Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ölen hanesine "Barkın Bayoğlu" suç kısmına ise "taksirle ölüme sebep olma" yazıldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Bunun gibi haksızlıkları içinize sindiriyorsanız durmak yok yola devam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Arkadaşlar,

Duygusal tepkinizi anlıyorum ama bu maddi hasarlı bir trafik kazası değil. Hukuki olarak çarpan araç sürücüsü hakkında bu dava açılmak ve hakim tarafından karara bağlanmak zorunda. Bu bir kamu davası otomatik olarak açılır ve olay değerlendirilerek sonuca bağlanır. Yani dava sonunda yayanın ve sürücünün suçları belirlenir. Sürecin sonunu bekleyiniz ...

Sevgilerimle
    YBRMANİA, Salurbey, artemis99 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Duygusal tepkinizi anlıyorum ama bu maddi hasarlı bir trafik kazası değil. Hukuki olarak çarpan araç sürücüsü hakkında bu dava açılmak ve hakim tarafından karara bağlanmak zorunda. Bu bir kamu davası otomatik olarak açılır ve olay değerlendirilerek sonuca bağlanır. Yani dava sonunda yayanın ve sürücünün suçları belirlenir. Sürecin sonunu bekleyiniz ...

Sevgilerimle
    Velevki barkın yaşamış olsaydı,bu davadan ötürü muhtemelen bir hapis cezası alacaktı.Koşullar ve ortam ne olursa olsun şayet istemeyerek bir kişinin hayatına son verirseniz,bunun cezası maalesef hafifletilmiş hapis cezası ile son buluyor %95.Böylesi örnek Türkiyede çok dolayısı ile bu kamu davasından çıkacak sonuçta da muhtemel böyle bir durumla karşı karşıya kalınacak ama barkının vefatı solayısı ile de vefat eden kişiye de barkının ailesi belli bir miktar para ödemek zorunda kalacak ceza hukuku gereği(şayet vefat eden kişinin ailesi isterse).Adalet sistemimiz bu şekilde işliyor ne yazıkki.
    Davanın açılması çok normal ama sonuçlarıda üç aşşağı beş yukarı bu şekilde olacaktır diye düşünüyorum.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Adamın biri duraklamanın bile yasak olduğu yerde arabasını durdurup karşı şeride geçiyor sanmıyorum bu işlerin öyle basit olduğunu
    Ne gerekiyorsa yapılmalı

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yargılama bu yolda seyrederse, Barkın'ın sevenleri yargılamaya müdahil olmazsa, Barkın'ın mirasçılarının, Buğra Erdem'in ailesine tazminat ödemesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Savcılığın iddiasıdır, ama yargılama takip edilmeli ihmal edilmemeli.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her kazada, motorcu 1 sıfır geriden başlıyor zaten. Son zamanlarda bakıyorum da, kaza raporları, vergiler, hız limitleri v.s., sanki birileri motorcuların nesli tükensin gitsin istiyor. Zaten ''babuş'' un ölümünden bu yana, motosikletle alakalı ne video izledim, ne de forumda başka konulara baktım, iyice hevesim kaçtı.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlu olmayacak, suçlu olarak kalacak.
    Hemşerim uzun zamandır burada görmüyorduk seni, bir sıkıntı yok değil mi?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yargılama bu yolda seyrederse, Barkın'ın sevenleri yargılamaya müdahil olmazsa, Barkın'ın mirasçılarının, Buğra Erdem'in ailesine tazminat ödemesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Savcılığın iddiasıdır, ama yargılama takip edilmeli ihmal edilmemeli.
    Yargılama falan yok, hukuki sistem böyle işliyor. Her iki taraf yaralı olsa ve birbirinden şikayetçi olmasalar dahi kamu davası açılıyor. En nihayetinde mahkeme masrafları kamuya mal edilir dava kapanır. Ölen kişiye hapis cezası veya ailesine para cezası çıkma durumu olamaz. Tazminat konusu ayrı, eğer taraflardan biri diğerine tazminat davası açarsa o zaman gündeme gelecektir.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    beyler sakin olun hemen gaza gelmeyelim anlamadan dinlemeden. yaya olmaması gereken yerde olarak büyük kusuru işlemiştir zaten. Eğer Barkın hız limitlerinde ise kaza anında suç falan çıkmaz, ama limitlerin üstündeyse (ya da başka hatası varsa) kusuru kadar sorumluluk çıkar.

örnek Emre Belezoğlu; otobanda yayaya çarpmıştı ve hızı vs problemli olmayınca ceza almadı.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hiç haber seyretmiyormusunuz arkadaşlar.
    Şu an evindeki parkeleri yaptırdığı ustanın oğlunun yemek yediği restoranın bağlı olduğu şirket ve sahibi hakkında masak raporu var diye bir gazeteci aylardır tutuklu.
    Abarttım mı?
    Bir de şuna ne dersiniz?
    Arabasinı tamir ettirdiği serviste çalışan bir ustanın 9 yıl önce çalıştığı daha önceki iş yerinin sahibinin fetö baglantısı var diye bir başka gazeteci de aylardır tutuklu.
    Bunlar tutuklu yargılama sebebi olan ülkede arasıra eve veya iş yerine pide söyleyen gazetecinin pidecinin fetö bağlantisı iddiası nedeniyle aylardır tutuklu yargılandığı haberi her halde ilginizi çekmez.
    Şimdi tüm bunlara şasırmayıp rahmetlinin şüpheli olmasına mı takıldınız?

Dua edelim de rahmetliyi asmaya kalkmasınlar!
    l3v3nt, cluuberzone, abeciMotoru ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Bakalım sonucu ne olacak

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Normal prosedür arkadaşlar.Burda sakıncalı bir durum yok

Örneğin baba ile çocuğu araba ile ağaca çarpsa ve çocuk ölse babayada taksirle ölüme sebebiyet verme diye yazarlar ama ceza almaz tabi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Arkadaşlar hempimizin üzüntüsü malum. Çok sevdiğimiz bir adamı kaybettik. Ancak hangimiz olay anında Barkın'ın süratini biliyoruz? Köprüdeki hız limitinin üstünde ise o an Barkın kanunlarımıza göre taksirle adam öldürme ile yargılanır. Aynı şekilde yaya olan şahıs da taksirle adam öldürmeden yargılanır yayaya kapalı bir yola daldığı için. Kanunlar normal hayatın mantığı ile işlemez. Okan Hoca'nın da dediği gibi bekleyip göreceğiz. Ha olur da Barkın'ı suçlu diğer tarafı suçsuz çıkarırlar ise yıkarız ortalığı.

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Velevki barkın yaşamış olsaydı,bu davadan ötürü muhtemelen bir hapis cezası alacaktı.Koşullar ve ortam ne olursa olsun şayet istemeyerek bir kişinin hayatına son verirseniz,bunun cezası maalesef hafifletilmiş hapis cezası ile son buluyor %95.Böylesi örnek Türkiyede çok dolayısı ile bu kamu davasından çıkacak sonuçta da muhtemel böyle bir durumla karşı karşıya kalınacak ama barkının vefatı solayısı ile de vefat eden kişiye de barkının ailesi belli bir miktar para ödemek zorunda kalacak ceza hukuku gereği(şayet vefat eden kişinin ailesi isterse).Adalet sistemimiz bu şekilde işliyor ne yazıkki.
    Davanın açılması çok normal ama sonuçlarıda üç aşşağı beş yukarı bu şekilde olacaktır diye düşünüyorum.
    Okan Hoca'nın söylediği doğrudur. Ben de kendi aracımın şoförü olarak yaptığım kazada, yola tezek döken traktör yüzünden müşteki, yan koltuğumda oturan babam arabanın içinde olduğu için şüpheli sıfatı aldım. Tüm bu kazada yaralanan ve ameliyat olan bir tek ben olmama rağmen.

Demek istemem o ki, Barkın (keşke yaşayabilseydi) yaşayıp şüpheli sıfatı ile yargılansa idi, yargı sürecine ve sonucuna en çok etki edecek şey kaza raporu ve sonucunda kaçta kaç suçlu olduğu olacaktı. Muhtemelen hızlı olmasından dolayı bir kaç puan suçlu olsa da kazaya sebebiyet verenin yaya olmasından dolayı beraat ederdi.

Fakat bu durumda, hem şüpheli ve hem müştekinin vefat etmesi durumunda davalar takipsizlik ile sonuçlanıp kapatılır.

Kamu davası açılması mecburidir.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Ben elimde bıçak koşayım, o sırada önüme bıçağın üstüne biri atlasın ve ölsün ne bu şimdi taksir mi? Asıl ihmal kimde? Bilerek uç örnek verdim. Bıçakla koşmanın ne amacı olabilir? Ama bir araçla otobandan evime doğru gitmemin bir amacı var. Taksirin de çeşidi var ve kusura göre failin kusıruna göre belirlenir. Bu olayda hızda, sürücü belgesinde vb. alkol, uyuşturucu zaten bunların olmadığından biz eminiz o zaman olabilecek en düşük kusurlu taksir oluyor. Böyle bir durumda bıçağın üstüne atlayan kusurludur ve intihar dan farkı yoktur. Diğer ölen kişinin ölümü kayıtlara intihar olarak geçmeli ve asıl taksirdeki büyük kusuru o kişi yapmış bulunmaktadır. Umarım ilgili mahkeme doğru kararı verir. Maalesef benim gözümde otobana atlayan her insan intihar amacı taşıyor ya da akli dengesi yerinde değil.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Karşı taraf ağır kusurlu olduğundan, hapis cezası almazdı.
    Ancak maddi tazminat çıkardı.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Adalet ha, adalet.
    Bunlara adalet nedir, nasıl yapılır göstermek lazım.

Dün ışıklarda beklerken, sarhoşun teki hızını alamayıp menavra yaparak yanımdan geçti,
    kırmızıyı kaçırdı 20 metre ilerde durunca yanına gittim, napıyosun sen falan deyince seni ne ilgilendirir diye cevap verdi.
    Delirdim tabi, ağzıma ne geldiyse yapıştırdım, ulan adaleti kim sağlıcak şimdi ?

polis mi, avukat mı kim? o anda olan biten devam ediyorken kendimi adalet yerini bulur denen zırvaya teslim mi edicem?
    adalet vicdandır, vicdan yoksa o an ceza kesilir ve olay biter.
    İşte benim adaletim bu.

Bu ülkenin polisine doktoruna avukatına savcısına muhtaç olmayalım yeterli, gölge etmeyin ulan defolun kahrolun !
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Arkadaşlar sakin olun. Yaramıza basılmış gibi görünüyor evet ama bu sadece basit bir prosedür. Avukat arkadaşlar daha detaylı anlatabilir. Benim bildiğim kadarıyla motorla da gitseniz arabayla da gitseniz nerede olursa olsun birine çarpıp öldürürseniz bu şekilde şüpheli konumuna düşüyorsunuz. Soruşturma sonunda suçlu ya da suçsuz olduğunuz belirleniyor. Yani orada ne işi var diyorsunuz çok doğru ama biri üst geçitten sizin arabanızın önüne atlasa ve o an duramayıp çarpsanız dahi siz taksirle adam öldürmekten şüpheli oluyorsunuz. Yani bu yeni bir şey değil.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Benzer durumlarda uygulanan standart bir prosedür gibi görünüyor. Konuya teknik olarak hakim arkadaşlar var sanki,okuduğum yorumlardan öyle bir izlenim edindim.

Standart prosedürse sıkıntı yok ama Barkın'a özel bir durum ve haksızlık yapılıyorsa o zaman iş değişir. Tepkimizi sonuna kadar koyarız.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    "taksir ile ölüme sebep olmak" bakın bu çok önemli yani bu şu anlama geliyor; "ihmal yüzünden ölüme sebep olmak"

barkın bayoğlu ihmal yüzünden ölüme mi sebep oldu? barkın bayoğlu 50 km hızla giderken bu adama çarpsa bu adam ölmeyecek miydi? peki burada ana yola atlayan adam taksir ile ölüme sebep olmadı mı?

...............aramızda bilenler vardır şundan aylar önce belkide sene olmuştur bir kaza oldu; beyaz bir "bmw" kullanıcısı caddede ne kadar hızla gittiği belli değil ama çarptığı bisikletli adamı 90 metre civarı ileri fırlatmıştı yanlış hatırlamıyorsam haberi ve sonuç olarak "bmw" kullanıcısı akp yandaşı biriydi galiba ve ölen emekli assubayın ailesinden 50 bin tl tazminat almıştı.

düşünün caddede ne kadar hızla gidiyordu da o bisikletli assubayı 90 metre civarı fırlattı ve ölümüne sebep oldu? işin tuhaf yanıda 50 bin tl tazminal davası sonucu ölen adamın ailesinden para aldılar!!

...bunların adaleti yok ve her istediklerini yapıyorlar. namuzsuz savcı hakim her ne devlet adamları varsa bunlardan bahsediyorum. insanların canını yakıyorlar. bunlarda allah korkusu zaten yok birde can korkusu olmasa kökten anamızı ağlatacaklar.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberde yapılan yanlış düzeltildi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1585302-altin-elbiseli-adam-in-oldugu-kazayla-ilgili-yetkisizlik-karari

"Gazete Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, köprünün Avrupa çıkışında yaşanan kazayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında yaşanan kazanın ölümle sonuçlanması nedeniyle her iki tarafın da müşteki-şüpheli olduğu öğrenilirken savcılık "taksirle ölüme sebep olma" suçundan başlattığı soruşturmada yetkisizlik kararı verdi. Olayın meydana geldiği yerin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yargı çerçevesinin dışında olduğu gerekçesiyle dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)