Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'un Motosiklet Hırsızları Faaliyetlerini Sıklaştırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Polis yakalasa ne olacak Yasal düzenlemenin yetersizliği yüzünden hapse bile girmiyorlar girenler iyi hal indirim derken hapis yatmadan çıkıyorlar hükümet cumhurbaşkanın yetkileri yerine cezaları artırıp caydırıcı hale getirmeli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı condospree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kasko yaptırdığım firmada da cc sınırlaması, kapalı garaj gibi şartlar yok.
    condospree dostum, hangi firmadır bu yazaydınız ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyi araştırmak lazım, benim kaskom karşılıyor sokakta çalınsa da.
    killingroad dostum hangi şirket bu?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi şirket olduğunu yazsaydınız ya, bir de varsa telefonlarını lütfen
    MRT sigorta, google'dan sitesi vs kolaylıkla bulunabiliyor.

Polislerden ve devletten fazla birşey beklemiyorum.Sadece devlet hırsızlık suçlarının cezalarını yeniden düzenlesin ve caydırıcı hale getirsin yeter.Polise gelince;kanuna aykırı kullanılan motorlara derhal el koysun ve müsamaha göstermesin.Evrak ve belgesini ibraz edemeyen her motor bana göre çalıntıdır.El konulan motorlar bir internet sitesinde resmi ile birlikte şasi ve motor no ile yayınlansın.İnanın çalınan motorların %50den fazlası ele geçer...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hırsız konusu uzun bir konu derine inerseniz kimin ne halt ettiğini görürsünüz,bulursunuz ama elden bişey gelmez. Tabi bunun için önce motorunuz çalınması lazım... Kendinize has bir güvenlik önleminiz varsa bence burdan paylaşım yapmayınız. Allah hepsinin....

Motosiklet ile paket servisi yapıyorum, iki defa motosikletimi çaldırdım. Daha sonra yan dükkanın tavciyesi ile Çetur'u aradım, hem yerinde her ay bakım yapıyor hem de hırsızlığa karşı sigortalı. İyi hizmet.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇZÖÜM: Anadolu kentlerinden birine taşınmak. Artık İStanbul'da birşeylerin sahibi olmanın korkusuyla yaşıyor insanlar.
    okul bitsin, bir daha istanbula uğrarsam şerefsizim.
    ramcixx ve espresso bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tyrannos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlığın önüne geçmenin bir yolu da çıkma parça almamak. Kendi servisimizden orjinal parça almalıyız.
    Çok doğru bir tespit kendi motorunu parçalayıp satanlar dışında motorcu esnafından ikinci el parça almayacaksın bak o zaman bıçak gibi kesilir hırsızlık olayları. Tabi birde el kesme olayı var kesin çözüm. Eli kesilen bir daha hırsızlık yapamaz doğal olarak.
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    Dominar 400
    Abi ben duramam yerimde . 5 yıldır hayalini kurduğum motoru alsam ve çalsalar deli olurum. Pompalı alayım diyorum bir tane de alarm gibi bana uyarı gönderen birşey taksam. Telefon çalınca silahı alıp aşağı koşsam. En azından haklı olarak ceza çekerim içim yanmaz.
    Devletin yapamadığını ben yaptım derim gururla.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben duramam yerimde . 5 yıldır hayalini kurduğum motoru alsam ve çalsalar deli olurum. Pompalı alayım diyorum bir tane de alarm gibi bana uyarı gönderen birşey taksam. Telefon çalınca silahı alıp aşağı koşsam. En azından haklı olarak ceza çekerim içim yanmaz.
    Devletin yapamadığını ben yaptım derim gururla.
    Manyak mısın ironi mi yapıyorsun?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okul bitsin, bir daha istanbula uğrarsam şerefsizim.
    Öyle deme jimi!
    İstanbul, çok esrarengiz bir şehirdir. İstanbul'u yazın 3-4 günlüğüne hemen yüzeysel gezip fazla sıkılmadan tadında bırakıp döneceksin.
    Bir istanbul'u yaşamak vardır, birde istanbul'da yaşamak vardır. Bu ikisi arasındaysan istanbul'da yok olur gidersin.

Tatili'ni yapıp uzaklaşacaksın.
    killingroad bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Polisin kendi kişisel yorumları ile Savcı suç unsuru belirlemez. Emsal kararlar var motor hırsızlığından tutuklananlar var. Polis her olay için şikayetten birşey çıkmaz diyebilir kendi şahsi kanaat getirmesidir şahsi fikridir bir karar mercii değildir.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manyak mısın ironi mi yapıyorsun?
    Çok manyak değilim ama çok sinirleniyorum. 2 senelik emek bu hayatımızdan 2 sene uçup gidecek. o para az mı. Caydırmak amacıyla ayaklarına sıkmak isterdim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok manyak değilim ama çok sinirleniyorum. 2 senelik emek bu hayatımızdan 2 sene uçup gidecek. o para az mı. Caydırmak amacıyla ayaklarına sıkmak isterdim.
    İki senelik emeğim çalınacağına iki sene hapis yatarım diyorsun yani.
    Delirmeyin abi, delirmeyin. Yönetenler memleket teksasa çevirdi diye bir tane de siz vurmayın. Önlemini al, yapabiliyorsan kaskonu yaptır, kilidini al, daha fazla yapacak bişeyin yok.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme jimi!
    İstanbul, çok esrarengiz bir şehirdir. İstanbul'u yazın 3-4 günlüğüne hemen yüzeysel gezip fazla sıkılmadan tadında bırakıp döneceksin.
    Bir istanbul'u yaşamak vardır, birde istanbul'da yaşamak vardır. Bu ikisi arasındaysan istanbul'da yok olur gidersin.

Tatili'ni yapıp uzaklaşacaksın.
    Başlarım çok İstanbul'a, her yer beton. Yarım dönüm arazi sahibi olup elma armut portakal yetiştiremeyeceğim yeri naapayım ben?
    fazil ve ramcixx bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal düzenlemele gerekiyor , sonrasındada bunu uygulayacak sistem. polis bıkmış artık yakaladığı hırsızın salınmasından uğraşmıyor.
    Allah aşkına o polisin şahsi motoru çalınsa ,acaba yinede birşey yapamayız diyecekmiydi? çok merak ediyorum..(şahsınıza alınmayın bu gibi durumlara reaksiyonum yüksek)
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    misal;
    motorunuzu evinizin önüne bıraktınız,
    gece de uyanıp motora bakayım dediniz ve birilerinin motosikletinizi çalmaya çalıştığını gördünüz.
    pencereyi açıp "HIRSIZ VAAAAAARRR !!!" diye bağırdınız ya,
    o an yandığınız andır.
    bu memlekette hırsızı severler.

bu fotoğrafa iyi bakın.

savcı hırsızı bırakıyor diye kahve ağzı ile geviş getirmeyin,
    bu memleketin kanunlara hırsızlara işlemiyor ise sebebi savcı değil hak ve hukuk tanımayanların sayesindedir.
    dodooo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Valla geçenlerde akşam saat 20.00 sularında Ankara Çankaya Cinnah caddesi üzerindeki bankanın içinde hırsız vardı. hatta 3 kişi birden telefonları çıkarıp kameraya çektik adamı. Nafile nereden girdiyse oradan kaybolup gitti. ifade için bizi Ankara Emniyet Binasını Götürdüler Az biraz Oranın Müdürü ile konuşma fırsatımız oldu. Bize dediği malııza paranıza sahip çıkın çünkü şu sıralar hem bu 15 temmuz muhabbeti hem de bu paralel operasyonları neticesinde koskoca Ankara emniyet binasında 10 15 kişi çalısıyoruz dedi. Polisin olmadığını Hatta polisin Polis ve peralel peşinde koştuğunu bilen hırsızlar da her yere giriyor dedi. İşin özü Şu Vatandadştab Hırsızlık İhbari Alıyoruz fakat olay yerine bile ihtikal edemiyoruz var sen düşün dediğin de düşünmem gerektiğini anladım

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı SHaDooM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla geçenlerde akşam saat 20.00 sularında Ankara Çankaya Cinnah caddesi üzerindeki bankanın içinde hırsız vardı. hatta 3 kişi birden telefonları çıkarıp kameraya çektik adamı. Nafile nereden girdiyse oradan kaybolup gitti. ifade için bizi Ankara Emniyet Binasını Götürdüler Az biraz Oranın Müdürü ile konuşma fırsatımız oldu. Bize dediği malııza paranıza sahip çıkın çünkü şu sıralar hem bu 15 temmuz muhabbeti hem de bu paralel operasyonları neticesinde koskoca Ankara emniyet binasında 10 15 kişi çalısıyoruz dedi. Polisin olmadığını Hatta polisin Polis ve peralel peşinde koştuğunu bilen hırsızlar da her yere giriyor dedi. İşin özü Şu Vatandadştab Hırsızlık İhbari Alıyoruz fakat olay yerine bile ihtikal edemiyoruz var sen düşün dediğin de düşünmem gerektiğini anladım

15 temmuz öncesini de biliyoruz deseydin ya. Bu ülkede kanunlar haklıdan yana değil tanıdıkları olan amcadan, dayıdan, enişteden yana.
    SHaDooM bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)