Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bisikletini ağaç motoru ile motosiklete çevirdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu adam hala bana "sen ne yaptin" diye soruyor. Kardeşim ben şimdi çıkıp radyo diye birşey icat ettim desem millet bana ne der? Yapılmış zaten, bir daha neyini icat ediyorsun?

Ha, Türk birisi cikip, 100 km'de 0.1 litre yakıt tüketen bir motor icat ettim dese ayakta alkışlariz elbet. O kadar da mal degiliz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yine haber olursunuz. Bu sefer de dünyanın bilmem kaç yıldır kullandığı şeyi daha yeni icat eden adam diye fenomen olursunuz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bisikletlere 50cc civarı böyle motorları zaten takıyorlar ve daha iyi bir düzenek kuruyorlar. bu arkadaş direk odun motorunu bağlamış. normalde motor bloğunu aynı motosiklet gibi ön dişlinin oraya koyuyorlar ve pedal kısmında motor oluyor küçük.

bunun çekişi ve hızı düşük olur dolayısıyla pedal çevirmek daha cazip gelir. pek kullanışlı değil çünkü çok gürültü yapıyor ve yavaş gider.

dediğim gibi eğer motor bloğunu odun motorundan söküp bisikletin pedal bölümüne monte etselerdi en azından bisikletten vites sistemini sökmelerine gerek kalmazdı ve böylece hızını aldıkça vites atabilirdi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Peki,siz nasıl bir çalışma yaptınız da delikanlıyı eleştiriyorsunuz ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencimizin hevesini kirmak istemem lakin su anda ayaksiz dengede durabilen, hatta sürücüsünü takip edebilen motorsikletler üretilmeye başlandı.

Google, insansız araç projesini bitirdi.

Elon musk mars'ta koloni kurma projesini bitirdi.
    Peki siz nasıl bir çalışma yaptınız da arkadaşı eleştiriyorsunuz ??

Motosikleti
    150-100-49cc
    Delikanlıyı eleştiren olmadı ki sadece haber değeri yok. Tr de neler neler yapıldı şuana kadar. Tanıdığım uçak yapan adam bile var 1980li senelerde ki adam mühendis. İmkan verilseydi ülkemizde zamanında o beyefendi neler yapardı şuana kadar. Bu sadece ufak bir örnekti. Gidipte çok çok farklı bişey yapılmış gibi yayımlamanın alemi yok. Diyelim lastiğin içine çalı çırpı vs vs ne varsa doldurdum artık en yakın benzinliğe kadar beni idare eder desem gelip herkese video çektirsem olur mu?

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Haber mi şimdi bu?

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Helal olsun kardeşim saçma salak şeylerle uğraşacağına evde elinde telefon osura osura yatacağına gerekirse icat edilmiş olan bir araba yap ya da zaten icat edilmiş olan bir klima yap, ütü yap, bisiklet yap birşey yap yani mal mal durmaktan iyidir gençlerimize örnek olsun.

Sokaklardaki kavgaları, kokoş ikoncanları, internet fenomenlerini haber ediyorlar da bu haber mi boş geldi size beyler?

Forumda bir furya var artık buna bir akım mı desem forumun genel olarak ortalama tipi-karakteri mi desem ne desem bilemedim; mal gibi eleştirme-kötüleme-hiçbirşeyi beğenememe-daima yerme furyası... ve başta biri bu şekilde yazınca milletimiz goygoygoy rororo rörörö peşinden devam ediyor. Yorumları sırayla okuyunda gülün yani o derece.
    fatih.met bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ortamca makarayız ne güldüm yorumlara 😀😀😀😀😀

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Meslek lisesi 1 sınıf öğrencisi çocuk bir şeyler yapmaya çalışmış.Haber değeri olmayabilir daha önce daha iyileride yapılmış olabilir.Muhtemelen büyük oranda amcası yardım etmiştir.Ama yinede taktir ettim.Pratik yapmak bunu yaparken karşılaştığı sorunlara çözüm üretmek onu geliştirecektir.Belkide ileride hepimizin arayıpta bulamadığı çok iyi bir motosiklet ustası olacak.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yetkilerden destek bekliyoruz dememişler mi ? Projeye Tübitak destek vermiyor muymuş ?

Bizim uydurma icatlarımız ve çakma bilimsel araştırmalarımızı basın abartmaya bayılır. Geçen gün metal hidrojen ile ilgili bir haberi ararken 2006 yılında Bor üzerine falanca üniversitenin bir takım araştırmaları ile ilgili bir habere denk geldim. Haberde "Bu çalışma ilerletilirse müthiş şeyler ortaya çıkacak, çalışmalarımız devam ediyor" falan deniyordu. Aradan 10 yıl geçmiş, sonuçta ne oldu ? Hiçbir şey. Salak basınımızın arada bir ilgi çekmek için yaptığı Türk'ün gücü temalı araştırma haberlerinden artık gına geldi. Cahil kesim de bunlara inanıp gerçekten bilim üzerine çalışıldığını zannediyor. Bizim bilimsel araştırmalarımız elektrikli oyuncak otomobillerden ibaret...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yorumlar ağlattı vallahi.
    Sonra bi yere gelemiyoruz.
    Nası gelelim ki.
    Bu çocuğun yaşıtları okula
    yürüyerek ya da otobüsle
    vb. giderken cocuk işi kolaylaştırmış.
    Destek olmak lazım ki, elinden iş gelen adam
    yarın daha büyüklerine el atmaya cesaret etsin.

Birileri de icat micat olaylarına girmiş. Ne alaksı var?
    80-100 lira harcamışlar.. Senin 1 depon kaça doluyo?

Haber değerinin olup olmaması farklı bir şey,
    çocuğa gömmek de bambaşka birşey.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    kardeşimiz uğraşsın okey ama hobi olarak uğraşsın. Öyle geliştiricem falan demesin o tren kaçtı artık. Türkler olarak teknolojiyi üretmeyi bırakmamız lazım çünkü çok geride kaldık. En iyi yaptığımız işi, tarım ve hayvancılık yapıp geliştirmek şu anki şartlar için daha mantıklı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Projeyi geliştirip ticari ürüne çevirmeye çalışmıyordur muhtemelen.Kendince uğraşarak öğreniyor ben çok taktir ettim.Benim RS200 ün motor koruma takozu yok ne yapan olmuş nede yapmayı düşünen.Ben kendim için yaptım motoruma taktım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun kardeşim saçma salak şeylerle uğraşacağına evde elinde telefon osura osura yatacağına gerekirse icat edilmiş olan bir araba yap ya da zaten icat edilmiş olan bir klima yap, ütü yap, bisiklet yap birşey yap yani mal mal durmaktan iyidir gençlerimize örnek olsun.

Sokaklardaki kavgaları, kokoş ikoncanları, internet fenomenlerini haber ediyorlar da bu haber mi boş geldi size beyler?

Forumda bir furya var artık buna bir akım mı desem forumun genel olarak ortalama tipi-karakteri mi desem ne desem bilemedim; mal gibi eleştirme-kötüleme-hiçbirşeyi beğenememe-daima yerme furyası... ve başta biri bu şekilde yazınca milletimiz goygoygoy rororo rörörö peşinden devam ediyor. Yorumları sırayla okuyunda gülün yani o derece.
    bu açıdan bakınca doğru. çevremde akranımın çoğu böyle elinde telefon ile akşama kadar iş güç yapmadan boş boş mesajlaşıyorlar. hayata boş gelmiş boş gidiyorlar. hiç birinde herhangi bir hobi için çalışma çabası yok, hepsinin işi gücü boş makara kukara.

bu eleştirdiğimiz genç gibi 5 kişi bir arada olsa kim bilir ne fikirler üretirler. hiç değilse belki işe yarar birşey yaparlar, yapamasalarda kendilerini geliştirebilecekleri ihtimali olur.

ama şimdiki gençlerin çoğu ümitsiz vaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı BattalGazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşimiz uğraşsın okey ama hobi olarak uğraşsın. Öyle geliştiricem falan demesin o tren kaçtı artık. Türkler olarak teknolojiyi üretmeyi bırakmamız lazım çünkü çok geride kaldık. En iyi yaptığımız işi, tarım ve hayvancılık yapıp geliştirmek şu anki şartlar için daha mantıklı.
    şimdi senin kafa hintlilerde olsaydı apacheden sonra pulsar falan göremezdik. adamlar ellerinden gelse suzukiden güzel makina yapacaklar ama ellerinden gelmiyor, geri kaldılar diye bırakmalılar o zaman.

Motosikleti
    Tmax 530
    Emek sonucta, saygiyi hakediyor.
    Ancak anlamadigim; cocuk bisikleti surerken nasil agac motorunun gaz kolunu acacak? ( gaz kolunun yerine gececek dogru kelimeyi bulamadim )

Bir yeri kacirmis olabilir miyim?

Okudugum kadari ile daha bitmemis heralde, devam edecek.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor çalıp 100 liraya satacağına (bkz) 80 lira masrafla kendine motor yap. Gençlerimizi , çocuklarımızı böyle şeylere alıştırsak kafaları suç işlemeyle meşgul olmak yerine böyle şeylerle meşgul olurdu. Neyse ...

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Kıssadan hisse.
    Fi tarihinde bir memlekette, kabiliyete ve yeteneğe çok önem veren bir padişah varmış. Öyle ki, herkesten çok farklı bir özelliğe sahip, kabiliyeti olan herkes, padişahın huzuruna çıkar, bu yeteneğini ortaya koyar ve hediyeler alırmış. Bir gün huzura garip hüneri olan biri gelmiş.

- “Padişahım, ben, yirmi tane iğneyi arka arkaya dizdikten sonra, elimdeki ipi bir atarım, bu iğnelerin deliğinden bir kerede geçiririm” demiş.

Huzurda bulunanların hepsi, kulaklarıyla duyduklarına inanamamışlar. Adam, yirmi tane iğneyi dizmiş, almış eline ipliği, belli bir uzaklıktan fırlattığı gibi tüm iğne deliklerinden bir kerede geçirmiş.

Padişah;
    - Aferin sana demiş ve hazineci başına emir vermiş;

- Bu adama, on kese altın verin.

Arkasından da askerlerine dönmüş;

- Bu adama yirmi değnek vurun da aklı başına gelsin.

Adam şaşırmış, "Padişahım, hediyeyi anladık da, sopa ne oluyor?".
    Padişah;

- Bu hüner acayip bir hüner. Hiç kimsenin böyle bir şey yapması mümkün değil. Ama, sen böyle bir şeyi yapabilmek için kim bilir kaç sene boyunca uğraştın, didindin. Senin vaktin bu kadar değersiz mi? Bu çabayı, bu uğraşı insanlara faydalı olacak daha güzel bir yetenek edinmek için neden göstermedin? Hünerine on kese altın veriyorum. Boşa geçirdiğin zamanlar için de yirmi sopa attırıyorum ki, aklın başına gelsin"

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

[/COLOR]
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu açıdan bakınca doğru. çevremde akranımın çoğu böyle elinde telefon ile akşama kadar iş güç yapmadan boş boş mesajlaşıyorlar. hayata boş gelmiş boş gidiyorlar. hiç birinde herhangi bir hobi için çalışma çabası yok, hepsinin işi gücü boş makara kukara.

bu eleştirdiğimiz genç gibi 5 kişi bir arada olsa kim bilir ne fikirler üretirler. hiç değilse belki işe yarar birşey yaparlar, yapamasalarda kendilerini geliştirebilecekleri ihtimali olur.

ama şimdiki gençlerin çoğu ümitsiz vaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

şimdi senin kafa hintlilerde olsaydı apacheden sonra pulsar falan göremezdik. adamlar ellerinden gelse suzukiden güzel makina yapacaklar ama ellerinden gelmiyor, geri kaldılar diye bırakmalılar o zaman.
    Hiç umudum yok kardeşim umarım dediğin gibi olur. Ben ettiğim laftan utanayım hiç önemli değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)