Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ATDD'den Gürültü ve Motosiklet İsyanı

Motovento
    REKLAM ALANI

okumak ve okuduğunu iyi anlamak budur işte. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O şey içindi valla somut bir karşılaştırma noktası içindi Bir cacığa yaramadı yoksa hayatımda.. Bu arada o çok sevdiğiniz kratosa bakın bastona düşmüş. Gençliğimde olacaktım ki bi yıldırımlık işi vardı.
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...a385a337bb.jpg
    https://www.youtube.com/watch?v=yPPU0gcWk38 Hey gidi günler
    redlion999 bunu beğendi.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CananŞencan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kokona olmadık henüz ama kokoş diyebilirsiniz. yaş itibariyle kokoş daha uygun görünmekte

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Hiç bir dernekte görev almadım. Sadece Alanya Toplumsal Dayanışma Derneğinin kurucusu oldum ve Başkanlığını yürütüyorum. Kişisel hiç bir beklentik yok. Topluma karşı hepimizin sorumluluğu olduğu inancıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorum hepsi bu. Son yıllarda Alanya da artan gürültü kirliliği ne yazık ki turizmi de önemli ölçüde olumsuz etkiliyor. Her şeyin bir edebi adabı vardır. Alanya da meydana gelen motosiklet kazaları yüzünden kaç can kaybedildi. Kaç can sakat kaldı. Sadece biraz dikkat, biraz saygı bekleniyor. teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Fİziksel özelliklerimiz yaratılışımızla ilgili olduğundan maalesef biz pek bir şey yapamıyoruz. Boya cila ancak bu kadar oluyor idare edin artık )))))[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------
    olay sadece turizm ise bu ses etkisi yasal duzenlemelerin yaninda 10 da bir oraninda kalir. ayrica motorsiklet kullanamayan, motoru dikkat cekme araci olarak kullan veya ucuz motor alip yaya yollarinida kendine mesken edinen aptallar yuzunden tum motorcularin zan altinda kalmasida ne yazikki cok uzucu birsey.

buyuk makinada dahi artik insanlar egzoz degistirmezken kucuk hacimli motor sahipleri ozellikle yasi kucuk cocuklar bunu yapiyor, scooter tarzi motor kullananlar kaldirimlari mesken edindiler. fakat bu olaylarin buyuk kismi her lokantaya ait 3-5 kurye motoru olmasi ve bunu kullananlarin daha empati kullanabilecek yapiya gelmemis olmasi diyebiliriz.

ayrica asker ugurlamasinda silah sikanlari yakalayip askere gidenle birlikte gondermek, silah ruhsatsizsa 2 sene hapis vermek, herkeze silah ruhsati vermemek, arabalar ulkeye girdiginde korna sistemlerine bir cozum bulup korna basildiktan sonra aktif olan ve kornanin 2 saat calismasina izin veren bir sistem olacak ve servislere gidilip tekrar aktif edilmesinin 100tl gibi belirli bir maliyeti olacak bakin o zaman bidaha kimse acil degilse korna basabiliyormu? ayrica aksam 9-10 dan sonra araclarda disaridan duyulacak kadar ses calanlara 3-5 bin ceza vermek hatta bunu kamerasiyla cekip polise verene bu cezanin yarisini vermek bu sorunuda cozecektir.

kimse kusura bakmasinda bizim millet parayi cok sever ve ancak boyle terbiye edebilirsin.

her korna 100-200 tlye mal olacaksa komse korna calmaz.
    yuksek sesle milleti rahatsiz eden muzik yuzunden 5,000 tl yiyecekse arcindan o teyibi soker.
    sokakta kursun atan hapis yatacagini bilirse silahi tasimaz bile vs vs vs.
    kaldirimdaki motorcunun ehliyeti al ehliyet yoksa 3-5 bin ceza kes bakalim hangi motorcu, hangi kurye kaldirima cikiyor?

standart egzoz disindaki motorlari topla bak kimse bidaha egzozla ugrasiyormu?

cozum motorcularin hepsi Allahin cezasi gereksiz insanlarmis gibi davranmak degildir. cozum olumsuzluklari ortadan kaldiracak makul ve caydirici onlemler almaktir.
    sdt bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    kokona olmadık henüz ama kokoş diyebilirsiniz. yaş itibariyle kokoş daha uygun görünmekte

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Hiç bir dernekte görev almadım. Sadece Alanya Toplumsal Dayanışma Derneğinin kurucusu oldum ve Başkanlığını yürütüyorum. Kişisel hiç bir beklentik yok. Topluma karşı hepimizin sorumluluğu olduğu inancıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorum hepsi bu. Son yıllarda Alanya da artan gürültü kirliliği ne yazık ki turizmi de önemli ölçüde olumsuz etkiliyor. Her şeyin bir edebi adabı vardır. Alanya da meydana gelen motosiklet kazaları yüzünden kaç can kaybedildi. Kaç can sakat kaldı. Sadece biraz dikkat, biraz saygı bekleniyor. teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Fİziksel özelliklerimiz yaratılışımızla ilgili olduğundan maalesef biz pek bir şey yapamıyoruz. Boya cila ancak bu kadar oluyor idare edin artık )))))[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------
    Öncelikle hoş geldiniz Canan Hanım. Dernekte görev konusunda isminizi Googleda yazınca çıkan haberlerden böyle bir izlenim edindim. Düzeltmeniz için teşekkürler.

Motosiklet kullanıcılarında hata yok dersem gaflete düşeceğim ne kadar kesin ise, hatalı davranışlarda bulunan motorcular yüzünden tüm motosiklet kullanıcılarını töhmet altında bırakacak söylemlerde bulunmak da aynı derecede gaflete düşmek olacaktır. Evet, çoğu zaman biz bile kendi aramızda motosiklet kültüründen bihaber, çevresine saygısız, bırakın çevresindeki insanları, kendi canını bile düşünmekten aciz bir güruhla uğraşıyoruz. Ancak bir kitleyi, içindeki çürük elmalar üstünden değerlendirmek de çözüme ulaşmamızı sağlamıyor.

Araba kullananların yolda çocuk bezi attığını ve motosikletime geldiğini bilirim, ama en akıl almaz olanına Antalya'da bir kadın şoförün arabadan kullanılmış kadın pedi attığında şahit oldum. Motora yapışan pedi alıp, ışıklarda "hanımefendi pedinizi düşürdünüz" diyerek arabasının camından içeri atarak yeterli cevabı vermekle beraber, "tüm araç şoförleri bilinçsiz" demek gibi bir gayretim de olmadı. Bu nedenle ricam, sizin de söylemlerinizde işin akı ile karasını(!) ayırt ederek açıklamalar yapmanız olacaktır.

Şu kokona vb söylemler hakkında laf etmeye bile gerek yok zaten. Saygılar...
    sdt, mimarafi ve CompanERROR bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    HİÇ KİMSEDE ÇIKIP DEMİYOR O DERNEĞİ BU DERNEĞİYİZ MOTORSİKLETLİLERE YAPILAN SAYGISIZLIKLARA GÖRMEMEZLİKLERİNE BİR ARAÇ BİR TAŞIT OLARAK GÖRMEDİKLERİNİ SAYISI GİTTİKÇE ARTAN MOTORSİKLET KAZALARI GENÇLERİN ÖLÜMÜ PSİKOLOJİMİZ BOZULUYOR HANIMEFENDİ PSİKOLOJİMİZ .... SİZ BÖYLE BİR KONU DEĞİLDE GÜZEL BİR ETKİNLİK OLANLARI DÜZELTEMEZSİNİZ OLMAYANLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN BİRŞEYLER YAPMANIZ NE KADAR TEPKİ GÖSTERİRSENİZ GÖSTERİN BUNLAR DÜZELMİCEK SADECE GELECEK OLAN NESİLİ DÜZELTMEK İÇİN BİRŞEYLER YAPABİLİRSİNİZ ..

ARKADAŞLAR BU HESAP YÜKSEK BİR İHTİMALLE FAKE HESAP BİLGİNİZE..

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kesinlikle doğru söylüyor Alanya'da gecenin üçünde müziği sonuna kadar açıp geöen arabalar egzozlarını bağırta bağırta giden çift silindirli motorlar, ben seri atış yapabilen kuş tüfeği alacağım kafaya koydum balkonda soteye yatıp lastik cam çerçeve dökene kadar sıkacağım o dereceye geldik, bu ara da bu gğnlerde Alanya'da park halindeki motorları bile sorgulayıp sigorta muayene olmayanları tek tek çekiyorlar acayip bir denetim başladı nedeni buymuş demek ki...
    ÜmitS. bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV

Alanyadaki birkaç terbiyesiz çocuğu yüzünden tüm motosiklet kullanıcıları için genelleme yapmanız hiç doğru değil. Bu ses yapılırken yada hatalı parklar gördüğünüz anda polisi arar şikayet edersiniz. Tüm motosiklet kullanıcılarına karşı insanları kışkırtmanız .. Heleki size saygı duyan anne ve babaların büyüklerin bu şekilde kışkırtılması hiç doğru değil.

Alanya da , İstanbul da ve dünyanın heryerinde motosikletlerin karıştığı ölümcül kazalar yaşanılabilir. Alanyadaki otomobil kazalarındaki ölüm sayısıyla motosiklet kazalarındaki ölüm sayılarını karşılaştırdınız mı hiç ? ..

Motosikletin egzoz sesinin turizm ile bağlantılı hale getirmeniz çok fena olmuş. Siz hiç İstanbul İzmir Ankara gibi büyükşehirlerde uyumaya çalıştınız mı?

Hıncal Uluç gibi motosikletlileri terör ve terörist ilan etmeniz kesinlikle kabul edilemez. O motosikletlerini bağırtıp sizi rahatsız eden insanlar nekadar terbiyesiz görünüyorsa sizde okadar terbiyesiz görünüyorsunuz.

.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bu ve bunun gibi hiç bir şekilde yapıcı olmayan, empati içermeyen açıklamalara, yanlış yönlendirmelere tamamen karşı olsamda, trafikte özellikle cg tarzı yada bazı chopper motosikletlerin egsoz modifiyeleri o kadar abartılmış ki; sesini dinlemekten çoğu zaman tad alan bir motosiklet kullanıcısı olarak beni bile çileden çıkartıyor.
    hatta tanıdık trafik polislerine o kadar kontrole denk geliyorum bu gibi kullanıcılar hiç mi denetlenmiyor, göz mü yumuluyor diye serzenişte bulunuyorum.
    çok rahatsız edici sese sahip bir motosiklet sıkıntısız dolaşıyorken bazen sadece egsoz var diye, susturucu takılı da olsa sorun çıkartabiliyorlar. bu işin bir standardı olmalı db cinsinden rolantide ve belli bir devirde maksimum değerler belirlenip denetlemeler arttırılmalı. dileyen kullanıcılar da etrafa rahatsızlık vermeden egsoz takıp sesin keyfini çıkarabilmeli.
    rahatsız edici ses çıkaran, yada tehlikeli araç kullanan motosiklet sürücüleri yüzünden toplumda motorculara karşı anti pati çoğalıyor, bu da bize; suçlu suçsuz tüm motor camiasına trafikte daha çok sıkıştırma, saygı duymama ... olarak geri dönüyor. en çok etkilenen, mağdur olan yine biz motorcularız aslında, durumun düzeltilmesi için daha çok emek harcamalıyız.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O kadar konuşma içinden motosikletlerle ilgili kısmı cımbızla çekip çıkarıp yorum yapmayalım. Genel olarak söylenenlerin ve şikayetlerin hepsi doğru.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-

Peki neden bunu genel ve sadece tek gürültü kirliliği motorlarmış gibi söylüyorsunuz

1- Her motorcu sizin dediğiniz gibi bağırttıra bağırttıra gitmez yani her motorcu APAÇİ DEĞİLDİR. LAFINIZI GENELE SÖYLEMEMELİSİNİZ.

2-Pekala peki tek gürültü motor sesi mi orda ki spor arabalar hiç mı apaçilik yapmıyor?
    HAKSIZSINIZ..

3- Kaza yapınca inanın en fazla zarar motorcuya gelir ama karşı tarafa da gelebilir peki Burda araba olsa sonuç ne olur HEM KARŞI TARAFTA MADDİ MANEVİ DAHA FAZLA ZARAR HEM DE KENDİNE DAHA FAZLA ZARAR.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014

Merhaba, yorumunuzu ve sırf bu durumdan ötürü üyelik açıp bu sözde insan olan varlıklara ders vermeye çalıştığınız için aylar sonra sisteme giriş yapıp yorum yazıyorum. Teşekkür ederim motor kullanan ve motor kullandığı halde sizin deyiminizle adabıyla yaşamaya çalışanlar adına.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    1-)Tofaş marka bilmem kaç senelik komple sanayide sökülüp yeniden takılmış araba bozuntuları ve manifold gürültüsü ile kulakları taciz eden özellikle insanların yakınından geçerken kulaklarını taciz ederek egosunu tatmin eden adamlar var

2-)Scooter Motosikletle ve koruma muhafazası susturucusu sökülmüş delik sanayi işi soba borusu paslı egzozu ile kulakları taciz eden gecenin bilmem kaçında motosikleti bağırtan yada gündüz hasta var mı yada bebek/çocuk var mı diye empati yapamadan mahalle arasında insanların üzerine sürüp birde kulaklarını gürültüsü ile taciz eden bununla da ego tatmini yaşayan adamlar var

Mesela Racing SS tarzı kullanan birisi ben motosiklette eşimle beraber evime dönerken 3 şeritli yolda sağdan gidiyordum SS motosiklet kullanan şahıs emniyet şeridinden süratli gidiyordu ve tam da yanımızdan geçerken redline dediğimiz olayı yapıp motosikleti bağırtarak o anda irkilmeme sebep olmuştur süratli olduğundan geldiğini bile fark etmedim ve ani gürültü ile irkildim... sonuç; adam egosunu egzozu ile tatmin etti işte Benim motorum seninkinden havalı demek istedi herhalde...

3-)Düğünlerde yada asker uğurlamalarında konvoylarda yada mahalle arası eğlencelerde silah sıkarak bunu yiğitlik sanan adamlar var

NOT: Bu yukarıda yazdığım 3 maddede yer alanlar aslında adam yazsam da ADAM DEĞİLLER!...

Birde pazar günü yakınınızda inşaat varsa o da ayrı sıkıntı
    yada komşunuz gecenin bir vakti yada pazar sabahı matkap çalıştırıyorsa ufak çocuğunuzun yaşadığı korku terörü ayrı sıkıntı...

Örnek:
    0-4 yaş çocuklarda aşırı gürültü ile yaşanan korku terörüne bir örnek vermek gerekirse
    matkap sesiyle gece uyanan çocuğunuzun diğer günlerde sık sık uykudan korkarak uyanması uyku terörü olarak adlandırılır

Yada annesi ile alışverişe çıkmış küçük bir çocuğun mahalle arasından giderken yanından geçen doğan/şahin arabalardan kullanan ama ahlaksızca insanları abartı egzoz sesi ile rahatsız eden insan müsvettesi korkuttuğu için çocuk günlerce uyku terörü durumu yaşayabilir

Vel hasıl-ı kelam;
    malesef sosyal yaşama adapte olamamış empati nedir karşısındakinin haklarına saygı nedir toplum içinde yaşama kuralları nedir bilmeyen insanlar var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)