Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu'nun hayatını kaybettiği kazanın ayrıntıları ortaya çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eşine kızan emlak danışmanı Buğra Erdem aracını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde durdurarak araçtan indi ve yürümeye başladı. Motosikletçi Barkın Bayoğlu, Erdem’e çarptı.

İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dün akıl almaz bir kaza yaşandı. Motosiklet dünyasının ‘Altın Elbiseli Adam’ olarak tanıdığı Barkın Bayoğlu ve emlak danışmanı Buğra Erdem yaşamını yitirdi.

Avrupa çıkışında gece saat 01.10’da meydana gelen kaza görgü tanıklarının iddiasına göre şöyle gelişti: Emlak danışmanı Buğra Erdem, aracıyla Anadolu yönünde seyir halindeyken birden aracını durdurarak indi ve yürüyerek karşı şeride geçti. Bu sırada köprüde motosikletiyle Avrupa yönüne seyir halinde olan Güvenli Motosiklet Sürüş Teknikleri Uzmanı Barkın Bayoğlu, Buğra Erdem’e çarptı. Kontrolü kaybeden Bayoğlu, bariyerlere çarparken motosiklet de Ortaköy ayrımındaki refüje çarparak durabildi. Erdem’in hayatını kaybettiği belirlenirken, Bayoğlu da hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan Bayoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

"TARTIŞTIK OTOMOBİLDEN İNDİ"

Gazete Habertürk'ten Yusuf Doğan'ın haberine göre, Buğra Erdem’in indiği otomobilde bulunan eşi Halide Yasemin Erdem, polise verdiği ifadesinde görgü tanıklarının, eşiyle tartıştıkları yönündeki beyanlarını doğruladı. Erdem’in, “Ailevi bir konu nedeniyle tartışmaya başladık. Eşim çok sinirlendi. Arabayı durdurup indi ve yürümeye başladı. Sonra da bu kaza meydana geldi” dediği öğrenildi.

ARKADAŞLARI "ALTIN ELBİSELİ ADAMI" ANLATTI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki feci kazada yaşamını yitiren Barkın Bayoğlu’nu (42) arkadaşları anlattı. İşte “Altın Elbiseli Adam”ın bilinmeyen tarafları:

-Tarih düşkünüydü. İstanbul tarihine karşı çok özel bir merakı vardı. Semt isimlerini tarihsel ve mitolojik taraflarıyla, motosiklet üzerinde anlatabileceği bir belgesel hayali vardı.

-Tam bir ‘rocksever’di. Zaman zaman boynundaki fıtığın zamanında çok kafa sallamaktan olduğunu söylerdi.

-Gençliğinde alkolle ilgili büyük sıkıntılar yaşamış, kavgalara karışmış fakat 14 sene önce yaptıklarından mutsuz olduğu için alkolü hayatından çıkarmıştı.

-Çok sağlıksız olduğunu düşündüğü için kahve ve çay içmezdi.

-Çalışanlarına karşı zordu ama babacan bir tavır takınırdı. Sevgililerinden, gittikleri yerlere kadar her şeye müdahale ederdi.

-Motosiklet eğitimi almadan ve koruması tam olmadan motosiklete binenleri ekibine dahil etmezdi.

-Yakınlarına ‘Hoşçakal’ değil ‘İmha olma’ derdi.

-‘Babuş’ lafıyla özdeşleşmişti.

-Coen Kardeşler’in filmlerini özel olarak severdi

Kaynak: Haberturkl
    YsNLzTrK, özgür573, oialdemir ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Yerinde büyük bir boşluk var. Unutulması zor. Allah mekanını cennet eylesin
    YsNLzTrK bunu beğendi.

soulya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 200i
    Allah mekanını cennet eylesin güzel abim bize çok şey kattın..

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    O suçlu bu suçlu tartışmalarına girmek yerine kazadan ders çıkarmamız,ölümleri nasıl azaltabilirizi düşünmek gerek.
    pea bunu beğendi.

İnsan bir türlü inanamıyor.. Gençliğim elimden kayıp gitti sanki. Hãlã çok kötü bir şakaymış, herkese ders olsun diye yapılmış çok kötü bir şaka gibi geliyor. Keşke öyle olsa, keşke çıkıp gelsen be Barkın abi. Haberi aldığımdan beri uyumadım, düşünmeden edemiyorum, hiçbir şey de yapamıyorum. Birçok konuyu çok kez okudum; dönüp dolaşıp her şeyi bırakıp şu forumdaki konuları okudum sadece. O kadar benimsemişim ki, öz abim olsan bu kadar içime otururdu gidişin Barkın abi. Çok şey yazasım var ama hãlã aklım almıyor gidişini. Daha ne işler yapacaktın, nereye gittin bu kadar erken.. Mekanın cennet olsun, yüzün hep gülsün. Güzel gülüşün ve ''aayar'' deyişinle hatırlayacağım seni. Bu tarafta görüşemedik ama öbür tarafta peşini bırakmayacağım Barkın ağabeyciğim.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Alıntı abap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O suçlu bu suçlu tartışmalarına girmek yerine kazadan ders çıkarmamız,ölümleri nasıl azaltabilirizi düşünmek gerek.
    bu ülkede ölümler hiç bir zaman azalmaz,almış başını cehalet gidiyor bilinçsiz kültürsüz bir sürü ayı,maganda dolu ülkede.Bu adamları eğitmedikten sonra bu ülkeden bir cacık olmaz,cahil dolu kodumun istikrar hükümeti oldukça bu ülke ne ilerler,ne aynı yerde kalır hergün dahada geriye gidiyoruz.

O yüzden biz kendimize sahip çıkıcaz limitlerimizi iyi bilicez .

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keske bundan sonra ki yaşamımı orada şekillendirmek istiyorum benden bu kadar deyip ingiltereye geri dönseydi. Yine Yaptıği işle dünyaya açılmayı hedefleyip tum dunyayi bilinclendirmek adina gitseydi
    espresso bunu beğendi.

Barkın güvenli sürüş teknikleri uzmanı ya da eğitmen değildi, hatta en çok böyle bilinmesine karşı çıkardı ve ben de bir motosikletçiyim sadece derdi videolarında onlarca kez söylemiştir. Motorcu lafına kızardı, bu sebeple ona motorcu diyen otomobil sürücülerine "arabacı" derdi.
    Kazanın detayları doğruysa Barkın motordan savrulup bariyerlere çarpıyor, bariyerlerin yapısı hakkında daha geçen gün bir haber yaptı atv televizyonu, motorcularla konuşuldu, iki polisin ölümü sonrası. Ölümde asıl sebep bariyer midir bilemem ama bu konu çokça su kaldıracak ileride de.

Tekrar ailesine (ölen diğer kişininkine de) sabır ve baş sağlığı dilerim.
    Olayın birinci elden detayını bilmiyoruz, kavgayı o mu çıkarttı öbürü mü filan, netice 2 kişi öldü, biri bizim sevdiğimiz Barkın Bayoğlu.
    Keşke demek bir şeye merhem değil.
    Bugün cenazesine katılacağım bi aksilik olmazsa, binlerce motosikletle orada asıl bugün Barkın'ı daha da çok tanıtalım, asıl bugün motosiklet için farkındalık yaratalım, yoksa gerisi boş.
    Bu arada Barkın'ı ben de sizler gibi yaptığı işlerden ve forum ortamında bir kaç kez yazışmışlığımızdan tanıyorum, ama o bir semboldür, bu sebeple onun ölümü hepimiz için önem arzeden ve hepimizi ilgilendiren bir konudur diye düşünmekteyim.
    Mekanı cennet olsun!

Barkın Bayoğlu seni çok sevmişiz
    Ve seni hiç unutmayacağız
    Işıklar içinde uyu

Eşimle arabada şiddetli kavga ettiğim çok oldu.
    Ama başka insanları tehlikeye atacak şekilde,otomobilimi ve motorumu kullanmadım. burada kadına kızmayın arkadaşlar, suç kocasında zaten canıyla ödedi.
    ama bir anne ile babayıda evladından ebediyen ayırdı. lütfen kime kızarsak kızalım bir başka canlıyı tehlikeye sokacak davranışlardan kaçınalım.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    keşke böyle olmasaydı. Allah rahmet eylesin.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Barkın abinin bu kadar saçma sapan bir kazada hayatını kaybetmesine inanamıyorum ya nasıl olur aklım almıyo. Üzerinde korumaları falan yokmuymuş motor zaten ktm 200 çok hızlı gittiğini de sanmıyorum yayaya çarpıp nasıl vefat eder sorumsuz bir insan yüzünden pisi pisine canından oldu çıldırmamak elde değil... Huzur içinde uyusun

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Arkadaşlar biraz daha sağduyulu yorumlar yapmaya davet ediyorum sizi. Olay hepimizi derinden yaraladı ancak hiçbir şey bilmeden spekülatif iddialarda bulunuyorsunuz, iki tane kayıp var, biri yeri doldurulamayacak Barkın. Kadının çenesi vb. gibi bize ve bu matem ortamına yakışmayacak laflardan kaçınmamız gerekli diye düşünüyorum.
    sailor33 bunu beğendi.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Altın kalpli adam.. Bizi çok üzdün.. Seni çok özleyeceğiz..
    bahadircolak bunu beğendi.

O nitelikteki bı kazanin ölümcül olabilmesinin en muhtemel halı cervikal vertebralarda diskolasyona veya frakture bağlı spinal şok gelişmesidir ki dışarıdan çok birşey görülmez fakat çok ölümcül seyreden bir durumdur. büyük olasılıkla Barkın abimiz bundan dolayı vefat etti.Allah rahmet eylesin be abim çok üzdün bizi.Mekanin cennet olsun.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Bunu biraz açabilirmisin üstad.Yani anlayacağımız dilden anlatsan.
    R orschach adlı arkadaşa yazdım mesajı

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Peki asıl soru şu tamam araba dan inebilir ama karşı seride hemde bariyerlerı atlayıp neden geçti ??

Arka lambaları yanmayan aracı bile fark edeniyoruz geceleri köprüse yolun üstündeki adamı nasıl fark etsin barkın abi... sen o kadar donanımlı ol sonra gelisn bir kara cahil köprüye çıksın seni öldürsün
    İnwe Elensar bunu beğendi.

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Belkide bi araba bi motor olsa soka girmicekti.konunun ehli degilim ama bi yayaya carpmak adami ciddennn soka sokar.kanli canli carpmak .ne bi nefes fazla ne bi nefes eksik.bizede boyle manalar cikarmak kaldi...

Motosikleti
    MT-25
    Ne kadar insafsizsiniz... ölmüş birine karsi edilen kotu yorumları da kiniyorum... esini kaybetmis bir kadina karsi acimasizsiniz. Bunlari colugu cocugu okuyacak ... babam nasil öldü diye bu konusmalari okuyan siz de olabilirdiniz.

Ölünün arkasindan bu sekilde yorumlar yapmak kimseye yakismiyor. Esini kaybetmis, çocuğu babasiz kalmis insanlarin canini yakmayin.

Biraz INSANLIK... kadere inanmıyor olabilirsiniz SAYGI DUYARIM. Arabadan inip o trafikte yurumesi durumunu sorgulamanin manasi yok arkadaşlar... Gorunen gerceklerin altinda gorunmeyen gerçekler olabilir.

Moderatorleri gorevine davet ediyorum. Kimsenin arkasindan boyle bir durumda yakisiksiz yorumlari okumak hos degil.. is çığrından cikti yeterince... rahmetlinin esinin cenesine kadar düştünüz!!!!

Hani nerede bilincli, saygili motosiklet kullanicilari kimliğiniz arkadaslar ?

Lutfen... insani motosiklet.net ten dahi soguttunuz bu yorumlarla... yakismiyor !!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Evet uzulduk! Cok uzulduk! Faydali , kendini sevdigi birşeye adamis bir insandan cok sey ogrendik. Kendisi egitmen olmamasina rağmen , cogu egitmenin KENDINE SAKLADIGI bilgi birimini milyonlarla paylasan bir insandi.

evet canımız yandi... bu caninizin yaanginiyla, cani yannan insanlara saldirmayin lutfen... yoksa ettiginiz kotu yorumlardaki tanimlamalardan ne farkiniz kalir...

Acilmis forumda konular , biseyler yapmak istiyosaniz Barkin abiye yakisir davranin...
    sailor33, 68charger, killingroad ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)