. Polis de bu arada ithalat şartlarını geçmiş, bakanlıklarca onaylı orijinal egzoza sahip SS motorlara gürültüden ceza yazmaya çabalar. Bunu gören devlet boş durmaz, seçim öncesi 1,85'e indirdiği motosiklet HGS'sini seçim sonrası 3,5'a çeker. Yetmezmiş gibi yeni sistem koyar, "OGS olarak okuyor" diye millete 7 lira 7 lira sokmaya çalışır. Devlet bunlarla uğraşırken motor sürmeyi zar zor öğrenen kurye gider bir araca çarpar. Biri ölür, araçtaki sağ kalır. Arabacılar motorluları, motorlular araçtakileri suçlar.

Farkında mısınız bilmiyorum ama biz zaten kaos içinde yaşıyoruz. Yalnızca kaos hayat rutinimiz olduğu için farkında değiliz. Boşuna uğraşmayın, bizden bir cacık olmaz. Çalmanın, vergi kaçırmanın, yasa dışı çalışmanın "değer" olarak görüldüğü ve sadece para kazandığı için saygıyla karşılandığı bir ülkenin, hiçbir zaman gelişmesini bekleyemezsiniz...
    saykem bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kuryeler, kendilerine saygı gösterilmesini istiyorlarsa önce bizzat kendileri sürdükleri şeyin çocuk oyuncağı değil, trafik kurallarına uymak zorunda olan motosiklet olduğunu idrak etmeleri lazım. Kuryeler bindiği şeye saygı gösterirse zamanla trafikteki diğer sürücüler de saygı gösterecektir. Sen bisiklet gibi arabaların sağından, solundan, refüjlerdeki yaya geçişleri için ayrılan yerlerden geç, sonra otomobiller bize saygı göstersin. Üç tekerli bisiklete binmiş çocuk ciddiyetinde sürerseniz, öyle muamele görürsünüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Maşallah. Çok temiz görünüyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)