Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Trafik Sigortası Tavan Fiyatlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    2 gün önce aldığım motora dün 690 lira çıkan sigorta bugün 293 lira çıktı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Yıl sonunda bitiyormuş. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle alacaklar sanırım. Boşuna sevinmeyelim derim..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    motorsiklet
    Mart 25'de aldığım Ybr'me 460 tl sigorta parası ödedim. Hem de en üst hasarsızlık kademesindeyken. Şimdi fiyat 180 tl benim için. Sigortayı iptal etmiyorlar. 280 tl kazıklanmış oldum. Şerefsizler

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    6 ay gecikmeli olarak yani %30 cezalı 244₺ ye dün Türk nippon sigortadan yaptırdım hiç ceza olmasaydı 188₺ olacaktı
    ...garip... bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hey gidi hey bundan 3 sene önce 50TL ye sigorta yaptırdım şimdi en ucuzu 212 TL
    Ben sigortada indirim yapacaklarını pek sanmıyorum referandum öncesi göz boyama refarandum bitsin o zaman zamlar hava da uçuşacak

Sigortacımız Şair Sigorta, yıllardır...
    15 gün önce arayıp yenileyelim sigortayı dedi sağolsun müşteri temsilcimiz. Buyrun yenileyin dedik 680 TL'den yaptırdık.

Bugün aradım, "210 tl ye poliçe kesiyoruz, ama sizin poliçe iptal olmuyor isterseniz satış yapın birine ve tekrar deneyelim uygun rakam alırız" diyor.

Şimdi sayın sigortacım, indirimden haberiniz olmasına rağmen beni arayıp henüz son günü gelmemiş sigortamı güncellediniz. İşim gücüm var takip edemedim bu sıra ben, fiyatlar düşecekmiş bilemedim. Bu benim hatam kabul. Ama kardeşim yıllardır sizinle çalışıyoruz 400 TL fark var arada ben o parayı kolay kazanmıyorum insan uyarır.

Satışla falan uğraşacak durumda da değilim kaldım böyle, kendimi enayi gibi hissediyorum. :(

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alianz dan yaptırdım 288 tl
    Daha önce 630 tl çıkıyordu
    45 gün gecikmeli yaptırdım.
    Sbm den sorgulatinca sadece 4 firma teklif veriyordu.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün önce arayıp yenileyelim sigortayı dedi sağolsun müşteri temsilcimiz. Buyrun yenileyin dedik 680 TL'den yaptırdık.

Bugün aradım, "210 tl ye poliçe kesiyoruz, ama sizin poliçe iptal olmuyor isterseniz satış yapın birine ve tekrar deneyelim uygun rakam alırız" diyor.

Şimdi sayın sigortacım, indirimden haberiniz olmasına rağmen beni arayıp henüz son günü gelmemiş sigortamı güncellediniz. İşim gücüm var takip edemedim bu sıra ben, fiyatlar düşecekmiş bilemedim. Bu benim hatam kabul. Ama kardeşim yıllardır sizinle çalışıyoruz 400 TL fark var arada ben o parayı kolay kazanmıyorum insan uyarır.

Satışla falan uğraşacak durumda da değilim kaldım böyle, kendimi enayi gibi hissediyorum. :(
    Hem sigortacımız hem yaşadığımız durum birebir aynı üstadım ne diyelim :(

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu bankalara yaptırmak konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ziraat bankasında ucuz oluyormuş...
    Yok aynı, ben de bu sabah motosikletime ziraatten yaptırttım, sonra eski sigortacım anadolu sigorta ve şair sigorta aradı ve aynı fiyatı verdiler. Yani ziraat ekstardan ucuz yapmıyor, sanırım o 12 Nisan öncesi o kazık fiyatlarda geçerliydi. Ben geçen yıl sıfır aldığım 150cc motosiklete 914 lira ödedim, bugün 295 lira ödedim. Demek bu fiyata da oluyormuş. Geçen sene ne sağlam kazık yemişim, geçen yılı geçtim 1 hafta önce sorgulattığımda 920 lira çıkmıştı, bugün 295 lira. Bu arada eyyy referandum sen nelere kadirsin. Fiyatların tam da referanduma 3 gün kala inmesi insana başka şey düşündürtmüyor. Ama her ay yüzde 1 zam diyor haberde, bu durumda yılda %12 zammı yiyecek gibi görünüyor. Yine de geçen yılki fiyata gelmesi zaman alacaktır. Hani hep aynı şeyi yaşıyoruz, buna da şükür deyip deyip oturuyoruz. Ama geçen yıl sigorta yüzünden motosiklet almayanlar çok doğru bir hamle yapmış oldular, bilhassa küçük cc'de benim gibi motorun 5'te birini sigortaya vermemiş oldular. Haa bu arada o motorlarda zam yedi aynı şeye geldi gibi ama yine de psikolojik olarak rahatlatıcı bir durumdalar. Hatta benim gibi Bajaj alacaklarsa fazla zam da yemedi, sigortada düştü yeni alacaklar şanslı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de bugün sabah aradılar, çok geç dedim ziraate yaptırttım, muhtemelen şair sigortaya bi daha yaptırtmam. Motorcu sigortacı ucuzunu ayarlar diye gittim geçen yıl mevcut sigortacımdan 10 tl uygununu verdiler ancak. Eee bu sabah baktım herkes aynı fiyatı veriyor bu durumda bi anlamı yok geçen yıl da yoktu boşuna onca yolu gitmiştim.
    Ama size kötü olmuş gerçekten, yazık..

Öte yandan bu fiyatların da seneye ne olacağı belli değil hakikaten.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulan 860 lira sigorta ödedim, oy için yapılan olaya bak. Sadece bu sene için geçerli olması da ayrı bir komik

11 nisanda yaptırdıysan enayinin önde gideni durumuna düşürdüler bizi ve bunu açık bir şekilde yaptılar.Çoğu kişi sigortasız gezmemek için kimsenin malına mülküne zarar getirmemek için 1 gün atlatmadı sigortasını.Çoğu firma iade ederiz zaten böyle bir durumda diye kandırdı insanları.Gerçekten yazık.İnsanların tek alternatifi olan mükerrer poliçe uygulamasını kaldırdılar.Haram zıkkım olsun.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Asıl düşünülmesi gereken ; halkın yararına olan şeylerin hep kısa vadeli ya da geçici olması neden? Üstüne üstlük bunların belirli dönemlerde yapılması...

Olması gerekeni yaptıkları için şakşaklamayı bıraktığımızda, hakkımızı aramayı öğrendiğimizde belki bir yerlere geliriz.
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    İlk motorum z250sl ye en düşük 1180 çıkmıştı. 2 ay yaptırmadım, Dün baktım 430 a düşmüş. Şimdi bakıyorum 510 olmuş. Nasıl iş bu böyle anlamak imkansız

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı torun-h adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum z250sl ye en düşük 1180 çıkmıştı. 2 ay yaptırmadım, Dün baktım 430 a düşmüş. Şimdi bakıyorum 510 olmuş. Nasıl iş bu böyle anlamak imkansız
    Aynen dün 348 tl şimdi 523 tl
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sinir bozucu.
    Size de geçmiş olsun.
    Artık o sigortacı ile işim olmayacak.

özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    1.5 ay önce 840 lira fiyat almıştım şimdi 295 liraya düşmüş

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğer yaptırmış olduğunuz sigortanızın başlangıç tarihi henüz gelmediyse, poliçenizi iptal edebiliyor olmalısınız. 28 Nisan'da sona erecek olan sigortamı 5 gün önce 680 liraya yenilemiştim. Henüz eski sigortam bitmediği için bugün sigortacım 680'lik yeni sigortayı iptal ederek 244 liradan tekrar yaptı. Bunu bi sorun derim.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Eğer avantajlı fiyatlar 2017 yılı için geçerli ise;
    Sigortasını 2016 yılında yenileyenler için sorun yok,
    2017 yılı içinde bir kez bu hakkı kullanabilcekler,
    Şu an uygun fiyata sigorta yaptıranlar ise
    En erken sigorta bitimine 1 ay önce teklif alabilcekleri için bir sonraki sigortaları 2018 yılına sarkmış olacak,
    2017 Ocak ayında sigorta yenileyenler ise 1 ay önce teklif alabilcekleri için yine 2017 yılının Aralık ayında indirimli fiyattan yararlanırlar,
    Aşağı yukarı herkes bir kez faydalanıyor.

Lakin burada kabak 2017 yılı Şubat ile 11 nisan arasında yaptıranlara patlayacak.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer avantajlı fiyatlar 2017 yılı için geçerli ise;
    Sigortasını 2016 yılında yenileyenler için sorun yok,
    2017 yılı içinde bir kez bu hakkı kullanabilcekler,
    Şu an uygun fiyata sigorta yaptıranlar ise
    En erken sigorta bitimine 1 ay önce teklif alabilcekleri için bir sonraki sigortaları 2018 yılına sarkmış olacak,
    2017 Ocak ayında sigorta yenileyenler ise 1 ay önce teklif alabilcekleri için yine 2017 yılının Aralık ayında indirimli fiyattan yararlanırlar,
    Aşağı yukarı herkes bir kez faydalanıyor.

Lakin burada kabak 2017 yılı Şubat ile 11 nisan arasında yaptıranlara patlayacak.
    benim sigorta 9 şubatta bitiyor :(
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 - 2016
    cuma günü eşime devrettim 1 ay önce 1050 ye yapılan sigorta cuma 350e maloldu. 126 tl devri masrafı.
    ayrıca motosiklet satışlarında mtv nin ödenmediğini öğrenmiş oldum. oysaki arabaları sıfır alınca satan firma ödüyor ya da aldığım fiyatta onu da kakaladıklarından bana öyle geliyordu. bunu da öğrenmiş olduk.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)