Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER CHP’NİN MERCEĞİNDE..

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben katılmıyorum. Bu genel bir sorun. AKP li motorcu yok mu? akp li motorcuların derdi, sorunları aynı değil mi? hiçbişeyden anlamayan kesim böyle düşünebilir lakin o kesime zaten kim ne derse birşey anlatamazsınız...
    Aynı vergileri de AKP'li motorcular ödüyor ama hiçbirinin sesini duymadım.O adamlar sadece yağlı kazıktan anlıyor.Ağızlarından çıkana kadar hiçbirinin sesi çıkmıyor.
    sinka251 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne çok seviyorsunuz genelleme yapıp hemen polemiğe girmeyi ya Sonra işinize gelmeyince de işkembeden sallayıp terki diyar ediyorsunuz. Komik şeyler sizi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    ekmek için ekmeleddin motor için ekmeleddin

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chp soldaki tek parti mi? muhahaha. hic güleceğim yoktu ya sabah sabah, chp sol parti he mi? muhahahaha

chp'nin sol ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. dileyenle tartışırım.
    Yeni kalktığın her halinden belli, 1 bardak su iç mutlaka, uykuda kaybedilen suyu geri kazanıp beyindeki kılcal damarları işlevsel hale getirir.

Ben sana detaya girmeden gelmiş geçmiş sol partileri sayayım; Hep, Dsp, VP (yeni işçi partisi) ve Chp (yani MERKEZ SOL) Şimdi bunların arasından kaçı mecliste söz hakkı sahibi Chp dışında, kaçının esamesi okunuyor. Ha sen kalkıp 90 küsür yıllık partiye sol ile alakası yoktur diyorsan zaten sana diyecek bir lafım yok. Ağasın, paşasın, aslansın.
    erenedip bunu beğendi.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben bu ülkede Sol bir CHP hiç görmedim.( İşçi Partisi - Vatan Partisi'ne de sol demişsiniz bu arada, hiç girmeseydim keşke şu topa, pişman oldum)
    espresso bunu beğendi.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    arkadaşlar bırakın chp yi de adam ne demiş onu ön planda görmeye çalışalım enazından meclisde konu olmuş birileri farkedebilmiş bu bile güzel
    drtayfun, Shrieker, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yok artık chp' den böyle bir görüş çıkması çok enteresan ben bu şaşkınlığı ancak tasarı çöpe atılınca geçiririm

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kalktığın her halinden belli, 1 bardak su iç mutlaka, uykuda kaybedilen suyu geri kazanıp beyindeki kılcal damarları işlevsel hale getirir.

Ben sana detaya girmeden gelmiş geçmiş sol partileri sayayım; Hep, Dsp, VP (yeni işçi partisi) ve Chp (yani MERKEZ SOL) Şimdi bunların arasından kaçı mecliste söz hakkı sahibi Chp dışında, kaçının esamesi okunuyor. Ha sen kalkıp 90 küsür yıllık partiye sol ile alakası yoktur diyorsan zaten sana diyecek bir lafım yok. Ağasın, paşasın, aslansın.
    yahu chp bildiğin muhafazakar, kendini rejim bekçisi olarak tanımlayan, köhne bir topluluk.

chp'ye tek saygı duyduğum nokta, mustafa kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu bir sivil toplum örgütü olmuş olması. Atatürk vefat ettikten sonra bir arpa boyu ilerleme kaydedilmemiş.

bence chp kapatılıp komple müze haline getirilmeli. Atatürk'ün mirasına sahip çıkılmalı.
    espresso, bursalıali ve kara_kule bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    VP (yeni işçi partisi)

öhöm...
    yani bir ünlem kelimesi uydurmak istiyorum. bu söylediğine göre bulamadım şu an.
    Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir tane sol, bir tane de solumsu parti var şu an. İkisinin de başka başka olayları var.
    Solumsu dediğim CHP, sol hangisi anlamışsınızdır, onun polemiğine giremem şu an.

Neyse, CHP'nin verdiği her tasarı kafadan "yuooh" diye reddedilir, soruları yanıtlanmaz. Bi faydası olmadı.
    bursalıali bunu beğendi.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu chp bildiğin muhafazakar, kendini rejim bekçisi olarak tanımlayan, köhne bir topluluk.

chp'ye tek saygı duyduğum nokta, mustafa kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu bir sivil toplum örgütü olmuş olması. Atatürk vefat ettikten sonra bir arpa boyu ilerleme kaydedilmemiş.

bence chp kapatılıp komple müze haline getirilmeli. Atatürk'ün mirasına sahip çıkılmalı.
    Dostum ben sana katılıyorum, hiç bir ideolojisini tasvip etmiyorum şu an o partinin, ama ne yapalım, eldeki, mevcuttaki tek çıkış yolu. Bunlar da olmazsa meydan daha da boş olacak. Chp kötünün iyisi değil, beterin iyisi. En azından bazı şeyleri başarabiliyorlar ya da gündem yaratabiliyorlar. Çıksın adam gibi adamlardan oluşan bir topluluk, fikrimize zikrimize uygun, sonra kapatsınlar Chp'yi, müze yapsınlar ne yapıyorsa yapsınlar destek veririm.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum ben sana katılıyorum, hiç bir ideolojisini tasvip etmiyorum şu an o partinin, ama ne yapalım, eldeki, mevcuttaki tek çıkış yolu. Bunlar da olmazsa meydan daha da boş olacak. Chp kötünün iyisi değil, beterin iyisi. En azından bazı şeyleri başarabiliyorlar ya da gündem yaratabiliyorlar. Çıksın adam gibi adamlardan oluşan bir topluluk, fikrimize zikrimize uygun, sonra kapatsınlar Chp'yi, müze yapsınlar ne yapıyorsa yapsınlar destek veririm.
    haklısın.

artık daha genç, yelpazesi daha geniş, ideolojik saplantilardan uzak, daha özgürlükçü; her kesimi kucaklayan, her kesimin derdine derman arayan; geniş ölçekli bir sivil toplum kuruluşuna ihtiyaç var.

başörtülü bir işçinin, işçi haklarını, sosyal haklarını tartışman lazım; başörtüsünü değil!!! mesele bu!
    Greenut ve zabuzaretta bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ve benzeri geniş toplumsal tabanı olan konuları devletin hükmü altında olması gerekiyor,
    istatistiki olarak kazalar ve ölümlerde artış oluyor ise devletin bu durumun sebebini, sonuçlarını, önlemlerini kendiliğinden alması gerekir,
    tabi bu millete hizmet etmesi gereken devletin ödevi,
    sürekli vergi artışı,
    bakanın sözü olmadan yapılmayan trafik denetimleri ile bu işler yürümez.
    70'lerde bi sürü Amerikali motosiklet sahibi olup kaza oranları artınca Motosiklet Güvenlik Vakfı kuruluyor. Motosiklet ehliyeti almak için zorunlu ve ücretsiz kurs geliyor, 10 saati sınıfta, 10 saati motosiklet üzerinde. Tamamen ücretsiz, kask, eldiven, benzin, motosiklet dahil. Son gün ehliyet sınavı oluyor. Parasını kim veriyor? Tabii ki motosiklet üreticileri.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70'lerde bi sürü Amerikali motosiklet sahibi olup kaza oranları artınca Motosiklet Güvenlik Vakfı kuruluyor. Motosiklet ehliyeti almak için zorunlu ve ücretsiz kurs geliyor, 10 saati sınıfta, 10 saati motosiklet üzerinde. Tamamen ücretsiz, kask, eldiven, benzin, motosiklet dahil. Son gün ehliyet sınavı oluyor. Parasını kim veriyor? Tabii ki motosiklet üreticileri.
    son senelerde motosiklet ve ekipmanlarına gelen ek vergi yükleri ile motosikletin ve ekipmanların ulaşılabilirliği oldukça düştü,
    genel anlamda da çarpık vergilendirme sistemi ve gelir dağılımındaki adaletsizliği görmemek mümkün değil,
    iş bu haldeyken bu duruma dair herhangi bir açıklama ya da girişimde bulunan kimler var ?

benim bildiğim bu forumda bir ton laf edilen ekrem dayı haricinde "bu konuya değindik" diyebilen bir kişi var mı ?
    ve fakat konu motosiklet fuar ücreti olunca seviyesizliğin seviyesini gördük.

henüz kendi ihtiyaçlarının ve varlığının farkında olmayan bir güruhun beyan ettiğin şekilde davranışa maruz kalması düşünülebilir mi ?

yepisyeni boğaziçi köprüsü ve 2. köprü geçiş sisteminin sonuçlarını yazıyor insanlar buraya,
    yeterli güvenlik önlemi alınmadan yapılan köprü bakımı kaç kişinin canına mal oldu ?
    espresso, Shrieker, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

chp motosikleti desteklesin buralardan biride çıkıp ben genede oy vermem demez heralde

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Devletimiz artık insanlara ve insan hayatına değer vermelidir. Koruma ekipmanları en azından minimum seviyede gerekli olan mont pantolon kask eldiven gibi belirli standartlarda lükse kaçmayacak olan ( Bim de satılan 20 liralık kasklardan değil ) ekipmanlardan ÖTV + KDV almamalıdır. Hem insanları motor kullanmaya teşvik edip bir nebzede olsa İstanbul gibi büyük kentlerin taşıt trafiğine rahat nefes gelir.
    Shrieker bunu beğendi.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Böyle konular genelde hep teoride kalıyor, en fazla gündemi meşgul ediyorlar. Keşke uygulamaya konulsa. Ama senelerdir aynı hep; değişen bişeyin olacağını sanmam.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sizde baya umutlandınız he ? :D
    Canımsınız ya :D :D
    Ya dostlar, chpnin şu ülkede ki herhangi bir olayda, kac defa dişe dokunur bir etkisi olmuşta bize olacak ?
    Etmeyin...

En iyi siyasetçinin ta soyunu sopunu şu yıllarda, bu seferde bizi gündeme getirip prim peşinde herkes başka birşey değil, yaz bitsin motor süren sayısı düşsün, konuda gündemden düşer rahat olun siz..
    bursalıali ve fatih.met bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Şu konuda bile oturup chp - akp kavgası ediyorsunuz ya Allah size akıl fikir versin derim..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ooo siyaset,alırım bi dal

Şimdi soru önergesi nedir ona bir bakalım;

Soru, hükümetin görev ve yetkileriyle ilgili belli bir konuda, Başbakan veya ilgili bakandan bir önerge ile bilgi alınmasını sağlayan bir parlamenter bilgi edinme ve denetim yoludur. Soru, talep edilen cevabın şekline göre yazılı ve sözlü olmak üzere ikiye ayrılır.
    . Yazılı soru önergeleri nasıl cevaplandırılır?

Yazılı soru önergesinin cevaplandırılma süresi, TBMM Başkanlığı tezkeresinin Başbakanlığa ve muhatap bakanlığa gönderildiği tarihten itibaren 15 gündür.

Yazılı soru önergesine bizzat muhatap bakanın imzasıyla verilen cevap, Başbakanlık veya ilgili bakanlıkça Meclis Başkanlığına sunulur.
    Cevap metninin bir sureti önerge sahibi milletvekiline gönderilir.

Cevap ayrıca soru metniyle birlikte TBMM Başkanlığınca alındığı günkü veya bir sonraki birleşime ait Tutanak Dergisinde yayımlanır ve TBMM internet sitesinde de ilan edilir.

Başbakanlık veya ilgili bakanlık, gereken bilgilerin derlenebilmesi için bu süre yeterli olmayacaksa bir aylık ek süre talebinde bulunabilir.
    Kısa bir hatırlatmanın ardından şunu diyebiliriz ki,bu önerge şu ortamda en azından bizler için önemli bir hamledir.

Soru önergesi vermek çözüm sağlar mı ? Evet,ama baskıcı bir stk çalışması gerekir.

Yoksa 550 mv hergün bu konuyla alakalı bir soru önergesi verse ama çözüm odaklı herhangi birşey çıkmasa beyhude bir popülist yaklaşımdan öteye gidemez.

Peki yasama bu konuda ciddi çalışmalar nasıl yapabilir ?

Bunun için stk gibi baskı gruplarının,siyasal parti temsilcilerinin ve meclisteki siyasi partilerin bu konuyu dert edinip baskı kurmasıyla yapılabilir.

İlaveten her yıl sektör küçülüyor diye ağlayan distribütörlerin bu konuda ciddi bir baskı kurmaları gerekirken,zam konusundaki iştahlı tavırlarıyla motosiklet kullanıcılarının yanında olduğunu iddia etmek çok gülünç olur.

Sonuç olarak,adım müspet ama uzun vadede getirisi olmaz gibi duruyor.

İnşallah yanılırım.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ya o değil de bence hiç bulaşmasınlar. En son telefonlar da trt vergisini kaldıracağız dediler onaylandı dediler ama ne oldu %6 olan vergi %10 a çıktı Şimdi bunlar motosikleti de yasaklamasınlar NOT: Mizah amaçlı yazılmıştır gelipte saçma sapan yorumlar yapmazsanız sevinirim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)