Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadasim armut pis agzima dus yapacagina 2 sayfa geriye gidersen sorunun cevabini bulacaksin..Zahmet olacak ama...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zamdan sonra aklımıza bu parça geliyor ne hikmetse https://www.youtube.com/watch?v=Q9lzImj7We4

Allah iyiliğini versin gece gece gül gül öldüm :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum
    Türkiye gündeminde akp dönemine kadar kürt ,laz ,alevi ,sunisi şu su busu nurcusu, bu cemaatci gibi ayrımlar bu kadar zarar verici durumda değildi.
    Ama hep dindar ile dinsiz ayrımı vardı inasnları canlı canlı yakacak kadar...
    doğru düzgün seçim yapılan vakitten bu yana iktidarlarda hep aynı zihniyet var.
    bu ülkenin bu halde olmasını sebebi sadece bir kesimdir. kıl olan kesimdir
    Haksizligin ve dengesizligin eskisinden cok daha ayyuka ciktigi asikar. Gel gelelim haksizlik haksizlik doguruyor. Surekli ezdiginiz kucuk kardesiniz bir gun sizden guclu hale geldiginde "Sen beni bu kadar ezmistin, simdi ben de seni o kadar ezeyim" demek yerine "Seni beni haksiz yere ezdin, simdi sen cek bakalim" diyebilir. Bastan haksizlik olmamasi lazim.

"Kimse bu ulkenin asil sahibi degildir. Benden farkli milletten, dini ve siyasi gorusten her vatandas, benim sahip oldugum tum hak ve ayricaliklara sahiptir" fikrini sadece kabullenmek degil, en ufak ihlali karsisinda kendisine yapilmis gibi ayaga kalkmadikca duzelmeyiz. Bakin burada Trump yedi ulkeye giris kisitlamasi getirdiginde buradaki kiliselerin bazilarinda ezan okundu. Burdaki hristiyanlarin birine bisey mi oldu da bu kadar tepki koydular? Hayal edebiliyor musunuz, Turkiye'deki Ermenilere veya Suryanilere bir haksizlik oldugunda minarelerden çan calinmasi durumunu? Komik geliyor degil mi?

Icinde bulundugumuz kotu durumun faturasini belli bir kesime dayayan her paylasim beni daha da umitsizlige surukluyor.
    Cunku hala problemin asil kaynagini kacirdigimizi belgeliyor. Sadece belli bir kesimi sorumlu tutan insanlar, surdurulemeyecek olan bu durum degisip te gucu eline aldiklarinda, o kesimi ezerler, simdi onlarin yaptigi derecede olmasa bile. Ve bu kisir dongu boyle devam eder. Basimiz b?ktan kurtulmaz.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bu vergiden sonra 2.el de zamlanır şimdi...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Şimdi nasıl olacak 6600 tl olan cbf ciddi ciddi 7920 tl mi olacak? yüzde 20 ne demek yani? birde ne zamandan itibaren uygulanmaya başlanacak?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haksizligin ve dengesizligin eskisinden cok daha ayyuka ciktigi asikar. Gel gelelim haksizlik haksizlik doguruyor. Surekli ezdiginiz kucuk kardesiniz bir gun sizden guclu hale geldiginde "Sen beni bu kadar ezmistin, simdi ben de seni o kadar ezeyim" demek yerine "Seni beni haksiz yere ezdin, simdi sen cek bakalim" diyebilir. Bastan haksizlik olmamasi lazim.

"Kimse bu ulkenin asil sahibi degildir. Benden farkli milletten, dini ve siyasi gorusten her vatandas, benim sahip oldugum tum hak ve ayricaliklara sahiptir" fikrini sadece kabullenmek degil, en ufak ihlali karsisinda kendisine yapilmis gibi ayaga kalkmadikca duzelmeyiz. Bakin burada Trump yedi ulkeye giris kisitlamasi getirdiginde buradaki kiliselerin bazilarinda ezan okundu. Burdaki hristiyanlarin birine bisey mi oldu da bu kadar tepki koydular? Hayal edebiliyor musunuz, Turkiye'deki Ermenilere veya Suryanilere bir haksizlik oldugunda minarelerden çan calinmasi durumunu? Komik geliyor degil mi?

Icinde bulundugumuz kotu durumun faturasini belli bir kesime dayayan her paylasim beni daha da umitsizlige surukluyor.
    Cunku hala problemin asil kaynagini kacirdigimizi belgeliyor. Sadece belli bir kesimi sorumlu tutan insanlar, surdurulemeyecek olan bu durum degisip te gucu eline aldiklarinda, o kesimi ezerler, simdi onlarin yaptigi derecede olmasa bile. Ve bu kisir dongu boyle devam eder. Basimiz b?ktan kurtulmaz.
    sadece karşı tarafı ezmek için yapılan bir tavır ise bu
    bunlara oy veren insanlar herşeyin farkında fakat genede devam ediyorlar ki canımız yansın anlamı çıkıyor...
    konu o taraf veya bu taraf değil demek ki.
    yalan dolan davalarla orduyu talan eden,ordunun ve devlat kurumlarının içine tarikatları salan,keyfi adalet ve hukuk yaratan,hırsızlık,yolsuzluk yapan,seçim önceleri bize oy verin bombalar patlamaycak diyen ,dış politikada komedi unsuru olan ,bütün yapılan ihalelerde ,köprülerde yollarda kazık yiyen yandaşa peşkeş çeken bu tiplere oy verilmesinden ben sorumlu değilim kusura bakmayın...
    bireysel olarak bunlar kadar servet kazanan iktidar var mıdır acaba tarihte
    oy veren adam bunların farkındaysa da değilse de fark etmez çok büyük karakter ve akıl sağlığı içindedir.
    yada kafasını din ile bozmuş illede muhafazakar kesime oy vercem şeriaatla cihadla yaşıcaz kafasındaki insanlar bu gidişle kendi dinlerinin en büyük kalesi sayılabilcek bir ülkeyi bitiriyorlar haberleri yok
    zaten bu kadar extremist düşünceye sahip olan adamla iletişime geçilmez çünkü seni alt etme yolunda şehit olmaya göze almıştır...

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın basit bir örnek vereyim;

50 cc motosikletlerde yeni yasayla birlikte gelen kolaylığı hepiniz biliyorsunuz. (B sınıfı ile sürülebilmesi,mtv olmaması)

Site için bir yazı hazırlıyordum (hala hazırlayacağım ),orada dikkatimi çeken bi nokta oldu.

X markanın 50 cc'lik motosikleti geçen sene 1,800'müş.

Yasadan sonra talep artınca fiyat 2,800'e çıkmış. Yani %44 artış.

Aynı motosiklet,aynı özellikler,değişen tek birşey yok.

Ama şu an bayilere gidin,50 cc sorun,kapış kapış.

Demem o ki,yarın ybr 15,000 olsa gider alırız ve sonra yine burada bağırır çağırırız.

Ama hiçbir şey değişmez. Çünkü biz toplu taşıma varken,kendi aracımızla işe gidip gelmeyi,ihtiyaçlarımızı görmeyi marifet olarak görüyoruz.

Talep olduğu müddetçe arz devam edecektir.

Çözüm;taleplerinizi erteleyin,arz ellerinde patlasın.
    Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen motorlu araç sayısı ile Türkiye'de kişi başına düşen motorlu araç sayılarını bir göz atıp karşılaştırırsanız, "ne kadar pahalı olursa olsun gidip alıyoruz, eşeklik bizde" olarak özetlenebilecek argümanınızın doğru olmadığını kolayca göreceksiniz.

Ben size durumu özetleyeyim, Türkiye'nin 1/3 nüfusuna sahip Avustralya'da Türkiye'den fazla motorlu araç var. Yani Türkiye fakir ve bu fakirlik ile vergiler birleşince, aslında çok az kişi bunlara erişebiliyor. Fiyatlar arttıkça, TL değer kaybettikçe giderek daha da az kişi erişebilecek.

Yol motosikletleri satışında da Harley'in Türkiye'de 120.000 TL (30.000 Avro) Avustralya'da ise 85.000 TL'ye (30.000 Avustralya Doları) satılan Softail Breakout modeli, sadece 2017'nin ilk çeyreğinde 352 tane satılarak en Avustralya'nın en çok satan yol motosikleti olmuş durumda (kaldı ki bu sene satışlarda düşüş var). Buralardaki motosiklet, otomobil piyasasını görseniz küçük dilinizi yutarsınız, bizim ancak İstanbul'da fuarda yılda bir gördüğümüz çeşit ve sayıda motosikletten fazlasını barındıran motosiklet dükkanları (dikkat tek bir yer değil) var burada.

Talepleri erteleyerek herhangi bir sonuca ulaşılabileceği düşüncesi maalesef büyük bir yanılgı. Türkiye global ölçekte ne talebi ne de arzı etkileyebilecek hacimde ekonomiye sahip bir ülke değil, ancak kendi kendimizi kandırırız.

Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur dur, ben bu hikayeyi biliyorum. Amaç yerli üreticiyi korumak değilmi?
    Yerli motosikletler hangileri falcon mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece karşı tarafı ezmek için yapılan bir tavır ise bu
    bunlara oy veren insanlar herşeyin farkında fakat genede devam ediyorlar ki canımız yansın anlamı çıkıyor...
    konu o taraf veya bu taraf değil demek ki.
    yalan dolan davalarla orduyu talan eden,ordunun ve devlat kurumlarının içine tarikatları salan,keyfi adalet ve hukuk yaratan,hırsızlık,yolsuzluk yapan,seçim önceleri bize oy verin bombalar patlamaycak diyen ,dış politikada komedi unsuru olan ,bütün yapılan ihalelerde ,köprülerde yollarda kazık yiyen yandaşa peşkeş çeken bu tiplere oy verilmesinden ben sorumlu değilim kusura bakmayın...
    bireysel olarak bunlar kadar servet kazanan iktidar var mıdır acaba tarihte
    oy veren adam bunların farkındaysa da değilse de fark etmez çok büyük karakter ve akıl sağlığı içindedir.
    yada kafasını din ile bozmuş illede muhafazakar kesime oy vercem şeriaatla cihadla yaşıcaz kafasındaki insanlar bu gidişle kendi dinlerinin en büyük kalesi sayılabilcek bir ülkeyi bitiriyorlar haberleri yok
    zaten bu kadar extremist düşünceye sahip olan adamla iletişime geçilmez çünkü seni alt etme yolunda şehit olmaya göze almıştır...
    Tam bilemiyorum ama genel çoğunluğun "birilerinin canı yansın"dan ziyade şahsi pragmatizm ve vurdumduymazlıkla hareket ettiğini düşünüyorum. "Ne pahasına olursa olsun şeriat istiyoruz" diyen kesim de marjinal bence, belli bir çoğunluk olduğunu düşünmüyorum.

Üç darbe yapmış bir ordu eskiden beri sorunluydu, ama şimdi iyice talan edildi ve işlevsiz hale getirildi.

Devlet eskiden beri hortumlanıyordu, ama hiç bu kadar kadar sistematik ve pervasızca değil.

Bu değişimin gerçekleşmesinde en kullanışlı argüman, eski haksızlıklar ve yanlışlardı, ve çoğunluktan böyle destek alındı. Sonrasında birbirimize olan nefretimizi ve vurdumduymazlığımız kullanıldı. O yüzden birbirimize, ve dolayısıyla da ülkemize sahip çıkamadık. Açıkçası bölünmüşlük o boyutta ki bir birlikten söz etmek te çok mümkün değil. Bu düzelmeden de düze çıkmamız çok mümkün görünmüyor bana...

Herkes faturayı sağa sola kesmeyi bırakıp, "ben veya biz neyi yanlış yaptık?" demediği sürece bu böyle devam eder, aktörler değişir, bugün ezilen yarın ezer, uzun vadede olan hepimize olur.

Yanlış veya fazlaca naif düşünüyor olabilirim...
    zheroen bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bilemiyorum ama genel çoğunluğun "birilerinin canı yansın"dan ziyade şahsi pragmatizm ve vurdumduymazlıkla hareket ettiğini düşünüyorum. "Ne pahasına olursa olsun şeriat istiyoruz" diyen kesim de marjinal bence, belli bir çoğunluk olduğunu düşünmüyorum.

Üç darbe yapmış bir ordu eskiden beri sorunluydu, ama şimdi iyice talan edildi ve işlevsiz hale getirildi.

Devlet eskiden beri hortumlanıyordu, ama hiç bu kadar kadar sistematik ve pervasızca değil.

Bu değişimin gerçekleşmesinde en kullanışlı argüman, eski haksızlıklar ve yanlışlardı, ve çoğunluktan böyle destek alındı. Sonrasında birbirimize olan nefretimizi ve vurdumduymazlığımız kullanıldı. O yüzden birbirimize, ve dolayısıyla da ülkemize sahip çıkamadık. Açıkçası bölünmüşlük o boyutta ki bir birlikten söz etmek te çok mümkün değil. Bu düzelmeden de düze çıkmamız çok mümkün görünmüyor bana...

Herkes faturayı sağa sola kesmeyi bırakıp, "ben veya biz neyi yanlış yaptık?" demediği sürece bu böyle devam eder, aktörler değişir, bugün ezilen yarın ezer, uzun vadede olan hepimize olur.

Yanlış veya fazlaca naif düşünüyor olabilirim...

"divide et impera" politikasının güç aldığı konu işte haklısın...
    ama bunu özgürlükçü eğitim ile yenebiliriz.
    istediğimiz kadar alçak gönüllü olalım hatayı kendimizde arayalım şarlatan narsistin teki herşeyi berbat edecektir

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Jemand bunu beğendi.

Gümrük vergisi bildiğim kadarı ile çıplak fiyatın üzerine biner. Bunun üzerine ÖTV ve KDV de eklenince verginin, vergisinin vergisi olur.

Böyle hesaplanırsa aracın bedeli %20'den fazla artar.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Yeni zamlar salı günü yani Ağustos başında uygulanmaya başlanacak R25in en az 22.500 olması bekleniyormuş.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayir, gumruk vergisi neyse alinan o %20 artacak.

Cok kaba yaziyorum, diyelim motor 10bin tl ithalat fiyatina sahip. %30 gumruk vergisivile 13bin, ustune kdv otv falan filan. Simdi gumruk vergisi %50 olacak, 15bin tl uzerinden kdv otv falan filan.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cok kaba yaziyorum, diyelim motor 10bin tl ithalat fiyatina sahip. %30 gumruk vergisivile 13bin, ustune kdv otv falan filan. Simdi gumruk vergisi %50 olacak, 15bin tl uzerinden kdv otv falan filan.
    Stokta olan motosikletlere de gelecek mi bu zam, yoksa ağustos ayından sonra ülkemize girecek yeni motosikletlerde mi uygulanacak? Şöyle ben bu ay motor aldım 1 hafta sonra aldım diye 2-3 tl fazla mı ödemek durumunda kalıcam? yok artık.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stokta olan motosikletlere de gelecek mi bu zam, yoksa ağustos ayından sonra ülkemize girecek yeni motosikletlerde mi uygulanacak? Şöyle ben bu ay motor aldım 1 hafta sonra aldım diye 2-3 tl fazla mı ödemek durumunda kalıcam? yok artık.
    Guzel soru, neticede bayide yatan motor ithalati tamamlanmis, vergileri odenmis motor, bilmiyorum ne uyduracaklar

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayni seyi soyluyoruz... Yalniz gumruk vergisi %20 artmiyor, ek %20 gumruk vergisi uygulaniyor. Sonra Ötv, sonra kdv eklenince fiyat %20'den fazla altar.

Stokta ki urunler ve bu madde cikmasindan 45 gün oncesine kadar yuklemesi yapilan veya gumruk islemi yapilan araclara uygulanmiyormus

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Bayiler motor satmıyor arkadaşlar bu zam direkt olarak beni vurdu bugün motor alıyordum pazartesiye kadar satış vermiyoruz diyor paragöz bayiler hepsinin zammına koyayım.

Motosikleti
    Cebefe
    İsmail Bey'in 2012 model Mercedes'i servisten çıkamaz olmuş arkadaşlar. Araç "beni salın, gidicem ben" demiş.
    Duyunca çok üzüldük.
    Tabi araç hemen yenilenmiş.
    Bütün bunlar gazoz kapağı ile yapılmıyor haliyle..
    https://youtu.be/f3tXPKpjUoY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)