Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ben de konu ne zaman 15 temmuza bağlanacak diye merak ediyordum.
    ne'se
    ben haber qıp tan duydum.
    benzine zam pardon güncelleme geliyormuş,
    hayırlı olsun.
    siz devam edin.
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    http://m.t24.com.tr/haber/hollandada...-yaniti,414531
    Çok şeffaf yönetiliyoruz gerçekten.
    Devlet baba %50 yapsaydı şu ek vergiyi de ucuz ucuz motosiklet alsaydık.
    Neyse onu da seneye yaparlar.
    Allah akıl fikir versin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yazmayayım diyordum ama dayanamayacağım.
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 liraya yapılan işi devlet nasıl 1 liraya maleder buyrun anlatın desek çıt yok.
    Neden çıt yokmuş yahu?
    Al sana en son örnek Osmangazi köprüsü.
    Bu köprünün maliyeti 2 milyar 355 milyon lira.
    Yani köprüyü devlet yapsaydı tahminen bu rakama mal olacaktı.
    Peki devlet bu parayı ödemek yerine özel sektöre yaptırınca ne oldu?
    Ben sana söyleyeyim.
    Verilen geçiş garantisi nedeniyle bu yıl sonunda devlet işletmeci firmaya tam 2 milyar 400 milyon lira ödemiş olacak.
    Yani bu yıl sonunda köprünün maliyeti devletin cebinden çıkmış olacak.
    Bununla bitse yine iyi.
    Daha 20 yıl ödeyecek bu parayı devlet.
    En iyi ihtimalle bu köprü devlete 10 milyar liraya mal olacak.

Devam edelim.

Daha dün yerli firmaları "yeşil sermaye" ilan edip dışlayan,
    Bahsettiğiniz yeşil sermayenin büyük çoğunluğuna şu an devlet el koymuş durumda.
    Teröre destek vermekle suçlanıyorlar ve yöneticileri hapiste ya da aranıyor.

tıpkı kemal derviş ve IMF zamanı gibi yüksek faizler altında ülkeyi ezdirmemek önemlidir.
    IMF'den son borcu 2005 yılında akp iktidarında aldık.(6,6 milyar)
    İnanmazsın diye iktidarın yayın organı sabah gazetesinden link vereyim.
    Sabah gazetesi ilgili haberi için tıkla
    Borç konusunda en son konuşacak olan sen ve senin gibi hükümet sözcüleridir.
    Ahmet'ten borç alarak Mehmet'e olan borcu kapatmak borç ödeme değildir.

Ayrıca yerli yatırımcıyı ezip yabancıları kar ettirecek bir düzenleme varsa bilmek isterim.
    Hemen daha 2 gün önce hükümetimiz tarafından alınan karar.
    Et ve Tarım ürünlerine gümrüksüz ithalat
    Daha başka sektörlerden de örnek vermek mümkün ama Türkiyenin bir tarım ülkesi olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda bu alınan kararın etkileri daha net anlaşılacaktır.

Daha bitmedi.

Yerli üretim demişsiniz. Yerli üretim modası 60'lı, 80'li yıllarda kaldı. Artık üretim, hammaddesi ucuz, nakliyesi ucuz, iş gücü ucuz ülkelerde yapılıyor. Önemli olan yerli yatırımdır. Üretimin para getirdiği zamanlar geride kaldı.

Bu konuya başlarken yerli üretimi teşvik bik bik diye başlayıp burda 180 derece dönmen bir kenara yarın İsrail tohum vermezse ekmek bulamayacağının farkında mısın?
    Demek yerli üretim bir modaydı ve geçti ha?
    Bana yerli üretimden vazgeçmiş tek bir ülke söylesene.

Saflığa gerek yok efendim bütçelerin gizli saklı olduğu zamanlar geride kaldı. Nereye ne harcanmış, ne harcanacak hepsi ortada.
    Buyrun kaynak verin.
    O ortada neresi?
    Madem ortada mesela geçen yıl ki bütçede o ortalarda bir yerdedir değil mi?
    Buyrun bizimle de paylaşın.

Memleketin potansiyeli ile bulunduğu konum arasındaki farkın mimarlarını geçen yıl 15 temmuzda kısmen de olsa tanımış olduk.
    Tebrikler demek 15 temmuzda tanımış oldunuz.
    Fakat ilginçtir sizin dışınızdaki ezici bir çoğunluk bunları 15 temmuzdan çok daha önceden beri tanıyordu.
    Üstelik tanımakla kalmayıp size de tanıtmaya çalıştılar ama bunu yapanları ya hapse attınız,ya itibarsızlaştırıp ezmeye çalıştınız.
    Yalansa yalan deyin.

Ayrıca, ülkenin ekonomik problemleri başka, motor satıcılarının 2500 TL'lik motoru 4000 TL'ye satması başka bir olay. Biz motorlarla ilgili olan kısmı tartışıyorduk hatırlarsanız.
    Evet sadede gelelim.
    Tüm yazdıklarınız içerisinde tek bir doğru var.
    Asya malları satıcıları fahiş karlar yapıyorlar.
    Fakat vergi ekleyerek bunu nasıl önleyebileceğinizin mantıklı bir açıklaması yok.
    Fiyatların yükseleceğini tüm motosiklet satıcıları söylüyor.
    Hatta Bajaj sorumlusu ve forumumuzun da üyesi Ekrem Ata zam yapacaklarını ilk ağızdan duyurdu.
    Ayrıca kısa süre içerisinde bu gerçekle birebir yüzleşeceğiz.
    Siz kime neyin hikayesini anlatıyorsunuz?
    sailor33, maydin02, sherrnova ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Merhaba motor almayı düşünüyordum alacağım ilk motorum olacak inşAllah. birkaç gündür bu sitede takılıyordumki zam haberini okuyunca buraya kayıt olmaya karar verdim. Bajaj pulsar 200 rs yeni fiyatı ne olur ikinci el bundan etkilenirmi hemen almalımıyım bekleyeyimmi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Saflığa gerek yok efendim bütçelerin gizli saklı olduğu zamanlar geride kaldı. Nereye ne harcanmış, ne harcanacak hepsi ortada.
    Havuz ve ayakkabı kutularını bırak, hatta harcamaları yüzde 400'e çıkan örtülü ödeneği bırak, yıllardır meclisten kaçırılan sayıştay raporlarını nereye koyacaksınız?

Yazının geri kalanını okuyunca durum netleşiyor aslında. Sorun çok fazla yandaş medyaya maruz kalmaktan kaynaklanıyor. Evet ilk başta bir mutluluk hissi veriyor ama uzun zamanda körlük, depresyon ve mallık yapıyor. Aman dikkat.
    TimFx, sailor33 ve WanDoGa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Hayırlı(!) Olsun !

Zamlar gelmiş... dün 31 temmuz itibariyle özellikle girip baktığım fiyat listesi başta yamaha ve honda olmak üzere büyük firmaların sitelerinde revize edilmiş... MT25 17.750'DEN 18.450'YE , R25 18.750'DEN 19.500 TLYE , Dün özellikle baktığım X MAX 250 ABS 18.750'DEN 19.350 YE fırlamış... Karşılaştırma yapmak için dün özellikle aklımda tuttuklarım bunlar. Forza 300 21BİN bandını devirmiş. Yani adam akıllı bir japon motor/scooter isityorsanız en az 20 Bin lira toslamanız gerekecek. Bu arada MT25 ve R25 in abs'li versiyonları yok hala...

Allah devletimize zeval vermesin!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Reisin gibi halkı kandırmak hiç utanmadan severek yaptığın bir iş değil mi?
    Satın malın üzerindeki her kuruş vergiyi alıcı öder.. Ayıptır be..
    Burda resmen vergi güzellemesi yapıcam diye insan beynini inkar ediyorsun. Gerçekten muazzam bir inanmışlık, böyle başarı görmedim ben hayatımda.
    Şİmdi gelip ithalat vergisi o ithal eden öder diyecek..

10 liraya mal getireceğim.. %50 ithalat vergisi ile malı getirmem 15bin lira olacak.
    sonra ben bunu tüketiciye yansıtmayacağım öyle mi?
    Hayrat mı işletiyosun gerizekalı diye sorarlar adama. Temel ekonomiyi reddeceksiniz artık reis yağlamak için, ayıptır!

Yamaha MT-25'i 10bin TL'ye Türkiye'ye getirir - üzerine çok az miktarda YT ve bayi karı ekler, (karşılığı EUR ne ise artık, EUR'a göre değişir), geri kalan bütün para devlete aittir..
    Utanmıyor musun satıcının ödediği vergi diye devlet hırsızlığını yalan söyleyerek meşrulaştırmaya?
    Sanırsın Yamaha da 5bine getirdiği motoru vergilerden sonra 12bine mal ediyor da 20bine satıyor. Yamaha Türkiye de aynı senn reisin gibi boy boy küfürleri hakediyor, onu da yalan söyleyerek aklmaya çalışan varsa ona da cevabımız aynı.
    Geçen sene ithalatını yaptığı ürünlere bile fiyat artırımı yapıyor, nasıl olsa kendi vergisini sokarken bu tarz terbiyesizlikleri umursayan bir devlet yok.

Motosikleti
    sym joymax
    coq
    abi sen ciddi ciddi yazmışsın,
    ben dalga geçiyordum elemanla.
    yapma abi böyle şeyler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq
    abi sen ciddi ciddi yazmışsın,
    ben dalga geçiyordum elemanla.
    yapma abi böyle şeyler.
    Yav o değil de,
    Kısa süre içerisinde zam gerçeğiyle yüzleşeceğiz deyip bitirmişim lafı ulen bari yarim gün geçseydi.
    Sabah gözümü açtım foruma zam yağmış.

Eleman baya baya firmalar kârdan kısıp fiyatları indirecek diye iddia etti ya la!

Şimdi harıl harıl internetten beni g...t etmek için done arıyor. Ufacık bişey bulsun gör bak nasıl destan yazacak buraya.
    Papağan gibi ezberleyip bu platformlara kusunca böyle google'da el bezi ararsın.

Bir çoklarının düştüğü bir yanılgı var.
    Bilmediğini bilmeden aramak.
    Oysa Google senin bilmedigini bilmediğin şeyi bilemez.

Yani bişeyi bilirsin google'dan destek alirsın.
    Ya da bir şeyi bilmediğini bilirsin destek alırsın.
    Neyi bilmediğini bilmeyen adama google ne yapsın.
    WanDoGa, The Dude ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    sym joymax
    yüz veriyorsun sonra ceremesini biz çekiyoruz.

borcun çok bana
    COQ bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abi tamam vurma,öldü :D
    COQ ve The Dude bunu beğendiler.

Motosikleti
    GV650 EFI
    @COQ benden önce davranmışsın

Fiyatlandırma da daha önce defalaraca ve en son arabalara yapılan %10 ek ÖTV ZAMMINDA başımıza gelenin benzeri yine tekrarlanacak.

İlk aşamada son kullanıcı isyan edecek alımı yavaşlatacak. Bunu gören firmalar satış yapabilmek adına karlarından biraz feragat edip kısa bir müddet kampanya adı altında eski fiyatlara yakın satmaya başlıyacak hükümetin ZAMMINI satıcı finanse etmiş gibi gözükecek sonra aradan bir müddet geçince kampanyalar bitecek. Son kullanıcı artık yeni fiyatlara yavaş yavaş alışacak normal gelmeye başlıyacak. Biz halk olarak hayalini kurduğumuz makinelere ulaşmak için daha çok çalışıp para biriktireceğiz.
    The Dude, COQ, aayhanyildiz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

aayhanyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UKH
    seviyorum böyle yalanları

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    kim ile neyi tartışıyorsunuz kardeşim..... yapar , ederler, bilip bilmez her konuda bilgi sahibi olmaksızın fikirleri hep vardır... PARDON!!! ALDATILDIM-KANDIRILDIM... der...ve sahne kapanmaya yakın, sana bir salavat getirir, Allah Kitap der...ve Destan yazan bir bakmışsın ki o olmuş... ya sen kimsin? vatan haini , din düşmanı.. BOŞVERRR az kaldı inşallah bunların k.çlarına tekme vurmaya,arap uşakları tarihte hep böyle bela olmuşlar Müslüman Türk Devletlerinin başına.. ve hala ayakta ise Bu Büyük Müslüman Türk Milleti.. var ol demekten gerisi yalan.. inşallah ülkücü kardeşlerimizde farkına varır elbet bu Müslüman geçinenlerin oyununun..Allah yar ve yardımcımız olsun. Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

KONU DIŞI OLUR OLMAZ AMA HAYAT KURTARIR... SİZ, SİZ OLUN ASLA ABS FREN SİSTEMİ OLMAYAN MOTOSİKLET ALMAYIN, ALDIRMAYIN, UYARIN..!
    Tinto bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halk bu gumruk vergisini 15 Temmuzda odememis miydi ya, bosu bosuna mi kagit imzalattilar bize simdi

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Firmaya alınan arabayı KDV'den düşme olayı diye bir şey yok. Matrahtan düşüyorsun sadece. Herhalde zannediyorsun ki firma sahibi 500.000 TL kdv verecek, 300.000 TL'lik araç alıyor ve 500 - 300 = 200 bin TL vergi veriyor. Yok öyle bişey

Ayrıca firmaya alınan araç firmanın sermayesine yazılır ve firmanın yönetimindedir. Yarın öbür gün firmanın iflas etmesi durumunda o lüks araçlara el konulur, araçlar satılır ve firma borçları ödenir.[COLOR="Silver"]
    Senelerdir mali müşavirim, böyle hesap görmedim. Yanlış yapıyormuşum demek ki.
    WanDoGa bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    HErkese Merhaba öncelikle;
    Uzun süredir sadece takip ettiğim foruma üye olmaya karar verdim sonunda. Bunda tabiki bu zammın da etkisi oldu Motor sevdası başladı başlayalı bir türlü alamadım , bir ara r25 e sardım 14bin 15bin iken fiyatı lakin gene olmadı paradan çok fırsat olmadı almaya Ekipmanları dizmeye başladım bende motor fuarından indirimle toparladım biraz, bitek kask kaldı oda iyi olsun diye almadım daha doğrusu kask da benim için güvenlik dışında renk de önemli olduğundan.. Ve tam planları yaptım dedim bir sonraki motor fuarı alırım artık motoru (Düğünüm var o yüzden erteledim almayı) ama bekledikçe zam zam zam Yuh yani hep takip ederim fiyatları baya bi uçtu, artık bu son zam da noktası oldu benim için. %20 zam gerçekten yüksek ve birdaha da inmez bu fiyatlar. Bkz. Araçlara gelen yeni zam.. Hal böyle olunca dedim artık alayım nişanlımı ikna ettim, r25 sevsemde abs yok diye eledim , KTM 390 2017 çok beğendim inceledim baya fakat 26bin civarı oldu ve 390 lık makinaya okadar para vermek istemedim açıkcası. CFmoto 400nk hoşuma gitti ama hala ses yok o tarafta da. Son olarak kafamı çelen MT07 oldu forumları okudum araştırdım, evet hızlı motor başlanmaz felan biliyorum bunları fakat aldımmı artık hedefimin en son noktası o idi direk onu alayım diye düşünüyorum. Saydırmanıza gerek yok biliyorum ben bütün herşeyi başlanmaz felan diye. Lakin Motorculuk kişide biter ve refleks de.(sen düzgün sürsende Karşıyı hata yapacak olarak düşüneceksin..) Extra Eğitim alacağım ayrıca. Konu o değil bu yüzden çok laf etmeyiniz. Sizin düşüncenizi merak ediyorum sizce artık almalı mıyım çünkü maddi olarak artık yükseldikçe almaktan vaz geçeceğim. Bu zam gelmeden motor sahibi olunmalı mı ? Şuan 31.5bin oldu fiyatı zamla heralde 36 37 olur ki yüksek baya açıkcası.. Teşekkürler.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Ne güzel soyuluyoruz Ortalama gelire göre böyle okkalı soyulup, hâlâ hükümetini savunacak halkı olan başka kaç ülke var bu dünyada? Varsa hangi kıta' da olduklarını bilen varmı? Eğer cevap Avrupa ve Kuzey Amerika değilse, süper güç Türkiye zırvalıklarını bırakalım bi zahmet. Yorum yaparken kendi gelirinize göre değil, ülke ortalamasını göz önünde bulundurup yapın lütfen! Bildiğiniz hükümet kaynak sağlamak adına ayakta beceriyor herkesi, durum o kadar acil ki farklı bir mekana bile ihtiyaç duymuyorlar bu işi yapmak için. Allah geride kalanlara akıl fikir versin. Net.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayayım diyordum ama dayanamayacağım.

Neden çıt yokmuş yahu?
    Al sana en son örnek Osmangazi köprüsü.
    Bu köprünün maliyeti 2 milyar 355 milyon lira.
    Yani köprüyü devlet yapsaydı tahminen bu rakama mal olacaktı.
    Peki devlet bu parayı ödemek yerine özel sektöre yaptırınca ne oldu?
    Ben sana söyleyeyim.
    Verilen geçiş garantisi nedeniyle bu yıl sonunda devlet işletmeci firmaya tam 2 milyar 400 milyon lira ödemiş olacak.
    Yani bu yıl sonunda köprünün maliyeti devletin cebinden çıkmış olacak.
    Bununla bitse yine iyi.
    Daha 20 yıl ödeyecek bu parayı devlet.
    En iyi ihtimalle bu köprü devlete 10 milyar liraya mal olacak.

Devam edelim.

Bahsettiğiniz yeşil sermayenin büyük çoğunluğuna şu an devlet el koymuş durumda.
    Teröre destek vermekle suçlanıyorlar ve yöneticileri hapiste ya da aranıyor.

IMF'den son borcu 2005 yılında akp iktidarında aldık.(6,6 milyar)
    İnanmazsın diye iktidarın yayın organı sabah gazetesinden link vereyim.
    Sabah gazetesi ilgili haberi için tıkla
    Borç konusunda en son konuşacak olan sen ve senin gibi hükümet sözcüleridir.
    Ahmet'ten borç alarak Mehmet'e olan borcu kapatmak borç ödeme değildir.

Hemen daha 2 gün önce hükümetimiz tarafından alınan karar.
    Et ve Tarım ürünlerine gümrüksüz ithalat
    Daha başka sektörlerden de örnek vermek mümkün ama Türkiyenin bir tarım ülkesi olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda bu alınan kararın etkileri daha net anlaşılacaktır.

Daha bitmedi.

Bu konuya başlarken yerli üretimi teşvik bik bik diye başlayıp burda 180 derece dönmen bir kenara yarın İsrail tohum vermezse ekmek bulamayacağının farkında mısın?
    Demek yerli üretim bir modaydı ve geçti ha?
    Bana yerli üretimden vazgeçmiş tek bir ülke söylesene.

Buyrun kaynak verin.
    O ortada neresi?
    Madem ortada mesela geçen yıl ki bütçede o ortalarda bir yerdedir değil mi?
    Buyrun bizimle de paylaşın.

Tebrikler demek 15 temmuzda tanımış oldunuz.
    Fakat ilginçtir sizin dışınızdaki ezici bir çoğunluk bunları 15 temmuzdan çok daha önceden beri tanıyordu.
    Üstelik tanımakla kalmayıp size de tanıtmaya çalıştılar ama bunu yapanları ya hapse attınız,ya itibarsızlaştırıp ezmeye çalıştınız.
    Yalansa yalan deyin.

Evet sadede gelelim.
    Tüm yazdıklarınız içerisinde tek bir doğru var.
    Asya malları satıcıları fahiş karlar yapıyorlar.
    Fakat vergi ekleyerek bunu nasıl önleyebileceğinizin mantıklı bir açıklaması yok.
    Fiyatların yükseleceğini tüm motosiklet satıcıları söylüyor.
    Hatta Bajaj sorumlusu ve forumumuzun da üyesi Ekrem Ata zam yapacaklarını ilk ağızdan duyurdu.
    Ayrıca kısa süre içerisinde bu gerçekle birebir yüzleşeceğiz.
    Siz kime neyin hikayesini anlatıyorsunuz?
    sevgili coq; helal olsun, yıllardır sizi beğenerek takip ediyorum. bu forumda aklıbaşında nadir üyelerden birisiniz.
    bu meczuba kapak üzerine kapak taktığınız için de ayrıca kendi adıma teşekkür ederim.
    Muzdarip:
    COQ ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Gümrük vergisine gelecek %20 ek zammın toplam fiatı % 2 den fazla arttıracağını sanmıyorum. Çünkü gümrük vergisi toplam fiyat icerisinde yaklaşık %10 luk bir paya sahip. Sezonun bitmesine az bir zaman kala da distribütörlerin zam yapmayacaklarını düşünerek 10.000 TL lik bir motosiklete 200 - 250 TL civarında bir zam gelecektir sanırım. Bu tahmin tabi. Gerçeği bir hafta içinde göreceğiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)