Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

YAMAHADAN BİR ZAM DAHA ! 28.04.2017

Motovento
    REKLAM ALANI
    baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Tam motor bakmaya başladım. yamaha beni hiç üzmedi ,kaşınma derken bu ne saçma fiyatlar böyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi aptallik bizde harbiden mal gibi sifir aliyoruz diye bunlarda habire zam yapiyor bir abs sistemi 4000 tl edermi mealesef ediyor.Sorun yine bizde arabaya bakinca 200 300 400 bin k.lere kadar gidiyor biz motora gelince yuksek km motor alinmaz bilmem ne diyoruz.Ama bununda bir nedeni var usta kiligindaki sahtekarlar.Devletin bu ise gercekten el atmasi bu tamirciler kadar haram yiyen baska kesim yoktur.Ulkemizde ciddi anlamda tamircilik bolumunde egitimler verilmeli tamir edilen araclara garanti vermeliler.Sirf bu yuzden 2. El arac almaktan korkan insanlar var.

Almayin kardesim kimse almasin yamaha kendi personeliyle binsin motorlarina hatta o ceo lar bi taraflarina koysunlar motorlarini...
    essegesse bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bazi yorumlara bakiyorum da, kabak yine Yamaha'ya patladi iyi mi... Komik yahu. TL'nin degerini hic edip, ekonomiyi gomup, alim gucumuzu sifirlamisiz, bunlarin yuzde ucyuz etkisini gormeyip te, bir markanin muadillerinden %10-%20 fazla satma ihtimaline savas acmisiz...
    espresso, Ulgio, zekeriyaimam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aptallik bizde harbiden mal gibi sifir aliyoruz diye bunlarda habire zam yapiyor bir abs sistemi 4000 tl edermi mealesef ediyor.Sorun yine bizde arabaya bakinca 200 300 400 bin k.lere kadar gidiyor biz motora gelince yuksek km motor alinmaz bilmem ne diyoruz.Ama bununda bir nedeni var usta kiligindaki sahtekarlar.Devletin bu ise gercekten el atmasi bu tamirciler kadar haram yiyen baska kesim yoktur.Ulkemizde ciddi anlamda tamircilik bolumunde egitimler verilmeli tamir edilen araclara garanti vermeliler.Sirf bu yuzden 2. El arac almaktan korkan insanlar var.

Almayin kardesim kimse almasin yamaha kendi personeliyle binsin motorlarina hatta o ceo lar bi taraflarina koysunlar motorlarini...
    işte daha sibobun ne olduğunu bilmeyen ustalardan birine 5 ay önce motor yaptırdım ve bugün motorun içinden tok bir şekilde demir sesi geliyor. daha 8 bin kilometre oldu ve yağ eksiltme falan yok iyi güzel ama motorun içi dağılacak.

iki gündür yolda giderken anlık gaz kesmeler oluyordu ve bugün kapalı alana çektim yatıyor motor. motor bloğunu kendim sökücem ve sorunlu parçaları bizzat sipariş edip değiştireceğim.

lanet olsun böyle ustalara. paramızla rezil olduğumuz yeter artık.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi yorumlara bakiyorum da, kabak yine Yamaha'ya patladi iyi mi... Komik yahu. TL'nin degerini hic edip, ekonomiyi gomup, alim gucumuzu sifirlamisiz, bunlarin yuzde ucyuz etkisini gormeyip te, bir markanin muadillerinden %10-%20 fazla satma ihtimaline savas acmisiz...
    Yazdığınız da haksız saylmassınız ama amerikadan bakınca eksik görüyorsunuz. Türkiyedeki altyapısı satış servis ağı daha iyi olan Honda fiyat konusunda bu kadar ageresif değil şuan. R25 in aralarında başta sıfır sonra 1000 tl olan cbr250 ile şuan fark 2.750 tl ye çıktı.

Yamaha bazı modelleri fiyatlandırma konusunda iyi niyetli değil. her 2 R25 e karşılık 1 adet cbr 250 satılıyordu. Şuanki politika devam ederse Yamaha adet bazında gerilerken kazanan Honda ve hondaya olan memnuniyet olacaktır. Tabi kullanıcı da kazanacak daha sağlam daha az yakan bir motor sahibi olacak.

Suan döviz sabit ve düşüyor ve yamaha zamcık yağdırıyor. türkiyedeki otomobil satışları İktidarın yaptığı son vergi artışı(başkanlık seçim kampanyası için artıtırıldı zaten yüksekti) ve döviz artışından sonra bitmiş durumda.

Yamaha ülkemizde bu kafa ile Kawasaki nin yanında yerini alacak yakında

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    1000rr son teknoloji 70 tl r6 66.6. Çok zorlama oluyor burda r6 yı seçmek gerçekten. Kafamda deli sorular. Neyse bakalım Yamaha'dan daha neler göreceğiz.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Haşmet abi sen deme bari. Cbr 125 11.800 iken r125 19.900'e satıyolar. R6 66.666 tl cbr600rr 46400 tl. Ybr 7600 2017 model cbf 6600 taksitli. Nakitte 6200. Tamam dolar yuro fırladı falan. Honda niye zam yapmıyo bu fiyatlardan satıyo.

Burdan şu çıkar. Yamaha Türkiye'yi iyice salak yerine koyuyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

He r25'in fiyatının r125'ten düşük olması da ayrı bi saçmaladıklarını gösterir.
    hasmet bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Ben bu konuyu iki senedir takip ediyorum.

Diyeceğim şudur. Pahalı geliyorsa almazsınız kardeşler. Daha ucuza bir çok alternatif var.Ben zaten sıfır motosiklet almaya karşıyım.
    Ama işin kötü yanı,sıfırına zam geldiği zaman,ikinci eli de yükseliyor haliyle.

Ülkemizde belli etmeden yapılan devalüasyon var (Nasıl belli olmuyorsa artık) Devalüasyon demek,haliyle enflasyon demektir ki bu da paramızın pul olduğunun bir göstergesidir.

Ancak,diğer motosiklet markalarıyla karşılaştırınca Yamaha biraz,hatta daha fazla abartmış durumu.
    Bu durumda ne yapmak gerekiyor?? Yamaha almayın kardeşim. Bir sürü alternatif var. İlla da Yamaha almak istiyorsanız,vazelini de yanınızda götürün.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Tl nin bu sekilde olusu vergiler vs. Yine ayni sekilde tepki boykotla gosterilir.yani yamaha almazsaniz veya digerlerini devlete baski yaparlar ve vergiler duser onlar da kar eder. Ama tl deger kaybediyor oyuzden yamaha hakli alalim diye bir mantik olmaz. Dunyanin baska hicbir ulkesinde kimse bu kadar saf degil emin olun.gecen arabalara baktim arabanin ederi 65€ burada satisi 700bin lira!!

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben hep 50 liralık alıyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Herhalde artık R25 mi yoksa CBR250 mi alayım sorusunun cevabı verilmiştir. Arada 2750 TL fark oluştu. ABS'liler geldiğinde ise R25 22 bin, CBR250R da 19 bin TL olacaktır tabi o zamana dek kafalarına göre yapacakları zamlar hariç...

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Honda'da mayıs ayı güncellemesini yaptı 1000rr düz versiyon 2.800tl oynadı

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler biraz konu dışı olcak ama R25 ten dilim yansa da çok uygun fiyatlı bir R25 buldum o sebepten ötürü almayı düşünüyorum.
    (R25 lerin sorunlu olmasından dolayı) Fiyatı uygun olduğu halde r25 sorunlu bir model olarak beni bu konuda düşündürüyor diyebilirim.

2014 model-2015 trafiğe çıkışlı. 6.000 km de kazasız boyasız sorunsuz ve servis bakımlı. Ekstra olarak orjinal yoshimura tüp egzos, katlanir-ayarlı manet, koruma takozu, beyaz xenon, 2014 tarihli rosso lastik takımı mevcut. Dediğim gibi konu ile alakasız ama ben bu motosikleti kaça alsam iyidir?

Bu konuda tahmini olan olursa şimdiden Teşekkürler 😅

Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'da mayıs ayı güncellemesini yaptı 1000rr düz versiyon 2.800tl oynadı
    Yamaha bu segmentte zamları 10'ar 10'ar yapıyor.

Bu sene (2017) Süper Tenere, R1 ve tahminen R6 hiç gelmeyecek. Ellerinde hala 2015 R1 ve 2015-16 Süper Tenere var.

Getirmeyeceği motora da tavan fiyat koyuyorlar ki hani kazara birileri almak falan isterse getirmemek için bir sebep olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt 7 amarigada 6.900 dölar.

bedava ya, bedava.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    xt600 kuru kaç olmuş bilen var mı?
    tüm birikimim o

mt25 eski renk 15.750 yeni renk 16.099 tl
    R25 2017 18.750 tl fiyat verdiler bana geçen gün.Nasıl şimdi mt 17.750 oluyor ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Xmax 300 ABS 27.950 TL vs Honda Forza ABS 20,700 TL

13cc-1.8BG fark = 7,250._TL Way yamaha sen neymişsin be abi

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 300 ABS 27.950 TL vs Honda Forza ABS 20,700 TL

13cc-1.8BG fark = 7,250._TL Way yamaha sen neymişsin be abi
    Bizdeki gibi araştırmadan, çok iyi alternatifleri varken, koşa koşa gidip, xmax, r25 alan müşteri bulmuş, ben olsam ben de her ay zam yaparım.

leone_510 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-01
    Yağ yakmaya başlayanları 7-8 bin, 2-3 kez rektefe olanlar 5-7 bin civarında... Bi tane samanlıkta beklemişini bulamadım.Yani iyi bir yatırım olacak

Edit: Kuvvetmira'ya cevaben

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler