Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Oyuncu Buharalı'nın çarptığı Oğuzhan için 'asli kusurlu' raporu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Şu videodaki görüntüye göre eğer araba pick up tarzı yüksek bir araç değilse (plakada izler bulunduğuna göre çok yüksek değil) o çocuğu ezerken nasıl farkında olmuyor? hadi göremedi hadi takip mesafesini ayarlayamadı kabul ediyorum ama adam alenen yalan söylemiş kaza görmedim kimseye çarpmadım diyerek. sadece yalan beyanda bulunmaktan bile ceza almalı.

ayrıca üstteki arkadaşın attığı videonun sonunda çarpan adamın fotoğrafı var. amcamız yaşını başını almış gözler ne kadar görüyor, karanlıkta refleksler ne kadar iyi bunları denetleyen yok. yıl oldu 2017 köyünde traktörle araba sürmeyi öğrenen 60+ yaşındaki amcalar fi tarihinde alınmış ehliyetleriyle dolaşıyorlar ortada.
    drtayfun, Cloud ve tyrung bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Bu çocuğu bi gruptan tanıyorum arkadaşımdı , cbr 250 motoru vardı 17 yaşında kendisi . Grupta birgün paylaşım yaptı R6 hayırlı olsun bana diye... İnanmadık dedik oğlum saçmalama işte fıstıklı helva severiz gibisinden takıldık 2016 mart ayı idi.. Oda ıspatlamak için işte fotoğraf felan çekip paylaşmıştı grupta . Bir ara sesi kesildi tekrar gruba yazdı
    " gençler daha ölmedim merak etmeyin buralardayım " üzerinden çok geçmedi haziran ayıydı sanırım. Oğuzhanın bize ölüm haberi geldi , dedik şaka yapıyor heralde arada yapardı çünkü. Meğer gerçekmiş keşke şaka yapsa dedik inanamadık. İbret olsun diye grupta konusunu en üste taşıdık 250 den 600 üzeri makineye geçilmez diye herkes çok üzüldü perişan olduk.

Kazadan aylar sonra bu haber çıkmıştı karşımıza , biz oğuzhanı aşırı hızdan öldü diye bilirken öğrendik ki köpeğe çarpıp yaralanıyor ve yerde hareket ederken başka bir aracın ona çarpmasıyla vefat ediyor.. Adelet ülkede yine yerini bulmadı allah sabır versin yakınlarına :/
    velizrsln bunu beğendi.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Rahmetliye çarpan aracın çarptığını farketmemiş olması imkansız. Azıcık vicdanı varsa doğruları konuşur. O kadar feci bir kazanın ardından ölüp giden çocuğu şu durumda büyük ölçüde haksız buluyorlar ya, daha da bir şey demiyorum. Allah rahmet eylesin..
    Cloud bunu beğendi.

Yahu bazı yorumlara hayret ediyor insan. Çocuk ölmüş, üstelik köpek çıktığı için de değil, köpek yüzünden düşüp yaralanıp arkadan gelen ve belli ki hızlı ve yolu taramayan, dikkatsiz birinin ezmesi yüzünden ölmüş. Herhangi birimizin karşısına hızla giderken köpek fırlasa ne olur acaba? Ben deneyimlemedim henüz mesela. O R6 ona fazlaymış filan, çocuk çok gençmiş filan, geçin bunları. Olay bu değilki, bu evladımız duvara mı, ağaca mı, yoksa başka bir araca mı çarpmış? HAYIR. Köpek çıkmış aniden ve ona vurup düşmüş, arkadan gelen ihtiyar da çocuğu ezmiş bu kadar açık bir kaza.(Okuduğum kadarıyla yazdım, video görmedim) Yani buna bile o motora binmese olmazdıya gönderme yaparak yorum yazmışsınız ya, yazıklar olsun! Ayıp.
    Açıkça aracın şöförü farkına bile varamadan çocuğa çarpmış belli ki. Bak yukarıda arkadaş ne yazmış, poşete çarpmamak için yoldan çıktım demiş. burada aracı sürende de açık bir kusur var, bunu es geçip artık hayatta olmayan çocuğu bindiği motorla suçlamak nedir arkadaş. Ben racingden de o yaşta o motora binmekten de yana değilim ve asla racing motor almam, bu yollarda bu ülkede alana da şaşırırım ama bu olayda bu şekilde de yorum yapılır mı arkadaş, hayret yav hayret. Bazen insan gerçekten çok şaşırıyor insanların bazılarındaki muhakeme kaabiliyetine.
    Racing motora, motosiklet sürmeye başladığımdan beri karşıyımdır ama şu olayda ybr 125'le de bunu yaşayabilirdiniz, bisikletle de arkadaşlar, çünkü ölüm sebebiniz size çarpan otomobil. Az mantık yahu!
    vişneçürüğü, Osm@n ve mimarafi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    peeh bilirkişigibisenii

Motosikleti
    Cbf 150
    çocuğun genç ve r6 sahibi olması üstünden arabayla geçilmesini haklı kılıyor demek ki. o konu zaten burada sayfalarca tartışıldı. şu anki haberin konusu bu değil. iki satır yazı okuyup yorum yapacaksınız alt tarafı. bu kadar korkmayın okumaktan.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Birkaç gün önce şöyle yazmıştım...
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızını ayarlamayan motor kullanıcısı asli kusurlu; hızını ayarlamayan araba kullanıcısı tali kusurlu.. hani soruyorlar ya birileri adalet için neden yürüyorlar, yollar adalet arama yeri mi diye.. işte böyle jiplere, mercedeslere binenler, bir yerlerde dayısı olanlar hatalarından sıyrılmasın, hesap versinler diye... anladınız mı şimdi; yoksa hala anlamadınız mı?
    adalet olmadı mı hakkını nasıl koruyacaksın? hala anlamadınız mı?
    Bugün http://www.hurriyet.com.tr/evinin-ta...yordu-40514614 bu haber sonrası aynı şeyleri düşünüyorum..
    şuçluyu ya da suçu üstleneni yakalamak yetmez, hesap sormak/sorabilmek için adalet gerek, hukuk gerek; gerek ki hak yerini bulsun...

Motosikleti
    Tracer700
    Öndeki araç ilk geçen çarpmadığı halde görmüş ileriye çekip dörtlüleri yakmış ama çarpan adam fark etmemiş bu masala inanan olurmu olur malesef olur

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çocuğu bi gruptan tanıyorum arkadaşımdı , cbr 250 motoru vardı 17 yaşında kendisi . Grupta birgün paylaşım yaptı R6 hayırlı olsun bana diye... İnanmadık dedik oğlum saçmalama işte fıstıklı helva severiz gibisinden takıldık 2016 mart ayı idi.. Oda ıspatlamak için işte fotoğraf felan çekip paylaşmıştı grupta . Bir ara sesi kesildi tekrar gruba yazdı
    " gençler daha ölmedim merak etmeyin buralardayım " üzerinden çok geçmedi haziran ayıydı sanırım. Oğuzhanın bize ölüm haberi geldi , dedik şaka yapıyor heralde arada yapardı çünkü. Meğer gerçekmiş keşke şaka yapsa dedik inanamadık. İbret olsun diye grupta konusunu en üste taşıdık 250 den 600 üzeri makineye geçilmez diye herkes çok üzüldü perişan olduk.

Kazadan aylar sonra bu haber çıkmıştı karşımıza , biz oğuzhanı aşırı hızdan öldü diye bilirken öğrendik ki köpeğe çarpıp yaralanıyor ve yerde hareket ederken başka bir aracın ona çarpmasıyla vefat ediyor.. Adelet ülkede yine yerini bulmadı allah sabır versin yakınlarına :/
    Arkadaşım önce şunu öğrenelim, 250 den 600 e geçilmez diye birşey yok, 50cc den 1000RR ada geçersin, olay eğitim almanda dahada önemlisi kendini yetiştirmekte bilinçli olmakta ve iyice alışana kadar sakin sürmekte, ondan sonrası tamamen senin kendine hakim olmanda, istersen 100 sene 250 lik kullan , deli gibi eğitim al, kendine hakim olamazsan 1000 liğe geçtiğin gün ölebilirsin...

başlangıç motoru diye bir iey yoktur, sadece sen varsın, kendini bileceksin....

konuya dönersek, durumu bilemiyoruz tam olarak, motor sürerken köpekte çıkar, taşa değer ön teker düşersin yola, yani herşey olabilir, rahmetli kurala uygun sürmediyse, tedbirsiz ise suçludur elbet, ama bu tamamen suçlu demek değil, yani kaza olur hatan olur bu ayrı konu.... öldüren sebeb arkadan gelen araba, ona bakalım...

bir kere araba süren motoru gördümü tedbir alacak, yaklaşmayacak dikkat edecek, adam takip mesafesine uymadıysa bence direk ağır oranda suçlu sayılmalı, buna uyan adam düşen motorcuya zor çarpar, motorcu düşünce bir anda durmaz kayar gider, yani önünde şak diye duran bir araba yok, takip mesafesine uymadıysa bence o sürücüye cinayetten ağır kusurdan dava açılmalı, böyle iş olmaz.... köpek çıktı motorcu ağır kusurlu, yok yaaaa, hatalı sürse bile olamaz bu, araba arkadan geliyor, körmüsün motorcuyu görmüyormusun, üstelik hatalıysa acaip süren motorcuyu gördün yavaşlasana, yok arkadaş adalet yok bu memlekette, bu memleketin suyunu iyice çıkardılar, adalet yok ......

Araç sürücüsü vurmuş kaçmış, insan bir durur bakar neye çarptım diye. Yardım etmeye çalışır. Yaşı 75 miş.

Hani yaşlı kurt derler ya, uyanıklık yapıp bilmemezliğe yatıyor, görmedim duymadım demiş sanki milleti kandıracak. Kendi oyunu ile onu yakalamak lazım demek görmüyorsun duymuyorsun bu halinide bilerek araç kullanıyorsun,bu bilinçle trafikte olman her daim cinayete teşebbüs diyip 2 kat fazla cezayı yapıştıracaksın.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah rahmet eylesin genç kardeşimize..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Haberin başlığı taraflı yazılmış ve yönlendirme amacı taşıyor. Adamın ölmesi onun suçsuz olduğunu göstermez, ölen de pekala suçlu olabilir.
    Burada 3 olay var. 1) Motorcunun köpeğe çarpması 2) Arkadan gelen aracın motorcuya çarpması 3) Araç sürücüsünün kaçması.
    Anladığım kadarı ile 1 ve 2. olay için motorcu 3. olay için araç sürücüsü suçlanıyor. Yani motorcunun dikkatli sürmediği için köpeğe çarpıp düştüğü ve bu durumda araç sürücüsünün bu kazadan kaçınmasının imkansız olduğu ileri sürülmüş. Elbette bu araç sürücüsünün kaza yerinden kaçıp gitmesini mazur göstermez.
    Bu sadece bilirkişi raporu, mahkeme kararı değil. Mahkeme raporu dikkate almayabilir, yeni bir bilirkişi raporu isteyebilir. Olan o gencecik çocuğa oldu. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Xciting 250R
    Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin.

Olması gereken hız limitinde ve araçta problem yoksa ayrıca sağlık problemi yoksa, şoförün rahmetliyi görmeme gibi bir ihtimali olabileceğine inanmıyorum. Naçizane düşüncemdir.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Adam bilmeyerek çarpmışsa bile olay yerinden kaçması suç değil mi?

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam bilmeyerek çarpmışsa bile olay yerinden kaçması suç değil mi?
    Adama bakarsan, hiç bir şeye çarpmadım demiş mahkemede. yani amca o an orada olduğunu ne yaptığını filan hatırlamıyor gibi davranmış ya da hakkaten hatırlamıyor kafa gitmiş, Ama hala o ehliyete el konulmuyor. Babası haklı ölen kardeşimizin, belli bir yaştan sonra mutlaka psikolojik, psikomotor, fiziki, her ne haltsa yaşlılara test uygulanıp gerekirse trafikten men edilmeliler. Aynı şey bence büyük kazaya karışıp insan öldüren ya da ağır yaralayan, sakat bırakan herkese yapılmalı, bir daha araç kullanamaz diye karar verecek mahkeme. Ondan sonra yarışsın bakalım aklı evveller makas atsın trafikte. Haa bak aynısı belli bir km'nin üstünde hızda aşırı hızlı araç kullanırken yakalananlara da en az 6 ay ehliyete el koyarak ve aracı bağlanarak bu motosiklet için de geçerli yapılmalı diyorum. Aha da sana yasakçı zihniyet, yasaklayacaksan bunları yasakla, belki bazı malaklar akıllanır. Yasakla bi yere varılır, trafikte varılabilir arkadaş. Bi kez eşşek yüküyle ceza yiyen ya da ehliyetine ve aracına uzun süreli el konulan bakalım bi daha yapacak mı? 6 ay ya da 1 yıl hem ehliyete hem araca el koyacan aga, başka bi aracı kullanırken yakalanırsa da o araca da el koyacan ve bu adamın ehliyeti iptal edilip bir daha trafiğe çıkamaz diye sabıka kaydedilecek. Yani trafik sabıkası olacak amcanın ki trafikte yakanırsa polis direkt sorgulayınca görsün.
    İnsanlar yazı yazdı diye yıllarca içerde tutuluyor, ama birini ezip öldüren adam ben öyle bi şey yapmadım ya da görmedim deyince salınıyor güzel iş.

gülerim böyle şeylere artık çok normal geliyor, sonra ülkeye küfür edince bana tepki veriyorsunuz, ölen motorcuya ceza vermemişlermi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Alıntı Café Racer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım, motorcu çocuk kaymış yola sürüklenmiş, yoldan geçen araba da çarpmış. Araba ralli yapmıyorsa nasıl asli kusurlu olsun?
    Motorcunun da sürekli motorcuyu koruması çok yanlış, burda bir otomobil sürücüsünün yıllarca haksız yatabilmesi söz konusu.
    Savcının taksirle adam öldürme davasını kabul etmesi bile bence yanlış. Düşünün, arabayla yolda gidiyorsunuz, biri yola fırlıyor, öldürüyorsunuz ve suçlu çıkıyorsunuz
    son derece saçma bir davaymış.
    çarpıp kaçmış ben birşey görmedim demiş, bizde araba kullanıyoruz yola bakarak gidiyoruz, farklılık yaratmaya çalışma

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    lise öğrencisi ve R6..
    yaşı ve ehliyeti yetiyor muymuş?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bazı yorumlara hayret ediyor insan. Çocuk ölmüş, üstelik köpek çıktığı için de değil, köpek yüzünden düşüp yaralanıp arkadan gelen ve belli ki hızlı ve yolu taramayan, dikkatsiz birinin ezmesi yüzünden ölmüş. Herhangi birimizin karşısına hızla giderken köpek fırlasa ne olur acaba? Ben deneyimlemedim henüz mesela. O R6 ona fazlaymış filan, çocuk çok gençmiş filan, geçin bunları. Olay bu değilki, bu evladımız duvara mı, ağaca mı, yoksa başka bir araca mı çarpmış? HAYIR. Köpek çıkmış aniden ve ona vurup düşmüş, arkadan gelen ihtiyar da çocuğu ezmiş bu kadar açık bir kaza.(Okuduğum kadarıyla yazdım, video görmedim) Yani buna bile o motora binmese olmazdıya gönderme yaparak yorum yazmışsınız ya, yazıklar olsun! Ayıp.
    Açıkça aracın şöförü farkına bile varamadan çocuğa çarpmış belli ki. Bak yukarıda arkadaş ne yazmış, poşete çarpmamak için yoldan çıktım demiş. burada aracı sürende de açık bir kusur var, bunu es geçip artık hayatta olmayan çocuğu bindiği motorla suçlamak nedir arkadaş. Ben racingden de o yaşta o motora binmekten de yana değilim ve asla racing motor almam, bu yollarda bu ülkede alana da şaşırırım ama bu olayda bu şekilde de yorum yapılır mı arkadaş, hayret yav hayret. Bazen insan gerçekten çok şaşırıyor insanların bazılarındaki muhakeme kaabiliyetine.
    Racing motora, motosiklet sürmeye başladığımdan beri karşıyımdır ama şu olayda ybr 125'le de bunu yaşayabilirdiniz, bisikletle de arkadaşlar, çünkü ölüm sebebiniz size çarpan otomobil. Az mantık yahu!
    yılların tecrübesiyle bunu mu yazdınız üstadım?
    tolerasyonu yüksek motorla, 10bin+ devirlerde bir makine ile kıyas mı yapıyorsunuz.

elbette konu ölen çocuğun suçlu bulunmasındaki adaletsizlik.
    ancak, süreç çok önemsiz gibi değil.
    lisedeki çocuğunuza, yollarda kullansın diye r6 alır mıydınız? cevabınız her ne ise, neden peki?
    aile belli ki çocuğun diretmesine karşı koyamamış. kaza bu, ama ben de yaklaşık 200km hız ile tali yoldan çıkan araba yüzünden kaza yaptım. polis kaydına göre 120 metre sürüklenmem var. kevlar kıyafetler paramparça oldu sürüklenmekten. ama sık sık o kazayı yaptığım yere gidiyorum. şu andaki tecrübem olsa o kaza olmazdı. neden mi?

1- şehir içinde ve dışında o hızlara çıkmak zaten aptallık
    2- bilmediğim yolda o hızı yaptım.
    3- geniş bir virajdı ve yolun ucu görünemiyordu, körlemesine dalmıştım.
    4- tecrübem şimdiye göre çoook daha zayıfmış. o motor bana fazlaymış o dönem için ( gs500-2004 model. 0-100km 5,5 saniye. o günki tecrübem 50-60 bin km/2008 yılı)
    5- hala yaşıyorsam gerçekten şanslı olduğumdandır. görecek günümüz varmış...

daha ne deyim, bilmem ki?
    ölen kişiye Allahtan rahmet diliyorum..
    Allah sevenlerine sabır versin..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)