Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet satarken bu tuzağa düşmeyin !

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim motorda kasko var çalıp gitmesse taaaa amk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Önemli bir konuya değinilmiş. Bilinçli olmakta fayda var.

Anahtarı isteyen kişiye, hiç çekinmeden "Alıp gitmeyeceğinin garantisi nedir, arkadaşım?" diye esastan bir sormak gerekiyor; alınıp, güceneceğini düşünmeden.

Bırak o düşünsün, ne tür bir güvence vereceğini...

"Ne sanıyorsun sen beni hemşerim" diyene de, başka kapıya demek gerek ... İster alınsın, ister gücensin...

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Sevgili arkadaşlar; motosiklette bi vitesine, motoruna bakayım, bi dönüp geleyim olmaz. Arabada olsa yanına oturursun ve her olaya müdahil olursun ancak motor kimseye teslim edilemez. Kaza yapar, örnekte olduğu gibi alır kaçar. Tanıdığı usta yada servise götürülür, yada ustasını alır gelir. Siz siz olun motorunuzu kimseye teslim etmeyinnnn..
    Cloud bunu beğendi.

Henüz aracı satın almamış adama denesin diye motosikletini teslim eden adam enayidir, başka açıklaması yok. Çok eskiden biri sürmek istedi alırken, arkasına bindim ve bir tur attık geldik, o zaman bile salaklık etmişim dedim sonradan, kötü niyetli biri sen üstündeyken de az ileride bekleyen arkadaşının yanına gidip dursa, seni motordan atıp yine motoru alıp kaçarlar. Veya acemidir sen üstünde bile olsan düşürür hem motoru hem seni pert eder ne olacak o zaman. Gerçek alıcı gelir, motoru inceler, kontağı açtırıp sesini dinler, en fazla sen biner bir tur atar aletin işlediğini gösterirsin ya da en doğrusu yetkili servise götürtür baktırır motorun sağına soluna sonra satın alır, yoksa bu kadar iyi niyet enayiliğe girer. Bir de tezgaha bak, arayıp ver bin lira motorunu geri vereyim diyor herifçioğlu, ne güzelmiş. Benim bir motorumu satarken, alacak kişi direkt serviste buluşup incelemiş ve ustaya baktırmıştı motoru, oradan da notere geçmiştik direkt. Sanırım en mantıklı yol bu, zaten servise gelmeye tırsan adamın motorunda sorun var demektir, satın almak için önce servise gitmeyen de sorunlu motorla, çalıntı motorla karşılaşmayı göze almış demektir.
    Büyük motosikleti kaskosuz kullanmak zaten akıl işi değilde, adama "al dene" diye anahtarı teslim etmek tam enayilik. Ben polisim, savcıyım diye kimlik gösterene de yapılmaz bu enayilik, hatta polis üniforması ile gelse bile ne olacak, kim garanti ediyor adamın polisliğini ya da iyi niyetini.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef olmuyor.
    olsa olsa güveni kötüye kullanma oluyor. onun da ağır bi yaptırımı yok bildiğim kadarıyla
    Olmaz öyle şey arkadaşım.. Kanunlar sadece lafzına bakarak yorumlanmaz. Bu tür bir olayda Hırsızlık suçu bal gibi oluşur.

Motosikleti
    honda cbf 150
    En mantıklısı Serviste buluşup ustalara göstermek. Olmadı kapalı bir alanda artçı olarak denetmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)