Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER CHP’NİN MERCEĞİNDE..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Hacı Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan düşmanlığı insanları ne hale getirmiş gerçekten şaşkınlık içerisindeyim
    Düşmanlık karşılıklı olur. Demek ki Erduvan'da bize düşman.

Bir siyasi görüşe katılmamak, bir partiyi, bir siyasi kişiyi üstünkörü desteklememek, olanı biteni sorgulamak düşmanlık mı oluyor?
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Al motorunuda git artislik yapma derler akp liler.(Bu bir alıntıdır)

Herhangi bir ülkede siyasi sistemin işleyebilmesi için güçlü bir iktidarın yanı sıra güçlü bir de muhalefete ihtiyaç var. Muhalefet, kendi halkını vatandaşını düşünerek yerli yerince muhalefet yapmalı. Vatandaşın yararına olduğunu düşündüğü konuları desteklemeli, yeri gelince de çözüm önerileri getirmeli.

CHP tarafından atılan bu adımın, ülkemizdeki motosiklet sorunu ile ilgili olumlu neticeler doğurmasını temenni ediyorum.

Fakat ne yazık ki CHP'nin, Türk vatandaşının iyiliğini istediği konusunda ciddi şüphelerim var. CHP ne yazık ki kendi tabanı tarafından bile saygı gören, güvenilen bir parti olmaktan çok uzak. Her ne kadar aksini düşünmeye çalışsam da, yapılan şeyin Merhum Barkın Abimizin vefatından siyasi çıkar elde etmeye çalışmaktan öte bir çaba olmadığı belli.

CHP değil devlet, kendi tabanına dahi trafikte motosiklet ve bisiklet bilinci kazandırabilecek karizmaya sahip değil. Bu soru önergesini veren Levent Gök Bey bile, yine Ankara sokaklarında motorcuları sıkıştırarak gezmeye devam ediyor olacak. Bunun aksinin olmasını bütün kalbimle temenni ediyorum fakat bizim yıllarca bildiğimiz, tanıdığımız CHP bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmanlık karşılıklı olur. Demek ki Erduvan'da bize düşman.
    Bunu sana kim söylediyse o senin de düşmanın, benim de düşmanım, Türk Milletinin de düşmanı.
    Düşmanlık genellikle karşılıklı olmaz, tek taraflı olur. Bir taraf fütursuzca saldırır, diğer taraf kendini ve sorumlu olduğu vatandaşlarını savunur.
    Hacı Abi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Düşmanlık genellikle karşılıklı olmaz, tek taraflı olur. Bir taraf fütursuzca saldırır, diğer taraf kendini ve sorumlu olduğu vatandaşlarını savunur.
    Nope. (onkarakter)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bunu sana kim söylediyse o senin de düşmanın, benim de düşmanım, Türk Milletinin de düşmanı.
    Fütursuzca gerilim siyaseti uygulanmasına hepimiz şahit olduk. Sebep ise ortaya dökülen türlü pisliklere karşı desteğe olan ihtiyaç. Bunu da ancak gerilim siyaseti verir. O yüzden bir noktadan sonra sürekli kamplaşma ve kutuplaştırma pompalandı. Kabataş yalanı, Gezi'ye verilen aşırı tepki, Sümeyye suikastı yalanı, vs... O kadar çok pislik döküldü ki, normal şartlar altında, uzun yıllar siyaset yapan bir Demirel gibi bile kendi evlerinde ölmeleri mümkün değil artık. Gücü kaybettikleri anda içerideler. O yüzden normal şartları anormale çevirmekten başka çare yoktu. Bu anormalleşme sürecinde de ne medya kaldı, ne hukuk, ne eğitim, ne de ekonomi. Zaten düzgün değildiler, şimdi can çekişiyorlar... Ortaya çıkan büyük hesabı hepimiz vereceğiz, vermeye de başladık zaten.
    capozzz bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Ulkenin durumu ortada vergiler almıs başını gitmis bi sigara paketinin icindeki 20 sigaranin17.3 u vergi,benzinin 1 litresinin 600 ml'lik kismi vergi,motosiklete bile vergi ustune vergi ve yurtdisindaki adamlarin 250 cc ezik gordukleri motorlari biz gotumuzu yirtarak almaya calisiyoruz.Kusura bakmayin ancak bir ulkede vergi surekli artip alım gücü azaliyorsa bir sorun var demektir.Bunu anlamiyacak zeka kapasitesine sahip olmayan arkadaslar icinde basitce aciklamaya calistim.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Geçen ay Hollanda'da max sınırı yalnızca 3kph aştığım için 72 Avro ceza yedim.

Devletten tek istediğim koyduğu kuralları eksiksiz şekilde uygulaması.

Böylece birkaç seneye bizde avrupadaki gibi kurallara mutlak uyan sürücüleri görmeye başlayabiliriz.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fütursuzca gerilim siyaseti uygulanmasına hepimiz şahit olduk.
    Türkiye'de başından beri gerilim siyaseti uygulanıyordu. Gerilimsiz siyaset nasıl olur ak parti'den öğrendi Türkiye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulkenin durumu ortada vergiler almıs başını gitmis bi sigara paketinin icindeki 20 sigaranin17.3 u vergi,benzinin 1 litresinin 600 ml'lik kismi vergi,motosiklete bile vergi ustune vergi ve yurtdisindaki adamlarin 250 cc ezik gordukleri motorlari biz gotumuzu yirtarak almaya calisiyoruz.Kusura bakmayin ancak bir ulkede vergi surekli artip alım gücü azaliyorsa bir sorun var demektir.Bunu anlamiyacak zeka kapasitesine sahip olmayan arkadaslar icinde basitce aciklamaya calistim.
    Alım gücünün azaldığına nasıl kanaat getirdiniz merak ediyorum.
    5 yıl önce 100 bin TL civarında olan bir apartman dairesi şu an 500 bin TL civarına alıcı buluyor. Hangi vergilerden dolayı fiyat bu kadar yükseldi acaba?

Ayrıca, vergiler düşerse fiyatların ucuzlayacağına gerçekten inanıyor musunuz?

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Türkiye'de başından beri gerilim siyaseti uygulanıyordu. Gerilimsiz siyaset nasıl olur ak parti'den öğrendi Türkiye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

5 yıl önce 100 bin TL civarında olan bir apartman dairesi şu an 500 bin TL civarına alıcı buluyor. Hangi vergilerden dolayı fiyat bu kadar yükseldi acaba?

Evet alınıyor ama Bizler almıyoruz.Bankalar alıyor bize 10 sene kiralıyor yada yabancı yatırımcı alıyor gene bize kiralıyor.Ülkede alım da var satım da fakat biz bunun yanından geçmeyi bırak göremiyoruz bile.En fazla komisyonculuk yapan taraf olabiliyoruz.

250cc=18.000 TL
    Askeri ücret=1.400 Tl hadi bu adam amelik yapıyor 2.000 Tl kaznıyor 1+1 gece kondu diyelim 600kira+200fatura+300 yemek=1.100 ekstra gezme tozme yeme içme yok saman gibi yaşıyor.
    18.000÷900=20 Ay O zamana kadar motor 20.000 Olucağını düşünürsek ekstra al sat vergi derken 22/23 ay çalışırsa alabilir.

Güçlü bir ekonomi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Gerilimsiz siyaset nasıl olur ak parti'den öğrendi Türkiye.
    Onun toplum olarak hepimiz kocaman bi sevgi yumağıyız.

Motosikleti
    MT07
    OOOO buralar siyaset.net olmuş.3 sayfa boyunca siyaset okudum gerisini okumadım.Adminler falanda müdahele etmiyor çok ilginç.Mesaj yazılsın tık alınsın reklam gelsinde nasıl gelirse gelsinmi diyorlar anlamadım.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    hadi len ordan tirrek
    Shrieker, erenedip, fatih.met ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alim gücünün az olduğuna kanaat getirmiyorum gercegi dile getiriyorum.Disari cikip bi kafani kaldirirsan onyargisiz sorgularsan etrafini farkedebilirsin.Bi kere 500 bin liraya daire yok cok luks oturmiycaksan o isi gec 350 bin lerde suan ev ortalamalari.Neyse senin o 5 yil once 100 bin lira olan dedigin evde 3 oda 1 salon kocaman evlerdi icinde 5 6 kisilik aile kaliyordu o kadar paraya.Simdi dunyalari veriyorsun sana kucucuk evleri 500 bin liraya kitliyorlar sende seviniyorsun ev aliyoruz diye (duzeltme:krediyle 500 cekip 750 geri oduyorsun ve geri odedigin 250 bin lirada bankalarca degerlendiriliyor fonlara yatiriliyor millet senin paranla zengin oluyor sende ah evim var diyorsun).Bizde bu körleme inanc kafasi degismesse ekonomide batmayada devam eder evde 1 milyon olur en dandik motorda 25 30 bin lira olur.
    erenedip bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125

trol hesaba bak hele direk konuyu görmüşte gelmiş. tipik akp li. Korkmayın olm başkanlıkta sizin herşey sizin kendi hesabınızla yazın!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

tabi canım ben mesela asgari ücretin üzerinde paraya çalışan bir işçi olarak her sabah kahvaltıda havyar yiyorum. 150cc motora bindiğime bakma ben fazla hızla işim olmaz o yüzden çevreci biri olduğum için küçük motorum var.

motor zaten küçük zincir değişiminde 110 liralık o-ring zincire gerek yok 25 liralık zincir alıyorum yani yavaş gidiyorum zaten para olmadığından da değil yani.

ön sağ sinyal kırık ama ben klips ile tutturdum yeni sinyale gerek yok yoksa para var değiştirmeye.

kirada oturuyorsam bil ki evin vergisiyle cartıyla-curtuyla, ıvırıyla-zıvırıyla uğraşmak istemediğim içindir yani keyfime fazla düşkünüm o yüzden kirası ne ise verir kirada otururum ve sıkıldığımda da hoop başka eve geçerim yani lüks yaşam bizimkisi biraz.

zaten ülke olarakta duble kavşaklara laf yok biraz yakıtımız pahalı ama para var alım gücü var o yüzden sorun olmuyor.
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet alınıyor ama Bizler almıyoruz.Bankalar alıyor bize 10 sene kiralıyor yada yabancı yatırımcı alıyor gene bize kiralıyor.Ülkede alım da var satım da fakat biz bunun yanından geçmeyi bırak göremiyoruz bile.En fazla komisyonculuk yapan taraf olabiliyoruz.
    Faizli sistemin kötülüğünden bahsetmişsin. O konuda hemfikiriz. Ama konumuz o değil. Neticede o parayı verebilecek güçte bir çok vatandaşımız var ki bu evler kapış kapış satılıyor. Arada kar eden bankalar olsa da o parayı alan bizim vatandaşımız. İstanbul'da sokağa çıkıyorsun gördüğün araçların çoğu 5 yaşını geçmiyor. Bir yerde bedava otomobil dağıtıyorlar da haberimiz mi yok? 1999 yılında esnaflığa başladım. O zamanlar istediğiniz caddede istediğiniz fiyata dükkan bulabiliyordunuz. Çünkü para verip tutabilen yok. Şimdi bir dükkan boşalsa 3 - 5 güne kalmıyor yeniden tutuluyor.

Dükkanı alman alıyor amerikana satıyor biz bakıyoruz diye kendinizi kandırmaya devam etmek istiyorsanız buyrun edin benim için hava hoş.

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc=18.000 TL
    Askeri ücret=1.400 Tl hadi bu adam amelik yapıyor 2.000 Tl kaznıyor 1+1 gece kondu diyelim 600kira+200fatura+300 yemek=1.100 ekstra gezme tozme yeme içme yok saman gibi yaşıyor.
    18.000÷900=20 Ay O zamana kadar motor 20.000 Olucağını düşünürsek ekstra al sat vergi derken 22/23 ay çalışırsa alabilir.

Güçlü bir ekonomi.
    Kapitalist düzende fakir de olacak zengin de. Hangi ülkede en düşük gelir seviyesindeki vatandaş 250cc motor alabiliyor?
    Oldu olacak asgari ücretliler mercedes alamıyor diye oturup ağlayalım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faizli sistemin kötülüğünden bahsetmişsin. O konuda hemfikiriz. Ama konumuz o değil. Neticede o parayı verebilecek güçte bir çok vatandaşımız var ki bu evler kapış kapış satılıyor. Arada kar eden bankalar olsa da o parayı alan bizim vatandaşımız. İstanbul'da sokağa çıkıyorsun gördüğün araçların çoğu 5 yaşını geçmiyor. Bir yerde bedava otomobil dağıtıyorlar da haberimiz mi yok? 1999 yılında esnaflığa başladım. O zamanlar istediğiniz caddede istediğiniz fiyata dükkan bulabiliyordunuz. Çünkü para verip tutabilen yok. Şimdi bir dükkan boşalsa 3 - 5 güne kalmıyor yeniden tutuluyor.

Dükkanı alman alıyor amerikana satıyor biz bakıyoruz diye kendinizi kandırmaya devam etmek istiyorsanız buyrun edin benim için hava hoş.

Kapitalist düzende fakir de olacak zengin de. Hangi ülkede en düşük gelir seviyesindeki vatandaş 250cc motor alabiliyor?
    kapitalist düzende fakir de olacak zengin de, fakat fakir ile zengin arasında uçurum olmayacak.
    erenedip bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

Lütfen 100 bin TL ye ev alınabildiği zamanlarda bir asgari ücret ile kaç adet çeyrek altın alınıyordu ve şu an kaç adet alınıyor söyleyebilir misiniz?

Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika. Minimum saatlik ücret $7.25 burada. Daha ucuza insan çalıştırmanız mümkün değil.

İkinci motosiklet olarak cruiser bakıyorum, dün bi Kawasaki Vulcan 1500 gördüm, 96 model ama temiz, $1800. $3500 versem 10000km alti 2005 üstü Honda VN1800 bulmak mümkün.

Muzdarip, herşey bi yana, yandaş medyada okuduklarını akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden böyle ulu orta umumla paylaşınca ister istemez komik kaçıyor. Sen yine çekinme paylaş tabii ki, ama durum böyle.

Eskiden AK partinin elinde üç beş tutarlı argüman vardı ama tükendi artık, kalanlar da can çekişiyor. Sen yine de destekle, sonuçta kimse kimsenin siyasi görüşüne karışamaz, ama açıktan örneklerle mantıkla falan savunmaya çalışınca ister istemez sırıtıyor. Çelişki çok. Her delikten su akıyor. O kadar kötü ki konuşmaya yazmaya değmiyor...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

daha öncede dediğim gibi karnımız aç arkadaşım. sokakta gördüğün 2 yaşında peugeot 208 bir fransız arabası ve kredi çekip ayda ne kadar ödeme ile alabilirsin bilmem fakat işin gerçek yüzünü sana göstereyim.

peugeot 208 1.6 hdi 40 bin kilometrede beyaz renk 2015 model yarı otomatik vites dizel 58 bin lira türkiyede

peugeot 208 1.6 hdi 34 bin kilometrede beyaz renk 2015 model yarı otomatik vites dizel 11 bin euro almanyada

şimdi türkiyede asgari ücret 1400 lira ve almanyada asgari ücret 1498 euro yani 1400 diyebilirsin 98 eurosunu çöpe atalım.

almanyada 80 metre kare doğalgazlı ve çift deposu bulunan güzel bir daire kirası 350 euro, 120 euro elektrik-su-doğalgaz sabit ne etti 470 euro. işe gidip gelmeye aylık 1 depo benzin harcasan 1 depo benzin 55 litreden hesaplayalım. almanyada benzin 1.29 ile 1.37 euro arası değişken ve ben 1.37 den hesaplayacağım ve 1 depo benzin 76 euro yapar ne etti 546 euro. karı koca iki kişi telefon faturası 50 euro hesapla ne etti 596 euro. 40 euro ev internetini hesapla ne etti 636 euro.

bu arada 25 euro cep faturasına aylık 50 gb internetin oluyor almanyada bizim gibi öyle 5 gb falan değil ve ev internet adil kota yok hemde yüz bilmem kaç megabit hız.

636 euro etti, 10500 euro kredi çeksen 36 ay geri ödemeli olarak 10831 euro ödüyorsun ve aylık 301 euro yapıyor geri ödeme. ne etti 937 euro. ne kaldı cepte 463 euro.

98 euroyu çöpe attıydık onu geri alıyoruz ve kalan 561 euro ile çok rahat yaşıyoruz, 3 euroya havuza giriyorsun. 11 euroya 1 kasa bira alırsın 20 tane var bir kasada ve 450 gram nutella 2.79 euro yani orada sigarada ucuz alkolde gıdalarda ucuz deterjanlarda ucuz. 77 li kosla veniş tablet paket 7 euro

bizde 72 li paket var 34 lira.

çıkıp 34 lira ile 7 euro fazla fark yok deme çünkü almanya asgari ücret 6 bin liranın üzerinde, sadece rakam karşılaştırması yap ben 1850 lira maaş alıyorum 1400 lirada değil ama geçinemiyoruz.

400 lira ev kiramız var, 85 lira elektrik, 50 lira su yükledik kontörlüdür bizde, doğalgaz yok tüp alıyoruz 75 lira ve bir buçuk ay gidiyor yani tüpede 50 lira de aylık ne yaptı 585 lira. bir buçuk depo benzin ile işe gidip geliyorum aylık ve motorumun bir buçuk deposu 25 litre yapıyor ve 130 lira yapıyor buda ne etti 715 lira, ayda 700 lira deterjan ve boğazımıza gidiyor fakat öyle et falan almaya yetmiyor ve de alkol falan kullandığımızda yok ne etti 1415 lira.

araba falanda almadım yani öyle aylık kredi ödemesi de hesaplamadık dikkatini çekerim, tvs apache kullanıyorum 3200 liraya aldım. benim telefon faturam 32 lira ve anneminki de öyle desek 64 lira ne etti 1479 lira. inernet 64 lira ve 50 gb adil kotalı ne etti 1543 lira.

tekrar hatırlatayım ben asgari ücretin üzerinde maaş aldığım halde durumlar böyle tutarsız. 10500 kredi çeksem 36 ayda 14051 lira geri ödeme çıkıyor ve aylık 390 lira yapıyor geri ödemesi ve bunu da ekler isem 1933 lira yapıyor ve bütçemi aşıyor. kaldı ki zaten 10500 lira parayla pejo mejo bırak anca 99 model şahin alırım zaten alamam da bütçemi aşıyor çünkü.

neyse uzatmayalım kafa var biraz araştırılsın hayat koşulları.

bu arada soran olmuştur kendi kendine; bu devirde 400 lira ev kirası mı kaldı diye; harabe gibi dandik evler var işte.

bu arada almanyada sabit 120 euro veriyorsun elektrik-su-doğalgaz fakat sene sonu çıkan az kullanıma göre para iadesi alıyorsun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)