Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA'DAN BİR ZAM DAHA ! 01.08.2017 Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkede yaşıyorsanız şanssızsınız demektir yapmanız gereken elinizdeki ile idare edin illa alcaksanız 2.el alın motor olsun araba olsun ama size müjde vereyim amerika yeşil kuşak projesini sonlandıyor .
    Yeşil kuşak projesi nedir dostum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Fiyatları satıcı değil, alıcı belirler.
    Siz ne verirseniz fiyat odur,
    Borsada bir hisse senedi çıkarda çıkar, bir beklenti oluşmuştur adam fiyata bakmaz serbest fiyattan alış yazar,
    (Yani kim kaç liraya satıyorsa o fiyattan almak demek bu)
    Fiyatı burda arttıran(belirleyen),kişinin o fiyatı kabul edip almasıdır.
    3 liralık senet 6 lira olur.
    Kabul etmez iseniz bırakın ek vergiyi 250cc üzeri %37 vergi bile kalkar.
    Dünya'yı artık hükümetler,devletler veya başkanlar yönetmiyor ,
    Yönetenler çok uluslu aşırı zengin şirketlerdir,onların işine ne gelirse politika odur.

Xcity yi çıkarmışlar

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş 4 bin liralık çinli motorum var. Almayın diyorsak hiç almayın demiyoruz. Japon almasınlar ya da ikinci elinin temizini kovalasınlar. Yamahaya para kazandıracaklarına kişiler arasında dönsün para.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

ya arkadaş şu fiyatı git ingilterede koy firmaya öyle bir boykot yaparlarki, firma tümden batar!

İngiltere'de böyle bir vergi olursa Buckingham'ı benzin döküp yakarlar.
    Yamaha'ya ettiğim küfürleri ve sebeplerini yazdım, ancak esas hayat pahalılığının sebebini şaşırarak esas protesto etmemiz gereken yeri unutmayalım.
    espresso bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları satıcı değil, tüketici belirler.
    Siz ne verirseniz fiyat odur,
    Borsada bir hisse senedi çıkarda çıkar, bir beklenti oluşmuştur adam fiyata bakmaz serbest fiyattan alış yazar,
    (Yani kim kaç liraya satıyorsa o fiyattan almak demek bu)
    Fiyatı burda arttıran(belirleyen),kişinin o fiyatı kabul edip almasıdır.
    3 liralık senet 6 lira olur.
    Kabul etmez iseniz bırakın ek vergiyi 250cc üzeri %37 vergi bile kalkar.
    Dünya'yı artık hükümetler,devletler veya başkanlar yönetmiyor ,
    Yönetenler çok uluslu aşırı zengin şirketlerdir,onların işine ne gelirse politika odur.
    Aynen öyle. Bizdeki sıkıntı gelişmiş ülkelerde bilinçsiz kişi sayısı bilinçlilere göre çok az iken bu oranın bizde tam tersi olmasıdır.

Şimdi gel de bunu motosiklet kullanıcılarının %51 ine anlat ve ikna et.

Ütopya

Motosikleti
    Hyosung GV650
    RoofRoof bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yeşil Kuşak;

abd'nin komüzime karşı aralarında türkiye, iran, afganistan, gibi ortdoğu ve üçüncü dünya ülkelerinin bulunduğu toprklarda dini grupları ve dini politikayı desteklemsine verilen genel ad. bu proje ile islamiyet komünizme karşı bir engel(kalkan) olarak kullanılmasıdır.

Bu politikaya dayalı olarak seçtiği stratejik ve jeopolitik öneme sahip ülkelerde, örgütlenme,izlenecek süreç, siyasi yol ,yöntem, propaganda vs aklınıza gelecek bir master planı seçtiği adamlar üzerinden uygulamasıdır.

Komünizm hakim olduğu ülkelerin başında eskiden SSCB vardı fakat artık ondan eser yok. Kendine komunist diyen birçok ulke aslında kapitalizm'e yenik düşmüştür.

Globalleşen dünya ve değişen dinamikler karşısında çoğu bu sistemi uygulayamaz hale gelmiştir.

KuzeyKore,komünizm'i nispeten sıkı şekilde uygulayanlardan. Onun dışında gerçek anlamda uygulayan bir ülke de gelmiyor aklıma.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bu zamlardan sonra elimizdeki motorlarin kiymetini bilelim. Tdm900 motorum var kafa grenajini optum az once aksamda bahtaniye ortucem uzerine. Çok kiymetli artik makinalar. Her sey cok ama cok guzel olacak. Daha cok sevecekler bizleri. Ve bir sey daha soylemek isterim daha fazla zamlar gelicek her kalemde herseyde yazin bir kenari
    ukibar bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yapılan kur farkı zammı falan değil, yemezlar. Bu düpedüz FIRSATÇILIK' tır. Biliyorlar ki fiyatlara vergi artışı yansımadan millet saldıracak. Zaten yüzlerce telefon almış, uyanmışlardır. O sebeple ne koparırsak kardır zihniyetidir bu. Almayın demiyorum gidin başka marka alın...
    2wheels bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KuzeyKore,komünizm'i nispeten sıkı şekilde uygulayanlardan. Onun dışında gerçek anlamda uygulayan bir ülke de gelmiyor aklıma.
    Kuzey Kore komünist yönetim kurallarını benimseyen bir şizofreni ile yönetiliyor, yaşanan duruma bakıp komünizm demek biraz hatalı olur sanki.
    Resmi politika olarak evet ABD yeşil kuşakğı bırakıyor, ancak Irak'a Vietnam'a kaybetmek için giren adamların resmi görüntüde ne yaptıkları da çok güvenilir bir veri olmayacaktı.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar burada görüyorum ki herkes Yamaha'ya yüklenmiş. Vay efendim nasıl zam yaparlar, vay efendim 20 bine r25 mi olur vs. diye gidiyor. Senelerdir bu forumdayım, çok aktif olmasam da her gün okurum. Nice zamlar geldi ama bunların ortak noktası hep devlet, devlet ve devlet!

Ekonomide değişmez kurallardan biri, eğer bir malı üretemiyor ve ithal ediyorsan, o malı almak için onun yurt dışı fiyatına ve döviz kurlarına bağımlı olunmasıdır. Bırakın motosiketi, gidip tostçu açsanız, eğer kaşar üretmiyorsanız, kaşara gelen zam sonrasında o tost fiyatlarına zam yapmanız kaçınılmazdır.

Ülkemizdeki durumu göz önüne alacak olursak, fiyatların artış sebebi başlıca döviz kurunun yüksek olması ve ekmekten baruttan enflasyon hesaplanıp milim milim zam verilmesidir.

Yahu maaşa aldığımız zam alım gücümüze bir şey katmıyor. Yüksek teknoloji ürünler üretemiyoruz. İşimiz gücümüz bina dikip, sağa sola satıp kolay yoldan köşeyi dönmek. Dolar, euro olmuş kaç lira... Sonra bütün suçlu Yamaha...

Arkadaşlar ithal ettiğimiz her mal/hizmet için alım gücümüz her geçen gün azalıyor. Ancak Almanya bizi kıskanıyor diye sorunlar malesef çözülmüyor. Kusura bakmayın ama bu kurla malesef bu kadar. Ticaretle uğraşan hiç kimse, aldığı malın girdisi arttığında "aman ben düşük fiyattan vereyim" mantığıyla hareket edemez. Dün ithal ettiğin mt 13000 mal olurken bugün 15000 tutacak ve sen satış fiyatına zam yapmayacaksın öyle mi?

Bu sözlerim Yamaha'yı savunmak için değil. 2 gün sonra Honda'da zam yapacak, Bajaj'da yapacak. O 6600'den satılan CBF 150'ler, euro 4 uyumlu olduğunda 9000 civarına kitlenecek. Suçlu motosiklet firmaları değil.

Suçlu arıyorsanız bir dünya vergiyle 5 liradan benzin kitleyen, motosiklet gibi doğa dostu bir ulaşım aracına fahiş kdv+ötv giydiren, ithalat vergisine %20 bindiren, el kadar yer kaplayan motora köprü geçişinden seçim öncesinde 1,85 isteyip, seçim geçince zamla 3,5 lira isteyen siyasi oluşumlara giydirin. Kamuoyu oluşturun, eylem yapın. "%20 vergi nedir yuh olsun" diye kortej gezin...

Ama ne de olsa burada Yamaha'ya yüklenmek kolay öyle değil mi...
    rebirth, RoofRoof ve Tommy bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Oh maşallah vergide vergi. Birde üstüne %20 vergi geldi mi tadından yenmez. Ulan adamın 1 ay boyunca anası ağlıyor. Eline geçen para 1400 TL. Bir motor alsa 10.000 TL. Tam 7.5 ay yemeden içmeden motor için çalışsa bu para anca eline geçiyor. Bir motor kendine 1 motor devlete alıyorsun. Sonra adamlar yol yapıyor abiiiii diye yazıyorsun. 1 ayda tonla vergi alıyorlar. Zahmet olmazsa yapsınlar. Sanırsın kendi cebinden yapıyor. Senin benim vergim ile yapılıyor. Benzin olmuş 5.21 TL yakında bu yolları yürüyerek geçeriz. Ama hgs şart tabi

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha malı bilemiş 😂

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu elleri çabuk tutmalar bitecek mi? R25 zamlanmadan hemen alin, zam geldikten sonrada bir sonraki zam gelmeden çabuk alın demeye başlarsınız, bir sonraki zam geldikten sonrada sonrakinin sonrası zam gelmeden elinizi çabuk tutun dersiniz!

Ne zaman bitecek bu? Her zamdan önce zaten elinizi çabuk tutun diyorsunuz, yoksa sizide mi satın aldılar? Sosyal medya trolleri.

Yamaha yeni model XJ6 (ve modellerini) getirmiyor mu? Fazer 8 de yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hemen koşa koşa loto bayisine gidip loto kuponu yatırıyorum. Çıkarsa 63bin lira verip T-Max ABS DX alıcam.

Şaka bir yana kasım ayında aldığım xmax 250 daha doğru düzgün binemeden 4 kez zamlandı. çeyrek altın alsam bu kadar zam gelmezdi sanki.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Bu zam üstüne %20 ek vergi de geldikten sonra Mt07 37800 olacak. Maşallah.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Bir daha motosiklet değiştirmek hayal olacak.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    yamaha bu sene kaçıncıya zam yaptı hepsine bi bahane bugün hava nemli zam talep var zam ybr 5 küsürlerden 7.5 oldu. Şimdi %20 zam da geldi diyerekten haklı olarak bir zam daha gelir firmalar ayrı devlet sağolsun her yerden vergi alcam diyerekten gelen geçen yapıştırıyor güzel ülkem de 10 tane motor al 10 tane sıfır araba al garaja çek bir sene sonra sat her türlü kardasın yapanlar da var zaten

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da 'ulan gerizekalı mısınız hala Yamaha'ya yükleniyorsunuz' yazacaktım ki; sizin yazınızı gördüm.
    Yazdıklarınıza katılıyorum, ama malesef koyun sürüsüne laf anlatmak mümkün değil.
    Bende yamaha'ya yüklendiğimden gerizekalı lafını üstüme alındım. Aynen size geri iade ederim. Üslubunuza dikkat edin. Burada herkes fikrini söylüyor. Ayrıca konu benzin fiyatı yada vergi artışı değil. Bunlar başka başlıklarda konuşulmaya devam ediyor. Bu başlık bügün sinsice yamaha tarafından yapılan zamdır. Zammın sebebi kur farkı falan da değildir, yemezler. dolar aylardır 3,5-3,6 seviyelerinde. 4'ün dibinden geri döndü. Ayni artan bir dolar yok. Bu sabah yapılan zam bu ay sonu yürürlüğe girecek olan vergi artışından etkilenmeden elini çabuk tutup motor alacakları düdüklemektir. Yani fırsatçılıktır. Benim fikrim bu. Siz başka düşünebilirsiniz ama saygı göstermem. Çünkü siz gerizekalı ve koyun diyerek o sınırı aştınız.
    erenedip ve fatih.met bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)