Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bütün araçlar çiple takip edilecek. Her araca takılacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ssg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oldu olacak enseye bağlayın bir tane çip sabah akşam patates soyalım evde..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bu uygulamanın sadece ticari araçlarda amacına hizmet edeceğini düşünüyorum.
    Nakliye, kargo, uluslararası nakliye, petrol taşımacılı vs. sektörlerinde fahiş derecede tüketilen yakıtın kaçak kullanımını engellemek üzere tasarlanmalı bence. Fakat bireysel kullanıcılar için bunun olmaması gerektiği kanaatindeyim.
    Yoksa toplum olarak bir paranoya durumu içinden çıkmak çok zaman alacaktır.
    Ki normal şartlarda 65 litre depoya sahip bir şahsın gidip kaçak yakıt kullanacağını düşünmek mantıksız olur.
    Fakat bir kamyonun en düşük yakıt deposu inşaat sektöründe 300 litre nakliye sektöründe 600 litre civarındadır.
    Olaya burdan bakında şart olan kısmın ticari araçlar olacağını düşünmek işten bile değil.
    Bence bu sistem ticariden başlar, işlerse bireysele de uygulanır.
    Her şey bir yana: Takip olayı baştan çok saçma zaten bence aklınıza ilk gelen bu olmamalı.
    Sosyal medya hesaplarımız, hakkımızda yeterince bilgi veriyor zaten.
    Takılmayın derim yani

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bence herkes dönsün .. takılsın.. böylece gözükmez görüntü kirliliği olmaz,
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Akaryakıt sektöründe çalışan birisi olarak şunu söyleyebilirim; devlet, en büyük ve en garanti geliri akaryakıt sektöründen topluyor. Şu an benzin 5.40 TL ve bunun yaklaşık 3,50 TL si direkt, geri kalan tutarın da bir bölümü dolaylı olarak devletin kasasına gidiyor.

Şahsi fikrim; devletin bu uygulamadaki tek amacı kasasına soktuğu garanti parayı bir miktar daha arttırmaktır. Yani kimsenin derdi seni beni takip etmek değil. Cep telefonlarımız yerimizi belirten birer çip zaten. Kan grubumuzdan, karaciğerimizin durumuna kadar her bilgi zaten devletin elinde. Yani hiç özgürlük triplerine girmeye gerek yok, hepimiz çoktan köle olmuşuz malesef..

Gelelim şu anki duruma; zaten istasyonlardaki tüm satışlarda plaka kaydı yapılıyor ve bu plakalara EPDK ulaşabiliyor. Sıkı sıkı da denetimlerini yapıyor. Bahsedilen uygulama bana göre tamamen gereksiz. Yukarda bir arkadaş durumu güzel özetlemişti. Gene bir yandaş zengin edilecek...
    blk_pasa ve espresso bunu beğendiler.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    peki ya adam söküp atarsa etiketi ne oldu sistem çöktü hangi vatandaş kurallara %100 uyuyor önce sinyal vermeyi öğretsinler vatandaşa bununda hilesini üç kağıdını bulurlar gişeden geçerken plaka örten bir nesil var ülkede onun için terörist adam etiketi söker atar hırsız adam söker atar eee neye yaradı o zaman bu ?

alivemad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amacım ders vermek değil ama "ne olacak ya korkunuz ne" yazan arkadaşlar özgürlük genel olarak kişinin kendi kendisini belirlemesidir bireyin kendisini dış baskı, etki ya da zorlamalardan bağımsız olarak, kendi arzu edilir ve isteklerine göre yönlendirmesidir. bu tabikide ben özgürüm kimse bana karışamaz veya sınırsızım demek değildir. kurallar tabikide olucak ama insan özgürlüğü dünyada hiçbir şekilde kısıtlanmıyorken arabalara araçlara çip takılacaksa bu yapışkan sticker yıpranıcak okumayacak 2 3 tl lik şey den senede belki 5 10 defa alıcaksın ve diğer bir konu ise zaten devlet yol yapmakla zaten mükellef olan devlettir herşey yolunda dört dörtlük gibi yaşamayın beyninizi mantığınızı kullanın biraz
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı alivemad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacım ders vermek değil ama "ne olacak ya korkunuz ne" yazan arkadaşlar özgürlük genel olarak kişinin kendi kendisini belirlemesidir bireyin kendisini dış baskı, etki ya da zorlamalardan bağımsız olarak, kendi arzu edilir ve isteklerine göre yönlendirmesidir. bu tabikide ben özgürüm kimse bana karışamaz veya sınırsızım demek değildir. kurallar tabikide olucak ama insan özgürlüğü dünyada hiçbir şekilde kısıtlanmıyorken arabalara araçlara çip takılacaksa bu yapışkan sticker yıpranıcak okumayacak 2 3 tl lik şey den senede belki 5 10 defa alıcaksın ve diğer bir konu ise zaten devlet yol yapmakla zaten mükellef olan devlettir herşey yolunda dört dörtlük gibi yaşamayın beyninizi mantığınızı kullanın biraz
    arkadaşım siz konuyu anlamadınız galiba özürü baştan dileyerek haddim olmadan bir açıklama yapayım. devlet akaryakıta kaynağında marker denen taklit edilemez kaçak olup olmadığını takip için kimyasal madde katıyor ve her istasyonda zaten plakanız kayıt ediliyor. çok istiyorsa tır parklarında tırların deposundan numune alır veya çeşitli yerlerde diğer araçların deposundan ara sıra numune alır. maksat kontrol ise. etiket veya her neyse takmanın manası ne senin kaç litre aldığını ve bununla kaç kilometre yaptığını nasıl tespit edecek. yok bilmem kimin takibi ise hiç tanımadığım belki ömrümde bile aynı şehirde olmadığım bir kişinin yediği veya yiyeceği halt için benim aracım niye takip ediliyor. ben niye etiket takmak zorunda kalıyorum. amacına hizmet etmeyen işler. zaten şehirlerin giriş çıkışları ve çeşitli yerlerin de plaka takip sistemleri var.yani kısacası bu etiket veya cip işinin hiç bir artısı olmayacak hangi boşluğu dolduracak bazı ceplerden başka.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    espresso bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı Bay Balta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 TL'lik HGS etiketiyle anlık yer tespiti yapılamaz. Sadece aracın uğradığı istasyonlardan geçmişte nerelerde olduğu izlenebilir. Buradaki mevzu trafikteki tüm araçlara nasıl etiket satarız konusudur. Birileri yine kaynak yaratmış bence.
    Yapılamaz demek yanlış hocam nokta şeklinde tespit yapılamaz ancak aracın hangi bölgede olduğu belirlenebilir.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Acaba bunun jammer'ları kaç para olacak onu merak ediyorum. Bir de jammer masrafı ödeyeceğiz desene ! Kendimi takip ettirmem arkadaş.
    madbadboy bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an kuntepere benzettim.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde telefonum da var evimde pc de var aracımda ogs de var istedikleri zaman herşekilde zaten ulaşılabilrim nedesek boş ....
    evin önünden aracın çalındığındada bulunabılmesı açısından makul bence.

Onun yerine cezaları daha düzgün yapsalar da hırsızlık yaşanmasa? Hırsız bizim kadar korkmuyor polisten. Etraf 20 sabıkası olan adamlarla kaynıyor. Motoru çalınan arkadaşlarım var ama hırsızları halen takılıyor dışarda, ceo cv'si gibi cabıka gecmisi var adamlarda. Ha sen yaparsın hukuk düzenlemeni çok iyi bir şekilde hırsıza verirsin 20 yıl, tecavüzcüye müebbet, ondan sonra koyarsın bu sistemi, kuralına uygun yaparsın ve engelleyebilirsin. Şeriyat ya da SS, mafya kuralları getirmeye hiç gerek yok. Gayet basit hırsızlık yapıyosan cezasını ağır bir şekilde vereceksin.

Kimlik bilgilerinin bile çalıntığı ve milyonlarca kişiyi etkileyecke olan bu sistemin mutlak bir güven çerçevesi içerisinde olması gerekiyor, altyapıda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Kaldıki takip sistemi öyle hollywood filmlerindeki gibi canlı olarak basit bir hgs sistemi üzerinde olması çok zor, anlık bilgi verisi olabilir, gittiğin düzergah, durdurgun , yer, zaman vb vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

baknız şu habere
    http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/174669-motosiklet-sebekesi-yakalandi-motosikletleri-100-liraya-sattiklari-belirlendi.html

hepsinin yaşları 18 den kücük ve eminim defalarca bu işi yapmışlardır, bir çok da sabıkası vardır. Ama ceza verilmediği için aynden devam ediyorlar, ver bakalım bir 20 yıl birdaha motorun yanından geçiyormu? Hukuk sistemini düzeltmedikten sonra lazer takip cihazı taksalar kime faydaa, gece görüşü taksalar kime fayda, bu pul fiyatı şu an 1-2 lira ya yeni düzenleme, kagıt alması püsürüydü derken olurmu sana 10 lira? o da bizim cebimizden çıkacak.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben mevzunun ne olduğunu bile anlamadım.
    Kaçak yakıtın önüne geçmek için bir etiketi takip edeceklermiş anladığım kadarıyla.
    Koca kamyonları takip edemeyen devlet kağıt parçasını nasıl takip edecek işte ben orasını anlamadım.
    Bu akaryakıt havadan mı yağıyor?
    Kamyonlarla taşınmıyor mu?
    Bu koca koca kamyonları takip edemeyip el kadar kağıdı nasıl takip edecekler?

Bir diğer konu özgürlükler.
    Bir arkadaş şahane bişey yazmış.
    "Evine niye perde takıyorsun?"
    harika.

Burada interneti aktif, dolayısıyla teknolojiyi de aktif kullanan bir grup insanız.
    Bir çok kişi Türkiye'nin tamamının böyle olduğunu zannediyor.
    Yani zaten beni cep telefonumdan,facebooktan bulurlar yaklaşımı yanlış.
    Türkiye'de cep telefonu kullanımının nüfusa oranı dünya ortalamasının altında.(Dünyada oran %97,Türkiye %89)
    Üstelik toplam cep telefonunun sadece yarısı akıllı telefon.(bknz:wiki)
    Aktif facebook kullanıcısı da yaklaşık 26 milyon.
    Bunlardan otu-poku paylaşan kesim ise 10 milyon civarı.
    Yani zaten her şeyimiz ortada söylemi toplumun tamamını değil yarısını bile kapsamıyor.

Türkiye terörle yaşayan bir ülke.Fakat özel hayatın gizliliği mevzusunu terörle ilişkilendiremezsiniz.
    Yani her gizli saklı iş yapan terörist,hırsız gibi bir yaklaşım sağlıksız bir ruh hali gerektirir.

Sizler sesinizi çıkarmazsanız bugün arabanıza etiket,yarın kıçınıza çip takarlar.
    Uyanık olun.
    Eğriyi doğruyu mantıklı ayırt etmeye çalışın.
    Yoksa sonumuz kölelikten başka bir şey olmaz.
    Sepetçioğlu ve Cloud bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Büyük Biraderciliğin terörist saldırıları azaltmadığı ve muhalifleri, çevrecileri, yasal haklarını kullanarak gösteri yapanları, esasen suç işlemeyen bireyleri mağdur etmekle kaldığını açıklayan kaliteli bir video var. Videonun açıklamalar kısmında kaynaklar da mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=V9_PjdU3Mpo
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR125 SHINERAY XY125 OFFROAD
    koskoca arabayı motoru calan hırsız-terorist motordaki etiketi mi sokemeyecek? sahtesini mi yapamaycak hı? Arkadas tırcıların takometrelere neler yaptırgından haberiniz yok sanırım ) onlara yine bisey olmaz. Buarada bahsi gecen şey rfid teknolojisi ki suan arduino ile kendiniz okuyucu yazıcı yapablirsiniz yada olmadı aliexpresten temin edilebilir.Bence böyle bişey için gsm sim li takip cihazları gerek ki hırsızlar onu da sokerler arabayı calacak sistemden bihaber olacmayacak sonucta? olsa olsa sıradan vatandas izlenir cezalar kitlenir kontrol altında tutulur falan baskada bi ise yaramaz. varsa boyle bisey bence yine birlerine ihale kazandırmayı, milleti biraz daha soymayı amaclayan birseydir. arac saysını benzin istasyonu sayısını 1 lirayla bile carpsanız dunyanın parası cıkar ki gsm falan işin içine girerse milyar dolarları bulur tamamen israf ama birileri köse olur orası da ayrı.

Motosikleti
    cbf150, pulsar200ns
    Çok yakında devlette; bu forumdaki profil sekmesindeki gibi, 'Ne yapıyor' kısmı ekleyecek bizlere
    watercolours bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Güzel ülkemdeki muhteşem güzel uygulamalar Bize radarı kaldırsınlar da
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ülkede herkesi koyun sananlar gelsin damgalasın beni yiyosa.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)