Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yetersiz cezalar trafik terörünü besliyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bomboş, şehirler arası, bölünmüş yolda 111km/s hızla gidiyom diye ceza yedim içime oturdu; yeter da
    demekki herşeye muhalefet oldugun gibi kurallara uymayan bir sürücüsün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Barkın abinin bahsettiği kel motor eğitimcileri geldi aklıma.Fransada ayrı bir şerit var en sol şeritin yanında. Arabacılar küçük bir boşluk buldular mı kafalarını sokmuyorlar mı bu ülkede şerit ihlali olmasın diye.Takip mesafesi bırakıyorsun (hızının yarısı) lap diye atlayıp senin takip mesafeni bozmuyorlar mı kendi aralarında bile.Saçmalık makas atıyormuşuz.Onlar her buldukları 4 metre boşluğa nasıl kafalarını sokuyorlarsa bizde 1.5 metreye öyle sokuyoruz.Arabacılar haklı biz haksızmış gibi gösteren bir yazı olmuş.Sambacıları reklam yapmayın burada.Böyle adamların yazılarını motorcuları savunan bir sitede paylaşımı da çok abes olmuş hele Barkın abinin resmiyle adıyla bizi savunan bizim için çalışan didinen sayılarımızın artması için çabalayan bir adamın hem de acısı bu kadar tazeyken...

yetersiz cezalar trafik terörünü bitirmez. yeterli eğitim trafik terörünü bitirir.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kesinlikle katılıyorum.
    sabah emniyet şeridi ihlalini beraber yaptığımız bir araç sürücüsü gördüm,
    biraz ileride de trafik çevirmesi var,
    arkasından da motosikletli trafik polisi geçiyor,
    araç normal yola girip devam ederken göz attım elinde de telefon var,
    süslüman bir hamfendi,
    polisler de benim gibi bakıyorlar,
    ya ideolojik bir bakış açıları var ya da umarsızlar,
    enteresan.

anadolu yakasında çamlıca gişeleri çıkışından sonra çelik bariyer döşeniyor,
    hayırlı olsun.

daha sonra sıkışık trafikte zart zort öten bir araç var siyah plaka.
    ankara yolun uzunçayır tarafında çalışma var ortalık toz, kir içerisinde,
    ne bileyim bunların gerçek olduğuna inanmak zor geliyor.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkemizde saçma sapan araç kullanmak sadece motosiklet kullanıcıları için değil tüm trafikteki araç sürücüleri için geçerli. mesela sinyal kullanmamak, sürüş esnasında cep telefonuyla konuşmak, sürekli makas atmak en önemli hatalı davranışlar. bana göre sürüş esnasında telefonla konuşanlara, alkollü araç kullanan sürücülere uygulanan uygulamanın aynısı yapılmalı.
    Cep telefonu alkolden de diğer tüm trafik suçlarından da tehlikeli. konuşanlar hadi neyse, trafikte kendimizi göstermeye çalıştığımız için genelde sağdaki soldaki adamlar aynalarına bakıyor mu diye kollarken; telefonundan (aracı ilerlerken 10-15 km civarı hızda) dizi izleyen, whatsappta görüntülü konuşan, whatsappta yazışan insanlar görüyorum. iki kez yazışırken önündekine çarpan adama şahit oldum. biri itiraf etti yazışıyordum yandaki arabanın hızına göre göz ucuyla kendi hızımı ayarladım meğer öndeki duruyormuş diye. bunun cezası çok yüksek olmalı.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Defalarca yazdım, çizdim anlattım, açıkladım.;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4189038

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Cezalar caydırıcı olması için değil, cari açığı kapatmak için kesiliyor. Siz kaza yapmışsınız, ölmüşsünüz, sakat kalmışsınız kimin umurunda.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)