Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Dominar 400'ün Fiyatı Belli Oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Gün geçmiyorki açıklanan motor fiyatları suzikiden bajaj dan. Yeni motor almak isteyenleri üzüyor. elimdekinin kıymetini daha da çok anlıyorum. allah sahip olduklarımızı kaybettirmesin...
    sezgingulmez, karaca3, nokiaxxx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece bu fiyata yuh diyorum başka bişey demek gelmiyor içimden yalnız bajaj bu fiyat ile bu modelde hatta diğer modellerinde kendi ipini çeker benden söylemesi yani 13 binlira 12 binlira bajaj alacağıma mt25 alırım ya 18 bine bajaj alacağımı o konuda sınır yok zaten çok fazla bajaj dan bin kat kaliteli markalardan motor alırsın bence bu fiyatlandırma çok yanlış geliyor bana ama hakkımızda hayırlısı olsun bakalım 18 bine bu 400 cc motoru ilk alacak arkadaş var ise inş bizi de aydınlatır bu konuda

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Bence beter olalim 20 bin olsun hatta insallah otv %70 dolar da 5tl olurda birak dominar falan evdeki motorlara benzin bile alamayip garajda seyrederiz
    bursalıali bunu beğendi.

Döviz yüksek.

Vergi çok.

Ve biz fakiriz. (Kredi çektiğiniz-çekebildiğiniz için durumunuzu iyi sanmayın derim.)

Dominarın kadedini 400 nk belirler.
    sdirer ve bursalıali bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    100 kasa bira fiyatina geliyor. Onun 70 kasasi falan da devletindir zaten. Bence cok da degil gibi.
    Ya da motoru da bira gibi almak yerine evde mi yapmali bilmiyorum ki.
    Al al nereye kadar.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    HONDA CBR 250R=15.800
    YAMAHA MT25=16.750
    BAJAJ DOMİNAR =18.000
    Şimdi Hırsızın hiçmi suçu yok! tamam anladık ülkemizde döviz yükseldi ,vergilerde yüksek bundan dolayıda yaşamımızdaki her şeyi etkiliyori
    Peki tek sebeb bu mu? Bu distirubutorlerin hiçmi suçu yok arkadaşlar ayalrdır forumlarda bu motorum hindistandaki maliyetini hesaplıyorlar aradda fahiş bir kar marjı var.Ama bizler bunları görmeyip adamların yaptığı fiyat politikası çok güzel, normal deyip zaten yapılması gerekirdi deyip destekelrken başka taraftan devamlı bir tarafıda günah keçisi ilan etmenin bir nalamı yok.
    Kuralkan Hysoung u bitirdiği gibi BAJAJ ıda bitirecek anlaşıldı.2.el piyasası olmayacak olan fiyatlar belirlemiş
    ÇOK AÇ GÖZLÜSÜN KURALKAN ÇOK!!! GÖZÜNÜ KARATOPRAK DOYURSUN
    bursalıali bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Mt-25 e 17.000tl vereceğine
    Dominar'a 18.000tl veririm,

10.000 devirde motoru bağırtacağıma,
    400cc ile rahat rahat giderim,
    Bence 400cc şehir içi ve dışı kullanım için en uygun cc,
    400cc üzeri şehir içine fazla,altı şehir dışına az,
    Motor ömrüde daha fazla olacaktır,daha az zorlanacağı için.
    Siz bu motoru kötülemeye devam ederseniz,
    Yamaha,Honda yakında 20.000tl yapar 250cc leri,
    Bu motorun satması piyasa için çok önemli,
    Satarsa 250cc motor fiyatları dizginlenir.
    Bence iyi fiyat ve satacaktır.
    Ayrıca aynı fiyata satılan r25'in yanından dominar'la uzayıp gitmek iyi bir his olsa gerek.
    sdt bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun fiyatını mantıklı bulan da olmuş, çok yüksek bulan da. Gelin farklı bir açıdan bakalım.

Şimdi japonların düşük hacimli yeni modellerinin komik fiyatlarını bilmeyenimiz kalmadı (300cc motorlara 26 - 28 bin tl istemeler falan)
    Bu fiyatlar zaten astronomik ve saçma, bunda hem fikiriz.
    Eğer japonların bu modellerini referans alırsak bajaj dominar fiyat olarak uygun diyebiliriz. Ama ama ama...

Bu işin aması var

Ben bir motosiklet alacaksam aynı segmentte sıfır veya 2. el yakın fiyatlı, daha kaliteli model var mı diye bir bakarım.

Pulsar 200ns in satış adetlerinde çok başarılı olmasının sebebi fiyat performans olarak neredeyse rakipsiz olmasıydı. (250cc olan 2. el japonlar bile sıfır pulsardan çok daha pahalı kalıyordu) 125cc lerden çok daha güçlü, 250cc lerden çok daha ucuz olduğu için kendine piyasada güzel bir yer buldu.

Peki dominar 400ün bu fiyatla piaysadaki yeri ne olacak? Gelin dominar 400 ün piyasadaki yerine bir bakalım. Sıfır fiyatına yakın aynı özelliklere sahip pek bi rakip yok diyebiliriz.
    Fakat aynı segmentte 2. el yeni model kaliteli bir japon veya avrupa markası motosikleti bulabilir miyiz?

Honda CB 500F bence direkt rakibi. (çift silindir, abs )
    Honda CBR500R da (aynı tarz olmasa da ) rakibi sayılabilir.
    Yine Honda NC700S ve 700X var. Çok zorlarsak NC 750S de sayılabilinir.
    KTM Duke390. evet birebir rakip.
    Biraz zorlama ve şansla da yakın fiyata Yamaha MT07 de bulunabilir. MT07 yi de ekleyelim rakiplere.
    Yine biraz zorlama ve şansla listeye XJ6 yı da ekleyelim. (abs yok ama 4 silindir var )

Şimdi bu kadar çok kalitesini ispatlamış rakibi varken gidipte bu fiyata dominar 400 alır mıydım? Açıkçası ben almazdım. Bana mantıklı gelmiyor.

Fakat alana da niye alıyorsun? sakın alma demem.
    Bu yoruma katılıyorum ancak nereye kadar katılıyorum ? Japonların bu fiyatta sabit kalacağı varsayılarak ikinci el tavsiye ediliyor ama göreceksiniz ki Today'e 6000 TL isteyen çakallar CB500F'in 26400 TL'lik fiyatını gördüklerinde anında ikinci elleri yaklaşık 23000 TL'ye çekecekler. O zaman 18 bin TL'ye sıfır Dominar mı alınır yoksa 23 bin'e ikinci el CB500F mi ona bakmak lazım. İkincisi, bu fiyatlar için Honda, sitesinde bir hafta süre vermiş. O süre de doldu ve yakında zammı basarlar. Üçüncüsü de hadi 18 bin TL'ye ikinci el buluruz sorun değil ama kaç km'de olacak ? Şahsen ben gidip 15 bindeki CB500F'i veya 30 bindeki NC motoru almak istemem. İsteyenler için seçenek bol tabi...

13000 TL olmalı diyen arkadaşlar, yahu 9000 TL olan eski NS200'ün bile ÖTV'sini alıp %37'yi koysanız 11400 TL yapıyor. Ne 13 bininden bahsediyorsunuz ? Soyguncu Yamaha sırf ABS'ye 1500 - 2000 TL para istiyor.

Buarada şikayet edilecek bir konu varsa o da bugüne dek distribütörlerin neden devlete ÖTV konusunda çemkirmedikleridir. Bunu yapmak için illa bir iki firmanın batması mı gerekiyor ? Neden motorlu taşıt vergilerinde olduğu gibi 250 - 649 cc arası ÖTV'si aynı olmuyor ? 250 altı ÖTV olmasın, 649 sınırına kadar da %8 olsun, satış patlaması yaşansın. Ondan sonrası ne isterlerse koysunlar. 80'i veren adam 100'ü de verir kusura bakmayın.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-25 e 17.000tl vereceğine
    Dominar'a 18.000tl veririm,

10.000 devirde motoru bağırtacağıma,
    400cc ile rahat rahat giderim,
    Bence 400cc şehir içi ve dışı kullanım için en uygun cc,
    400cc üzeri şehir içine fazla,altı şehir dışına az,
    Motor ömrüde daha fazla olacaktır,daha az zorlanacağı için.
    Siz bu motoru kötülemeye devam ederseniz,
    Yamaha,Honda yakında 20.000tl yapar 250cc leri,
    Bu motorun satması piyasa için çok önemli,
    Satarsa 250cc motor fiyatları dizginlenir.
    Bence iyi fiyat ve satacaktır.
    Ayrıca aynı fiyata satılan r25'in yanından dominar'la uzayıp gitmek iyi bir his olsa gerek.
    160'ı zor gören Dominar mı uzayıp gidecek..?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160'ı zor gören Dominar mı uzayıp gidecek..?
    R25 160 ı görene kadar kim öle kim kala,
    Kalkışı söylemiyorum bile,
    Ayrıca R25 160-170 km aralığında uzun kullanılırsa 30.000km de çöp olur gider,
    bursalıali bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    benim merak ettigim bununda ns 200 gibi cantı kırılacak mı

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kim ne derse desin ama bajaj için bu 18 binlik fiyat bence fazla bakın zamanında adamlar pazar a giriş yaptıklarında 200 NS nin fiyatı makuldu nasıl insanlar aldı etrafta fazlasıyla görmeye başladık ama 18 binlira para verip de bajaj gibi bi markanın motoruna binecek çok az sayıda insan vardır bence arkadaşlar çünkü bu fiyatlara muadili çok fazla ürün var piyasada ve kaliteside bajaj a göre çok daha iyi yani o yüzden şu bi gerçek ki bu fiyat bu modeli belkide firmayı bitirir benden söylemesi arkadaşlar benim görüşüm bu şekilde keşke fiyat iyi olsaydı da bende dahil herkes bu bajajın yeni motorunu tercih etseydi keşke çünkü sektörün öncü firmalarının dışında bu tarz firmaların olması diğer firmaları bazı ihtiyaçlara yöneltir ve buda kullanıcının yararına olurdu

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunu kökten çözecek ve kabul edilmeyecek bir önerim var arkadaşlar .Madem öyle TL yi kaldıralım bizde EURO ya geçelim .Paramızın da bizim de onurumuz kalmadı ...
    bursalıali bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Fiyat çok uygun, almak isteyen arkadaş kaçırmasın. 250 cc parasına 400 cc motor hem de vergi dilimine rağmen.
    Seko ve RAMİREZ bunu beğendiler.

gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    o paraya 2 * 200ns 2016 alıp birbirine bağlayıp gezilebilir sıcak fırsat yada mobylette gibi çiftli makina hehe

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 160 ı görene kadar kim öle kim kala,
    Kalkışı söylemiyorum bile,
    Ayrıca R25 160-170 km aralığında uzun kullanılırsa 30.000km de çöp olur gider,
    Kalkış videolarını izledik hocam, Duke 200'ü zor geçiyor,kendinden daha hafif ve güçlü R25'i nasıl geçecek-imkansız...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman önce şunu izleyelim :

Sonra da şunu :

İzlerken aradaki farklara ve geçen sürelere de bakalım, sonra ilk kalkışta açılacak ara ne zaman kapanır bir hayal edelim. Evet yarış 10 km falan olursa R25 geçer.
    Aydin1966 ve bursalıali bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekleri görün artık, o kadar romantik olmayın

R25, MT-25 aynı fiyata ve daha uyguna bajaj markalı motorun 4-5 katı satar. hatta oturmuş müşterisi ile 10 katı satar, Bajaj ise sağlam çuvallar

R25 in müşterisi yüzde 80'i genç ve yeni başlayan heycanlı kitle, yamaha markalı, hızlı giden, iyi görünen, bütün akranlarının istediği motora sahip olacak. Marka imajı ve kalite süphesi yok, ikinci el korkusu yok. finansmanda aile desteği ile alınmalar hiç az değil

Dominar 400 alacak kitle yamahanın aksine yüzde 80'i 28-30 yaş üstü, motoru heyecenla ve imajı görüntüsü ile değil, beklentisi ile alıyor. ucuz olacak, ikinci eli oturmuş olacak, sorun problem ile ugraşmayacak servisler iyi olacak(ilk 3 madde çöktü!)400 cc gibi gidecek(4. madde de çöktü) imaj görünüş için almayacak ama 3-5 daha verip 2. el Honda falan almamış olmak, daha hızlı gidip japon kalitesine sahip motor sahibi olmamak hep kafasını kurcalayacak.

Ben size gidişatı da söyleyim. bajaj her zaman ki gibi alanı mağdur edecek ,görün japonlar zamlarken satmayan dominar ya bayiler tarafından liste fiyatının baya altına verilecek(ekim- kasım gibi) yada zam yapmayarak fiyatını avantajlı konuma getirilecek. 16-17 binden oluşmayacak ikinci el pazarı birde sıfırından darbe yiyecek.

Ekrem Bey yine tatlı dille artan kurlara rağmen zam yapmayarak bajaj için en uygun fiyatları vermeye çalıştıklarını söyleyecek
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Evet,yarış yapılan mesafe uzar ise r25 çevirdiği yüksek devir ile alır,
    Dominar Euro 4 normlarına uygun,
    Kaydırmalı debriyaj ve en önemlisi ABS sistemine sahip,bu Euro 4'ün üreticiye extra maliyeti var,
    R25'in Euro 4 modeli seneye gelirse fiyat en 2.000tl daha artar,
    Zaten sadece ABS 2.000tl demek,
    Euro 4 de performans kaybı da olabiliyor bazı emisyonlara uyabilmek için,
    tam bilgim yok ama kendi motorumdan örnek vereyim,(piaggio beverly 350) 2015 Euro 3 ile 2017 Euro 4 arasındaki fark.

2015 33.3hp/8.250rpm-32.2Nm/6.250rpm tork.

2017 30.2hp/8.250rpm-29Nm/6.250rpm tork

Tabi her motorda böyle olacak diye bir şey yok.
    Dominar biraz daha güçlü olabilirmiş,gerçi çıplak motor ihtiyaç da var mı..dominar saatte 200km'yi bile görse,siz o motorun tepesinde durabilir misiniz o da ayrı konu,dayak yemişe dönersin.
    Motor 9.000 devirde kesiciye giriyor,
    Honda NC seriside sanırım bu devirlerde kesiciye giriyor, amaç yakıt tüketimini düşük tutmak,
    Bu motoru alacak insanların yakıt tükemine çok dikkat edeceklerini biliyorlar,
    Baktım ama pek bilgi yok tüketim ile ilgili birşey.
    bursalıali bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben alış fiyatı kadar asıl olarak yakış ile parça bakım fiyatlarına bakarım.
    Tek silindir ve BAJAJ olduğu için az yakacağına ve sıfır alıp şu an 50.000'i gördüğüm bana kuruş extra masraf ve dert açmayan 200 NS'im gibi 5000'de bir parça bakım açısından masrafsız olacağına emin olduğum DOMİNAR'ı param olsa gözümü kapar 18.000 Liraya alırım.

Bu ölçülere ve piyasaya göre fiyat mükemmel ama ben de para yok sıkıntı orada.
    Seko, RAMİREZ ve bursalıali bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)