Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Gürültüsü Öldürdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İzmir'in Bergama'da kendisini sollayan motosikletlerin çıkardığı gürültüden dolayı paniğe kapılan sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği hafif ticari araç şarampole devrildi, 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Kaza, dün akşam Bergama- Soma karayolunun Beylerbeyi Çiftliği mevkiinde meydana geldi. Bergama'da fırın sahibi 59 yaşındaki Halim Dağkıran, arkadaşı 46 yaşındaki Önder Filiz ve yanında çalışan Mustafa Çakmak ile işyerini kapatıp 35 VBR 75 plakalı hafif ticari aracıyla yola çıktı. Yolda kendisini sollayan 2 motosikletin çıkardığı gürültüden paniğe kapılıp ani fren yapan Dağkıran, aracın direksiyon kontrolünü yitirdi. Savrulan araç defalarca takla atıp şarampole devrilirken, emniyet kemerleri takılı olmayan 3 kişi yola fırladı. Önder Filiz ve Mustafa Çakmak'ın hafif sıyrıklarla atlattığı kazada Halim Dağkıran yaşamını yitirdi.

Evli ve 2 çocuk babası Halim Dağkıran'ın cesedi otopsi için Bergama Devlet Hastanesi Morgu'na gönderildi.

Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak : Timetürk

Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    İşte siz o egsozlarınızı değiştirip çıkan sesten zevk alırken(mantığım almıyor) birilerini korkutabileceğiniz aklınızın ucuna bile gelmiyor.
    serif abi, yulis, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok artık.
    Sürücü fenalaşmış olabilir.
    Sonuçta gürültüyü çıkararak geliyo motosikletler.
    Adamın dibine gelince ses çıkartmıyor.
    Ne bu ön yargı ya.
    EthanHunt, Pistonlar, velizrsln ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    paniğe o kadar kolay kapılabilenin direksiyonda olması ilginç.
    yürekçe, mhmtesk, computeus ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba o direksiyonda ki sürücü diye nitelenen şahıs, hiç ömründe trafikte havalı kamyon kornası duymadı mı?
    Yapacakları habere, atacakları başlığı so.....!
    fz6_fazer ve ozgur112 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı leyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte siz o egsozlarınızı değiştirip çıkan sesten zevk alırken(mantığım almıyor) birilerini korkutabileceğiniz aklınızın ucuna bile gelmiyor.
    ''Seni farketmedim'' deyip üzerine direksiyon kırıp seni düşüren biri olursa buraya konu açmak durumunda kalmazsın umarım.Ayrıca sesten ürküp kaza yapması net palavra.
    ozgur112, Samimi 46 ve wing41 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    yok daha neler

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    tabii ki abartılı ses çıkaran egsozları ve tehlikeli araç kullanmayı onaylamıyorum fakat bu haberde fazla yanlı davranılmış sürücü vefat etmiş olayın tamamen böyle geliştiğine nasıl emin olabiliyorlar, millete bir günah keçisi lazım onu da motorculardan seçmişler

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Kim bilir yanından kaç ile geçti. 300'e sabitlemiş bir motorcu 90km/h ile giden aracın yanından geçerse bu aracı süren dalgın bir sürücü çok rahat bir şekilde panikleyebilir. Motor sürerken benzer durumlarda bende irkilmiyor değilim. Amcamıza Allah rahmet eylesin.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    ABART.

ABART.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şu egzozu farkındalık için taktığına kendini inandıranları gerçekten çok imrenerek izliyorum.

Kazaya gelince bişey demek güç, ses motordan önce de geliyor ama bir çoğumuz giderken biraz salıp sonra aragaz verince ne patırtı koptuğunu da çok iyi biliyoruz. Da yani sesi duyunca panik fren yapıp şarampole uçmak, bilemedim. Bizim ülkede kimsede olmadığı gibi basında da trafik kültürü ve fiziği olmadığı için ne olduğunu haberlerden öğrenmemiz çok güç.
    Kızıl pars bunu beğendi.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletler sesten hızlı gittiği için ??? adamın yanından geçtikten bir kaç saniye sonra ses gelmiş olması lazım....

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim bilir yanından kaç ile geçti. 300'e sabitlemiş bir motorcu 90km/h ile giden aracın yanından geçerse bu aracı süren dalgın bir sürücü çok rahat bir şekilde panikleyebilir. Motor sürerken benzer durumlarda bende irkilmiyor değilim. Amcamıza Allah rahmet eylesin.
    gece karanlığında sanmıyorum öyle bir hızda gidebileceklerini.
    Kızıl pars bunu beğendi.

O denli panik yaşayacak bir insanın direksiyon başında olması gereksiz olursa da böyle sorunlar çıkabiliyor ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun o zaman bizde isyan edelim hani viraj alırken dibimden yarım metre ile geçen ticarı aracın beni sollamaya kalkması virajda beni de tedirgin ediyor yani bunlar olağan şeyler çok kurcalamamak lazım yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şaşırtıcı haber. Allah rahmet eylesin.

Hakiko özelden mesaj atıyodum haberi sana sen paylaşmışsın bile. Cep no bırak

Motosikleti
    Honda CB 250R
    bir konuya daha yazmıştım tekrar yazıyorum adam 59 yaşında ehliyetini fi tarihinde almış artık gözler kulaklar refleksler iyi çalışmıyor. belli aralıklarla sağlık muayenesi yapmalıdır devlet. 18 yaşından küçüğün araba sürmesine izin vermiyorsan 50 yaş üstüne de izin vermeyeceksin veya sağlık kontrolü yapacaksın.

benim sağ gözüm 0, sol gözüm 0.70 derece bozuk ehliyetimde gözlüklü yazıyor babamın sağ sol allah ne verdiyse bozulmuş yaş olmuş 60 ama ehliyetinde herhangi bir bilgi yok çünkü ehliyeti alalı yıllar geçmiş.

ayrıca 3 kişi de emniyet kemeri takmamış
    Metehan07-70 ve TimFx bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırtıcı haber. Allah rahmet eylesin.

Hakiko özelden mesaj atıyodum haberi sana sen paylaşmışsın bile. Cep no bırak
    Aha müdür yarım saat önce telefonu kaybettim içinde numaralar vardı şimdi ne halt yiyecem onu düşünüyorum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Öncelikle kaza abartma haber olabilir Ona lafım yok ama ;;;;

Egsozlu otomobil ve motosikler kullanmış ve bundan çok zevk alan biri olarak alışık olduğum halde;
    bu hafta ailem ile yolda otomobille giderken bir egsozlu honda s2000 (((Aracın marka modelini ilerde ışıklarda görünce çözebildim))) Yanımızdan öyle bir geçtiki ben sadece araç yanıma geldiği esnadaki ses patlamasını duyabildim ve istemsizce direksiyon elimde bir an saçmaladı babam oturduğu koltuktan yeminle söylüyorum havaya sıçradı 3 yaşındaki oğlum ağlamaya başladı felan bildiğiniz panik ortamı. Babam adama ayrı ayrı sövdü ve döndü bana o imalı bakışlarıyla gördünmü o egsozunuzun marifetini diiyerekten bir başladı konuşmaya hiç birşey savunamadım.

O adamın zevkidir istediğini takar aracına diyemedim,
    radar cezasını o cebinden ödeyecek istediği hızda gider diyemedim,
    egzoz farkedilmek için iyidir o sebeple takmıştır diyemedim savunamadım

bunun sebebi Herşeyi anlamı amacı dışında abartarak sadece başkalarına saygısızlık yaparak yaşamamızdan kaynaklanıyor sanırım.
    Ne olurdu yani babam bana deseydiki; oğlum şu motoruna iyi bir egsoz taktıralım farkedilmeni sağlar. güç artışı sağlar felan bunu ona söyletmeyen kusura bakmayın bu gibi insanlar malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir konuya daha yazmıştım tekrar yazıyorum adam 59 yaşında ehliyetini fi tarihinde almış artık gözler kulaklar refleksler iyi çalışmıyor. belli aralıklarla sağlık muayenesi yapmalıdır devlet. 18 yaşından küçüğün araba sürmesine izin vermiyorsan 50 yaş üstüne de izin vermeyeceksin veya sağlık kontrolü yapacaksın.

benim sağ gözüm 0, sol gözüm 0.70 derece bozuk ehliyetimde gözlüklü yazıyor babamın sağ sol allah ne verdiyse bozulmuş yaş olmuş 60 ama ehliyetinde herhangi bir bilgi yok çünkü ehliyeti alalı yıllar geçmiş.

ayrıca 3 kişi de emniyet kemeri takmamış

Yıllardır gördüğüm rastladığım tüm yetkililere söylüyorum her seferinde;
    Araçlar nasıl muayene ediliyorsa Sürücülerde o şekilde muayene edilmeli en azından iki yılabirde olsa. Olay gözle bitse yine iyi vatandaş iş kazası geçirmiş kolunu bacağını kaybetmiş yine normal araç kullanıyor. 60-70 yaşına gelmiş ağırvasıta kullanıyor toplu taşıma araçları kullanıyor
    capozzz bunu beğendi.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok artık.
    Sürücü fenalaşmış olabilir.
    Sonuçta gürültüyü çıkararak geliyo motosikletler.
    Adamın dibine gelince ses çıkartmıyor.
    Ne bu ön yargı ya.
    Doppler etkisi nedir sen hiç duydun mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Tabi herkes lise yi hakkı ile okuyup Dalga teorisini bilecek değil .

**Savaş uçakları yere yakın uçup radardan kaça bilirken Büyük uçaklar yere yakın uçtuklarında parçanır sebebi çıkardıkları dalganın kendilere çarpması

**Ses hızı çok uzun yıllar kırılamamıştır sebebi ses hızına yakın uçarsan,karada gidersen fark etmez çıkardıgın dalgaya çarparsın ve uzun süre maruz kalırsan bulundugun araç parçalanır, Motorda son hızlanırken 130-150-165-175-180-183-185-186-187- diye tek tek saymaya başlıyor yaaaa onu ses hızında yaparsan parçalanırsın ses hızını böyle tek tek degil bir anda geçmen lazım lazım zaten ses hızını geçen araç 1,3,1,2 mach çıkar yada ses hızı altında kalır 1,05 mach OLMAZ..

** Epeyce bir lise dersi anlattım şimdi bunlar anltılıyor mu bilmiyorum benim 20 kusur sene olmuş aklımda kalan bunlar ,birde dalgalar üstü üste binme teorisi artan şidet olayı var onu çizmeden anlatmak zor ama böyle ses çıkaran bir alet size yakın hızlarda sizi geçmiyor ise sizden daha hızlı bir şekilde sizi geçiyor ise ses dalgaları üst üste bine ve BÜYÜK PATLAMA efkti yapar tam sizi geçerken ve ses sonra azalır..

Ben bu tip egzos takanların belki kendileri zevk alıyor olabilir ama yaptıkları kul hakkına girmektir ana,bacı,eş olmak üzere geçtikleri araçlar tarafından yedi ceddine kadar bir hal hatır sorulduklarını bilsinler , burda hal hatır soran haklıdır
    krd, Akhunturk, sdt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Seni farketmedim'' deyip üzerine direksiyon kırıp seni düşüren biri olursa buraya konu açmak durumunda kalmazsın umarım.Ayrıca sesten ürküp kaza yapması net palavra.
    Ben önünde olduğum halde beni farketmeyip bana çarpan bir araç oldu. Kimse öyle bir durumda kalsın istemeyiz tabii ki, ama ben bu sesli egsoz kullananların çoğunun korunma amaçlı değil de dikkat çekme, kendini gösterme amaçlı taktıklarını düşünüyorum.
    serif abi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)