Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asil Özbay 1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke Sunumu - 1 Nisan 2017 DRD Motorbikes

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke sloganı ile kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu göstermeyi başaran Asil Özbay’ın yolculuk hikayeleri..

1 Nisan Cumartesi 15:00 - 17:00 arasında

DRD Motorbikes Ataşehir’de 1 Nisan 2017 Cumartesi Günü 1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke sloganı ile kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu göstermeyi başaran Asil Özbay’ın yolculuk hikayeleri sunumu düzenleniyor.

Asil Özbay’ın 2015 yılında Kız Kulesinden çıktığı macera dolu yolculuğun sunumu ve keyifli söyleşisi 1 Nisan Cumartesi günü DRD Motorbikes Ataşehir Showroom da düzenleniyor.

1.Efsane: Kızkulesi ile ilgili anlatılan ilk hikâye; Ovidius`un kaleme aldığı bir aşk hikâyesidir.
    Hero ile Leandros adlı iki gencin hüzünlü aşkını anlatan bu hikâye, Hero’nun kuleden ayrılmasıyla başlar.

Hero Leandros’un yüzerek kuleye geldiği fırtınalı bir günde Hero`nun yaktığı ateşin feneri söner. Karanlıkta yolunu kaybeden Leandros boğazın sularına gömülür.Sevgilisinin öldüğünü gören Hero da kendini Kızkulesi’nden boğazın sularına bırakır.

2.Efsane:Kehanete göre kralın birine, çok sevdiği kızı on sekiz yaşına geldiğinde bir yılan tarafından sokularak öleceği söylenir. Bunun üzerine kral denizin ortasındaki bu kuleyi onararak kızını buraya yerleştirir. Kaderin kaçınılmazlığını kanıtlarcasına, kuleye gönderilen üzüm sepetinden çıkan bir yılan, prensesin tenine süzülerek zehrini boşaltır.

Kız Kulesi’ ndeki kızın motosikleti ile özgürleşmesi metaforunu işlemek istediğim ve projemin ruhunu yansıttığını düşündüğüm için yolculuğumun başlangıç noktası Üsküdar Kız Kulesi oldu.

Yer: DRD Motorbikes Ataşehir

DRD Motorbikes Ataşehir

Barbaros mahallesi Kızıl Begonya Sokak
    Deluxia Palace H Blok No:9
    Ataşehir – İstanbul
    Tel: +90 850 460 7400

Etkinlik sayfası: www.facebook.com/events/1846124828983101/
    mehmetenis ve rEnE bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaptığı yolculuk hikayesini vlog gibi çekseymiş keşke. sunumdan sonra yayınlardı

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Şu aralar sosyal medyanın hemen hemen her mecrasında bu hanıma denk geliyorum. Aslında uzunca bir zamandır sormak danışmak istediğim bir konudur bu. Sizce bir hanımın motora atlayıp dünyayı gezmesi ve sonucunda bunu üniversite üniversite, televizyon televizyon, gazete gazete gezip anlatması doğrumudur ? Yada başka bir bakış açısı ile bu kişi sırf hanım diye yaptığı bu iş başarımıdır.? Hani ülkemiz bir Pakistan, bi Hindistan,bi Suudi Arabistan, bi Bangledeş falan olsa bir nebzede Atatürk Türkiyesinde sizce bu durum bir başarımıdır? Ne bileyim ondan çok daha zor rotaları tek başlarına yapan hırvatlar, polonyalılar, ruslar var ama turlarının ertesi gün normal iş hayatlarına dönüyorlar.Bu tantana bu şatafat sizcede kadın haklarına,kadınlara belki gizliden gizliye hakaret gibi olmuyormu? Yada bu durumdan rahatsız olan bir benmiyim.Hiçmi başka derdim yok benim yada kendin yapamıyon kıskanma minvalinde eleştiri almamak umuduyla.
    SRDR KTM 390, RoofRoof, inzell ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu aralar sosyal medyanın hemen hemen her mecrasında bu hanıma denk geliyorum. Aslında uzunca bir zamandır sormak danışmak istediğim bir konudur bu. Sizce bir hanımın motora atlayıp dünyayı gezmesi ve sonucunda bunu üniversite üniversite, televizyon televizyon, gazete gazete gezip anlatması doğrumudur ? Yada başka bir bakış açısı ile bu kişi sırf hanım diye yaptığı bu iş başarımıdır.? Hani ülkemiz bir Pakistan, bi Hindistan,bi Suudi Arabistan, bi Bangledeş falan olsa bir nebzede Atatürk Türkiyesinde sizce bu durum bir başarımıdır? Ne bileyim ondan çok daha zor rotaları tek başlarına yapan hırvatlar, polonyalılar, ruslar var ama turlarının ertesi gün normal iş hayatlarına dönüyorlar.Bu tantana bu şatafat sizcede kadın haklarına,kadınlara belki gizliden gizliye hakaret gibi olmuyormu? Yada bu durumdan rahatsız olan bir benmiyim.Hiçmi başka derdim yok benim yada kendin yapamıyon kıskanma minvalinde eleştiri almamak umuduyla.
    Hocam aklımdan geçenleri yazmışsın resmen ctrl+v şeklinde.
    Ama siper alın, "Kendin yapamıyon kıskanma" içerikli mesajlar yola çıktı geliyor.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

O yaş aralığındaki kadın profiline bakarsak bence rahatını bozup yola çıkması bile başarı

Instagramda takip ettiğim bir kaç kadın sürücü var. Genelde güzel şeyler paylaşsalar da arada fabrika ayarlarına dönüp klasik atarlı sözler, hatta birbirlerine "iki ülke gezen kendini gezgin motorcu sanıyor hıh" tarzı çemkirmelerden geri kalamıyorlar.

Yine de iyidir kazasız belasız daha da çoğalmaları dileğiyle.
    bursalıali ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bu bir reklam kendi adını pazarlıyor .. Daha sonra bu sayede sponsorluk ve benzeri maddi destek alarak yoluna devam ediyor. Durduk yere ha çıkıyorum diyip dünyayı turlaması çalışıyorsanız izin konusuyla zor çalışmıyorsanız maddi açıdan zor.

Bu işler türkiyede çok zor başarı elde etmiş bir kadın profili var burada. Bunu başarması çok zor. Söylediğim gibi başardıktan sonrada bir sonraki sene aynı macerayı yaşamak istiyorsa kendi reklamını yapıp iyi pazarlama yapması gerekiyor. Parası olup buraları motosikletiyle gezen çok insan var uğraşmıyorlar bu tarz şeylerle hayatını keyfini yaşıyor ama para olmadan mecburen isim yapması ve kasması gerek.Tüm bu uğraş nedeni budur.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Günümüz orta yaş kadınlarındaki yaymalı yaşam biçimi yada ekranlardaki evlilik programları müdavimi olan güruh göz önünde bulundurulursa evet bu kadın büyük bir işe imza atmıştır.
    bursalıali bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

dostum Atatürk'ün Türkiye'si demişsin ama bunu gerçekten inanarak mı söyledin bilemiyorum.

bu ülkede şurda 2-3 yıl kadar önce "baba beni okula gönder" gibi kız çocuklarının okula gitmesini teşvik eden kampanyalar yapıldı.
    haberleri açarsan hergün onlarca kadının öldürüldüğünü,darp edildiğini, tecavüze uğradığını vs vs okuyoruz.
    kadınların halen evleneceği kişiye yani kocasına mal gibi satıldığı bir ülkede yaşıyoruz.

yani daha sürüyle şeyler yazılabilir ama ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

Çoğu erkeğin bile yapamayacağı, cesaret edemeyeceği geziler yapmıştır. Bana sorarsan çok üstün bir başarıdır bu. Kendisinin bunu gerçekleştirmesini geçtim; yaptıkları ilerde çok kişiye de örnek teşkil edecek, cesaretlendirecek, güç verecektir. Çoğu genç kız için bir idol bile olabilir.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Benim yazacağım bir tek şey var. ASİL hanım kızım tebrikler. Sen ,beğenmiyorum,
    gereği yoktu, bu da başarı mı diyenlere kulak asma. Tekrar tebrikler.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul, ankara, izmir eğitim seçenekleri olsun, bu tarz sunumlar olsun gerçekten ülkenin diğer şehirlerinden açık ara önde, keşke motosiklet adına bu çeşitlilik ülkenin diğer illerine de yayılabilse
    bursalıali bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Kimin sponsor olup reklamını yaptğınıda anlamıs olduk..

DRD daha öncesinde sürenbayan'ın avrupa turuna sponsor olmuştu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)