Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Gürültüsü Öldürdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yolda giderken, motor sesi duyup frene basmak ve nasil bir hiz ise o sarampollu yolda! takla atacak kadar hizli gittigine dikkat ceken olmamis!!!
    vay anasini, dogustan gunahkariz hepimiz!!!!
    aquarist4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Aha trol bir konu daha

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Zaytung mu bu

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha müdür yarım saat önce telefonu kaybettim içinde numaralar vardı şimdi ne halt yiyecem onu düşünüyorum..
    yıl olmuş 2017, hala hesabını ve numaralarını yedeklemeyen insanlar görüyorum.

pes doğrusu! google hesabın yok mu dostum senin? telefonda her bir haltı yedekliyor işte! numaralar da dahil.

inanılır gibi değil. hayret!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba o direksiyonda ki sürücü diye nitelenen şahıs, hiç ömründe trafikte havalı kamyon kornası duymadı mı?
    Yapacakları habere, atacakları başlığı so.....!
    Baba kornasi vardir o ses icin 4 5 tane boru extra konuluyor ya cok onemli bir detaydir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda giderken, motor sesi duyup frene basmak ve nasil bir hiz ise o sarampollu yolda! takla atacak kadar hizli gittigine dikkat ceken olmamis!!!
    vay anasini, dogustan gunahkariz hepimiz!!!!
    Pis gunahkar seni...
    yürekçe bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Motorlu kişi sonik patlama ile geçmediyse bu neyin paniği

Allah rahmet eylesin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paniğe o kadar kolay kapılabilenin direksiyonda olması ilginç.
    Hocam haklı.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    59 yaşında gözünde kurt gezen adamın ne işi var direksiyonda.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hı hı tabi

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Habere bak hiç inandırıcı değil

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doppler etkisi nedir sen hiç duydun mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Tabi herkes lise yi hakkı ile okuyup Dalga teorisini bilecek değil .

**Savaş uçakları yere yakın uçup radardan kaça bilirken Büyük uçaklar yere yakın uçtuklarında parçanır sebebi çıkardıkları dalganın kendilere çarpması

**Ses hızı çok uzun yıllar kırılamamıştır sebebi ses hızına yakın uçarsan,karada gidersen fark etmez çıkardıgın dalgaya çarparsın ve uzun süre maruz kalırsan bulundugun araç parçalanır, Motorda son hızlanırken 130-150-165-175-180-183-185-186-187- diye tek tek saymaya başlıyor yaaaa onu ses hızında yaparsan parçalanırsın ses hızını böyle tek tek degil bir anda geçmen lazım lazım zaten ses hızını geçen araç 1,3,1,2 mach çıkar yada ses hızı altında kalır 1,05 mach OLMAZ..

** Epeyce bir lise dersi anlattım şimdi bunlar anltılıyor mu bilmiyorum benim 20 kusur sene olmuş aklımda kalan bunlar ,birde dalgalar üstü üste binme teorisi artan şidet olayı var onu çizmeden anlatmak zor ama böyle ses çıkaran bir alet size yakın hızlarda sizi geçmiyor ise sizden daha hızlı bir şekilde sizi geçiyor ise ses dalgaları üst üste bine ve BÜYÜK PATLAMA efkti yapar tam sizi geçerken ve ses sonra azalır..

Ben bu tip egzos takanların belki kendileri zevk alıyor olabilir ama yaptıkları kul hakkına girmektir ana,bacı,eş olmak üzere geçtikleri araçlar tarafından yedi ceddine kadar bir hal hatır sorulduklarını bilsinler , burda hal hatır soran haklıdır
    Uçakmı aldınız. Hayırlı olsun.
    Neyse konuya dönelim
    Araç sürücü 10km hız ile motorda 250 ile gitmiyodur burda.
    Haberde egzoz ile ilgili bişey yokken siz egzoza yormuşsunuz olayı.
    Belki yanından geçen 100lük motor, yada 1200 lük gs te olabilir.
    Burda kazanın o şekilde olma ihtimali yok denecek kadar az.
    Siz hiç trafikte paniklemedinizmi? Arkanızdan tır koca cüssesi ile korna çalmadımı?
    Panik yapıp frenemi asıldınız yada direksiyonu şarampolemi kırdınız?
    Bu haberi yapan şahıs tamamen ön yargı ile yapmıştır net.
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçakmı aldınız. Hayırlı olsun.
    .
    Ne demek istiyorsunuz ?

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bu aralar motosikletlere çok sataşıyorlar kesin bunun altından bir iş çıkacak. Barkın'ın önüne yaya yürümek bile yasak olduğu halde biri atladı motosiklet yine ölüm getirdi diye haber oldu. Motorcu haklıda olsa haksız gösteriliyor. Bunun altından kesin bir yasak çıkar.
    velizrsln ve sdt bunu beğendiler.

akustik, rezonans
    sürprizleri olan konular
    (yıl geçti. helikopter, uçak sesleri anca olağanlaştı)
    teşhis konusunda nasa dan ilerdeyiz

motorun egzoza megafonda taksan bir arabadan daha fazla ses çıkaramıyor düşük cc olduğu için, birde warex falanda açamıyor nasıl korkmuş hiç mi trafikde değilmiş adam

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Yani hep aynı yere gidiyor, motosikletli ya aman savunalım! Yahu adam ölmüş, bu kadar panik yapacaksa ne işi varmış demeden bir Allah rahmet eylesin dersin önce!

Haberi başka yerden okumuştum. Adam ailesi ile yoldaymış, kazadan sağ kurtulanların ifadesi ile biliniyor olayın şekli. Sesten panik yaptığına şüphe yok.

Egsozun sesi motorun önündeki alana çok az gider. Esas arkaya doğru gider. Öndeki arabanın camları kapalıysa, içerde hafif bile olsa müzik çalıyorsa, aile ile sohbet varsa, yol çok virajlı ise öyle sizin geldiğiniz uzaklardan duyulmaz. Özellikle 4 silindirli ve spor egsozlu motor kullanırken bunun bilincinde olmak lazım. Öndeki arabaya çok yakın geçişler, yanından çok ani geçişler, küçük viteste yüksek devir çevirerek geçişler tehlikelidir. Sürücü panik olup size de çarpabilir.

24 yıldır hemen her türlü aracı kullanmış, milyon km den fazla yol yapmış biri olarak, özellikle 4 silindirli motorlar yanımdan ani ve yüksek devirle geçtiğinde ben bile direksiyonda sapıtıyorum. Ensemden soğuk ter geliyor! Böyle yan etkileri bilmiyorsunuz bari kafadan "öyle mi olur, böyle mi eder" bilmem ne sallamayın.

Ha bunun sonucu da "spor egsoz takılmasın"a gelmez. Spor egsozlu motoru olan sürücü önündeki, yanındakine dikkat edecek. Karşı tarafı paniğe sürükleyici hareket yapmayacak, bu kadar.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    https://www.cnnturk.com/turkiye/motosiklet-gurultusu-oldurdu

İlgi çekmek için attığınız başlığa ben .....
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Her haber doğru değil. diyelimki bu doğru fakat direksiyonu kıracak ve arabayı yuvarlayacak kadar şoka girmiş sürüclerde varmıdır diyorum, belkide vardır..

size bir anı anlatayım.. bizim dükkanın yakınlarında spor salonunda gece 2 hoca alkol alıp alem yaparken aralarında tartışma çıkıyor ve biri diğerini kafasından vuruyor silahla.. ertesi gün gazetede 'spor salonunda taekwondo çalışırken kafasına aldığı tekme yüzünden beyin kanaması geçirdi' diye okudum haberi o arada bak bu spor tehlikeli dediler..

pekiiii egzoz taktığı için acaba kaç defa kaza atlatmış motosiklet sürücüleride konuşsa, acaba hangisi ağır basar? egzozlular mı egzozsuzlar mı?
    daha takmadım ama yaşlılar veya bayan sürücüler için takmayı düşünüyorum açıkcası.. aynayla tanışırlar belki egzozumun sesini duyunca!!

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Başkasına zarar vermediği sürece isteyen istediğini yapar.

Motosiklet özgürlük demektir. Arabayla giderken tarlaların arasından geçer gidersiniz. Motosiklette ise çiçekleri koklarsınız, ıhlamurlar kokar, iğdeler kokar, zeytinler kokar, toprak kokar, yosun kokar. Gittiğiniz yolu anlarsınız. Arabada bir inersiniz ki 250 tane sinek öldürmüşsünüz. Motosiklette o sinekler elinize çarpar, dizinize çarpar, ne yaptığınızı bir can aldığınızı hissedersiniz. Rüzgarı hissedersiniz, sıcağı hissedersiniz, soğuğu hissedersiniz.

Garr, gurrr vaaa da da daaaa şeklinde ne uzun yol yapılır, ne etraf izlenir. Bana göre saçma arkadaş. Başkasına zarar vermez belki ama mutlaka en azından rahatsız eder, sinir eder. Gereksiz. Ama yine de söylüyorum, başkasına zarar vermediği sürece isteyen istediğini yapar.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl olmuş 2017, hala hesabını ve numaralarını yedeklemeyen insanlar görüyorum.

pes doğrusu! google hesabın yok mu dostum senin? telefonda her bir haltı yedekliyor işte! numaralar da dahil.

inanılır gibi değil. hayret!
    bir de zevk olsun diye köpekleri korkutanlar vardı değil mi bu devirde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı Sie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habere bak hiç inandırıcı değil
    akpli=trol=apaçi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)