Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kulüplerinden Motosiklet Fuarına Kınama

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu adıyla bu sene düzenlenecek 2017 Motosiklet Fuarı için kınama yazısı yayınlandı. Kınama yazısında fuarı organize eden firmanın bu sene için belirlediği bilet ücretlerine tepki gösterildi.

Yayınlanan açıklama

KINIYORUZ !!! Motobike Istanbul
    Yıllardır kısıtlı imkanları ile binbir eziyet çekerek, fotoğraf çekmeye değil ürün incelemeye gelen üyelerini, şehirlerinden otobüslerle fuara getiren motosiklet kulüplerimize, fuar davetiyesini çok gören ve günlük fahiş ücretli bilete mahküm eden bir yöntem izleyen, fuarın gerçek ve nihayi misafirleri bizlerin isteklerini dikkate almayan, Motobike İstanbul Fuarı organizatör şirketi Messe Frankfurt İstanbul Uluslararası Fuarcılık Ltd. Şti.’ni bu yanlış uygulamadan acilen dönmeye davet ediyoruz.
    Unutmayın ki ;
    Bu organizasyonun mihmandarları motosiklet kulüpleridir ve onlar yoksa fuar anlamını yitirir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Ben bu kampanyayı haklı bulıyor ve destekliyorum.
    Fuar merkezi zaten katılımcı firmalardan bir dünya kira parası alıyor.

Eğer çok önemli değilse lütfen fuara gitmeyip tepkinizi gösterin arkadaşlar.
    MrMud, espresso, osiosborn ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Siz hiç fuarda yemek yediniz mi ? Borç batağına mı düşüyorsun, yoksa karnını mı doyuruyorsun.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kesinlikle haklı buluyorum.
    Fotoraf çekinmek için yer kaplamıyoruz, böyle muamele görmekte istemiyoruz.

İçerisi 16-17 yaşında çelik çocukla "Kanka bi foto çek instagrama atarım"cı dolu fuarlara, motosiklet kluplerinin gelmesi, bu fuarlar için şerefdir.
    Mecbur değilseniz gitmemenizi tavsiye ederim.
    espresso, osiosborn, bursalıali ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurt dışında bu iş nasıl oluyor acaba?

Kuluplere bir dünya davetiye ama bireysel motosiklet kullanıcının şimdi canı yokmu

Tam mantıklı görünmeyebilir ama sorunla ilgili...

En azından motoru olan herkes motorunu değiştirmek ve yeni çıkan modellerden almak ister. kendi adına motosiket ruhsatını gösterene mesela yüzde 50 yüzde 30 falan bi indirim yapılabilir. Yani sektör zaten motorcu olan motora binen insanları, her sene düzenli fuara gelen, motosikletin kendisinden aksesuarına kadar her konuda müşteri konumunda olan insanlara borçlu.

Sen baağyana şu kadar indirim diyip orayı damlı gece kulubu mantığıyla yönetiyorsan motosiklete yıllardır binen insanlara ihanet etmiş oluyorsun

1) İndirim yanlış kişiye/zümreye yapılıyor

2) Fiyatlar fahiş

3) kimse mecbur değilse bu sene motor almasın(Türk halkının yapamadığı şey tepki vermek)
    espresso, bursalıali, zealous ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Cok güzel olur fuara gitmesssek
    Bence fuar i düzenleyen de kendine çeki düzen verir sonra bu işler seneye değişir
    bursalıali bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten aslinda kurlar sagolsun bu fuar gelen olursa yalnizca fotograf cekmek icin gelecek. Cok bir sikinti yok yani bence.
    bursalıali bunu beğendi.

Ben anlamadım, neden bedava bilet istiyorlarmış?
    GP500-1st, Mengu16, huduni ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barkın Bayoğlu'nun 'Altın Elbiseli Adam' programını takip edenler hatırlayacaktır, fuar organizatörü bey katıldı bir programa ve Barkın Bayoğlu ile gerekli açıklamaları yaptılar. Artık eskisi gibi şirketlere, mklüplerine bedava bilet dağıtımı yapılmayacak, kuru kalabalık olmasın, izdiham olmasın diye uğraşıyoruz dediler. Neden bedava bilet istiyorlarmış, ne ayrıcalıkları var? Bireysel motorcu, motosilet kulübüne üye olmayan adamlardan ayrıcalıkları ne? 'Ama onlar motorcu' denilecekse, bedava bilet aramayıp oraya parasını verip giden daha motosiklet tutkunudur bence. Zaten sen 20-30TL'lik bilet için eyyamcılık yapıyorsan motosiklet de alamazsın orada.

Alman fuar firması bu işten zaten para kazanmanın mümkün olduğunu biliyordu ve ama karına daha da çok kar katmak için paralı hale getirdi. Niye bunu yapıyor? Çünkü motosiklet kullanıcısı artık orta sınıf. Yani bu işe para harcayabilecek kişiler. Yani damarına diş geçirebileceği bir canlı bulan vampir gibi saldırabilecek artık fuar düzenleyicisi. Altın elbiseli adam da buna çanak tuttu. Ne dedi aea? "yahu zaten birden fazla biletle çekilişe katılıyorlardı, iyi oldu böyle" dedi. Neden? Çünkü para alırsan emir de alırsın. Yani sponsorluk müessesesi yalan attırdı. Bu bir sebep mi hayır! Çünkü herkesin bir TCKN si var. Herkese TCKN ile tek çekiliş hakkı verirsin olur biter. Bunu aea ve fuar firması da biliyor elbette. Yani aea ayıp etti. Almanya Türkiye'yi bir tüketici olarak her taraftan yoluyor. O gittiğiniz alış veriş merkezlerinin birçoğu ve içindeki önemli hasılat yapan firmalar Almanya ya ait. Birkaç sene önce Meydan Avm, bir Alman Avm sidir, Avrupa'daki en çok kar eden Avm si oldu. Bu birincilik kendi grubu içindeki birinciliktir. Meydan Avm Avrupanin en büyük perakende grubuna aittir. Bu bir Alman zihniyetinin doğal tezahürüdür. Çok şaşırtıcı değildir. Gümrük vergisi ödemeden ülkemize mal getirip kendi Avm lerinde satıyorlar. Biz de onlara iki tişört satınca kendimizi mutlu hissediyoruz.
    bursalıali, mehmetenis ve falcon4 bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın Bayoğlu'nun 'Altın Elbiseli Adam' programını takip edenler hatırlayacaktır, fuar organizatörü bey katıldı bir programa ve Barkın Bayoğlu ile gerekli açıklamaları yaptılar. Artık eskisi gibi şirketlere, mklüplerine bedava bilet dağıtımı yapılmayacak, kuru kalabalık olmasın, izdiham olmasın diye uğraşıyoruz dediler. Neden bedava bilet istiyorlarmış, ne ayrıcalıkları var? Bireysel motorcu, motosilet kulübüne üye olmayan adamlardan ayrıcalıkları ne? 'Ama onlar motorcu' denilecekse, bedava bilet aramayıp oraya parasını verip giden daha motosiklet tutkunudur bence. Zaten sen 20-30TL'lik bilet için eyyamcılık yapıyorsan motosiklet de alamazsın orada.
    konunun en başından beri kim karşı çıkacak diye bekliyordum ki nihayet biri güzel bir açıklamayla geldi.
    geçen fuarda ne önümü, ne de adam akıllı bir şekilde motorları görebildim. leş gibi ter kokusu da tuzu biberi oldu. sıçarım böyle işe diyip fuarı terkettim.
    bu sefer biletlerimi aldım, hiç de pahalı değildi açıkçası. 20 tl.
    yine aynı kalabalık olursa şayet o zaman başka bir açıdan bakılabilir olaya.
    rebirth, Mengu16, ee_ee ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bence fuar 50-75 tl filan olmalı. Oraya sağlam giren verem çıkar. Geçen sene fuara gidipte sadece 1 motora yakından bakan benim galiba. Çizilen depoları, koltukları, motora binen tipleri görünce üzülüyorum.
    Potenza ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.

Kalabalık olan fuarı rahatlatmak için fuarcılık işi yapan firmayı zengin etmeye gerek yok. Fuar hizmeti veren firma daha geniş bir alana yayılarak bu hizmeti verebilir. Bu iş karlı bir iş MESSE Frankfurt bundan bu sene çok çok daha para kazanacak. Ama hizmet aynı kalacak yani az kişi gelecek ama hizmet iyileşmeyecek. Yani aldığı parayla fuarı genişletmeyecek. Sadece cebini daha çok dolduracak. Senelerdir bu işlere gönül vermiş insanların kırılmış olmasıdır bu protesto. Motorcu camianın vampirlerin eline düşmekten rahatsız olmasıdır. Beleş bilet bulma kimsenin derdi değildir. Zaten birçok ilden gelesiye kadar adamlar o paranın kaç katını harcıyorlar. Mesele bir gönül kırıklığıdır. Bu kırıklığı MESSE Frankfurt anlayamaz.
    bursalıali ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalabalık olan fuarı rahatlatmak için fuarcılık işi yapan firmayı zengin etmeye gerek yok. Fuar hizmeti veren firma daha geniş bir alana yayılarak bu hizmeti verebilir. Bu iş karlı bir iş MESSE Frankfurt bundan bu sene çok çok daha para kazanacak. Ama hizmet aynı kalacak yani az kişi gelecek ama hizmet iyileşmeyecek. Yani aldığı parayla fuarı genişletmeyecek. Sadece cebini daha çok dolduracak. Senelerdir bu işlere gönül vermiş insanların kırılmış olmasıdır bu protesto. Motorcu camianın vampirlerin eline düşmekten rahatsız olmasıdır. Beleş bilet bulma kimsenin derdi değildir. Zaten birçok ilden gelesiye kadar adamlar o paranın kaç katını harcıyorlar. Mesele bir gönül kırıklığıdır. Bu kırıklığı MESSE Frankfurt anlayamaz.
    O zaman fuar günü uzun tutulmalı. Geçen sene moturu park edicek yer bulamadım ben. İçeri girdim, önce montu, sonra, pantolonu soyun babam soyun.cehennem gibi içerisi. Günler uzatılırsa bu kaosun önüne geçerler.
    serdar23_Bilgem, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Senelerce bu işe gönül vermiş insanlar motorculugu bir sektör haline getirmiştir. Bu adamlar aea ve MESSE nin deyimiyle "Para harcamayan adam" ="Kuru kalabalık" olarak görülmüştür. Motor işini sektör haline getiren her türden kuryecilik yapan kardeşlerimizdir. Motora zevk için binen insanlar da vardı elbette ama asıl çok giden kurye modelleri ve bunların yedek parçaları, tamirleri büyük motosiklet firmalarının karlılıklarını ve Türkiye deki varlıklarını başlattı ve arttırdı. Hiçbir firma az satan fantazi modelle ayakta kalamaz. Yani kurye sistemi kurar ve ayakta tutar! Ticari taksi gibi! Ama adam yerine koymazsanız da böyle gücenir.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konunun en başından beri kim karşı çıkacak diye bekliyordum ki nihayet biri güzel bir açıklamayla geldi.
    geçen fuarda ne önümü, ne de adam akıllı bir şekilde motorları görebildim. leş gibi ter kokusu da tuzu biberi oldu. sıçarım böyle işe diyip fuarı terkettim.
    bu sefer biletlerimi aldım, hiç de pahalı değildi açıkçası. 20 tl.
    yine aynı kalabalık olursa şayet o zaman başka bir açıdan bakılabilir olaya.
    Teşekkür ederim.

Fuarın hedef kitlesi bu sebeplerden dolayı ya hiç gitmiyor, ya da dediğiniz gibi gittiğine pişman olup çıkıyor. O zaman da ortam oraya 'karı' görmeye 'fotoraf çekinmeye' gitmiş kekolara kalıyor. Adamlar gerçek müşterisini çekmek istiyor oraya, kar amacı gütmeleri de gayet doğal. Ticari sebeple oluşturulmuş bir organizasyondur en nihayetinde.
    Jemand, Mengu16, ee_ee ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    20TL asiri fahis degil sanki. 15TL daha iyi olurdu belki. Yine de giden olur bence...
    bursalıali bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sözüm motosiklet kullanıcılarına veya kulüplerine değil. Eğer o fuar ucuz olsa cebinde üç kuruşu bile olmayan adam da, sadece gezmek için gelen adam da, motosikletle alakası olmayan da ufacık fuar alanını mahveder. fuara baksan curcuna adım atacak yer yok fakat iş motosiklet almaya geldi mi o fuardakilerin yüzde 80'i 90'ı geri vites. fuardaki o kalabalık motosiklet almak için gelseydi şu an etrafta arabadan çok motosiklet görüyor olurduk. bırakın pahalı olsun gerçekten motosiklet almak isteyen adam gelsin. hele hele fuarda motosiklet olarak en fazla cg'ye binebilen kekoları ss makinelerin üzerinde görünce geberiyorum gülmekten.
    ee_ee ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20TL asiri fahis degil sanki. 15TL daha iyi olurdu belki. Yine de giden olur bence...
    ben geçen ay aldım, 15tl idi. bir tane de öğrenci bileti aldım biradere, ona da 10 tl verdim.
    bursalıali bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her sene motosiklet kuluplerinin TSK yaya yaya sadece kendi kulup uyeleriyle goygoy yapip belese girmelerini degerlendirirsek cok abarti bir karar da gelmedi bana bu bir yandan.
    ee_ee, Potenza, Sokollu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)