Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet satışları düşüşte

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Hepsini geçtim sadece sigorta parası vermemek için motordan vazgeçen bir sürü tanıdığım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben bir önceki motorumu satıcaktım ve müşteri bulduk. yaklaşık 1500 liraya anlaştık sonra adama sigorta yapayım ardından satış yaparız dedim ve ayrıldık.

sigorta yaptım 610 liraya ve adam o fiyatı görünce vazgeçti almaktan. bende borç para ile sigorta yapmıştım ve borcu geciktirmemek için motoru 1100 liraya sattım.

çok hoş bir durum hatırladıkça tebessüm ediyorum ve gururlanıyorum borcuma sadık olduğum için :D işin güzel yanından bakarsak böyle ama işin kötü tarafına bakarsak durum vahim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 21 şu zamana kadar sadece kendi çabalarımla 3 tane hurda belgeli 3 tane plakalı motor aldım

Çalıştım didindim aldım kendi çabalarımla şuan düşünüyorum bu tutkum için bu yaşımda çalışmaya başlasaydım gerçekten şuan motor olarak en fazla çin malı bir motora binebilirdim hedeflerinizi bekletmeyin devlet sizi vergileriyle tutkunuzdan soğutuyorsa ki beni soğutuyor ödemeyin

Dev şirketler vergilerden kaçmak için avukat ve muhasebecilere boşuna para yedirmiyor
    Esnafı taksicisi fiş fatura kesmiyor

Bi ben salağım zaten bi yandan okuyup bi yandan da çalışıp motor alıcam diye yırtınıyorum

Alıp 1000 lira trafik sigortası
    5.20 ye benzin ve trafik cezaları
    Abartılmış bakım masrafları ile uraşıyorum
    Şahsen bıktım

1 yılda 10 bin km yapsan 100km de 4 litre yaktığını varsayalım benzin 5 lira diyelim
    2000 tl yakıt
    1000 tl trafik sigortası
    3 bakıma girdin 750 tl
    Motor fiyatı 10000tl diyelim
    Ekipmanlara 2000 TL

Lastik düşme kalkma parası eklenmemiş olarak 15750 masraf

Bu masrafların rahatlıkla %50si vergi peki bu verdiğim vergiler sayesinde arkama yaslanıp ne mükemmel bi ülkede yaşıyoruz be deme lüksüne sahibim

En güzeli alıcaksın bi hurda belgeli motor elin alet tutucak her türlü bakımını vs yapıp mis gibi geziceksin çevirmemi var dur öncesinde polise ver anahtarı hadi iyi günler de çek git yoksa başa çıkamazsınız bu işlerle
    hocam size garip gelecek ama şu işaretlediğim kısmı anlamadım tekrar bi anlatır mısınız? neyin öncesinde durmak yani
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Dolar 3,62olunca bu fuardasatış beklemesinler. ayrıca distrübitörlerde kar marjlarını yüzde30 dan yüzde15 e çekmek zorunda. parası olmayana motor satmak gibi bir çabaları yok zaten... parası olanda zevkine alır para sorun değil zaten... yani parası olmayan ve çok fazla motor seven birinin motora binme şansı yok...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidişat belli. Distribütörler işi sürdüremez hale gelir. Tüm distribütörlükler el değiştirir, nasıl oluyorsa hepsi damadın veya kaynın birinde toplanır. Sonra motosiklet alımına teşvik gelir. Sorunlar çözülür, milletimiz dert etmesin.
    Damat yada kayın almaz çünkü o kadar karlı bir iş değil,satış sonrası sorumluluğu (SSH) ve masrafları göze alınınca inşaat daha karlı. bu böyle gider damatlar , kayınlar askeri tesislerden boşalan arazilere yönelir.
    hamzarat bunu beğendi.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Japonlar bu döviz kuruyla zor satış yaparlar, yakında dükkanı kapatıp giderseler şaşırmam. Çin motorlarıyla baş başa kalacağız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar bu döviz kuruyla zor satış yaparlar, yakında dükkanı kapatıp giderseler şaşırmam. Çin motorlarıyla baş başa kalacağız.
    Model azalır ama tümden gitmez merak etmeyin, sonuçta alıcı var, sadece fiyatları iyice artar.

Bu arada döviz kuru hepsini etkiliyor. Zaten mesele Japon Çin Alman da değil. Mesele, ülke olarak fakirleştiğimiz için kaliteli motosiklet almaya paramız yetmeyecek genel olarak...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Toplu intahar olacak yakında

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)