Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Almanya'da Müslüman Göçmenlere Motosiklet Çeteleri Saldırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu tam olarak suriyeli ya da türk meselesi değil. almanların nasyonel sosyalist partisinden öncelere giden, kronik yabancı düşmanlığı, neo-nazilik.
    göçmenllkle ilgili meseleler hukukun alanında, çetelerin değil.

ve ayrıca hak veren yok diyorsun da, arkadaş mesajını şu cümleyle noktalamış;

yukarıda "bu muameleyi hor görmüyorum çünkü müslümanlar gelişmemiş yaşam formlarıdır" yazan mesaj da vardı, silinmiş.

bu şartlar altında bu hangi iklimin hümanizmi ki tepki vermemekle suçlayıp çeteci faşistlere hak verebiliyor?

geçiniz mübarek.
    Öncelikle; hak veren yok derken kendimi kastetmiştim sadece guvvet reyiz.
    Sonrasında; Almanların ırkçı ve faşist tutumunu savunduğumu düşünüyormuşsun gibi bir his oluştu derinlerimde. Aynı örneği İsviçre'de yaşayan Kolombiyalılar için de verebiliriz.

Özetle demek istediğim şu ki; bir yerde insanların huzurunu kaçırırsan, insanlarda senin huzurunu kaçırır. Bu ya hukuk yoluyla olur, ya kaba kuvvetle yada psikolojik olarak. Bu da toplumun hak hukuk anlayışına göre farklılık gösterir. Haksızsam haksızsın de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaptıkları düpe düz kabalık

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle; hak veren yok derken kendimi kastetmiştim sadece guvvet reyiz.
    Sonrasında; Almanların ırkçı ve faşist tutumunu savunduğumu düşünüyormuşsun gibi bir his oluştu derinlerimde. Aynı örneği İsviçre'de yaşayan Kolombiyalılar için de verebiliriz.

Özetle demek istediğim şu ki; bir yerde insanların huzurunu kaçırırsan, insanlarda senin huzurunu kaçırır. Bu ya hukuk yoluyla olur, ya kaba kuvvetle yada psikolojik olarak. Bu da toplumun hak hukuk anlayışına göre farklılık gösterir. Haksızsam haksızsın de.
    senin mesajını görmemiştim,
    birine birşey yazacaksam portakallı ördek tarifi vermektense alıntı yaparak cevaplamayı tercih ediyorum genelde

çete işini ya da ırkçılığı haklı gösterecek herhangi bir yaklaşımı zorlama bence, yalama edersin.

"huzur kaçırma" argümanını "şu" çocuğa artık anlatamazsın ama "şu" çocuğa anlatmayı bir deneyebilirsin.

bazen kızmakta zorlanıyorum aslında, beslendiğiniz kaynaklar belli, geçtiğiniz rahle-i tedrisat belli, gıdık aldığınız kutuplar belli. neticenin başka türlü olması beklenemezdi galiba.

stadyum gibi büyük yerlerde toplayarak solcusu, sağcısı, atatürkçüsü, rockçısı, rapçisi, arabeskçisi; tüm insanlığa tasavvuf musikisi eşliğinde psikoterapi seansları uygulanması icabediyor bence.

huzurlu geceler dilerim
    sheriff87 ve Bisnev99 bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin mesajını görmemiştim,
    birine birşey yazacaksam portakallı ördek tarifi vermektense alıntı yaparak cevaplamayı tercih ediyorum genelde

çete işini ya da ırkçılığı haklı gösterecek herhangi bir yaklaşımı zorlama bence, yalama edersin.

"huzur kaçırma" argümanını "şu" çocuğa artık anlatamazsın ama "şu" çocuğa anlatmayı bir deneyebilirsin.

bazen kızmakta zorlanıyorum aslında, beslendiğiniz kaynaklar belli, geçtiğiniz rahle-i tedrisat belli, gıdık aldığınız kutuplar belli. neticenin başka türlü olması beklenemezdi galiba.

stadyum gibi büyük yerlerde toplayarak solcusu, sağcısı, atatürkçüsü, rockçısı, rapçisi, arabeskçisi; tüm insanlığa tasavvuf musikisi eşliğinde psikoterapi seansları uygulanması icabediyor bence.
    Yahu sayın kuvvetli abim. Sen beni neden anlamıyorsun?
    Sence benim Suriyelilerle bir alıp veremediğim mi var? Nereden vardın bu konuya?
    Ben diyorum ki; huzurumu kaçıran adamın ben de huzurunu kaçırırım. Ben bunu hukuk yoluyla yaparım. Ama herkes bu şekilde çözmez.

Örneğin geçtiğimiz yaz evimin yanındaki apartmanın bahçesinde davullu zurnalı düğün yapıyorlardı. Yada 'kız alma' eylemini gerçekleştiriyorlardı. Ben de bundan rahatsız oldum. Polisi arayarak, evde hastamın olduğunu ve yan taraftan gelen sesin hastamı huzursuz ettiğini söyledim (rahatsız oluyorum dersem gelmeyeceklerini bildiğim için böyle bir yalan uydurdum). Sonuç olarak düğün ortamına polis girdi ve adamları uyardı. Huzurları kaçtı, davul zurna olayını kestiler. 1 saat sonra tekrar başladılar ama polisin gelmesiyle onlara verdiğim rahatsızlık bana yetti.

Düğün sahiplerine ve misafirlerine dalarak da susturabilirdim bu adamları. Ancak dalmayıp polise şikayet ederek Türkiye'deki ortalama %20'lik kesim tarafında olmayı tercih ettim. Ha bu adamlar Suriyeli olsa da yapacağım şey aynıydı, Alman olsa da yapacağım şey aynıydı.

Bugün gider Suriyeli bir dallama beni rahatsız ediyor polise şikayet ederim, ertesi gün restoranda yemek yerken masama gelen bir Suriyeliye yemek ısmarlarım.

Son olarak. Huzur kaçırmaktan kastım "vay amuaoduum vatan haini suriyeliler savaştan kaçıp türkiyeye sığındı korkaklar" değil.
    Motosikletli Kaplumbağa...

almanya da ırkcı motosiklet çeteleri var örnek olarak şu çete gösterilebilir (https://www.youtube.com/watch?v=HrMlpkIDVRE)
    bunlar ama çoğunlukla ufak çeteler
    büyük çetelerde örnek HELLS ANGELS veya BANDİDOS lar da türk üyeler var onlarda bir ırkcı olayı yaşanmaz
    hatta amerika da bir siyahinin HELLS ANGELS üyesi olmasını düşünülemez iken almanya da örnekleri vardır

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Onların Motosiklet çetesi varsa bizim de Osmanlı Tuğralı Doblo'larımız var.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların Motosiklet çetesi varsa bizim de Osmanlı Tuğralı Doblo'larımız var.
    Enişteler, kayınçolar ve o doblolrın demirbaşlarından olan haydarlarla listeyi genişletelim
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    olağan durumlar,
    hem göçmenlere yapılan saldırı,
    hem de bu durum yorumlanırken ortaya konulan iki yüzlülük.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)