Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Süslü Egzoz. Bir kişiyle başladı, şimdi 10 ilde temsilcilik kuruluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Tekirdağ’da bir kadının fikriyle kurulan “Süslü Egzoz” adlı kadın motosiklet kulübü, işlemlerini tamamlayarak dernekler kütüğüne ismini yazdırıp 10 ilde temsilcilik kurmaya hazırlanıyor.

2016 yılında kurulan ve hızla tüm Türkiye’ye yayılıp, katılımcı sayısıyla dikkat çeken “Süslü Egzoz” Kadın Motosiklet Kulübü, sosyal sorumluluk alanlarında başı çeken, kadın ve motosiklet ruhunu aynı çatıda toplayan, bilinçli, eğitimli ve farkındalığı ön plana çıkaran projeleriyle tüm dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Kübra Ağlamaz adlı motor tutkununun fikriyle kurulan ‘Süslü Egzoz’ şimdi ise Türkiye’nin 10 farklı bölgesinde temsilcilik açmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ‘Süslü Egzoz’ Kadın Motosiklet Kulübü Başkanı Kübra Ağlamaz, “2016 yılında yere sağlam basan emin adımlarla başladığımız bu yolda çok büyük kitlelere ulaşmayı başardık. Şu an için Türkiye’nin 10 ilinden üyelerimiz var. Hızla büyüdük ve büyümeye de devam ediyoruz. Resmiyet kazanarak bu platformda sosyal projelerimizi yürütmek bizim için önemliydi. Bugün itibariyle “Süslü Egzoz” Türkiye’de resmi bir kulüptür. İl bazlı temsilcilikler açmaya devam ediyoruz. En son temsilciliğimizi Bursa’da açtık. Burada ayrıca bir kez daha ilan etmek istiyorum. Motosiklete gönül vermiş tüm kadın motosiklet sürücülerine kapılarımız ardına kadar açıktır. Artık kulübümüzün rüzgarlı bir evi var. Türlü takım aletleri hediyelik kabulümüzdür. Ruhuyla motosiklet kullanan, rüzgar aşığı tüm kadın motosiklet sürücülerine selam olsun. Birlikte çok daha güçlüyüz” dedi.

Kaynak : İHA

Süslü Egzoz Facebook Sayfası
    www.facebook.com/susluegzoz
    Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben hiç erkek motosiklet kulübü görmedim.Ama feminizm mi desem ne desem bilmiyorum hangi akıma kapılıyorsa millek "KADIN motosiklet kulübü" adı altında bir kulüp açılıyor.Ve motora gönül vermiş tüm kadın motosiklet sürücülerine kapımız açık denilebiliyor.Ama ben hiç "bla bla erkek motor kulübü" motora gönül vermiş erkek sürücülerimize kulüp gibi birşey duymadım.Bu konuda cinsiyetçilik yapmanın çok bir anlamı olduğunuda düşünmüyorum.Yarın bir gün eşcinsellerde kulüp kursa.Bildiğin motor küktüründe bölünme olacak bu.Hells angels,red devils gibi kulüpler var adamlar eşleriylede motorcu.Yani toplumda ve motor kültüründe böylesine bir ayrışmaya gitmek çok saçma.
    anafartas, MrMud, Bashwarp ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çirkinler motosiklet kulübü şişmanlar motosiklet kulübü vs

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Egzoz markasi zannettim ben basligi gorunce. Akrapovic falan gibi yani.
    -Black-, YasinC, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kız arkadaş arayan motor tutkunlarının yeni adresi
    kara_kule, Kızıl pars ve MotorKafa bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ---------------------------

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kadın kulübü diye yerilmiş ama bizdeki kültür buna uygun değil diye düşünüyorum.Kadınlar haklı olarak böyle bir oluşum yaratmışlar.

Tekerinize taş değmeye

O değilde Mustafa nerden buluyorsun böyle antin kuntin haberleri,
    Allah iyiliğini versin 😂😂😂

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç erkek motosiklet kulübü görmedim.Ama feminizm mi desem ne desem bilmiyorum hangi akıma kapılıyorsa millek "KADIN motosiklet kulübü" adı altında bir kulüp açılıyor.Ve motora gönül vermiş tüm kadın motosiklet sürücülerine kapımız açık denilebiliyor.Ama ben hiç "bla bla erkek motor kulübü" motora gönül vermiş erkek sürücülerimize kulüp gibi birşey duymadım.Bu konuda cinsiyetçilik yapmanın çok bir anlamı olduğunuda düşünmüyorum.Yarın bir gün eşcinsellerde kulüp kursa.Bildiğin motor küktüründe bölünme olacak bu.Hells angels,red devils gibi kulüpler var adamlar eşleriylede motorcu.Yani toplumda ve motor kültüründe böylesine bir ayrışmaya gitmek çok saçma.
    Sırf beğenmek için giriş yaptım.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    genel olarak haklı olduğunuzu düşünmekle beraber, bu ülkede genel olarak hayatın her alanında aşırı bir kültürsüzlük var, parası olanlar da diploması olanlar da genel olarak gayet kültürsüz-seviyesiz. ülkede herkesin ortak buluşabileceği bir şey yok. ortak paydada medeniyet-kültür adına bişeyler olsaydı klupler kadın erkek her çeşit insanı toplardı. ülkedeki genel seviye dobloyla doğal harikalarının oralara, tarihi eser bölgelerine gidip, mangal yapıp, çöpleri her tarafa atarak çevrenin içine etme ve ormanlarda yangın çıkarma olduğu sürece ben de küçük, seviyeli insanların olduğu, hindistandaki kast sistemine benzeyen yapılara katılmayı tercih ederim.
    haberdeki bayanlar doblolu mangalcı tayfayla, cgli abaza apachelerle, sadece futbol ve araba konuşan tiplerle muhattap olmamak adına haklılar.
    fakat sebep bunlar değil de kezbanlık+feminizm ise düzgün imkanlara rağmen bu tarz faaliyetler oluyorsa da bu da bazı kadınların içindeki mangalcı kültürü gösterir
    zekeriyaimam bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Bende Akrepoviçe alternatif Ferik gibi bir egzosçu kuruldu sandım da geldim.
    Kızıl pars bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kadınların sokağa çıkması bile riskli olduğu günlerde cgsini alan apaçinin girebileceği bi kulüp mü yapsalardı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Güzel oluşum. Kafadar olup karşı cinsten insanların bulunduğu hoş topluluk. Korunup kollanması gerek
    bursalıali bunu beğendi.

En son Barkın abi vefatından 3 4 gün sonra bu grubu ziyaret edecekti. Öyle plan yapmışlardı. Bende sabırsızlık icin de bekliyordum ilk defa görücem diye,kısmet olmadı. Bu arkadaşlar epey basarili ve aktif.Aynı şehirde olduğumuz için sık sık denk geliyorum. En son bi arkadaşlarının nişanı için bir araya gelmişlerdi. Güzel insanlar...
    bursalıali bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kadın eli değen herşey güzelleşir.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Harbiden önce yerli egsoz firması sandım.

Evet biz erkeklerde barzoluk katsayısı -maalesef- yüksek ama bize insan olmayı, medeni olmayı kadınlar öğretecek diye düşünüyorum.
    Sırf erkeklerden oluşan 10 kişilik bir grupta ne muhabbetler olur,
    arada kadınların da olduğu bir grupta ne muhabbetler olur taktirinize bırakıyorum.

Eşimin motora ilgisi yok ama iki tane aslanlar gibi kızım var.
    İkisi de motorcu olacak inşallah.
    Ama önce ikisi de insan olacak.
    Kulüpleri şimdiden hazır.
    Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    Samimi 46, bursalıali ve killingroad bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neden acaba hiç düşündün mü koca paragrafı yazarken?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yazmaya birşey bırakmamışsın.
    Sorsan cinsiyetçi biziz...
    Feminizim diye bir kültür var menizim varmi ? Ben duymadım.

Kadınlar sizin cinsel objeniz değildir diye feryat eden Femen üyeleri nedense feryat ederken %90 ihtimalle çıplak oluyor orası ap ayrı bir ironi...

Neyse konuyu dağıttım özür dilerim.
    Ama üzgünüm "Kadın bilmem ne klubu" adı altında olan hiç bir topluluk bana mantıklı gelmiyor.
    Hem toplumda eziliyoruz deyip hemde toplumu dışlar tavırlar sergilemek, "cinsiyet fark etmeksizin" saçma ve mantıksız bir hareket bana göre.
    Altın günü yapacaksanız başka tabi, orda erkek olması sırıtır.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Feminizim diye bir kültür var menizim varmi ? Ben duymadım.
    Toplumların en moderni dahil tamamı ataerkil olduğu için ayrıca "menizm" diye bir şey kurmak saçma olurdu. Feminizm de abartı ama etki-tepki meselesi. Önce cinsiyetler her anlamda eşit olmalı, sonra kadınlara dönüp de "siz niye kadın kulübü kuruyorsunuz" dersiniz. Gene de saçma olur, neticede isteyen istediği şekilde kurar kulübünü de, en azından sorma hakkınız olur. Şu an o da yok...
    killingroad, Samimi 46 ve bursalıali bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    profillerini inceledim %90 nı apache
    neden mi ?
    mont pantolon bot/çizme giymek için kış gelemesini bekliyorlar
    yırtık kot spor ayakkabı ile motora biniyorlar bence pek kalıcı olmazlar hem camiia da hemde fani dünya da..
    Romedon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)