Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çaldığı motosikleti internette satmaya çalışırken yakalandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Şanlıurfa’da, çaldığı motosikleti polis yeleğiyle çekilmiş fotoğrafını yüklediği internet sitesinden satmaya çalışan Mehmet Emin Y. yakalandı.

Şanlıurfa’da çalıntı motosiklet üzerinde çalışma yapan polis, ikinci el ürün satışının yapıldığı internet sitesinde bir kişinin polis yeleğiyle çekilmiş fotoğrafını profil resmi yaptığı ve motosiklet sattığını fark etti.

Yapılan araştırmada bu kişinin gerçek polis olmadığı ve satılmak istenen motosikletin de çalıntı olduğu belirlendi. Bunun üzerine alıcı gibi satıcıyla irtibatta geçen polis, motosiklet için pazarlık yaptı.

Anlaşmaya varılmasının ardından buluşma noktasına gelen Mehmet Emin Y, polisler tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Çalıntı motosiklet sahibine teslim edilirken, sorgulanan Mehmet Emin Y. ise ‘hırsızlık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Hürriyet
    bektanist ve serkanADH13 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eee motosiklet çalmanın
    Daha dogrusu hırsızlığın bi cezasi yok
    Çalar lar tabi
    Mahkemeye cikiyorsun hirsiz i senden önce serbest bırakıyorlar

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben suçüstü anını merak ettim yani adam nasıl dolandırdı acaba ver parayı deyip parayı alınca atlayıp motora gidiyor mu,sahte evrak falan işlerimi

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    ‘hırsızlık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. İşte her şey buraya kadar. Sonra herkes evine.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    motor çalmaktan değil resmi üniformayı giydiği için ceza alır
    Eagle7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bizim dükkana ait 2 motor çalındı çalanlar letgoda ilana koymuş. Ruhsat, plaka yok hacizli diye. Neyse irtibata geçtik pazarlık yaptık 2 spaysiyi 2 bine veririz dedi. yaşları 17 18. Tanıdık polis yardımıyla suçusti yaptı ekipler, operasyonu kayda da aldılar. Sonuç bizden önce karakoldan cıktılar ama sağlam dayak yediler. final biz çalmadık bizde böyle satın aldık dediler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakalandı'da ne oldu? Başarılarından ötürü kendisine şehrin anahtarlarını takdim edip uğurladılar

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buyuk ihtimalle salıverilmiştir, burada emniyet mensubu bir arkadas vardı o bizde bu konularda daha kolay yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Hakım neden salıyor böyle arakdasları, sonucta polislerde hadi çık git demediğine göre..

Artık yolda gördüğüm her motosiklete "gece gelirim anasını satayım, demir makasıyla kilidini keserim, alır götürürüm" diyorum. Nasıl olsa suç değil serbest. E bir şey suç değlse , devlet ceza vermiyorsa, gönül rahatlığıyla yapılabilir öyle değil mi dostlar. Kötü bir şey olsaydı, şehir didik didik aranır ve suçlular aynı gün hapis cezası alırdı. Yıllarca da çıkmazdı hapisten. Neredeyse ödül verecekler hırsızlara.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizim iş yerinde abinin motorunu çalmaya çalışmışlar ve kilidin birini kırıp kaçmışlar. sanırım kilidin birini kırarken alarm ötmeye başladı ve hırsızlarda panikleyip kaçtılar.

alarm şart.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İyi ki böyle mallar var da 1-2 tanesi olsun yakalanıyor.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık yolda gördüğüm her motosiklete "gece gelirim anasını satayım, demir makasıyla kilidini keserim, alır götürürüm" diyorum. Nasıl olsa suç değil serbest. E bir şey suç değlse , devlet ceza vermiyorsa, gönül rahatlığıyla yapılabilir öyle değil mi dostlar. Kötü bir şey olsaydı, şehir didik didik aranır ve suçlular aynı gün hapis cezası alırdı. Yıllarca da çıkmazdı hapisten. Neredeyse ödül verecekler hırsızlara.
    benimkinin üst modellerini yürüteyim diyorum ben de ))))

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yeni Türkiyede suç olan şeyleri haber yapalım lütfen.. Motosiklet çalan adama sanki baklava çalmış gibi haber yapıyorlar.. Neyse, umarım savcı,hakim ve polisler kendilerinden gerekli özrü dileyip evlerine kadar bırakmıştır mağdur hırsızları.
    burakragaa bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bunların kıçına şişe sokup otobanda sus sattırmak lazım.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Hiç şaşırmadım !!!!!

Aynı olay benim başıma geldi ama bir B*K olmadı. İstanbul'da hala bu şekilde iş yapan kişi ve kişiler var. İncelemeye aldıklarını söylüyor yalan hikaye motorumu ilana koyduktan sonra gidip kendi motorum için pazarlık yaptım adamlarla ( sahibi olduğumu bilmiyorlar) sonrasında Gayrettepe şubeden dosya yapıp her şeyin belli olduğu kanıtlarla gittiğimde motorumu dükkandan almaları tam 40 gün sürdü . Ne yazık ki gittiğimiz günden bir gün önce motor satılmıştı. Tekrardan 2 hafta motorun izini sürdüm ve m.köy'e satılmış ilanda bulduk yine sonrasında bahçeşehir'e 10 bin tl değeri olan motor 6 ya 7 e günler içinde 3 el değiştirdi. En son motoru bulduktan 2 ay sonra İstanbul Teknik Üni. incelemeye aldılar. Ve nedense yine bir b*k çıkmadı. Göz göre göre gitti !! Şimdi bu haberler falan tırışka geliyor. Ülkede ki adelete inanmıyorum. Adam vuran çalan çırpan gasp eden eşkiyalar artık ne türlü pislik varsa bir gün nezarette geçirip saçma salak bir mahkemeye çıkıp serbest bırakılıyorsa zaten bir adelet bekleyemezsinde !

Allah korkumuz var şükürler olsun ki ! Yaradan vicdan yoksunu sefillere biraz Allah korkusu versin, yaşatsın bazı şeyleri tek duam !!

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Zaten ikinci üçüncü ele satış yapıldımı geçmiş olsun.Motoru bulsan geri alamazsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)