Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Avrasya Tüneli Açıldı. Tüneli motosikletler kullanamayacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o değil de, ama yol yaptılar ama köprü yaptılar'dan sonra akboy'lara yeni argüman kazandırdılar.
    ama tünel yaptılar.

tünelde çekilmiş videolar da bekliyorum bu arada.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Bu tip tünellerden motosiklet geçişi tüm ülkelerde yasak değil mi zaten?

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Sizin düşündüklerinizi nice mühendisler teknikerler de düşünmüştür haliyle demek ki var ki bi sakatlığı yasaklanmış nedendir bu inat gerçekten anlamadım.
    ÖIüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Avrasya tünelinden geçişlerin yılbaşına kadar 15 TL olacağını ve toplanan gelirin Aile ve Sosyal politikalar bünyesinde, şehitlerin aileleri için açılan hesaba aktarılacağını duyurdu.

Buna inanacak kadar saf insan var mıdır acaba?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim anlamadığım onca dolar muhabbeti yapılıyor hala 4 dolar + kdv kendi ülkemizde dolardan bahsediyoruz anasını satim
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arda tünelde 2 tane motosiklet görevli olacak. Bunlardan bir tanesi Honda Goldwing (Bozulan araçları çekecek) iken diğeri Yamaha Tenere olacak.

Ayrıca 2 tekerlekli taşıtların geçişinin yasak olması tünel içerisinde oluşacak olan hava akımının , motosikletlerin emniyetli bir şekilde seyir etmesine izin vermeyeceği için yasaklandığı söyleniyor.

Ama çekici ve devriye ekibi motosikletli..;)

Yine bir Canım Türkiye'm vakkası..
    Çekici aparatı olan Goldwing mi almışlar oha Arabamla geçip yolda kalasım geldi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomba patlamasıyla köprünün ne alakası var ? Bari bu kadar belli etmeyin müthiş zekanızı. Kötü birşey yazdım da geri sildim neyse.
    istirham ederim bunda kelli yazdıklarımdan açıklama yapmayı gerektirecek alıntıda bulunmayınız.

orijinal mesajım
    "otomobil için 22,42 tl tutuyor.
    yüksek gibi geldi .
    3 günde bir bombanın patladığı memlekette bu tünelden geçmek güven, özveri ve tecrübe ister.

umarım köprü trafiğinin azalmasına katkıda bulunur.
    rahat rahat geçeriz biz de."

yazar burada ilkin köprünün günlük kur ile tl karşılığını ifade ediyor.
    ve bu tutarın ülkenin genel alım gücü ve alternatif ulaşım biçimleri ile kıyasladığında yüksek bir ücret olduğunu düşündüğünü belirtiyor.
    3 günde bir bomba patlamak ile kasıt tabi ki 3 günde bir bomba patlaması değildir,
    ve fakat tarif edilmeye çalışılan "süper güç" imajı ile örtüşmeyecek şekilde terörist saldırıların hedefinde olan bir ülkede yaşadığını,
    kısa bir süre önce ülkenin en büyük şehrinde, huzur operasyonu sonrasında kolluk kuvvetleri hedef alınarak bir saldırı yapıldığını,
    ardından farklı bir şehirde askerlere yönelik bir saldırı yapıldığını,
    üstüne uçağını düşürmesi neticesinde imanını gevreten dünyanın süper güçlerinden bir tanesinin büyükelçisinin devletin polisi tarafından katledildiğini hatırlatarak,
    yeterli güvenlik önlemi alınmaz ise -ki alınmayacağına emindir - tünelin terörist bir saldırı ile karşı karşıya kalabileceği kaygısını,
    böyle bir denemeyi öngörmek için 49 üzeri zeka seviyesinin yeterli olacağını,
    yine de bu seviyeye sahip olmayan birisinin kendisinden açıklama talep edeceğini,
    belirtmiştir.

umarım yeterince aydınlatıcı bir açıklama olmuştur.
    bu açıklamama konu altında cevap yazmamanızı özellikle rica ederim,
    konu dışı bölümünde uygun bir konuya mesaj yazarak cevap vermeyişimi takip edebilirsiniz.

bu arada avrasya tüneli için günlük devlet garantisi verilen TEK YÖN geçiş sayısı 34.000 adet miş. yılbaşında olur da bulabilirsek istatistik incelemek faydalı olur.
    wiki de;
    Tünel, ATAŞ tarafından 25 yıl 11 ay ve 9 gün süre ile işletildikten sonra Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne; yaklaşım yolları ise inşaatı tamamlandıktan sonra işletilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecektir..
    ifadesi de yer alıyor.

BIYIKLI güzel hesap yapar,
    bir el atsa iyi olur,
    benim bir iki diyotdan hafif yanık kokusu geldi.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 dolar+kdv ücreti varmış.
    zaten motosiklete serbest olsada geçmem
    ne!? 4 dolar mı? yahu gecen hafta dolar bozdurun diyorlardı, dolar ne alaka ? :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomba patlamasıyla köprünün ne alakası var ? Bari bu kadar belli etmeyin müthiş zekanızı. Kötü birşey yazdım da geri sildim neyse.
    Bunlar hepsi din düşmanı, hepsi gezici, hepsi kılışdaroğlu. Hizmeti çekemiyorlar.
    Osm@n bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dude dur bir geciş istatistikleri gelsin hesabini kitabini yapariz. Bu tunel cok su kaldirir, oppps pardon bomba felan demek istemedim yobaz güruh lutfen ustune alinmasin... amannn alinsalarda olur hepsini tek tek tespit edip engelledim

Reisleri acilista ucretini acikladi "yilbasina kadar 15 tl, degil mi sayin basbaganimmm" bu siralar her konusmada bir espirikli bir espirikli, sanki hergun askerimiz-polisimiz ölmuyor memleket gulluk gulistanlik! Diyerek bende isinan diyotlarimi azicik sogutayim bari
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne!? 4 dolar mı? yahu gecen hafta dolar bozdurun diyorlardı, dolar ne alaka ? :S
    Tünelde maksimum hız saatte 70 kilometre olarak belirlenirken, geçiş ücretleri otomobil için 4 dolar+KDV, minibüsler için 6 dolar+KDV karşılığı Türk lirası olacak.

böyle yazıyor

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tünelde maksimum hız saatte 70 kilometre olarak belirlenirken, geçiş ücretleri otomobil için 4 dolar+KDV, minibüsler için 6 dolar+KDV karşılığı Türk lirası olacak.

böyle yazıyor
    şu dönemde dolara karşı endekslenmiş olmasına pek ısınamadım :I

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arda tünelde 2 tane motosiklet görevli olacak. Bunlardan bir tanesi Honda Goldwing (Bozulan araçları çekecek) iken diğeri Yamaha Tenere olacak.

Ayrıca 2 tekerlekli taşıtların geçişinin yasak olması tünel içerisinde oluşacak olan hava akımının , motosikletlerin emniyetli bir şekilde seyir etmesine izin vermeyeceği için yasaklandığı söyleniyor.

Ama çekici ve devriye ekibi motosikletli..;)

Yine bir Canım Türkiye'm vakkası..
    İlk duyduğumda bende şaşırmıştım fakat belli tünellerde tüm dünyada sistem böyle. Durumuun hava akımı ve oksijen seviyesi ile alakalı.
    Golwingli abiler ise tüneli işleten yabancı firmanın sorumluluğunda. Yine tüm dünyada bu işi yapan özel bir firmaya ait yabancı bir işçi.

Kaza durumunda tünel direkt kapatılıyor, goldwingli abi trafikte aralardan geçerek aracı çekiyor.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yine kafesler icin yapilmis, rayli sistem dusunulmemis tuhaf bir tunelle karsi karsiyayiz. Yeni bir Osmangazi vakasindan baska bir sey degil. Bence ayni baslik altinda devam etmek lazim. Ha bu arada Osmangazi'deki durum nedir acaba.... Simdi kis diye kimse gecmiyordur belki, benzin de 5 kusur lira olmus zaten.
    espresso bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    birde gişelerde bozuk para ustu olmasın diye sen bozdur ver bozuk dolarını devam et diye şimdi herkes 100 dolar verse 96 dolar vermeklemi uğraşacaklar siz mesajı yanlış anlamışsınız..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kacak geçiş videoları bekliyorum. Ben deneyeceğim büyük ihtimal, yasak olunca daha tatlı oluyor.

Bence fiyat mantıklı seviyede, uygun fiyat olsa kilit olur sürekli. İhtiyacı olan zamanı kıymetli olan kullansin.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş benim kafam mı çalışmıyor! trafiği rahatlatacaksan motosikletten ötv kdv yi kaldır ! 1.2 milyar dolar ne yaa yuh. 1.2 milyar dolara ( ötv ve kdvyi de düşersen ) yaklaşık 750.000-1.000.000 tane Honda Pcx alınır şaka yapmıyorum yanlış hesaplamadıysam öyle. Al dağıt istanbulda
    espresso bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu dönemde dolara karşı endekslenmiş olmasına pek ısınamadım :I
    Halk kazanırken TL ile kazanıyor ,kendi ülkesinde ulaşımını hallederken dolarla ödeme yapıyor. Valla helal olsun... hep Amariganın işleri bunlar.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Ülkedeki çelişkiler, çok düşünülüyormuşuz gibi hava muhabbetinden geçişimiz yasaklanmış. Tamam buna saygım var çünkü adamlar parayla geçirecekler elinde olsa geçirirler zaten ileride bir dava konusu vs olup tazminat ödememek için yapmışlardır muhtemelen. Ama para kısmını geçelim şu var ki bizi o kadar düşünüyorlar madem neden yollar mucır dökülerek yapılıyor hala, zifti at üstüne mucırı dök bekle arabalar çiğnesin, bulunduğunuz şehirlerde belki bu tip yol çalışmaları yoktur ama zonguldak civarında defalarca karşılaştım ölümle burun buruna atıyorlar sizi, defalarca dilekçelerle şikayet istek yapmama rağmen hız tebalası uyarısı yapıyoruz diye saçmasapan cevap veriyorlar. her neyse 15 TL ye zaten çoğu motosikletli geçmeyecekti e trafik zaten çok etkilemiyor bizi sağdan soldan geçiyoruz o halde çokta umursamamak lazım. Araba trafiği rahatlasa biraz bizim için daha iyi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bize trafik derdi yok şükür, neyseki geçme namert köprüsünden deyip osmanbey köprüsünü de kullanmış değiliz.
    braveguy bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)