Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER CHP’NİN MERCEĞİNDE..

Motovento
    REKLAM ALANI
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O partı devletın solcuları kontrol etmek ıcın kurdurdugu bır olusumdur.
    doğrudur. asıl maksadını bilemem. ama siyasal kimliği, çıkışı ve ilkeler (uymasa da) sol milliyetçi değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    herkes her şeyi biliyor.
    en cahil benim.

yalağuz son günlerde chp ve motosiklet içeren haberler yoğunlaştı.
    muhtemelen a.k. partisinin sürekli suriyelilere motosiklet dağıtmasından sanırım.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala €'yu ₺'ye çevirip söylüyor yahu... Bence arkadaş ya troll ya mantık kurmayı bilmiyor. € ve ₺ unut ve sadece rakamları birim olarak düşün Türkiye'de 1400₺ (1400 birim para) Almanya'da 1498€ (1498 birim para) asgari ücret. Yani senin 1 Kg domates 10 TL dediğin aslında 1 Kg domates 2.5€ yani 2.5 birim yani 2.5₺'ye denk geliyor yani adam 1498 birim parasının 2.5 birimiyle 1 Kg domates alıyor. İstanbul'da 1 Kg domatesin fiyatı bugün 2₺ yani 2 birim yani üç aşağı beş yukarı aynı paraya (birime) alıyoruz domatesi heyecanlanma.

Bilal'e anlatır gibi anlattım, umarım işe yarar.
    başkan bunları kandırmak için bu dili kullanıyor bunların çobanları, daha önce gördüm. bunlarda vay be biz daha iyiyiz deyip inanıyor:D ama gelip bize satmaya çalışması komik. buna şunu soracaksın. almanyadaki asgari ücretle kaç kilo et, kaç gram altın, kaç kilo patates, kaç kilo domates, vs... almanyada bir ev bir araba asgari ücretin kaç katı. bunu karşılaştırınca error verip saçmalıyorlar:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatabilecek olsaydın, Bilal'e de anlatabilmişti anlatıcısı.
    Sal gitsin. Hesap yapıyorsun hala. Almanya'daki yaşam kalitesi ve satınalma gücü ile Türkiye'yi kıyaslamak için ağır seviyede ruh hastası olmak gerekir, Yunan/Bulgar falan değil bak Almanya..
    Buradan belli olan tıbbi duruma sen niye giriyorsun.
    aynen kardeşim. adamlar deseki almanyayla kıyaslamayın, onlar oturmuş büyük devlet, saçmalamayın bizi orta halli, gelişmekte olanlarla kıyaslayın dese konu başka yere gider, tartışılır. adamlar bırak almanyayı isviçreye kafa tutuyor isviçre ya fakiri olmayan ülke:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahahahaha bu ne dedi la cidden koptum şu anda nünkleer silahlar falan biz yapıyormuşuz allahını severseniz bişey yazmayalım ciddi sinirleniyorum:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakat galiba.
    biri buna domatesin bir ay önce 10 lira, salatalığın bir ara 12 lira olduğunu söylesin. euroyu tl ye çevirip yazmış ama kendi fiyatlarından haberi yok orda bile çuvallamış çomar...
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur. asıl maksadını bilemem. ama siyasal kimliği, çıkışı ve ilkeler (uymasa da) sol milliyetçi değil mi?
    Abi yukarıda yazdığım bununla alakalıydı.
    Sol milliyetçi diye bir şey olmaz, Dünya'daki tek örneği Adolf Hitler işte, sol diyebilir misin vicdanın el verir mi?
    Biz milletçe millyetçiliği çok yanlış anlayan yorumlayan insanlarız bu bir yana, sol siyasal görüşün milliyetçi unsurlar barındıramayacağı da su götürmez.
    Esasen "milliyetçi siyaset" diye bir şey de olmaz ya neyse. =) Milliyetçilik, doğru düzgün algılanıp yönetildiğinde devletlerin her vatandaşına vermesi gereken yurttaşlık bilinci gibi unsurlara benzemesi gereken, bireysel duygulardan oluşan bir bilinçtir. Milliyetçi siyaset diye bir şey olmaz. =) Sol olur, liberal olur, liberal muhafazakar olur, ağır muhafazakar olur, ırkçı olur. =)

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yukarıda yazdığım bununla alakalıydı.
    Sol milliyetçi diye bir şey olmaz, Dünya'daki tek örneği Adolf Hitler işte, sol diyebilir misin vicdanın el verir mi?
    Biz milletçe millyetçiliği çok yanlış anlayan yorumlayan insanlarız bu bir yana, sol siyasal görüşün milliyetçi unsurlar barındıramayacağı da su götürmez.
    Esasen "milliyetçi siyaset" diye bir şey de olmaz ya neyse. =) Milliyetçilik, doğru düzgün algılanıp yönetildiğinde devletlerin her vatandaşına vermesi gereken yurttaşlık bilinci gibi unsurlara benzemesi gereken, bireysel duygulardan oluşan bir bilinçtir. Milliyetçi siyaset diye bir şey olmaz. =) Sol olur, liberal olur, liberal muhafazakar olur, ağır muhafazakar olur, ırkçı olur. =)
    yoo haklısın o konuda lafım yok. almanyada yaşayan ülkücü neo nazi gördüm ben beynim yanıyordu:D
    drtayfun bunu beğendi.

Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 yıllık birikimini, devlet mallarını, bizim mallarımızı, savaş döneminde bile en kötü kapatılıp yeniden açtırılan yerleri bakalım 15 yılda nasıl peşkeş çekerek, ceplerinin doldurarak satmışlar. Nasıl bu ülkeye ihanet etmişler listeleyelim.

Türk Telekom
    Petkim
    Tedaş
    Tüpraş
    Borçelik
    Eti Alüminyum
    Kıbrıs Havayolları
    Seka'ya ait tüm tesisler
    Sümer Bank'a ait tüm tesisler
    Tekel'e ait tüm tesisler
    Thy Usaş
    Tdi Trabzon Limanı
    Tdi Dikili Limanı
    Tdi Kuşadası Limanı
    Ebüaş
    Meybuz
    Esgas
    Bursagaz
    Eti Bakır-Eti Gümüş-Eti Krom
    Eti Elektrometalurji
    Tcdd Mersin Limanı
    Adapazarı Şeker Fabrikası
    Ereğli Demir Çelik Fabrikası
    Ereğli Limanı
    İskenderun Limanı
    Yarımca Limanı
    Yarımca Porselen Fabrikası
    Kırıkkale çelik boru fabrikası
    Taksan
    Gerkonsan
    Tzd Sakarya
    Çayeli Bakır
    Kbi Samsun
    Div-Han
    Amasya Şeker Fabrikası
    Kütahya Şeker Fabrikası
    İgsaş
    Ebüaş'a ait tüm tesisler
    Ataköy Turizm-Otelcilik AŞ
    Ataköy Marina Yat İşletmeciliği
    Tdi Karadeniz gemisi
    Romanya'daki Silisli Sac Fabrikası
    Divriği Demir Madeni
    Hekimhan Demir Madeni
    Türkiye Zirai Donatım Kurumu'nun Sakarya işletmesi
    İş Bankası C
    Arçelik
    Tofaş
    Ünye Çimen*to
    Türkiye Kalkınma Bankası'na ait kamunun elindeki hisselerle 277 adet taşınmaz, 103 arsa ve 90 adet lojman
    Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait Ankara ve Samsun feribotları
    THY'nin 126 milyon dolarlık hissesi ile 375 adet taşınmaz ve lojman
    Yeşilova Halı ve Battaniye Fabrikası
    TOPRAŞ ve PETKİM'deki kamu hisselerinin bir bölümüyle 120 taşınmaz ile 41 adet arsa
    Emekli Sandığı'nın başkentteki Büyük Ankara Oteli ve Kızılay Emek İşhanı
    Çanakkale Şehir Hatları Hizmetleriyle 9 gemisi
    THY'ye ait kamu hisselerinin bir bölümüyle 350 adet daire, ar*sa ve taşınmaz
    Türkiye Halk Bankası
    245 adet daire, arsa ve taşınmaz
    Türk Telekomünikasyon ve 196 adet daire, arsa ve taşınmaz
    TEDAŞ'a ait 140 adet daire, arsa ve taşınmaz
    Antalya Barit ve Mersin Taşucu işletmelerine ait 205 adet daire, arsa ve taşınmaz
    Trakya Elektrik Dağıtım şirketi ve 195 adet daire, arsa ve taşınmaz
    Acıselsan'ın %77 hissesi
    Beykoz'da*ki iskele ve rıhtım
    Galataport
    Hamitabat Elekrik Üretim
    İstanbul Anadolu Elektrik
    Boğaziçi Elektrik
    Toroslar Elek*trik
    Araclar Elektrik
    Dicle Elektrik
    Vangölü Elektrik
    Seyitömer ve Kangal Elektrik Santralleri
    Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri
    Kemerköy Liman Sahası
    ORTADOĞU TEKNOPARK A.Ş
    Oymapınar Barajı
    T.Z.D A.Ş. Sakarya Traktör İşletmesi
    Gemlik Gübre Sanayi
    Samsun Gübre Sanayi
    İstanbul Gübre Sanayi
    Kütahya Gübre
    İstanbul Satın Alma Müdürlüğü Binası
    Şanlıurfa depoları arazisi
    Tekirdağ Depoları
    Fatsa Depoları
    Adana Sigara Fabrikası
    Tokat Sigara Fabrikası
    Bitlis Sigara Fabrikası
    İstanbul Sigara Fabrikası
    Malatya Sigara Fabrikası
    Samsun-Ballıca Sigara Fabrikası
    Ambalaj Fabrikası Müdürlüğü
    Ankara Başmüdürlük Binası (İkiz Kuleler)
    Bodrum Tesisleri ve Taşınmazları
    Gemlik Suni İplik Müessesesi Taşınmazları
    İnegöl Kibrit Fabrikası Taşınmazları
    İstanbul Tütün Mamulleri San. ve Tic. A.Ş,
    Kastamonu Jüt İpliği Fabrikası Makine ve Teçhizatı
    Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd. Şti.
    TEKA ile Sigara San. İşletmesi A.Ş.'ye ait puro marka ve varlıklar
    İzmir Yaprak Tütün İşletmesi Makine-Teçhizatı
    Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğü
    Ayvalık Tuz İşletmesi Müdürlüğü
    Çankırı Kaya Tuzlası
    Tuzluca Tuzlası
    Yavşan Tuzlası
    Kağızman Tuzlası
    Kaldırım Tuzlası
    Kayacık Tuzlası
    Kristal Tuz Rafine
    Sekili Tuzlası

ve Varlık Fonu kapsamında satılan TÜM BANKALAR
    ve sadece Katar'lara 2milyon metrekare arazi

YABANCILARA SATILDI !

Aynı vaktinde ülkeyi Feto'ya sattıkları ya da sattığınız gibi. Şimdi çıkıyor gün yüzüne o dallamanın Türkiye'deki toprak varlığı.
    Daha bir şey yazmıyorum, yazarken benim vicdanım sızladı.
    1 aylık giderini 3 günde karşılayan ve kalan 27 günün geliri kasasına giden Yatağan Termik Santralinin özelleştirilmesini de unutmamak lazım. (3-27 yerine 5-25 de olabilir tam emin değilim)
    Onlara oy verenlere özelleştirme muhabbeti yapınca lafı çarpıtıyorlar...

Konu amacından baya uzaklaşmış ama dayanamadım bende yazdım. Chp bir işe el attıysa Akp, chp'ye inat bu işin yürümesine engel olur :( El atmayaydı eyiydi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoo haklısın o konuda lafım yok. almanyada yaşayan ülkücü neo nazi gördüm ben beynim yanıyordu:D
    en sevdiklerimden.
    kendilerini beyaz ırk zanneden ülkücüler.. =)

Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 yıllık birikimini, devlet mallarını, bizim mallarımızı, savaş döneminde bile en kötü kapatılıp yeniden açtırılan yerleri bakalım 15 yılda nasıl peşkeş çekerek, ceplerinin doldurarak satmışlar. Nasıl bu ülkeye ihanet etmişler listeleyelim.
    Sözleriniz tamamen desteksiz, aşırı subjektif ideolojik söylemlerden ileri gitmiyor. Şu sözleri kullanmışsınız:
    "Peşkeş çekmek" yani parasız olarak veya çok düşük, sembolik bir ücret karşılığı hediye etmek.
    "ceplerini doldurmak" yani kişisel çıkar sağlamak
    Bunlarla ilgili en ufak bir deliliniz var mı? Olsa burada laf kalabalığı yapmak yerine yargıya giderdiniz.

Yüzlerce devlet firması kurup içini dışını parazit ruhlu insanlarla doldurmak, 5 kuruş etmeyecek hizmet için vatandaştan yüzlerce lira almak eski iktidarların sömürü yöntemiydi.

Devlet esnaflık yapan bir kurum değildir. Satılan malları, verilen hizmetleri denetleyen bir kurumdur.

Türk Telekom'u örnek alalım. Telekom kapsamında devletin yararına olan patentler, fikir hakları, çalışanlar, kurumsal kaynaklar vs. Türksat bünyesine devredildi ve geri kalan parazit kısım adam edilsin diye işinin erbabı, uluslararası bir firmaya kısmen satıldı. Sonuç olarak aldığımız hizmet kalitesindeki artışı siz de biz de tecrube ediyoruz. Şu anda Telekomdaki %25 devlet ortaklığı önceki haliyle firmanın tamamından daha değerli neredeyse. Bu olayı bir vatan hainliği gibi reklam etmek anca bizim muhalefete yakışır. İnanan, ciddiye alan olur mu? Oluyormuş demekki.

https://www.turktelekom.com.tr/hakki...k-telekom.aspx
    bursalıali ve Hacı Abi bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 yıllık birikimini,..

...YABANCILARA SATILDI !
    Yaşları müsait olmayanlar bilmez bu kurumları.
    Her sene trilyonlarca eski lira zarar ederler, siyasilerin, sendikaların oyuncağı olmuş, en kalifiyesiz işçisi bile devleti soyardı.
    Pos bıyıklısı, ay bıyıklısı, çember sakallısı bir kuruma çöreklenmişti.
    Halkta bunların borçlarını öder, devlette iki yakasını bir araya getiremezdi.
    IMF, bankalar, sıraya dizerdi devleti. %300 lerle, belki az bile yazdım.

Şimdiki gençlerde bu soyguncuların yalanlarına inanır. Bu sayfaları meşgul ederler. Devam edin yazmaya.
    O günleri bilenler gülümseyerek okuyoruz.
    Ama geriye dönüp, ara sıra da bakın. Neler olmuş? Neler bitmiş.
    bursalıali, Muzdarip ve Hacı Abi bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hizmet kalitesi bakımından özelleştirmeyi ben de destekliyorum. devlet eliyle verilen hizmetler ağır ve hantal bir şekilde veriliyor.

özel sektör hem daha ucuz, hem de daha kaliteli hizmet sunuyor.

bir memur olarak 657 sayılı devlet memurları kanununun kaldırılmasını ve tüm kurumların olabildiği kadar özelleştirilmesi taraftarıyım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    KİT lerin arpalığa çevrilmesi ile kurumların satılması ayrı şeyler.Bu günde aynı arpalık devam etmiyormu.Kızını danışman yapan karısını müdür atayan şöförünü miletvekili yapan yokmu.En tepeden böyle siz devlet kurumlarının birde içine bakın.Bir tene ihale alamazsın.Bir tane iş vermezler yaptırmazlar.Bu dönem böyle.Bir zamanlar mazlum olanlar gücü eline geçirince tiran oldu.Yarın başkası eline geçirince onlar ezecek.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KİT lerin arpalığa çevrilmesi ile kurumların satılması ayrı şeyler.Bu günde aynı arpalık devam etmiyormu.Kızını danışman yapan karısını müdür atayan şöförünü miletvekili yapan yokmu.En tepeden böyle siz devlet kurumlarının birde içine bakın.Bir tene ihale alamazsın.Bir tane iş vermezler yaptırmazlar.Bu dönem böyle.Bir zamanlar mazlum olanlar gücü eline geçirince tiran oldu.Yarın başkası eline geçirince onlar ezecek.
    Bunlarda düzelsin. Düzelmesin demiyoruz ki.
    Yapanın Allah belasını versin.
    Bu dünyada da, öbür dünyada da gün yüzü görmez olsunlar.
    Sürüm sürüm sürünsünler.
    Daha ne diyeyim.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözleriniz tamamen desteksiz, aşırı subjektif ideolojik söylemlerden ileri gitmiyor. Şu sözleri kullanmışsınız:
    "Peşkeş çekmek" yani parasız olarak veya çok düşük, sembolik bir ücret karşılığı hediye etmek.
    "ceplerini doldurmak" yani kişisel çıkar sağlamak
    Bunlarla ilgili en ufak bir deliliniz var mı? Olsa burada laf kalabalığı yapmak yerine yargıya giderdiniz.

Yüzlerce devlet firması kurup içini dışını parazit ruhlu insanlarla doldurmak, 5 kuruş etmeyecek hizmet için vatandaştan yüzlerce lira almak eski iktidarların sömürü yöntemiydi.

Devlet esnaflık yapan bir kurum değildir. Satılan malları, verilen hizmetleri denetleyen bir kurumdur.

Türk Telekom'u örnek alalım. Telekom kapsamında devletin yararına olan patentler, fikir hakları, çalışanlar, kurumsal kaynaklar vs. Türksat bünyesine devredildi ve geri kalan parazit kısım adam edilsin diye işinin erbabı, uluslararası bir firmaya kısmen satıldı. Sonuç olarak aldığımız hizmet kalitesindeki artışı siz de biz de tecrube ediyoruz. Şu anda Telekomdaki %25 devlet ortaklığı önceki haliyle firmanın tamamından daha değerli neredeyse. Bu olayı bir vatan hainliği gibi reklam etmek anca bizim muhalefete yakışır. İnanan, ciddiye alan olur mu? Oluyormuş demekki.

https://www.turktelekom.com.tr/hakki...k-telekom.aspx
    kesinlikle sana katılyıorum ve çok haklısın kardeşim. Bu elitistler bok atmaktan başka iş yapmayan tipler. Sorsan şimdiye kadar millet hayrına ne yapmışlar ağızlarından tek kelime bile çıkmaz ama konu eleştirmeye geldiğinde bol bol konuşurlar.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz Türkiye cumhuriyeti vatandaşları kendi malımızı gözümüz gibi koruruz ama mesele ortak mal, devlet malı olunca olabildiği kadar istismar etmeye çalışırız.

bu yüzden sonuna kadar özelleştirme diyorum. müstahakımız bu çünkü.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Katılıyorum devlet malı deniz yemeyen keriz (domuz)diye diye yediler.Devletin esnaf gibi işletme çalıştırmasını bende pek onaylamıyorum.Çünkü çok istismar ediliyor.Ama bazı stratejik yerlerde olmalı.Devlet sağlıklı bir sistem kurup denetleyici olmalı.Yoksa tarımın hayvancılığın bu günkü gibi bitme noktasına gelir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tekel 292 milyon dolara özelleştirildi.
    2 sene sonra 890 milyon dolara el değiştirdi.
    5 sene sonra 2,1 milyar dolara el değiştirdi.

Desteksiz atıyoruz ya, "idooolojik" yazıyoruz ya.. (size bu kelimeyi öğretenin...)

Turk Telekom'dan aldığımız hizmette nasıl bir iyileşme oldu? internetin 10 yılda 2 mbit'ten 20mbit'e çıkması gibi bakkal muhabbeti dışında bir yanıt alabilir miyim? Patentler fikir hakları vs derken ülkenin tüm ulusal iletişim ağından bahseden yok. Sahi ne iyileştirme oldu ya biri bana anlatsın, TT bunu yapamıyordu şimdi yapıyor desin. Hangi Telekom Müdürlüğü ofisinde eski devlet dairesi mantığından uzak bir çalışma var?

Devlet şirketlerine parazit dolduysa, parazitleri çıkartırsın, etkin yönetirsin.
    Devletin kasasına giren parayı kapattın da vergiye ihtiyacın arttı, bi bok mu başarmış oldun şimdi? Özelleştirmeler bitti vergi artışları başladı. Bu basit denklemi bile saklamaya çalışıyorsunuz insanlardan.
    Devletin rekabetçi fiyatlarla özel sektörü de öldürmeden belli seviyede belli kalitede ekonomide aktif rol alması, vatandaşın vergi yükünü azaltabilecek mükemmel bir ekonomik yaklaşımdır.
    Bir an önce cebini doldurmak, devasa paralara anında ihtiyaç duyup savurmak isteyen manyakların işine gelmez, zira onlar için vergi yükünün bir önemi yoktur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Türk Telekom dediniz damarıma bastınız, kendilerine ettiğim küfrün haddi hesabı yoktur, en berbat Devlet kurumu bile bunlar kadar beter değildi, eskiden olsa bir sıkıntımız olduğunda en azından bir tanıdık manıdık bulur işimizi hallederdik, artık her işi paraya dökmüşler, arıza için para ister, hat bozulur para ister, kablosu kopar gelmek için para ister, ikide bir kesilir, daha çok para verin kesilmesin der '' Yuh diyorum daha da başka bir şey demiyorum, rsmen adama işkence çektiriyorlar.( Ellerindeki işi bilen adamları çıkarmışlar, yerlerine ucuza yeni yetme bebeleri almışlar, avel avel bakıyorlar tesisata)
    Neyse, konunun yeri burası değil, pardon .

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kredi garanti fonundan kredi verilen firmaların listesine ulaşabiliyor musunuz ?

eldekiler satıldı,
    ilerisi de köprü, otoyol ayağına peşkeş çekildi.

körfez köprüsünün geçiş ücretleri çok yüksek olduğundan devlet tarafından kalan kısmı ödenmek sureti ile düşürüldü,
    körfez köprü gişelerinde nedense hgs ve ogs neredeyse çalışmıyor.
    3. köprüyü kimse kullanmadı diye kamyonlara zorunlu hale getirdiler,
    yine kullanmadılar,
    diğer köprülerden geçiş cezası artırıldı,
    yine olmadı arabalı vapur yasaklandı.

çok gerilere gitmeye gerek yok.

kim neyi nasıl yaparsa yanına kar kalıyor.
    bunların üzerine vergi yükü gittikçe artırılıyor.
    doymuyorlar,
    doyuramıyoruz.

tekel işinde en güzel parçayı kaldıran bildiğim kadarı ile zapsu,
    hani reyizi süpürmeyin kullanın diyen kişi.

hadi reklamla kapatalım;

ramazan sofralarımızın vazgeçilmezi coca cola iftiharla sunar ...
    yakında milli içeceğimiz kola denilirse şaşırmayın,
    kulları çomar olanın her dediği doğrudur.
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70'lerde bi sürü Amerikali motosiklet sahibi olup kaza oranları artınca Motosiklet Güvenlik Vakfı kuruluyor. Motosiklet ehliyeti almak için zorunlu ve ücretsiz kurs geliyor, 10 saati sınıfta, 10 saati motosiklet üzerinde. Tamamen ücretsiz, kask, eldiven, benzin, motosiklet dahil. Son gün ehliyet sınavı oluyor. Parasını kim veriyor? Tabii ki motosiklet üreticileri.
    Zaman zaman söylerim bunu, motosiklet satıcıları ve distribütörleri bence ücretli akademiler açıyorlar eyvallah da hiç değilse her motosiklet alana (şayet ilk motoruysa, ücretsiz temel motosiklet sürüş eğitimi vermelidir). Belki devlet sektöre ve hatta belki Karayolları gen. müdürlüğüne filan zorunlu eğitim vereceksin diyebilmelidir. Ayrıca motosiklet ehliyeti için de aynen sizin dediğiniz gibi bir ciddi sistem olmalıdır.
    Şu memlekette motosiklet eğitmi adına en göz dolduran işi Turing(yani temelde bir otomobil kurumu) yapıyorsa, oradaki vehameti görmek zor değil.(Turing'i de kutlamak lazım, öyle ya da böyle teorik de olsa binlerce insana eğitim ve bedava kask dağıttı, dağıtıyor. Bu konuda asıl katkısı olduğunu bildiğim Turing başkanının oğlu olan ve kendisi de tanıdığım motosikletçi bir kardeşim olan Tuğrul Katkak'a da teşekkür ediyorum şayet buraları okuyorsa).

Elini taşın altına koyması gerekenler koymadıkça düzelmek, gelişmek zor.

Ve şunu unutmayalım bu konuda chp, akp bilmem ne p fark etmez, gerçekten gerekeni kim yapıyorsa tebrik etmek lazım, çünkü gerçekten bir şeyler yapılması gereken bir konu.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)