Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Trafik Sigortası Tavan Fiyatlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Benim sigortacı da bugün aradı. Yarın bitiyor sigorta. Bugün yapmayalım, yarın düşecek fiyatlar, ona göre kontrol edip size fiyat bilgisi veririm dedi. Bakalım ne olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bundan sonraki aylarda istanbul' da hasarı ve/veya hasarsızlık indirimi olmayan yeni alınan bir motor için 340 TL civarı, 7. kademe hasarsızlığı olan bir motor 190 TL civarı trafik sigortası ödeyecek...

hasarı 3. basamağa ulaşan kişiler % 150 ek prim ödeyecek..

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    ben bu kadar vatandaşını öptüren bi hükümet görmedim resmen bizi sigorta şirketlerine öptürüyor.

Bak şimdi bu bakan ne demişti 1 nisan dan itibaren tavan fiyata geçilecek yetiştirmeye çalışıyoruz yetişmezse zaten 1 nisan önce sigorta yaptıranlar da poliçesini geri kalan iadesini alacak diye söyledi cok iyi hatırlıyorum. Ne oldu şimdi ?

ben 10 nisan 2017 tarihinde arabamı aldım nasılsa iade alıcam diye sigortamı kaskomu yaptırdım toplam 1370 trafik 1030 lira da kasko bedeli ödedim..Telefonda ki kızda evet öyle bişey cıkarsa iade edicez geri kalan tutarı dedi bende yaptırdım..

Bugün haber yayıldı sigortayı aradım iade icin aynı kız dedi ki toplantıya gireceğiz bu konuyu görüşeceğiz size bildirecegim..

Sonra beni aradı dediki yeni genelgeye göre 12 nisan dan önce yapılan poliçelerin iptali yapılamıyormuş..

Nasıl oldu bu devlet eskileri iade edeceksiniz dedi şirketlere şirketler baskı yaptı devlete bunu yapamayız o kadar tuatarı iade edemeyiz diye bunu kabul ettirdi şimdi olan 12 nisandan önce yaptıranlar iade alamayacakmış..

Bende o 500 lira iadeyi yapmamak için devlete baskı yapan sigorta şirketlerinden birini aradım dedim ki tamam o zaman madem 500 liramı iade etmiyosunuz bende kasko poliçemi iptal ettiriyorum verin şimdi 1030 lira mı geri hatta yarın arabamı eşimin üstüne yapyp tavan fiyattan sigorta yaptırıcam deyince kız cok kötü oldu ama bende R yok iptal ettirdim .
    mombohunter ve F54 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yaw anasini daha gecen hafta 625 yaptırdık bi bakayım bakalım

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Bugün motor için sigorta teklifi aldım 1096 Tl Anadolu Sigorta çıktı en düşük. 806 TL'de Groupama kasko için çıkarttı. Kaskonun ucuz trafik sigortasının pahalı olması saçma değil mi? Yarın tavan fiyattan tekrar kontrol edicem bakalım ne çıkacak.

Bu arada bu fiyatı Koalay.com'dan aldım aklınızda olsun. Sigortam.net'i aradım aynı firma için 1231 TL çıkarttı.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sigorta parasının az çıkması tamamiyle sigortacının elinde, gerisi burada yazmak istemiyorum.444 tl desede isterse 200 tl ye kadarda düşürür.

Motosikleti
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ............Kaskonun ucuz trafik sigortasının pahalı olması saçma değil mi?.........

bence gayet mantıklı : )

kasko senin motorun hasarını öder,

trafik sigortası ise Allah göstermesin çarptığın Porsche nin !

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    567 Tl ödemiştim. İptal ettirip tekrar yaptırmaya değer mi ? Birde arabalar için durum ne ?

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gayet mantıklı : )

kasko senin motorun hasarını öder,

trafik sigortası ise Allah göstermesin çarptığın Porsche nin !
    O yüzden Porsche'dan uzak duruyoruz. :d

Motosikleti
    Honda CBF150

Trafik Sigortası Tavan Fiyatlar

BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

Zorunlu trafik sigortası sisteminin sürdürülebilirliği bakımından sigorta primlerinin sigorta şirketleri için sunulan teminatları karşılayacak, sigortalılar için de ödenebilecek seviyede olması büyük önem arz etmektedir.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA İSTENEN DÜŞÜK GERÇEKLEŞMEDİ

Özellikle 2015 yılının ikinci yarısından itibaren zorunlu trafik sigortası primlerinde meydana gelen yükselişin toplumun geniş bir kesimini etkilediği aşikardır. Zorunlu trafik sigortası primlerindeki söz konusu yükseliş Müsteşarlığımızca dikkatle izlenmiş olup; bu süre zarfında başta 2918 sayılı Kanun olmak üzere ilgili mevzuatta gerekli değişiklikler yapılarak zorunlu trafik sigortalarında fiyatlama istikrarını bozan yapısal sorunlara karşı hukuki güvence sağlanmıştır.

Ancak, gerek fiyat istikrarını bozan yapısal sorunların çözümüne yönelik ilgili mevzuat çalışmaları gerekse rekabeti artırmaya yönelik aksiyonların yürürlüğe konmasına rağmen zorunlu trafik sigortası primlerinde istenen düşüşler gerçekleşmemiştir.

12 NİSAN'DAN İTİBAREN YENİ SİSTEME GEÇİLİYOR

Yapılan değerlendirme neticesinde, anılan sigortanın zorunlu olması ve sigortalılar açısından primlerin ödenebilecek seviyede tutulması hususları göz önünde bulundurularak, 12.04.2017 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, zorunlu trafik sigortalarına ilişkin bazı usul ve esasların yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.

UYGULAMA YENİ POLİÇELER İÇİN GEÇERLİ.
    İPTAL EDİP YENİ POLİÇE ALMAK MÜMKÜN DEĞİL

Konuya ilişkin olarak, Müsteşarlığımızca 10.04.2017 tarihli ve 2017/1 sayılı "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Primlerine İlişkin Genelge" düzenlenmiş olup; söz konusu uygulama ile 12.04.2017 tarihinden itibaren düzenlenecek zorunlu trafik sigortası poliçelerine ilişkin her bir araç grubu, basamak ve il grupları (trafik yoğunluğu ve kaza istatistikleri göz önünde bulundurularak) bazında zorunlu trafik sigortalarına ilişkin azami primler belirlenmiştir. Söz konusu azami prim tutarları bu tarihten itibaren düzenlenecek poliçelere uygulanacak olup; bahse konu tarihten önce akdedilmiş olan zorunlu trafik sigortası poliçeleri iptal ettirilerek (ilgili mevzuatta belirlenen durumlar saklı kalmak üzere) yeni poliçe düzenlenmesi mümkün bulunmamaktadır.

Getirilen sistemin esasları şu şekildedir.

1) Sistem her bir araç türünde 7 basamaktan oluşmaktadır. Basamakların açıklaması şu şekilde

a. (Prim artırımı ve indirimi içermeyen 4. basamak) İşleten sıfatıyla ilk kez trafiğe çıkacaklar için 4. basamak uygulanır.

b. (Prim indirimi uygulanan 5, 6 ve 7. basamak) Sigorta sözleşme süresi içinde işleten için herhangi bir tazminat ödemesi yapılmaması durumunda, müteakip sigorta sözleşmesinde bir üst basamak uygulanır.
    c. (Prim artırımı uygulanan 3, 2 ve 1. basamak) Sigorta süresi içinde meydana gelen her maddi tazminat ödemesi için müteakip sigorta sözleşmesinde bir alt basamak, her sakatlanma veya destekten yoksun kalma tazminat ödemesi için iki alt basamak uygulanır.

Diğer taraftan, araç grupları ise otomobil, kamyonet, motorsiklet, traktör, minibüs (sürücü dahil 10-17 koltuk), kamyon, çekici, otobüs (sürücü dahil 18-30 koltuk), taksi, iş makinesi, otobüs (sürücü dahil 31 ve üzeri koltuk), özel amaçlı araç, römork, tanker ve tarım makinesinden oluşmaktadır.

İSTANBUL'DA DİKKATLİ SÜRÜCÜ 470 TL, DİKKATSİZ SÜRÜCÜ İSE 2139 TL PRİM ÖDEYECEK
    2) Dikkatli sürücüyü ödüllend iren, dikkatsiz sürücüyü caydıran bir sistemdir. Örneğin; İstanbul'da en az üç yıl hasarsız araç işleteni için tavan prim 470 TL iken, son bir yılda en az üç kaza yapan işletenin tavan primi 2.139 TL olarak belirlenmiştir.

ÇOK HASAR OLAN İLLERDE PRİMLER YÜKSEK OLACAK
    3) Sistem, illeri 8 gruba bölünmüştür. Her bir grup ilin trafik yoğunluğu ve kaza istatistikleri dikkate alınmıştır. Diğer bir ifadeyle, hasar frekansı yüksek olan illerde primler daha yüksek, düşük olan illerde ise daha düşük prim tavanları belirlenmiştir.

Söz konusu azami primlerden de anlaşılacağı üzere, dikkatli sürücü ile dikkatsiz sürücü arasında ciddi prim farkı bulunduğundan, vatandaşlarımızın bu durumu göz önünde bulundurarak daha dikkatli araç kullanmaları, hem can ve mal kaybını azaltacak hem de zorunlu trafik sigortası primlerini düşürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: memurlar.net

Motosikleti
    Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... arabalar için durum ne ?...
    ist için baz fiyat 807 tl imiş,

motor gibi 3 er kademe hasarsızlık indirimi ( 7. kademede max % 45 ) veya % 150 e kadar prim artışı olabilecek (bir kazaya karışmış iseniz suç oranına göre)

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ben okudum ama basamak belirlemeyi anlamadım

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    23.03'de yaptırmıştım sigortayı iade yaparlar mı ?

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben okudum ama basamak belirlemeyi anlamadım
    Aracı aldığınızda 4. basamaktan giriş yapıyorsunuz. Sonraki hasarsız her dönem için 1 basamak artıyor. Eğer hasar görürseniz, gelecek dönem var olan basamağa bakılmadan 3. basamağa düşüyor. Bundan sonra hasarsız olursa 1 basamak artıyor, hasarlı olursa 1 basamak azalıyor.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yeni yaptıracaklara hayırlı olsun.

Bundan sonraki poliçelere bakacağız artık. Fazla bedel ödemek zorunda kalanlara olan oldu.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Güzel haber. Martta 980 tl ye yaptırmış bulundum ama en azından seneye biraz daha rahat edeceğiz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu 2 yıldır soygun yapılan ortama kim göz yumdu? yine kimlerin döneminde oldu. Bir zorunluluk ama tavan fiyat yok.
    Halkı bu soygungu leş kargalarının önüne kim attı?

adetletsizliğin düzelmesi için niye 2 yıl millletin cebinin boşaltılması beklendi

Bunları yiyen salaklar varmı?
    Shrieker, YasinC ve sailor33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bu fiyatlar ve uygulama sadece bu sene için geçerli. Yarın kendi sigortamı yaptırıcam bakalım ne çıkacak

Arkadaşlar özet geçer misiniz 18 yaşında bir genç ilk motorlu taşıtını alsa ve istanbulda olsa, motosiklet için taş çatlasa ne kadar öder?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracı aldığınızda 4. basamaktan giriş yapıyorsunuz. Sonraki hasarsız her dönem için 1 basamak artıyor. Eğer hasar görürseniz, gelecek dönem var olan basamağa bakılmadan 3. basamağa düşüyor. Bundan sonra hasarsız olursa 1 basamak artıyor, hasarlı olursa 1 basamak azalıyor.
    Ben ilk motorlu taşıtıma 350 lira trafik sigortası mı ödeyeceğim? Şaka mı bu? İstanbul için? Millet bin küsür liralardan bahsediyordu.. Mucize o zaman mükemmel harika ya. Benim anladığım gibiyse Allah razı olsun yapandan :D

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Avucunuza açın bir miktar tüz dökerek yalayın kaya tuzu makbuldür
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)