Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

19 Mayıs ve Atatürk'e Saygı Korteji

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buluşma Yeri : Suadiye Oteli Önü
    Buluşma saati: 12.30
    Hareket saati: 13.00

Avrupa Yakası buluşma yeri ve saati:

Buluşma Yeri : DOLMABAHÇE
    Buluşma Saati : 13.00
    Hareket Saati : ANADOLU YAKASININ GELMESİ İLE BİRLİKTE YAKLAŞIK OLARAK 13:30

Suadiye'den çıkışlı olarak Bağdat Caddesi üzerinden devam ederek 1.Köprü'den Dolmabahçe Sarayı üzerinden gidilecektir.

Dolmabahçe Sarayı güzergahından Edirnekapı Şehitliğine gidilecektir.

KORTEJ KURALLARI ( LÜTFEN UYALIM, UYMAYANLARI UYARALIM )

Korteje ehliyeti ve yeterli koruma ekipmanı olmayanlar katılamaz.

Kortejde, kortej liderinin ve kortej görevlilerin ikazlarına ve sürüş kurallarına mutlaka uyunuz.

Lütfen fermuar düzenine uyunuz, bu hepimiz için hayati önem taşımaktadır. Gereksiz hareketler ile kimseyi riske atmayınız.

Kurallara uymayanlar herkesin güvenliği ve huzuru için kortejden çıkartılacaktır.

Not: Yollar trafiğe açık olduğundan Fermuar düzeninde sürüş yapılacaktır.Trafik durduğu sırada araba aralarına girerek kortej düzeninin bozulmaması önemle rica olunur.

Korteje katılan herkes bütün risk ve olası olumsuz durumlarda sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır.

19 Mayıs 1919 Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gündür. Bugün aynı zamanda Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızdır.
    Bunun nedeni Atatürk’ün bir söyleşi sırasında: "Ben 19 Mayıs'ta doğdum" demiş olmasıdır.

” Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz… Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

KURTULUŞ SAVAŞI'NDA CANLARINI VATANI İÇİN VEREN VE BUGÜNLERİ GÖRMEMİZİ SAĞLAYAN ŞEHİTLERİMİZ ANISINA RESMİ BAYRAMLARDA SÜRÜŞ ROTAMIZ EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ'DİR

ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN MİLLETİMİZE HEDİYE ETTİĞİ BAYRAMIMIZI BİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE KUTLAMAK İÇİN ;

Türk bayraklarımızla hazır bir şekilde buluşmak üzere.

TÜRKİYE MOTOSİKLET PLATFORMU

19 Mayıs ve Atatürk'e Saygı Korteji Facebook Etkinlik Sayfası
    osiosborn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    admin yarın CUMA

tam namaz vakti kortej saati ile çakışıyor saat 14 den sonra ayarlanamazmı zaten yaz geldi günler uzun
    06Serhat bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    admin yarın CUMA

tam namaz vakti kortej saati ile çakışıyor saat 14 den sonra ayarlanamazmı zaten yaz geldi günler uzun
    Sen gelme kardeş
    snappy x, rebirth ve TanImsIz bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Korteje katılamasam da 19 Mayıs gösterilerinde yer alacağım.
    ATAMIZ ne demiş Ey yükselen gençlik,gelecek sizin eserinizdir diye

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    İşim dolayısıyla bu güzel etkinliğe katılamayacağım için üzgünüm. Katılacak tüm Arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen gelme kardeş
    Neden arkadaşı tersliyorsun hemen adam ikisinide yapmak istiyor ikisini birden yapabilicek vakit varken neden birinden mağdur olmak zorunda olsun milleti saçma sapan konuşarak kışkırtmayın.Sen namaz kılmıyorsun diye diğerleride kılmıyor değil bunu düşünen belkide birden fazla kişi var.
    19 Mayıs başta ATATÜRK'ü ve bütün bu vatan için can veren herkesin saygıyla anıyoruz mekanları cennettir umarıım

http://www.posta.com.tr/izmir-marsi-...haberi-1297145
    saykokan, fatih.met, Fat!h33 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden arkadaşı tersliyorsun hemen adam ikisinide yapmak istiyor ikisini birden yapabilicek vakit varken neden birinden mağdur olmak zorunda olsun milleti saçma sapan konuşarak kışkırtmayın.Sen namaz kılmıyorsun diye diğerleride kılmıyor değil bunu düşünen belkide birden fazla kişi var.
    19 Mayıs başta ATATÜRK'ü ve bütün bu vatan için can veren herkesin saygıyla anıyoruz mekanları cennettir umarıım

http://www.posta.com.tr/izmir-marsi-...haberi-1297145
    Benim namaz kılmadığımı nereden çıkarttın benim dinimi kendi topraklarımda hür bir şekilde yerine getirmemi sağlayan adama saygımdan törenede giderim kortejede katılırım.

Sanki her cuma tören oluyor epi topu senede 2-3 kere oluyor onunda 1 günü cuma gününe geldi diye yobaz gibi çemkirecek değilim.
    TanImsIz bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Adam kortej namaz vaktine geldiği için tamamen insani bir şekilde kortej saatini düzenleme fikri sunuyor. Korteje gelip Atamıza saygısını belirtiyor korteje katılabilmek için fikir sunuyor

adama "sen gelme kardeş, yobaz gibi çemkiriyor vs." deniyor.

Zihniyet bu işte. Yazcak pek birşey yok. Yazsan da anlamazlar zaten anlayacak olsa...

Böyle birşeyi yazmaktaki amaç ne olabilir ki? Adam ne dedi de çemkirmiş oldu? Ne dedi de yobaz oldu?

Şaka gibi insanlar gerçekten şaka gibi. Ülkede bu tarz kafada insanların olduğunu bilmek cidden üzüyor. Sonra da derler neden toplum zıtlaşıyor. Al sana en basit örneği bu forum...

•Namaza da giderim, korteje de katılırım. Bu dediğim şey senin beyninde beni yobaz yapıyorsa-bu denilen şey senin beyninde çemkirmekse git kendine bir beyin al dostum. 10.000 bakımı gelmiş senin beyninin. Bakımlarını aksatıp hor kullanmışsın. Makine kitlemiş bile olabilir.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korteje katılamasam da 19 Mayıs gösterilerinde yer alacağım.
    ATAMIZ ne demiş Ey yükselen gençlik,gelecek sizin eserinizdir diye
    Bu gençleri görebilseydi eminim ki sözünü geri alırdı..
    YasinC ve emreyavas bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ülkede tartışmasız bir dakika bile geçirilemiyor,ne yaptığınızın, ne amaçla olduğunun önemi yok. Cenaze töreni, düğün töreni,olayın kutsallığının önemini,hatırasını düşünmeden,saygı duyulmadan... ve tartışmalar yapılacak güzelliklerin önüne geçiyor.

Maalesef durumumuz bu..
    hasmet ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim namaz kılmadığımı nereden çıkarttın benim dinimi kendi topraklarımda hür bir şekilde yerine getirmemi sağlayan adama saygımdan törenede giderim kortejede katılırım.

Sanki her cuma tören oluyor epi topu senede 2-3 kere oluyor onunda 1 günü cuma gününe geldi diye yobaz gibi çemkirecek değilim.
    Motosiklet sever arkadaslariyla birlikte Ataturk'u anmak icin organize edilmis bir korteje katilmak isteyen arkadasin, dini vecibesiyle celistigi icin alternatif vakit onermesinin neresi yobazlik, neresi çemkirmek?

Kimse inanmak zorunda degil. Ancak inanan icin Cuma farz bir ibadet. "Bi kere Cuma'yi ekerim canim n'olmus" deyip o yonde tercihte bulunabilirsiniz. Ancak bunu yapmak istemeyen biri icin "yobaz gibi çemkirecek" yazmaniz cok saygisizca olmus.
    saykokan, Mr.Duke, Salurbey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250

Malesef yobaz gibi çemkirdin ama dostum.
    Sabahın verdiği uykusuzluktan olsa gerek diyelim.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    neyse... şimdi riva miva bogaz neresi varsa yaptım,hgs mi daha eski motorumdan alamadığım için geçemedim karşıya.Aslında 3.köprüden çok güzel bir rota vardı,trafik yok,hava parçalı bulutlu ama yağmur yok.Herşey motora binmek için 10 numara,rodajı saymazsam

Korteji gördüm,caddede,epey kalabalıktı,polis ve ambulans da vardı.Güzel bir görüntüydü fakat trafik kilit

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Namazın bile şovunu yapıyorsunuz burda. Gelmek isteyen gelir arkadaş bahane aramayın. Şuan dinini yasaksız yaşıyor, namazını camide kılabiliyorsan bunu kime borclu olduğunu unutma.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Namazın bile şovunu yapıyorsunuz burda. Gelmek isteyen gelir arkadaş bahane aramayın. Şuan dinini yasaksız yaşıyor, namazını camide kılabiliyorsan bunu kime borclu olduğunu unutma.
    Adam kibarca ve insanca bir şey rica etmiş. Cidden şaka gibisiniz. Sizin gibi kirli zihniyetler her şeyi böyle bir tarafa çekiştirdiği için bu haldeyiz zaten...
    Kızıl pars bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Adam iyi ki bir teklif sunmuş biri sen gelme bir diğeri şov demiş garip
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kavga çıkarmaya yer arıyorsunuz.
    Her iki taraf için de söylüyorum.
    Arkadaşın cuma saatiyle ilgili çakışmayı dert etmesi gayet doğal ve insani bir durum.
    Buna bu şekilde tepki vermek yanlış.

Fakat şu da var.
    Okumuyorsunuz.
    Ya da okuyorsanız da anlamıyorsunuz.
    Yazının altında koca puntolarla organizasyonu yapanın Motosiklet Platformu olduğu yazıyor.
    Yetmemiş bir de link koyulmuş.
    Durum buyken admin ne alakada saate burda itiraz ediyorsunuz?
    Varsa bir itiraz ya da eklemek istediğiniz bir şey açarsınız organizasyon linkini ne derdiniz varsa onlara anlatırsınız.
    Admin ne yapacak?
    Organizasyonu arayıp biz sonra gelicez mi diyecek.
    Ya da forum ana sayfaya koca bi yazı koyalım.
    Cumaya gittik gelecezzz!
    Kızıl pars ve tealcollar bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    saati geçti gerçi ama bu kortejlerde oluşan manzarayı tarif edeyim, kalabalıkta tek teker yapanlar, ilk virajda yanlamaya çalışanlar, duran trafikte tam önünüzdeki motorun sesli egzozunu dakikalarca bağırttırması , egzoz dumanından nefes alamayacak duruma gelirken kalabalıkta kıpırdayamamak, sehitlige gittiniz bir köşeye park ettiniz dönüşte motorun üzerine yıkılmış 3-4 motor, eldiven kask gibi ekipmanları kazara motorun üzerinde bırakırsanız bulamamak...
    Kızıl pars ve hasmet bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

iletişim kurma yeteneğin zayıf, git geliştir onu.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok komik yahu... Durumu netlestirmek adina:

Cuma namazi farz. Farz ne demek? Esin veya patronun soyledigi bir sey degil. Inanan bir musluman icin, dunyayi ve icindeki herseyi, yildizlari ve kainati yaratan diyor ki Cuma namazina gitmelisin... Ve siz buna bahane diyorsunuz...

Turkiye gibi bir ulkede bir musluman nasil dusunur hic mi farkinda degilsiniz? Hayir farkindaysaniz ve hala boyle dusunuyorsaniz dupeduz saygisizlik yapiyorsunuz insanlarin inanclarina.

Burada her sene sirket capinda bir e-mail yollanir. Icerisinde Musluman, yahudi ve hristiyanlarin belli basli gunleri yazili. Mumkun oldugunca o gunlere toplanti koymayin, o zamanlarda izin almak isteyenlere kolaylik gosterin diye...

Ne kadar kati, dar ve bagnaz dusunuyoruz anlamak guc...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)