Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aydınlı Motosiklet Tutkunları Motosiklet Dostu Bariyer İstiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aydın’da bir grup motosiklet tutkunu, önlem alınmadığı için kazalarda ölümlere neden olduğunu iddia ettikleri bariyerlerin motosiklet dostu bariyerlerle değiştirilmesini istedi.

Aydın'da bir grup motosiklet tutkunu, önlem alınmadığı için kazalarda ölümlere neden olduğunu iddia ettikleri bariyerlerin motosiklet dostu bariyerlerle değiştirilmesini istedi.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Aydın İl Başkanı Tolga Kuruüzümcü ile kulüp üyesi bir grup motosikletçi, motosikletçilerin korkulu rüyası olan keskin bariyerlerin gün geçtikçe canlar almaya devam etmesine rağmen hala bir düzenleme yapılmadığını savunarak Aydın-İzmir otoyolunda eylem yaptı. Otoyolda bir süre sürüş yaptıktan sonra bariyerler önünde açıklama yapan motosikletçiler, mevcut koruma panelleri ve halatlarını tutan sert köşeli metal direklerin yerde sürüklenerek gelen bir motosiklet sürücüsü için çok büyük tehlike arz ettiğine dikkat çekti. Meydana gelen kazalarda motosikletçilerin çoğunun bu bariyer direklerine çarpma sonucu yaralandığını veya hayatını kaybettiğine işaret eden motor tutkunları, üzücü hadiselerin yaşanmaması için bir an önce önlem alınmasını talep etti.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Aydın Aydın İl Başkanı Tolga Kuruüzümcü, karayollarındaki çelik bariyerlerin motorcular için en büyük sorunlardan biri olduğunu belirterek, "Motosikletlerimizle kuralların müsaade ettiği en üst hız limitinde giderken kaza yapıp düştüğümüzde bile, ekipmanımız tam olduğu takdirde hayatta kalma şansımız çok yüksek oluyor. Zaten Türk Chopper Motosiklet Kulübü olarak bazı olmazsa olmaz kurallarımız var ve eksik ekipman ile yola çıkmamak bu kuralların en başlarında geliyor. Yani bir kaza anında 90 metre bile sürüklenseniz ekipmanlar sizi bir şekilde koruyarak hayatta kalmanızı sağlıyor. Ancak düşme sonrası çelikten yapılmış bariyer ayaklarına sürüklenerek giren bir motosiklet sürücüsünün hayatta kalma şansı yok denecek kadar aza iniyor. Biz kulüp olarak kulübe üye olsun veya olmasın motor kullanan tüm vatandaşlarımızın bu konuda sesi olmak istiyoruz. Çünkü söz konusu, insan canı ve bu nedenle yetkililerden gereken önlemlerin uygulamaya konulması konusunda harekete geçmelerini talep ediyoruz" dedi.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyelerinden Mustafa Yağlı da, "Türkiye şartlarında motor kullanmak çok zor. Dünya standartlarına baktığımızda motosikletçilere verilen önem ülkemizde verilmiyor. Sorunlarımızın başında otoban ve şehir içi üzerinde herhangi bir kazaya maruz kaldığımızda her ne kadar kaskımızı ve koruyucu kıyafetlerimizi giysek de sürüklenme sonucu demir bariyerlere sert bir şekilde çarpma ile birlikte kesik veya kalıcı hasarlar meydana geliyor. Normalde düşme sonucu bir hasar almazken kesici bariyer ve kazıklarına çarpma sonucu ölümler meydana geliyor. Bunun için gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Sade bir vatandaş olarak benim isteğim her ne kadar demirden yapılsa da en azından motosikletçi düştü anda ona hasar vermeyecek şekilde korumalar, önlemler alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

Yola atılan çöpler kazaya sebebiyet doğuruyor.

Trafikte seyir halinde giden araçlardan atılan çöpler ve kaza sonucu temizlenmeyen çöplerin motosikletçilere sorun çıkardığını dile getiren Çağdaş Yazdıç ise şöyle konuştu:

"Araçlar kaza yapıyorlar ve bu kaza sonucu özellikle araçların tamponlarından fırlayan parçalar yollarda bırakılıyor. Bunlarda bize tehlike saçıyor. Normalde bunları birileri temizlemesi lazım ama temizlenmiyor. Bu parçalar bizim canımıza kast ediyor. Ne kadar korunsak da kask veya koruyucu kıyafetlerimizi giysek de dengemizi bozarak bize kazaya sebebiyet çıkarıyor. Seyir halindeyken araçlardan atılan çöp ve sigara izmaritleri de aynı şekilde tehlike arz ediyor bu konuda herkes duyarlı olmalı bunlar bizim en büyük sorunlarımız. Bizlerde seyir halinde yarışmaya kalkan sürücüler oluyor bizler yarışçı değiliz. Motoru bir aşk için sürüyoruz, bu bizim tutkumuz. Emniyet bu konuda bir çok faaliyet yaptı vatandaşı bilinçlendirmek için ama hala duyarsız insanlar var"
    mombohunter, Bahar89, huduni ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Talep güzel de, o tipler ne ölye?
    essegesse, Jemand ve Bahar89 bunu beğendiler.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    bariyer mi istiyorlar kavga mı çıkarmak istiyorlar anlayamadım
    tiplere bak yaw uzay a ilk ayak basan Türkler bunlar olmalı hahaha
    Mengu16 ve Bahar89 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence o demir bariyerlerin onune çelik saç monte edilmeli. Böylelikle motorcu oraya vurunca giyotin gibi kesilmeden, cok az bir zarar ile kurtulacaktır.

Nasıl fikir?
    rm125 bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim kafa yetkililerin yapacağı varsa da yapmaz, bu abiler karışmasaymış iyimiş benden söylemesi
    Adamlara hangi tür bariyer versen çapır çapur yiyecekler gibi duruyorlar.
    Bahar89 ve rm125 bunu beğendiler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bariyer vergisi loading.
    Hükümet bunu beğendi
    Seduje bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapcakları varsa da yapmazlar bunlar görünce :D
    Bahar89 bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Görüntüye göre ön yargi yapmaniz doğru değil bence abiler.
    Kötü birsey istememisler, ailemizi arkadaşlarımızı , eşimizi dostumuzu giyotin gibi idam eden o lanet metallerin kalkmasını istemişler.
    Kişilere değil fikirlere takılın, dünya daha yaşanılabilir olacaktır eminim.
    rm125, PiedPiper, BatuhanK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizler çok denedik zamanında bunu belediyeye daha başka mercilere yazdık verdikleri cevap bariyerlerin uluslararası standart olduğu ve değişmeyeceği idi yani sizin doğranıp doğranmamanız kimsenin umrunda değil

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    mod bile adamların tipine takılmış.. ne desem boş

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bizde asla olmayacak bir şeyi istemişler. O yollar Doblo'cular için yapılıyor motosikletçiler için değil.
    bursalıali bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Güzel bir düşünce ve hayati önem taşıyor ....Motosiklet camiası olarak destekliyoruz ...

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Ne varmış tipimizde Kaç yaşına gelmiş adamlarsınız, insan tipiyle yargı anca sizlere yakışır tebrik ederim

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Vay be, ulan ne modmuşuz he.. Görende Cumhurbaşkanı falanım sanacak "başkanlık" getiren tipten..
    Kardeşim, herşeyden önce bende bu forumun bir üyesiyim ve fikirlerimi de kurallar dahilinde açık seçik yazar çizerim. Forumda yetkili olmamın bu saçmalıklar ile ne alakası var?.

Adamların duruşu off-side işte..Sanki Star Wars filminden çıkmışlarda kulis arkasında zafer pozu verilmiş kollar bağlanmış bilmem ne. Modda böyle derse bişi demezmiş.. Yahu senin diyecek neyin olabilir ki ?.. Koyun musun sen, sürü psikolojisi ile mi yaşıyorsun..
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ne varmış tiplerinde yoksa sizin evde ayna mı yok. Hangi sıfatla allahın yarattığı kulu tipiyle, tarzıyla yargılıyorsun ki sen. Birde moderatörsün foruma örnek olman gerekir.

Levent Göçmen konuşmana üslubuna dikkat et sen hangi cesaretle ''ULAN'' diyebiliyorsun sanane ne giydiğinden nasıl durduğundan yaptığın demagojiyi Olcan'a havale ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı DegasTrol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mod bile adamların tipine takılmış.. ne desem boş
    İstersen ilk önce kendi tipinden başla kavga çıkarmayız biz, sons of anarchy izleyipte tiribe girenlerden değiliz.

Adı TÜRK ile başlıyor. TÜRK CHOPPER MK nın

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bariyer mi istiyorlar kavga mı çıkarmak istiyorlar anlayamadım
    tiplere bak yaw uzay a ilk ayak basan Türkler bunlar olmalı hahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

DALGA geçtiğiniz insanların bulunduğu klübün eskişehir teşkilatının disiplin sorumlusu olarak sizi kınıyorum. Ve çoğunuzun eski bir mt üyesiyim aynı zamanda motorsiklet tamircisiyim.

AYNAYA bakmadan yazmışsınız haddinizi bilin lütfen

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varmış tiplerinde yoksa sizin evde ayna mı yok. Hangi sıfatla allahın yarattığı kulu tipiyle, tarzıyla yargılıyorsun ki sen. Birde moderatörsün foruma örnek olman gerekir.

Levent Göçmen konuşmana üslubuna dikkat et sen hangi cesaretle ''ULAN'' diyebiliyorsun sanane ne giydiğinden nasıl durduğundan yaptığın demagojiyi Olcan'a havale ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

İstersen ilk önce kendi tipinden başla kavga çıkarmayız biz, sons of anarchy izleyipte tiribe girenlerden değiliz.

Adı TÜRK ile başlıyor. TÜRK CHOPPER MK nın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

DALGA geçtiğiniz insanların bulunduğu klübün eskişehir teşkilatının disiplin sorumlusu olarak sizi kınıyorum. Ve çoğunuzun eski bir mt üyesiyim aynı zamanda motorsiklet tamircisiyim.

AYNAYA bakmadan yazmışsınız haddinizi bilin lütfen

Bakın, siz önce bir idrak edin, kimsenin Allah ve yarattığını sorguladığı,dalga geçtiği yok.
    İlaveten sizin şahsınıza ulan şeklinde bir yorumum yok.
    Diğer taraftan biçimsiz bir görüntü olduğunu kabul etmek ve algılamakta neden zorluk çekiyorsunuz? Benim moderatör olmam fikir ve düşüncelerimi
    yazamayacağım anlamına gelmez. Beğenmek zoruda mı insanlar? Bence değil. Bu durum ağırınıza gitmesin,ben sizi beğenmeyebilirim, bir başkası beğenir. Eleştiriyi taşıyamıyorsanız boy göstermeyin. Bülen Ersoy için neler diyorlar? değil mi? Ama o kalkip butun dunya benim yolumdan gelecek diye diretmiyor. Moderatör kuralları tatbik ederek insanlara örnek olması gerekiyorsa olur. Benim kural ve ahlak dışı herhangi bir yaklaşımımı görürseniz o zaman bunu irdelemekten çekinmeyin. Böyle polemiklere girmek pek tarzım değildir. Mümkünse siz de polemik içerisinde olmayın. Gerek yok.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bakın, siz önce bir idrak edin, kimsenin Allah ve yarattığını sorguladığı,dalga geçtiği yok.
    İlaveten sizin şahsınıza ulan şeklinde bir yorumum yok.
    Diğer taraftan biçimsiz bir görüntü olduğunu kabul etmek ve algılamakta neden zorluk çekiyorsunuz? Benim moderatör olmam fikir ve düşüncelerimi yazamayacağım anlamına gelmez. Beğenmek zoruda mı insanlar? Bence değil. Bu durum ağırınıza gitmesin,ben sizi beğenmeyebilirim, bir başkası beğenir. Eleştiriyi taşıyamıyorsanız boy göstermeyin. Bülen Ersoy için neler diyorlar? değil mi? Ama o kalkip butun dunya benim yolumdan gelecek diye diretmiyor.Moderatör kuralları tatbik ederek insanlara örnek olması gerekiyorsa olur. Benim kural ve ahlak dışı herhangi bir yaklaşımımı görürseniz o zaman bunu irdelemekten çekinmeyin. Böyle polemiklere girmek pek tarzım değildir. Mümkünse siz de polemik içerisinde olmayın. Gerek yok.

Benim zaten şahsıma öyle konuşamazsın böyle bir lüksün yok. O bizim TÜRK CHOPPER MK NIN duruşu bununla ilgili espri yapmak gibi bir laçkalığı hiçbir yelek kardeşim kaldıramaz ve emin olun reel pozisyonda bu olsa hani yazmışlar ya yukarda ortaya şiddet çıkar biçimsiz görüntü sizlerin zevksiz insanlar oluşunuz tezini doğurabilir. Adamlar orda bir farkındalık yaratma peşindeler
    Birde Bülent Ersoy A atıfta bulunanlar vahdeti vücut kavramından aciz kişilerdir ve bu konu ile bağdaştırmanız sizin ne kadar algı kapasitesine sahip olduğunuzun en somut örneğidir.

Moderatörlük olayına gelince şunu demek istedim ama anlayana ben 4 farklı grup kitlesinde Moderatörlük yapıyorum birisi gelip milliyetçilik boş iş dediğinde koyu milliyetçi olan ben buna saygı duyuyorum deyip geçiyorum ki reelde bunu kimse diyemez bu durumda yaptığı yorum senin karakter seviyenin ispatıdır. Siz önce eleştiri ile tarizi birbirinden ayırın çünkü hafif çaplı hakaret olmuş. Mümkünse polemiğe girme daldan dala atlıyorsun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Levent göçmen isimli şahıs önce hakaret etmiş, sonra da ozur dilemek yerine ettiği hakareti haklı cikarmaya çalışıyor.

Moderator olduğunu duyunca şoke oldum resmen. Bir site moderatoru "o tipler ne öyle" deme cür'etini nasıl gosterir?

Haberi okumadan, haberin içeriğine dahi yorum yapmadan direkt insanların dış görünüşüne karşı hakaretamiz ifade kullanmak nasıl bir aymazliktir?

Nasıl bir site yönetimi bu?

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Önce saygı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)