Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER CHP’NİN MERCEĞİNDE..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Grup Başkan Vekili Levent Gök, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere yazılı soru önergesi verdi.

Chp Grup Başkan Vekili Levent Gök “Türkiye’de motosiklet kullanan vatandaşlarımız trafikte ikinci sınıf sürücü yerine konmakta, yollarda diğer sürücüler tarafından görmezden gelinmekte ve sıklıkla şiddete maruz kalmaktadır. Motosiklet sürücüleri kasklarına taktıkları kameralar aracılığıyla kaydettikleri görüntüleri internet ortamında paylaşmakta ve kendilerine bir korunma mekanizması geliştirmeye çalışmaktadırlar. “Altın Elbiseli Adam” olarak bilinen Barkın Bayoğlu yıllarını motosiklet sürücülerini bilinçlendirmeye vermiş bir yol tutkunuydu. Bayoğlu’nun kontrolsüzce yola çıkan bir kişiye çarptığı kazada hayatını kaybetmesi üzerine Türkiye’nin en önemli trafik sorunlarından biri tekrardan gündeme gelmiştir. Bu bilgiler ışığında:

Vatandaşlarımızın trafik bilincini artırmak ve motosikletlerin trafikteki yerini anlatmak amacıyla kamu spotu çekilmesi, reklam panolarına bilgilendirici afişler asılması gibi hangi çalışmalar yapılmaktadır?

Sürücü kurslarının eğitim izlencesine motosikletlerin trafikteki yerine ilişkin bir bölüm eklenmesi düşünülmekte midir?

Motosiklet sürücüleri için pozitif ayrımcılık içeren herhangi bir hukuki düzenleme planlanmakta mıdır?

2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında kaç vatandaşımız motosiklet kullanırken karıştıkları kazalar sonucunda hayatlarını kaybetmiştir?
    bkaraca, linkinpark20, Riptalon ve 33 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yaw keşke CHP girmeseydi şu işe. Hem mecliste, hem sokakta "Bu cehape, motorculardan yana olduğuna göre motor kötü bir şey demek ki" deyip sonra vur abalıya yapabilirler.
    ryangt, kaplan66, MotorKafa ve 28 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Pozitif ayrımcılık değil.Hatta ayrımcılık bile değil.Motorun bisiklet yolundan değil yoldan gitmesi gerekiğinin ve bir araç olduğunun farkına varılmasını istiyoruz.
    spazio, mavellen, Onur34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bu önergeden pek bir şey çıkacağını zannetmiyorum.

mhmtesk, MotorKafa, mombohunter ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Beliki bir işe yarar.Pek umudum yok da.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw keşke CHP girmeseydi şu işe. Hem mecliste, hem sokakta "Bu cehape, motorculardan yana olduğuna göre motor kötü bir şey demek ki" deyip sonra vur abalıya yapabilirler.
    Üzücü bir durum maalesef sonuna kadar haklısınız katılıyorum.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık"

"Fetö' nün motosiklet imamı yakalandı" haberini ne zaman yayınlayacaksın hachiko?

Şakayı bir kenara bırakırsak, medeni bir ülkede şu soru önergesini veren vekil sadece işini doğru düzgün yapan bir insan olarak karşılanırdı. Biz şaşırıyoruz, mutlu oluyoruz. Ben çok üzülüyorum ülkemin haline ya. Düşündükçe kahroluyorum. Niye bu hale geldik, nasıl düzeliriz diye düşünmek yoruyor artık. İşe yarayacağını bilsem tek tek insanları çekip konuşmayı deneyeceğim lakin karşımızdakini dinlemekten aciz haldeyiz. Yazık...
    Cloud ve kaplan66 bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Osmanlı tuğralı doblolar tarafından daha çok tacize uğrarız artık tüm motorcular cehapeli diye
    pinkkuvars, kurubuz, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    merak etmeyin 2023 de bor ile çalışan motorlar göreceğiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etmeyin 2023 de bor ile çalışan motorlar göreceğiz
    Reserved.

Sanırım ağzından motosiklet kelimesi çıkan ilk milletvekili kendisi..

Umarım konu "eyyy motosiklet.."'e dönmez.
    MotoRR, Sagunaydin, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu ve benzeri geniş toplumsal tabanı olan konuları devletin hükmü altında olması gerekiyor,
    istatistiki olarak kazalar ve ölümlerde artış oluyor ise devletin bu durumun sebebini, sonuçlarını, önlemlerini kendiliğinden alması gerekir,
    tabi bu millete hizmet etmesi gereken devletin ödevi,
    sürekli vergi artışı,
    bakanın sözü olmadan yapılmayan trafik denetimleri ile bu işler yürümez,

a.k.p nin motosiklete bakış açısı ortada,
    chp nin hamlesi gayet yerinde,
    eksik, yetersiz yine de hiç yoktan iyidir,
    gerçi soruya cevap verilir öyle kalır,
    hesabını kim soracak ?

not: cankurtaranların fazla açıldığı için denize gireni dövdüğü bir memleketteyiz.
    crxforever, espresso, Cloud ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Senden böyle sığ bir yaklaşım beklemezdim.Hayir beklesemde bu kadar kısa sade olmamalı 1000 kelimeden az olmamali
    erenedip bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    ben katılmıyorum. Bu genel bir sorun. AKP li motorcu yok mu? akp li motorcuların derdi, sorunları aynı değil mi? hiçbişeyden anlamayan kesim böyle düşünebilir lakin o kesime zaten kim ne derse birşey anlatamazsınız...
    bursalıali bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    basit bir ak partili mantığı

"bakınız efendim referanduma kimler hayır diyor fetö pkk nedir bunlar bir terör örgütüdür. başka kim hayır diyor cehape o zaman cehape de terör örgütüdür"

hahahah adamların düşünme mantığı bu

şimdi bu olaya da şöyle yaklaşacaklar

"motorcular kimdir teröristlerdir kim bunları düşünüyor destekliyor cehape o zaman cehape terörizm e destek veriyor.. Beyin bedeva
    espresso, sinka251, zabuzaretta ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç ehliyeti alırken çok eskiden,direksiyon eğitiminde ışıklarda durmuştuk.Yanımıza bir motorlu geldi hoca sitem etti motorluya.Bende onlarında trafikde hakkı var bunu unutmamak lazım dedim.Sonra hocada ben ile hemfikir oldu.Daha sonra kavşakdan dönüş yapıyorduk bana bisikletlileri gör sıkıştırma dedi

Bence toplumu bilinçlendirirsek bu iş olur.Devletin bu işe el atması lazım,sadece bizim gayretlerimizle olacak iş değil.Zaten toplumsal bir mesele bu konu ile alakalı farklı farklı kamu stopları çekilirse insanların bilinç altına yerlerşir.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    knn54 siyasette olmasada baya yakın iktidara.
    Motorcular ne faydasını gördü?
    Ben o konumda olsam devamlı gündeme getririm bişeyleri.
    Ekipmanda ötv olmasın mesela, yada 250 ccye kadar olan sınırı konu edinirim.
    Ama öylemi şimdi? Tek yapılan Padişahım çok yaşa.
    o zaman hüloğğ lan
    Shrieker bunu beğendi.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Ülke olarak henüz çok başındayız bu işlerin. Kısa vadede bir şey beklemiyorum. Ancak, hiç yoktan bu gelişme de iyidir. Önümüzdeki 50 yıla umutla bakıyoruz şimdi

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Espri ise eyvallah, yok gerçek görüşün bu ise vay halimize diyorum. Chp'li olmak utanılacak ya da saklanılacak bir durum değil. Tasvip etmeyebiliriz, görüşleri bizimkiyle tam uyuşmayabilir ancak soldaki tek mevcut partidir. Dolayısıyla yönelimimiz sağdan uzaksa elimizi uzatacağımız tek el mevcutta chp. Ha ben pasif bir bireyim, kendi hayatımı düşünürüm, herkese eyvallah çekerim, hayatımda hiç bir şey için mücadele etmem, ortama göre hacim alırım, yanlışla yanlış kötüyle kötü olurum deniliyorsa zaten tartışılacak bir mevzu kalmıyor. Ama yarın bir gün bu ortamı boş bıraktığımız adamlar gelip canına kast ederlerse hiç hayıflamayalım.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espri ise eyvallah, yok gerçek görüşün bu ise vay halimize diyorum. Chp'li olmak utanılacak ya da saklanılacak bir durum değil. Tasvip etmeyebiliriz, görüşleri bizimkiyle tam uyuşmayabilir ancak soldaki tek mevcut partidir. Dolayısıyla yönelimimiz sağdan uzaksa elimizi uzatacağımız tek el mevcutta chp. Ha ben pasif bir bireyim, kendi hayatımı düşünürüm, herkese eyvallah çekerim, hayatımda hiç bir şey için mücadele etmem, ortama göre hacim alırım, yanlışla yanlış kötüyle kötü olurum deniliyorsa zaten tartışılacak bir mevzu kalmıyor. Ama yarın bir gün bu ortamı boş bıraktığımız adamlar gelip canına kast ederlerse hiç hayıflamayalım.
    chp soldaki tek parti mi? muhahaha. hic güleceğim yoktu ya sabah sabah, chp sol parti he mi? muhahahaha

chp'nin sol ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. dileyenle tartışırım.
    drtayfun, computeus, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)