Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bisikletini ağaç motoru ile motosiklete çevirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMANİYE'de lise öğrencisi 16 yaşındaki Ömer Çamsarı, ağaç motoru taktığı bisikletini motosiklete çevirdi.

Endüstri Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Ömer Çamsarı, Küçük Sanayi Sitesi'nde amcası İbrahim Çamsarı'ya ait atölyede bir haftalık çalışma ile kendine motosiklet yaptı. Bu iş için sadece 80 lira harcadığını belirten liseli Ömer "Okula daha rahat gidebilmek için böyle bir çalışma yaptım. Aklıma bir hafta önce geldi, bulduğum ağaç motorunu bisikletime monte etmek iki günümü aldı" dedi.

AMCASI YARDIM ETTİ

Ömer'in amcası İbrahim Çamsarı ise yeğeninin düşüncesini hayata geçirmek için yardımcı olduğunu belirterek, "Şu anda bisikletimizi basit bir sistemle motosiklete dönüştürdük. Denemelerimiz devam ediyor, araç sorunsuz çalışıyor. Aracı daha kullanışlı ve verimli hale getirebilmek için daha neler yapabileceğimizi de düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Hurriyet - İbrahim EMÜL / OSMANİYE, (DHA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çalmasalar bari, adana osmaniye gibi yerde

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gencimizin hevesini kirmak istemem lakin su anda ayaksiz dengede durabilen, hatta sürücüsünü takip edebilen motorsikletler üretilmeye başlandı.

Google, insansız araç projesini bitirdi.

Elon musk mars'ta koloni kurma projesini bitirdi.
    zabuzaretta bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    kuba çita yapmış çocuk

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Trişka dan bir şey olmuş...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de yapmıştım 4 sene önce. Harcadığım paraya değil ama zamanıma üzülüyorum.
    karadag.05 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    1950 de felan iyi haber olurdu, ciddi dedikoduya sebep açardı.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Ellerine sağlık cidden birşey demem ama yurt dışında milyonlarca örneği var bu işin ve haber olacak bi tarafı da yok ne yalan söyliyim yani :(

Motosikleti
    R25
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencimizin hevesini kirmak istemem lakin su anda ayaksiz dengede durabilen, hatta sürücüsünü takip edebilen motorsikletler üretilmeye başlandı.

Dediklerinizin hepsi oldu fakat Türkiye'de hiç birşey olmadı ve bizim insanımız hala sigaranın külünü düşürmeden içmenin peşinde, o yüzden motorlu bisiklet bizim için yeni bir buluş

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Evet çocuk yeni bir şeyler üretmemiş. Fakat çalışmış. 3-5 dakika da olsa emek harcamış. Bu çocuğu rencide eden arkadaşlara sorum şu.

Siz neleri icat ettiniz de laf edebiliyorsunuz?
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Emek var güzel iş. Onun sesi kafa şişiri be.

Ama icat sanki bana TRT belgeselde sanayi savaşları adlı programda ustalardan alınmış gibi. Aylar önce bu ürünle gokart yapmışlardı...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız bu icat falan değil, yeni bir şey değil. Kardeşimiz emek harcamış, ama keşke hani ne bileyim, pedalı çevirdikçe kendini şarj edip, bir müddet sonra o şarjla kendini götüren bir şey yapsa idi keşke.
    1980 lerin sonuna doğruydu, komşumuz Ercan vardı, benden bir kaç yaş büyük, önce mobilette denedi bunu, stıhl marka güçlü bir testereydi. Gaz tepkisi çok sertti, başetmekte zorlanıyorsu mobileti, sonra vitesvari bir parça daha eklemişti, deli gidiyordu alet. Polisler tat vermeyince bu kez bisiklete uygulama çalışmasına başladı, o ara taşındık ordan ne oldu bilmem.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Bu ulusal kanalda verilecek bir haber değil, bu yerel kanalda verilecek bir haber de değil, açıkçası bu bir haber değil... Bunu okul gazetesinde 11-B sınıfından Ali arkadaşımız okula denişik birşeyle geliyor gürültüden rahatsız oluyoruz şeklinde yaynlayabilirler

Yine de genç arkadaşımızın hevesi kırılmasın ama şunu da unutmasın ki bu tür gariplikler çook uzun yıllardır ve dünyanın her yerinde (türkiyede de oldukça çok) mevcut. Karadenizli vatandaşlarımız özellikle buna benzer şeylerin çok daha gelişmişini yapıp gayet normalmiş gibi, yani haber değeri olduğunu bile düşünmeden kullanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Çocuğun yaptığına diyecek bir şeyimiz yok eline sağlık ne güzel yapmış ama bunun bir haber değeri yok.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şu düşük profilli kişinin başbakan olduğu memlekette yörüngeye uydu göndermekle aynı değerd olabilir.
    bilemiyorum.
    çocuğa çok yüklenmeyin.
    memleketin durumu ortada.

ufukt bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlu bisiklet icat edildiğine göre bunu tekrar icat etmenin bir faydası yok ama! Lütfen!

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Peki tüm bunlar olurken siz ne yaptınız?
    ufukt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yakında inşallah olur
    Gencimiz çalışmış birşeyler yapmış. Önceden yapılmış yapılmamış farketmez ortada bir emek var. Belkide ufkunu açacak bir çalışma.
    Ancak eski Türkiye savunucuları hemen tekere çomak sokma derdindeler. Adamlar çalışmadan birilerinin sırtından geçinmeyi meslek edindiklerinden az bir çalışma içinde olanları karalama peşindeler. Tek dertleri kendi menfaatleri ellerinden gitmesinde gerisi umurunda olmayanlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bunun nesi haber? Şimdiye kadar yüzlerce kez yapılmış olan bir şeyi büyük bir icatmış gibi sunuyorsunuz. Bundan 200 yıl önce yapılsaydı ancak haber değeri taşırdı.

Çocukken bende kapı açılınca alarm çalan hırsız alarmı yapmıştım. Keşke haber ajanslarını çağırsaymışım.

Liseli arkadaş kendince ucuz bir motosiklet yapmış. Yapmasın demiyorum sadece haber değeri taşımadığını söylüyorum.

Bu arada sen ne iş yapıyorsun diye soran arkadaşlar için cevaplıyorum: Ben otomotiv sektörünü yavaş yavaş geliştiren binlerce mühendisten biriyim. Tek başıma bir araba yapmıyorum ama yapılan arabaların ufak bir köşesinin bir tık daha ucuz ve kaliteli olmasını sağlıyorum.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki tüm bunlar olurken siz ne yaptınız?
    Alıntı zeki1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencimiz çalışmış birşeyler yapmış. Önceden yapılmış yapılmamış farketmez ortada bir emek var. Belkide ufkunu açacak bir çalışma.
    Ancak eski Türkiye savunucuları hemen tekere çomak sokma derdindeler. Adamlar çalışmadan birilerinin sırtından geçinmeyi meslek edindiklerinden az bir çalışma içinde olanları karalama peşindeler. Tek dertleri kendi menfaatleri ellerinden gitmesinde gerisi umurunda olmayanlar.
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çocuk yeni bir şeyler üretmemiş. Fakat çalışmış. 3-5 dakika da olsa emek harcamış. Bu çocuğu rencide eden arkadaşlara sorum şu.

Siz neleri icat ettiniz de laf edebiliyorsunuz?

Arkadaşlar kimsenin çocuğu rencide falan ettiği yok. Tabiki eline sağlık iyi yapmış başarılarının devamını dileriz ancak bu konu haber değeri taşımıyor. Ben de haber başlıklarında ilk görünce meraktan baktım ama haber yapılacak birşey değil. Tekrar söylüyorum o çocuğu tebrik ediyorum. Şuraya yazı yazanları yüzde doksanı onun yaptığını yapamaz. Sadece böyle haber olmaz ona laf ediyoruz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Emek var, tebrikler. Ama haber değeri yok. Ve bu durumun eski Türkiye veya yeni Türkiye ile alakası da yok.
    mustafav bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)