Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'un Motosiklet Hırsızları Faaliyetlerini Sıklaştırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde motosikletlere dadanan kasklı hırsızlık çetesi, vatandaşları adeta canından bezdirdi. Alarm ve direksiyon kilidi tanımayan çete, evlerin önünden motosikletleri çalıyor.

İstanbul'un Kadıköy ve Ümraniye ilçeleri başta olmak üzere çeşitli ilçelerinde özellikle son günlerde meydana gelen motosiklet hırsızlıkları, vatandaşları adeta canından bezdirdi. Geçtiğimiz günlerde kameralara yansıyan bir olayda, kasklı hırsızlık çetesinin gece saatlerinde faaliyet gösterdiği ve binaların önünde duran, değerleri 5 ila 10 bin lira arasında değişen motosikletleri gözüne kestirdiği görülüyor.

ALARMI SUSTURUYOR VE DİREKSİYON KİLİTLERİNİ KIRIYORLAR

Hırsızlar, hızlı ve pratik olabilmek için yine motosikletle binaların önüne geliyor. Motosikletlerin zincirle bağlı, direksiyonlarının kilitli ve alarm takılı olmasına rağmen engel tanımayan hırsızlar, yanlarındaki getirdiği demir kesiciyle kilitleri teker teker kırıp, sabunlu su gibi yöntemlerle de alarmlarını susturuyor.

ÇETENİN FAALİYETLERİ SON GÜNLERDE ARTTI

Bu sayede gece saatlerinde onlarca motosikleti çalan hırsızlar, vatandaşların başının belası haline geldi. Vatandaşlar, özellikle son günlerde artan motosiklet hırsızlıklarının önüne geçilmesini istiyor. Yaşanan hırsızlık olaylarından bazıları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

POLİS GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİ, "BİR ŞEY ÇIKMAZ" DEDİ

Ümraniye'de yaşadığı binanın önünden 1 ay önce satın aldığı motosikleti çalınan Salih Genç, "Ben 2 yıldır motosiklet kullanıyorum. Daha önceki motosikletlerimde de olduğu gibi 3 tane kilit var. Bunlardan ilki zincirdir, hırsızlar onu inşaat makasıyla direkt kesiyorlar. Ön tekerlekte alarmlı disk kilidi vardı, onu da yanlarında getirdiği sıvıyla ya da sabunlu suyla susturuyorlar. Alarmı susturup, kilidi kırdıktan sonra ses çıktığını düşünüp motosikletten uzaklaşıyorlar. Tur atıp geri geldikten sonra 3'üncü kilit olan direksiyon kilidini kırıp çalıyorlar. Çalındığını sabah işe giderken fark ettim. Motosikletin olmadığını gördüğüm de acaba başka bir yere mi park ettim diye düşündüm. Sonra binanın altındaki iş yerinin kamera kayıtlarına baktığım da çalındığını gördüm. Polis olay yerine gelip bilgileri aldıktan sonra görüntüleri polis merkezine götürdüm ancak orada bize bir şey çıkmayacağını söylediler" dedi.

MAĞDUR VATANDAŞLAR YARDIM BEKLİYOR

Hırsızların çete olduğunu belirten Genç, "Benim motosikletimi çalındıktan 1 saat sonra Kadıköy'de başka bir motosiklet çalınıyor. Askerden 6 ay önce geldim. Motosiklet alabilmek için evlenmeyi bekliyordum. Evlendikten hemen sonra motosikleti aldım. Motosikleti sıfır almıştım maalesef sadece 1 ay kullanabildim. Kullanmak nasip olmadı. Olaydan sonra kamera görüntülerini kendim topladım. Yetkililerin ilgilenmesini istiyorum. Bunların zaten çete olduğunu biliyoruz, yetkililer de biliyordur. Bize destek çıkmalarını istiyorum" ifadelerini kullandı.

"BU MOTOSİKLETİ ALABİLMEK İÇİN 12-13 YAŞIMDAN BERİ ÇALIŞIYORUM"

Yaklaşık 12 yaşından beri çeşitli yerlerde çalışarak biriktirdiği parayla motosiklet satın alan Samet Ukav, "Başlarında kaskla, başka bir motosikletle geliyorlar ve çalıyorlar. Bunlar çete çünkü benim motosikleti çalmadan 1 saat önce başka bir yerden motosiklet çalıyorlar. 3 gün öncede yine akrabamın motosikleti çalındı. Bu aralar çok sık olmaya başladı. Sosyal medya dahil herkese haber verdim, motosikleti alıyoruz. Bu motosikleti alabilmek için 12-13 yaşımdan beri çalışıyorum. Biriktirdim, bu bana epey bir paraya mal oldu. Allahtan bulsunlar, diyecek bir şey yok. 5-6 gün oldu motosikleti çoktan parçalamışlardır. Benim ki gitti bari diğerine bir şey olmasın" diye konuştu.

Mağdur vatandaşlar, motosikletlerinin bulunması için polis ekiplerinden yardım bekliyor.

Kaynak: haberler.com
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yaşayanlara geçmiş olsun, inşallah bi şekilde bulunur.
    Allah korusun diyelim ne denir ki.
    Geçtiğimiz yaz garajın önünde biri yarın saatten fazla kalınca levye ile komşumu hastahanelik etmenin eşiğinden döndüm.
    Telefonda konuşuyormuş...
    Bu şerefsizler yüzünden paranoyak olduk iyice.

Dostlar eğer yanlış anlıyorsam düzeltin, yukarıda video görüntüleri olmasına rağmen polis "bu görüntülerden bir şey çıkmaz" diyor. Peki işlenen bir cinayet, tecavüz gibi olaylarda polis değil kamera görüntüsü, saçının kılından bile sapığı katili yakaladığına göre, bu görüntülerden bir şey çıkmayacağına nasıl kanaat getirmiş anlayamadım. Peki bir motosiklet hırsızının polis tarafından yakalanabilmesi için , motosikleti çalınan mağdurun başka hangi verileri sunması lazım?
    cbr1100 xx bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar eğer yanlış anlıyorsam düzeltin, yukarıda video görüntüleri olmasına rağmen polis "bu görüntülerden bir şey çıkmaz" diyor. Peki işlenen bir cinayet, tecavüz gibi olaylarda polis değil kamera görüntüsü, saçının kılından bile sapığı katili yakaladığına göre, bu görüntülerden bir şey çıkmayacağına nasıl kanaat getirmiş anlayamadım. Peki bir motosiklet hırsızının polis tarafından yakalanabilmesi için , motosikleti çalınan mağdurun başka hangi verileri sunması lazım?
    Yasal düzenlemele gerekiyor , sonrasındada bunu uygulayacak sistem. polis bıkmış artık yakaladığı hırsızın salınmasından uğraşmıyor.
    burakragaa bunu beğendi.

Bir yorum daha yapayım. Bizler boşu boşuna motosiklete hevesleniyoruz. Binlerce lira verip satın aldığımız, plaka, ruhsat, sigorta, muayene, bakım, tamir gibi masraflarını yaptırdığımız, aksesuarlar alıp titizlikle kullandığımız motosikletimizin can güvenliği yok, nasıl olsa en kısa zamanda birileri gelip çalacak. Motosikletimizin başında sabaha kadar nöbet de bekleyemeyeceğimize göre, Boşuna gidip satın almayalım. Bütün hevesimiz kırılacak, sönecek belki tamamen bitecek. E zaten trafikte adam yerine de, araç yerine de konmuyoruz. Bunlar da cabası. Üzerine biraz daha koyar gidip otomobil alırız. Ya da onu da almayız otururuz oturduğumuz yere. Çalınıp kahrolmaktansa hiç almamak daha iyidir.
    Muhtemelen biz göremeyiz ama bizim torunlarımız öyle bir Türkiyede yaşasınlar ki, diyelim birisinin motosikleti mi çalındı, polise gidip şikayette bulunduğu zaman polis diyecek ki, "malınız canınız devletin güvenliği altındadır, sizin malınızı koruyamadık, eğer bir hafta içinde sıfır hasarla aracınızı bulabilirsek size teslim edeceğiz, eğer bulduğumuzda onarılmayacak kadar çok hasar almışsa size bir hafta içinde bedeli ödenecektir.
    Ne güzel hayal kuruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal düzenlemele gerekiyor , sonrasındada bunu uygulayacak sistem. polis bıkmış artık yakaladığı hırsızın salınmasından uğraşmıyor.
    Peki bu yasal düzenleme denen şey çok mu zor da, hırsızlık gibi başı belli sonu belli olan suç çeşidinin yasal düzenlemesi on yıllardır yapılmıyor?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    .........video görüntüleri olmasına rağmen polis "bu görüntülerden bir şey çıkmaz" diyor....... hangi verileri sunması lazım?

hangi verilere ihtiyaciniz var hemmen soyluyorum :D
    parti il baskanligindan bir dayınızın ad soyad verisi,
    bu veriler direk Ankara dan gelirse daha makbul olur,

vee 50 cadde otesine kadar camera kaydi izlenir bulunur o motor

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Bizim evin önü site içinde , arka piknik alanı park , araba kamyon giremiyor engel var ben motoru zor sokuyorum parka bahçeye sokuyorum bahçeden apartmana , depoda kalıyor hemen üst katıda evim kafam o konuda rahat 1 gece dahi dışarıda bırakmadım ama bigün gelip bodrumdanda çalarlarmı diye korkuyorum ben anahtarı olduğu halde motoru çıkartmak için 3 kapı açıyorum hırsız uğraşırmı acaba

Motosikleti
    Tmax 530
    Bir yorum daha yapayım. Bizler boşu boşuna motosiklete hevesleniyoruz. Binlerce lira verip satın aldığımız, plaka, ruhsat, sigorta, muayene, bakım, tamir gibi masraflarını yaptırdığımız, aksesuarlar alıp titizlikle kullandığımız motosikletimizin can güvenliği yok, nasıl olsa en kısa zamanda birileri gelip çalacak. Motosikletimizin başında sabaha kadar nöbet de bekleyemeyeceğimize göre, Boşuna gidip satın almayalım. Bütün hevesimiz kırılacak, sönecek belki tamamen bitecek. E zaten trafikte adam yerine de, araç yerine de konmuyoruz. Bunlar da cabası. Üzerine biraz daha koyar gidip otomobil alırız. Ya da onu da almayız otururuz oturduğumuz yere. Çalınıp kahrolmaktansa hiç almamak daha iyidir.
    Muhtemelen biz göremeyiz ama bizim torunlarımız öyle bir Türkiyede yaşasınlar ki, diyelim birisinin motosikleti mi çalındı, polise gidip şikayette bulunduğu zaman polis diyecek ki, "malınız canınız devletin güvenliği altındadır, sizin malınızı koruyamadık, eğer bir hafta içinde sıfır hasarla aracınızı bulabilirsek size teslim edeceğiz, eğer bulduğumuzda onarılmayacak kadar çok hasar almışsa size bir hafta içinde bedeli ödenecektir.
    Ne güzel hayal kuruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Peki bu yasal düzenleme denen şey çok mu zor da, hırsızlık gibi başı belli sonu belli olan suç çeşidinin yasal düzenlemesi on yıllardır yapılmıyor?
    Yapilacak olan en iyi hamle, paranizi biraz daha biriktirip kasko yaptirmak olacaktir.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapilacak olan en iyi hamle, paranizi biraz daha biriktirip kasko yaptirmak olacaktir.
    250 cc altına kapalı garaj şartı var. Benim motorum 200 cc ve kapalı garaj yok. Bu durumda ne yapacağız

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi be, her canı sıkılan işini yapmaz hale gelsin.
    ben de polisin her verdiğim çayı içtikten sonra işemesinden sıkıldım çay vermeyeceğim bir daha ona.. esnaf da böyle desin o zaman.
    o adamın içeride kalması için gerekli kanuni düzenleme yapılır yapılmaz sana ne be adam? sen işini yapıp yakala, salınırsa bir daha yakala, işin ne senin?
    damarlarımızdan tembellik akıyor ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

250 cc altına kapalı garaj şartı var. Benim motorum 200 cc ve kapalı garaj yok. Bu durumda ne yapacağız
    iyi araştırmak lazım, benim kaskom karşılıyor sokakta çalınsa da.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    benim oturduğum apartmanın kapalı garajı var işyerinde de kapalı park yeri var Eğer olmasaydı boşu boşuna motor hayali kurmazdım Hiç gereği yok.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi be, her canı sıkılan işini yapmaz hale gelsin.
    ben de polisin her verdiğim çayı içtikten sonra işemesinden sıkıldım çay vermeyeceğim bir daha ona.. esnaf da böyle desin o zaman.
    o adamın içeride kalması için gerekli kanuni düzenleme yapılır yapılmaz sana ne be adam? sen işini yapıp yakala, salınırsa bir daha yakala, işin ne senin?
    damarlarımızdan tembellik akıyor ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

y

iyi araştırmak lazım, benim kaskom karşılıyor sokakta çalınsa da.
    Hangi şirket olduğunu yazsaydınız ya, bir de varsa telefonlarını lütfen

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Hırsızlığın önüne geçmenin bir yolu da çıkma parça almamak. Kendi servisimizden orjinal parça almalıyız.
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu memlekette disiplinli çalışan tek kitle hırsızlar
    hiç durmuyor namussuzlar
    Ali Özgün ve Pulsar41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Benim kasko yaptırdığım firmada da cc sınırlaması, kapalı garaj gibi şartlar yok. Yaptırmayı düşünüyorsan, kasko yapan firmalardan şartları öğrenmeni tavsiye ederim.

Bu ülkede polisler kendi malını canını ve iffetini koruyor. Demek ki kendimizi güvende hissetmemiz için hepimizin polis olması gerekiyor. Yürüyün polislik sınavına

Motoru çalınan arkadaşlara geçmiş olsun umarım kısa sürede motorlar bulunur.
    Madem polisler engel olamıyor bu durumu sigorta şirketlerine devlet yaptırım yapsın motor kullanıcılarından faiş rakamlar istemeyi bıraksınlar..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Motorlara elektronik kart sisitemi yapsa üreticiler. Beyin ile kart karşılaşmayınca çalışmasa motor.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Ülkede maalesef polisliği iktidar-ların çıkarlarını korumak, muhalif tüm eylemlere engel olmak ve nöbetçi konumuna getirdiler.
    Hem siyasiler yüzünden hem de yasalardaki boşluklar yüzünden...

Onlara bir şey olunca canımız acıyor ama...
    espresso bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    ÇZÖÜM: Anadolu kentlerinden birine taşınmak. Artık İStanbul'da birşeylerin sahibi olmanın korkusuyla yaşıyor insanlar.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)