Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklete kasıtlı olarak vurdu. 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı AnladımHocam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım açıkçası.Belki senin yorumlarını anlamamak için kendimi endekslemiş olabilirim çünkü nasıl bir mentaliteye sahip olduğunu tahmin edebiliyorum ve ne kadar dengesiz yorumlarda bulunduğunu görüyorum.Bu saatten sonrada yazdıklarını görmezden geleceğim.
    Süper zeka lı kardeşim mademki adamı anlıyorsun ve anlıyor gibi yapıyorsun neyse bari oraya yazdığın takma adın veya nickin hakkını ver miletin veya birilerinin inandığı doğruları için laf sokmak iğnelemek seni mutlu veya tatmin ediyorsan çok yanış gelmişsin

1. Senden banane çokta fifi
    2. Bizden veya başkasından sanane çokta fifi
    3. Kimsenin avukatı deyilim çokta fifi

Herkez senin yorumları beyen meni bekliyor çokta fifi

İçimi bir huzur kapladı bilmediğim sen biliyormusun bu duyguyu egosu tavan yapmış çok bilmiş arkadaşım nerden biliceksin ki çokta fifi
    fatih.met bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Konu başlığını görünce bende türkiye de sandım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatihciğim, bu dünyada milyonlarca çeşit canlı organizma mevcut. içlerinden bir tanesinin çıkıp, "bu dünya bize tahsis edildi" demesi garip değil mi sence?
    kardeşim allahın yarattıkları arasında en üstün varlık biziz tamam mı! meleklerden dahi üstünüz! çünkü melekler hata yapmaz, sadece emiri uygularlar. meleklerde yada diğer canlılarda özgür irade yoktur. özgür iradeye sahip olmak bizi üstün kılıyor çünkü biz hata yapabiliriz. ama irademizi dizginleyecek güç yine bizdedir. ama senin zilyon çeşitmidir ne zıkımdır saydığın organizmalar tıpkı bir bilgisayar programı gibi kodlandığı şeyleri yaparlar.

çok çeşit organizma var ama düşünebilen kaç çeşit organizma var söyle bakalım süper zeka insan?

Alıntı AnladımHocam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım açıkçası.Belki senin yorumlarını anlamamak için kendimi endekslemiş olabilirim çünkü nasıl bir mentaliteye sahip olduğunu tahmin edebiliyorum ve ne kadar dengesiz yorumlarda bulunduğunu görüyorum.Bu saatten sonrada yazdıklarını görmezden geleceğim.
    sen kendi mentalini al başına çal saygısız insan. ben sizin gibi başkalarının beni destekleyeceğini düşünüpte yorum yapmam. benim bir kişiliğim var ve ben ne isem onu yazarım anlıyor musun?

ben sınıfta 30 kişiden farklı düşünürüm ama hiç bir zaman çoğunluk benimle dalga geçecek diye kaygılanmam çünkü bu onlar için rezil bir durumdur ama farkında değiller.

şöyle dön bir bak muhterem insan!!! HAYAT BOŞ, HAYAT BOŞ!!! ne için yaşıyorsun? hiç düşündün mü?

boş versene, düşünmeyen insan anlamaz zaten. bencede sen benim yorumları bundan sonra görmemezlikten gel ziraa canımı çok sıkıyorsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fatihim peki bu soylediklerini bebeğe tecavüz eden bir insan icin de söyleyebilir misin? böyle bir insan icin yaratılmışların en üstünü diyebilir miyiz?
    espresso bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    fatihim peki bu soylediklerini bebeğe tecavüz eden bir insan icin de söyleyebilir misin? böyle bir insan icin yaratılmışların en üstünü diyebilir miyiz?
    Adam hayatın tadını çıkarın, sevap işleyin demiş, neresi kötü ben anlamadım, atsist, deist vs misiniz ki bu lafa alınıyorsunuz, sanki uzaydan gelen bir adam laf söylemiş, iyi insan olun salih ameller yapın diyor, yani başkasına faydanız dokunsun, rabbena hep bana yapmayın vs vs...

Nereden nerelere geliyorsunuz, sabır yarab bi
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aman abi siz haklısınız ben bir süre daha yorum yapmayayım ortalık sakinleşsin

Dr. Zakir Naik hoca diyor ki "insanlar iradesine sahip çıkabildiklerinde en üstün varlık oluyorlar ama iradesi yerine nefsini dinledikleri zaman en aşağılık yaratık oluyorlar."

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam hayatın tadını çıkarın, sevap işleyin demiş, neresi kötü ben anlamadım, atsist, deist vs misiniz ki bu lafa alınıyorsunuz, sanki uzaydan gelen bir adam laf söylemiş, iyi insan olun salih ameller yapın diyor, yani başkasına faydanız dokunsun, rabbena hep bana yapmayın vs vs...

Nereden nerelere geliyorsunuz, sabır yarab bi
    baya bir şaşırdım bende işte :D birde şahısların yorumları beğenilince kızdım açıkçası. yani insanları korku yönetir ve iyi davranışların sonunda ödüllendirilmenin verdiği bir motive söz konusudur hep.

ben sadece motosiklet meraklısı değilim, benim için kişisel gelişim ve piskoloji de çok önemli. hayat komple bir birine bağlı bu yüzden bir konu başka bir konuya çok kolay çekilir, yeter ki hatalı birine hatasını anlatmaya kalkın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

bir konuda ben yazmıştım zaten "ah be arkadaşım dünyaya mal gelmiş mal giden insan sayısından haberin var mı?"

işte insanlar daha hayat amacını sorgulamıyorken ne beklersin. adam daha ne için yaşadığını hiç sorgulamamış, bu insandan nasıl bilinçli yanıtlar verip doğruyu yanlışı düşünmesini beklersin. kişisel gelişim sıfır. ne için yaşıyorsunuz ne?

birde tutup bana mantıksız diyorlarya, hadi gidin işinize bakın. bende saatlerdir yapmakta olduğum şeye devam edeyim, motora silindir piston atma hakkında bilgi ediniyorum. bir işin doğru yapılmasını istiyorsan kendin yapacaksın.

ben tıpkı bu üyelere olduğu gibi ustalarada güvenmiyorum o yüzden kendi işimi kendim halletmek için araştırmaya devam edeyim, alın size bonus video, konu dışıdır;

sen mühendisten daha mı iyi biliyorsun?

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    admin sen olmalısın fatih. seçimlerde oyum sana
    iyileri hep baştan indirirler, bu insanlara .... yaranır iyilerin sonu hiç iyi olmuyor o yüzden boşverelim yaşasın zulüm.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abi siz haklısınız ben bir süre daha yorum yapmayayım ortalık sakinleşsin

Dr. Zakir Naik hoca diyor ki "insanlar iradesine sahip çıkabildiklerinde en üstün varlık oluyorlar ama iradesi yerine nefsini dinledikleri zaman en aşağılık yaratık oluyorlar."

baya bir şaşırdım bende işte :D birde şahısların yorumları beğenilince kızdım açıkçası. yani insanları korku yönetir ve iyi davranışların sonunda ödüllendirilmenin verdiği bir motive söz konusudur hep.

ben sadece motosiklet meraklısı değilim, benim için kişisel gelişim ve piskoloji de çok önemli. hayat komple bir birine bağlı bu yüzden bir konu başka bir konuya çok kolay çekilir, yeter ki hatalı birine hatasını anlatmaya kalkın.
    admin sen olmalısın fatih. seçimlerde oyum sana

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Motosiklete arkadan bilerek çarpan biri vardı aklımda kalan. Ulen acaba deyip konuyu açtım ama malesef bizden çok uzakta adalet yerini buluyor hala (!).

Öldürülmemeye çalışmaya devam..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşlı adam motosikletlinin sarı çift sollanmaz çizgisine uymamasına bozuluyor; "yasalara uymanız gerekiyor" diyor ki kastettiği sollanmaz çizgisi varken niye sollamaya çıkıyorsun...

Dolayısıyla, kazara değil, bilerek sollamasına engel oluyor..

Kraldan fazla kralcı olmak bu olsa gerek.

Kurallara uymayanları usulünce kurallara uymaya "davet etmek" tabii ki doğrudur da uymaya "zorlamak" güvenlik güçlerinin işidir; vatandaş ancak uymayanı şikayet edebilir; müdahele etmesi ancak durumu önlemek açısından gerekliyse müdahele edebilir. Hele hele canını tehlikeye düşürecek şekilde kurallara uymasını sağlamaya çalışmak, buradaki örnekte sollamasına engel olmak şeklinde, kastını aşan bir davranış oluyor...

Niye uzattım? Trafikte benzer durumlarla karşılaşıyoruz; emniyet şeridinden veya iki şerit arasından geçmemize izin vermeyen sürücüler vb...

Sakin kalmakta fayda var...

Kraldan fazla kralcı olmanın anlamı yok.

Herkese hayırlı sürüşler.
    Kaldı ki ortalama bir ABD vatandaşı uyarıldığında "haklısınız, yolu boş bulunca geçmek istedim özür dilerim" gibisinden bir cevap verecektir. Bizde olsa uyarılmaz, muhtemelen olay çıkar.

Aslında adam kıvırsa "Şerit çizgisi olduğu için gelen olacağını tahmin etmedim" dese en fazla kendisi şerit ihlali yaptığı için trafik cezası yiyerek yırtacaktı. Zaten haber sitelerinden okuduğum kadarıyla elimi örümcek ısırdı gibisinden bir savunma yapmış ama kameraya öyle konuşunca yememişler tabi...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Oralarda yalan söylemek çok ağır suçtur. Tüm sistem vatandaşın dürüstlüğü üzerine kuruludur, o yüzden yalan söyleyene çok ağır cezalar verirler.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Bu yaptığı resmen zorbalık. Şans eseri motosikletliye bir şey olmamış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    görmedim dese bile kasıt var arkadaşlar sürücünün tek kötü tarafı sollama yasağında çıkıyor motor sürücüsü trafik cezası almıştır, ancak canına kast edilmesi farklı bir durum ve cezaya tabi

ülkemizdede bu şekilde emsal olaylar yaşanması gerekiyor fakirseniz malesef kolunuz vs vs kırığı ile kalıyorsunuz

Abd'nin Texas eyaletinde geçiyor olay. Yaşlı adam cowboyların torunu, kendisini silahşör yerine koymuş ve kurallara uymayanı kendi cezalandırmak istemiş belli ki, oysa zaman vahşi batı zamanı diil. Bizde de var emniyet şeridinde seni engellemek isterken kendisi de emniyet şeridini kapatıp kural ihlali yaptığını ve engellemeye çalıştığının durumuna düştüğünü anlamayan, üstelik onun hayatını alabileceğinin farkına varamayan aymazlar. Motorcu çift çizgide geçmekle trafik kurallarını ihlal etmiştir eyvallah ama bunun sorumluluğu kendisine aittir, kimseye de bir zarar vermiyor o esnada sadece karşıdan araç gelse hem ölebilir hem de kurtarsa bile ihlal yapmış olur. Ama yaşlı adam yaptığıyla o motorcuyu öldürseydi bırak 15 yılı belki müebbet yiyecekti, kendisini kanunun yerine koyanlar bana göre devlete karşı da suç işlemiş demektir, ki bizim memlekette de onlardan çok var. Eğer kurallara uymadığını düşünüyorsan al plakasını ihbar et, fotosunu çek v.s.
    N'oldu şimdi, anlık öfkene yenildin motorcuyu yaraladın ve öldürmeye tam teşebbüsten hapse düştün o yaşta ve belki hapiste öleceksin, oysa motorcu en fazla kural ihlali yaptığı için ceza ödeyecek ve hastanede yatacak çıkacak.
    Tamam belki trafikte fırsatını bulunca hata yapanı uyarmak doğru olabilir ama hata yapanı cezalandırmaya kalkmak trafik kuralı ihlaline benzemez direkt suça girer. Ben emniyet şeridinde polisin yanından geçmeme rağmen bana ilişmiyorsa, senin beni engellemeye hakkın yoktur. Ki benim anladığım bir süredir (Bunda motosikletli polisliğin artmasının da İstanbul gibi şehirlerde trafiğin feci yoğunlaşmasının da etkisi var gibi) İstanbul gibi trafik cehenneminde polisler motorcuların tehlike arz etmedikçe tamamen durmuş trafikte emniyet şeridinde gitmelerine bir şey demiyorlar eskiden öyle değildi, hani belki bırakalım bari bunlar yürüsün de ekstra sıkışıklık yapmasınlar diye talimat verilmiş bile olabilir. Ki kendileri de emniyet şeridini kullanıyor motorlarıyla. Durum böyle iken sen geçemiyorsun 4 tekerinle diye diğerine sinir yapıp, sana zarar vermediği halde kendi sorumluluğunu alıp oradan gidişine senin ceza verme ya da engelleme hakkın yoktur o polisin işidir. Hem otomobil hem de motosiklet kullanıyor olsalar (pek çoğumuz gibi) motosikletin otomobil gibi kullanılabilecek bir araç olmadığını anlarlardı. Ben bazı konularda motosikletin otomobille birebir aynı kurallara tabii olmasının bile değişmesi gerektiğini düşünüyorum. (tabii ki yasalar ve ona özgü koyulacak kurallar içinde olarak. Genel geçer kurallar değil kastım, hani kırmızı ışıkta geçsin 300'le gitsin değil yani, öncelik ya da tehlikeye daha fazla maruz kalabilmesi nevinden şeyler.)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)